Вологда пам'ятки міста. Відгуки про місто Вологда, цікаві місця Вологди

  1. Вологда пам'ятки міста. Відгуки про місто Вологда, цікаві місця Вологди Вологда і область Вологда...
  2. Легендарна Тридцятка, маршрут
  3. Похід по Криму - 22 маршрут
  4. Маршрути: гори - море
  5. Вологда пам'ятки міста. Відгуки про місто Вологда, цікаві місця Вологди
  6. Вологда пам'ятки міста
  7. Легендарна Тридцятка, маршрут
  8. Похід по Криму - 22 маршрут
  9. Маршрути: гори - море
  10. Вологда пам'ятки міста. Відгуки про місто Вологда, цікаві місця Вологди
  11. Вологда пам'ятки міста
  12. Легендарна Тридцятка, маршрут
  13. Похід по Криму - 22 маршрут
  14. Маршрути: гори - море

Вологда пам'ятки міста. Відгуки про місто Вологда, цікаві місця Вологди

Вологда і область

Вологда пам'ятки міста

Вологда знаходиться приблизно в 500 км на північний схід від Москви. Є адміністративним і культурним центром Вологодської області. Це великий транспортний вузол північного заходу Росії, через місто проходять найважливіші автомобільні і залізничні, таким чином, дістатися сюди не важко буде. У Вологді розвинений громадський міський транспорт - автобуси, тролейбуси, маршрутні таксі. У 10 км від центру розташований аеропорт. Місто розташоване на річці, яке носить таку ж назву - Вологда. Два береги з'єднані між собою двома автомобільними і одним пішохідним мостами. Вологда - це один з найдавніших і найкрасивіших міст російської півночі.

Туристи приїжджають сюди оглянути місця відпочинку (архітектурні та історичні пам'ятники, музеї), помилуватися незабутньою природою північних земель. Центральна частина Вологди ділиться на Місто, Верхній і Нижній посади і Заріччя. Місто - це територія Вологодського кремля, прилеглий із заходу район - Верхній посад, з південного сходу - Нижній посад. На протилежному березі річки Вологди розташоване Заріччя. У кожній з перерахованих частин є велика кількість пам'яток. Адже в Вологді понад 200 пам'яток історії, архітектури та культури, 128 з них знаходяться під охороною держави.

Головною визначною пам'яткою міста є кремль. На жаль, кріпосні стіни, що оточували його, не збереглися. Однак туристи можуть оглянути цікавий архітектурний ансамбль, що створювався протягом декількох століть (Софійський собор, Архієрейський двір, Воскресенський собор, дзвіницю). Про Вологодському кремлі читайте в окремій статті сайту «Путівник». Говорячи про визначні пам'ятки міста, не можна не згадати цікаві храми, наприклад, церква Іоанна Предтечі, церква Покрова, церква Дмитра Прилуцького. У Вологді збереглися пам'ятки дерев'яного зодчества минулих століть. Прогуляйтеся по центральних вулицях, огляньте цікаву старовинну забудову, відчуйте неповторну атмосферу давньоруського міста.

Дамо невелику історичну довідку. Офіційним роком заснування Вологди вважається 1147 г. Однак, проводилися археологічні розкопки виявили городище, яке датується XIII століттям, більш ранніх поселень поблизу Вологди знайдено не було. Слово «Вологда» має фіно-угорське походження і означає «чиста вода». Ранній період історії міста найменш вивчений. До кінця XIV в. вологодські землі були окраїнними володіннями новгородського князівства. Так як місто займало вигідне географічне положення на перетині важливих водних шляхів, він був ласим шматочком, на нього претендували московські і тверські князі. Таким чином, Новгород, Москва і Твер вели міжусобні війни за право володіти Вологдою. У свій час тут правило відразу два намісника - московський і новгородський. Лише у 1379 московський князь Василь I приєднав Вологду до своїх володіннями і став одноосібним володарем. Однак новгородці продовжували свої напади на місто, намагаючись відвоювати його.

Остаточно Вологда закріплюється за московським князівством при Івані III. У XV-¬XVI ст. є великим ремісничим і торговим центром. Особливої ​​світанку місто досягло за часів правління Івана Грозного, так як грав важливу роль у зовнішній торгівлі. У Смутні часи (1612 г.) Вологда сильно постраждала від навали поляків і литовців. Після воцаріння роду Романових життя в місті відроджується. За Петра I після заснування Санкт-Петербурга значення Вологди у зовнішній торгівлі різко падає, вона стає звичайним провінційним містом. Однак тут продовжує розвиватися промисловість. У 1871 р поблизу Вологди відкривається маслоробний завод, з тих пір по всій Росії славиться вологодське масло. Новий поштовх для розвитку промислових підприємств дало будівництво мережі залізниць (кінець XIX - початок XX ст.), Які з'єднали Вологду з Москвою, Архангельському і Санкт-Петербургом.

Тепер детальніше поговоримо про визначні пам'ятки, які можна оглянути в Вологді. Тут безліч цікавих пам'яток. На Кремлівської площі, біля церкви Олександра Невського встановлено пам'ятник великому російському поету Костянтину Миколайовичу Батюшкову, якого вважають попередником і наставником А. С. Пушкіна. Відомо, що Батюшков народився в 1787 р в Вологді, а також прожив в цьому місті свої останні роки. Пам'ятник був встановлений в 1987 р, його відкриття було приурочено до 200-річчя від дня народження поета. Скульптурна композиція виглядає наступним чином: на постаменті стоїть Костянтин Миколайович і тримає за віжки коня, схилив голову. Незвичайний пам'ятник встановлений на набережній в 2004 році.

Він присвячений 100-річчю від дня електрифікації вологодських вулиць. Скульптура являє собою ліхтарний стовп в натуральну величину (саме такі стовпи стояли на вулицях міста сто років тому), а поруч з ліхтарем - писав на нього собака. Ще один оригінальний пам'ятник Вологди - пам'ятник цеглі. Відомо, що Іван Грозний збирався заснувати в Вологді свою резиденцію. Існує легенда, що якось раз, під час чергового візиту, він оглядав зведені споруди. Під час огляду на царя впала цеглина, самодержиця не постраждав, але вважав це недобрим знаком і повернувся в Москву. Також серед туристів користується увагою пам'ятник 800-річчю Вологди. Він встановлений на Ледачої площі, яка вважається найдавнішим центром міста. Являє собою стелу на постаменті, прикрашеному барельєфами.

Крім пам'яток в Вологді є безліч хороших місць, де можна цікаво провести вечір. Як варіант, Ви можете подивитися виставу в одному з театрів. Жителі міста здавна відрізнялися любов'ю до театральних постановок. Перші театри стали з'являтися ще в XVIII в. Зараз одним з кращих вважається Вологодський державний драматичні театр. Він був заснований в 1849 р актором і режисером Борисом Соловйовим. На відкриття театру зібралося безліч народу, включаючи губернатора. Зараз уявлення йдуть на кількох сценах, в репертуар театру входять твори російської і зарубіжної класики, а також сучасні п'єси.

Однією з найпопулярніших визначних пам'яток Вологди є Спасо-Прилуцький монастир. Це один з найдавніших і найбільших монастирів півночі Русі. Він розташований на північно-східній околиці Вологди на виїзді з міста по дорозі до Архангельська. Спасо-Прилуцький монастир був заснований 1371 р Димитрієм Прилуцьким, який був видатним церковним діячем, сподвижником Сергія Радонезького. Спочатку були побудовані дерев'яні церкви і келії для монахів. В середині XVI ст. в монастирі починається кам'яне будівництво, так в 1537-1542 рр. був побудований Спаський собор. У ті ж роки зведено дзвіницю.

Однак вона не дійшла до нашого часу, незабаром її розібрали, а нині існуюча дзвіниця побудована в середині XVII ст. Тим же часом датуються монастирські стіни і башти, вони були споруджені за всіма правилами кріпосного зодчества, обладнані для двох рівнів ведення бою. На жаль, пожежа, що трапилася в 1811 р, знищив основну частину внутрішнього оздоблення монастиря. Цікавим є той факт, що під час війни 1812 року тут зберігалися евакуйовані цінності з московських і підмосковних монастирів і храмів (в тому числі, реліквії Трійці-Сергієвої лаври). Після завершення війни ведуться відновлювальні роботи. За радянських часів Спасо-Прилуцький монастир був закритий, а майно націоналізовано. А в 90-і роки XX століття життя в обителі відроджується, споруди реставруються. Зараз туристи можуть оглянути чудові архітектурні пам'ятки монастиря.

У центрі знаходиться величний Спаський собор, який домінує над усіма іншими будівлями. Його скромний декор лише підкреслює монументальність. Неподалік розташована дзвіниця. Слід зазначити одну цікаву пам'ятку, це дерев'яна Успенська церква, яка була перевезена з Олександр-Куштского монастиря. Вона була побудована в першій половині XVI ст. - один з найдавніших збережених пам'яток дерев'яного зодчества російською півночі. Також в обителі зберігаються мощі засновника - святого Димитрія Прилуцького. Туристи можуть оглянути архітектурні пам'ятки монастиря з 10:00 до 17:00, в неділю з 12:00.

Недалеко від міста Кирилов (110 км від Вологди) є ще два цікавих монастиря: Національний Києво-Печерський і Ферапонтов. Другий знаходиться поруч з селом Ферапонтово (13 км від Кирилова).

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря

Вологда пам'ятки міста. Відгуки про місто Вологда, цікаві місця Вологди

Вологда і область

Вологда пам'ятки міста

Вологда знаходиться приблизно в 500 км на північний схід від Москви. Є адміністративним і культурним центром Вологодської області. Це великий транспортний вузол північного заходу Росії, через місто проходять найважливіші автомобільні і залізничні, таким чином, дістатися сюди не важко буде. У Вологді розвинений громадський міський транспорт - автобуси, тролейбуси, маршрутні таксі. У 10 км від центру розташований аеропорт. Місто розташоване на річці, яке носить таку ж назву - Вологда. Два береги з'єднані між собою двома автомобільними і одним пішохідним мостами. Вологда - це один з найдавніших і найкрасивіших міст російської півночі.

Туристи приїжджають сюди оглянути місця відпочинку (архітектурні та історичні пам'ятники, музеї), помилуватися незабутньою природою північних земель. Центральна частина Вологди ділиться на Місто, Верхній і Нижній посади і Заріччя. Місто - це територія Вологодського кремля, прилеглий із заходу район - Верхній посад, з південного сходу - Нижній посад. На протилежному березі річки Вологди розташоване Заріччя. У кожній з перерахованих частин є велика кількість пам'яток. Адже в Вологді понад 200 пам'яток історії, архітектури та культури, 128 з них знаходяться під охороною держави.

Головною визначною пам'яткою міста є кремль. На жаль, кріпосні стіни, що оточували його, не збереглися. Однак туристи можуть оглянути цікавий архітектурний ансамбль, що створювався протягом декількох століть (Софійський собор, Архієрейський двір, Воскресенський собор, дзвіницю). Про Вологодському кремлі читайте в окремій статті сайту «Путівник». Говорячи про визначні пам'ятки міста, не можна не згадати цікаві храми, наприклад, церква Іоанна Предтечі, церква Покрова, церква Дмитра Прилуцького. У Вологді збереглися пам'ятки дерев'яного зодчества минулих століть. Прогуляйтеся по центральних вулицях, огляньте цікаву старовинну забудову, відчуйте неповторну атмосферу давньоруського міста.

Дамо невелику історичну довідку. Офіційним роком заснування Вологди вважається 1147 г. Однак, проводилися археологічні розкопки виявили городище, яке датується XIII століттям, більш ранніх поселень поблизу Вологди знайдено не було. Слово «Вологда» має фіно-угорське походження і означає «чиста вода». Ранній період історії міста найменш вивчений. До кінця XIV в. вологодські землі були окраїнними володіннями новгородського князівства. Так як місто займало вигідне географічне положення на перетині важливих водних шляхів, він був ласим шматочком, на нього претендували московські і тверські князі. Таким чином, Новгород, Москва і Твер вели міжусобні війни за право володіти Вологдою. У свій час тут правило відразу два намісника - московський і новгородський. Лише у 1379 московський князь Василь I приєднав Вологду до своїх володіннями і став одноосібним володарем. Однак новгородці продовжували свої напади на місто, намагаючись відвоювати його.

Остаточно Вологда закріплюється за московським князівством при Івані III. У XV-¬XVI ст. є великим ремісничим і торговим центром. Особливої ​​світанку місто досягло за часів правління Івана Грозного, так як грав важливу роль у зовнішній торгівлі. У Смутні часи (1612 г.) Вологда сильно постраждала від навали поляків і литовців. Після воцаріння роду Романових життя в місті відроджується. За Петра I після заснування Санкт-Петербурга значення Вологди у зовнішній торгівлі різко падає, вона стає звичайним провінційним містом. Однак тут продовжує розвиватися промисловість. У 1871 р поблизу Вологди відкривається маслоробний завод, з тих пір по всій Росії славиться вологодське масло. Новий поштовх для розвитку промислових підприємств дало будівництво мережі залізниць (кінець XIX - початок XX ст.), Які з'єднали Вологду з Москвою, Архангельському і Санкт-Петербургом.

Тепер детальніше поговоримо про визначні пам'ятки, які можна оглянути в Вологді. Тут безліч цікавих пам'яток. На Кремлівської площі, біля церкви Олександра Невського встановлено пам'ятник великому російському поету Костянтину Миколайовичу Батюшкову, якого вважають попередником і наставником А. С. Пушкіна. Відомо, що Батюшков народився в 1787 р в Вологді, а також прожив в цьому місті свої останні роки. Пам'ятник був встановлений в 1987 р, його відкриття було приурочено до 200-річчя від дня народження поета. Скульптурна композиція виглядає наступним чином: на постаменті стоїть Костянтин Миколайович і тримає за віжки коня, схилив голову. Незвичайний пам'ятник встановлений на набережній в 2004 році.

Він присвячений 100-річчю від дня електрифікації вологодських вулиць. Скульптура являє собою ліхтарний стовп в натуральну величину (саме такі стовпи стояли на вулицях міста сто років тому), а поруч з ліхтарем - писав на нього собака. Ще один оригінальний пам'ятник Вологди - пам'ятник цеглі. Відомо, що Іван Грозний збирався заснувати в Вологді свою резиденцію. Існує легенда, що якось раз, під час чергового візиту, він оглядав зведені споруди. Під час огляду на царя впала цеглина, самодержиця не постраждав, але вважав це недобрим знаком і повернувся в Москву. Також серед туристів користується увагою пам'ятник 800-річчю Вологди. Він встановлений на Ледачої площі, яка вважається найдавнішим центром міста. Являє собою стелу на постаменті, прикрашеному барельєфами.

Крім пам'яток в Вологді є безліч хороших місць, де можна цікаво провести вечір. Як варіант, Ви можете подивитися виставу в одному з театрів. Жителі міста здавна відрізнялися любов'ю до театральних постановок. Перші театри стали з'являтися ще в XVIII в. Зараз одним з кращих вважається Вологодський державний драматичні театр. Він був заснований в 1849 р актором і режисером Борисом Соловйовим. На відкриття театру зібралося безліч народу, включаючи губернатора. Зараз уявлення йдуть на кількох сценах, в репертуар театру входять твори російської і зарубіжної класики, а також сучасні п'єси.

Однією з найпопулярніших визначних пам'яток Вологди є Спасо-Прилуцький монастир. Це один з найдавніших і найбільших монастирів півночі Русі. Він розташований на північно-східній околиці Вологди на виїзді з міста по дорозі до Архангельська. Спасо-Прилуцький монастир був заснований 1371 р Димитрієм Прилуцьким, який був видатним церковним діячем, сподвижником Сергія Радонезького. Спочатку були побудовані дерев'яні церкви і келії для монахів. В середині XVI ст. в монастирі починається кам'яне будівництво, так в 1537-1542 рр. був побудований Спаський собор. У ті ж роки зведено дзвіницю.

Однак вона не дійшла до нашого часу, незабаром її розібрали, а нині існуюча дзвіниця побудована в середині XVII ст. Тим же часом датуються монастирські стіни і башти, вони були споруджені за всіма правилами кріпосного зодчества, обладнані для двох рівнів ведення бою. На жаль, пожежа, що трапилася в 1811 р, знищив основну частину внутрішнього оздоблення монастиря. Цікавим є той факт, що під час війни 1812 року тут зберігалися евакуйовані цінності з московських і підмосковних монастирів і храмів (в тому числі, реліквії Трійці-Сергієвої лаври). Після завершення війни ведуться відновлювальні роботи. За радянських часів Спасо-Прилуцький монастир був закритий, а майно націоналізовано. А в 90-і роки XX століття життя в обителі відроджується, споруди реставруються. Зараз туристи можуть оглянути чудові архітектурні пам'ятки монастиря.

У центрі знаходиться величний Спаський собор, який домінує над усіма іншими будівлями. Його скромний декор лише підкреслює монументальність. Неподалік розташована дзвіниця. Слід зазначити одну цікаву пам'ятку, це дерев'яна Успенська церква, яка була перевезена з Олександр-Куштского монастиря. Вона була побудована в першій половині XVI ст. - один з найдавніших збережених пам'яток дерев'яного зодчества російською півночі. Також в обителі зберігаються мощі засновника - святого Димитрія Прилуцького. Туристи можуть оглянути архітектурні пам'ятки монастиря з 10:00 до 17:00, в неділю з 12:00.

Недалеко від міста Кирилов (110 км від Вологди) є ще два цікавих монастиря: Національний Києво-Печерський і Ферапонтов. Другий знаходиться поруч з селом Ферапонтово (13 км від Кирилова).

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря

Вологда пам'ятки міста. Відгуки про місто Вологда, цікаві місця Вологди

Вологда і область

Вологда пам'ятки міста

Вологда знаходиться приблизно в 500 км на північний схід від Москви. Є адміністративним і культурним центром Вологодської області. Це великий транспортний вузол північного заходу Росії, через місто проходять найважливіші автомобільні і залізничні, таким чином, дістатися сюди не важко буде. У Вологді розвинений громадський міський транспорт - автобуси, тролейбуси, маршрутні таксі. У 10 км від центру розташований аеропорт. Місто розташоване на річці, яке носить таку ж назву - Вологда. Два береги з'єднані між собою двома автомобільними і одним пішохідним мостами. Вологда - це один з найдавніших і найкрасивіших міст російської півночі.

Туристи приїжджають сюди оглянути місця відпочинку (архітектурні та історичні пам'ятники, музеї), помилуватися незабутньою природою північних земель. Центральна частина Вологди ділиться на Місто, Верхній і Нижній посади і Заріччя. Місто - це територія Вологодського кремля, прилеглий із заходу район - Верхній посад, з південного сходу - Нижній посад. На протилежному березі річки Вологди розташоване Заріччя. У кожній з перерахованих частин є велика кількість пам'яток. Адже в Вологді понад 200 пам'яток історії, архітектури та культури, 128 з них знаходяться під охороною держави.

Головною визначною пам'яткою міста є кремль. На жаль, кріпосні стіни, що оточували його, не збереглися. Однак туристи можуть оглянути цікавий архітектурний ансамбль, що створювався протягом декількох століть (Софійський собор, Архієрейський двір, Воскресенський собор, дзвіницю). Про Вологодському кремлі читайте в окремій статті сайту «Путівник». Говорячи про визначні пам'ятки міста, не можна не згадати цікаві храми, наприклад, церква Іоанна Предтечі, церква Покрова, церква Дмитра Прилуцького. У Вологді збереглися пам'ятки дерев'яного зодчества минулих століть. Прогуляйтеся по центральних вулицях, огляньте цікаву старовинну забудову, відчуйте неповторну атмосферу давньоруського міста.

Дамо невелику історичну довідку. Офіційним роком заснування Вологди вважається 1147 г. Однак, проводилися археологічні розкопки виявили городище, яке датується XIII століттям, більш ранніх поселень поблизу Вологди знайдено не було. Слово «Вологда» має фіно-угорське походження і означає «чиста вода». Ранній період історії міста найменш вивчений. До кінця XIV в. вологодські землі були окраїнними володіннями новгородського князівства. Так як місто займало вигідне географічне положення на перетині важливих водних шляхів, він був ласим шматочком, на нього претендували московські і тверські князі. Таким чином, Новгород, Москва і Твер вели міжусобні війни за право володіти Вологдою. У свій час тут правило відразу два намісника - московський і новгородський. Лише у 1379 московський князь Василь I приєднав Вологду до своїх володіннями і став одноосібним володарем. Однак новгородці продовжували свої напади на місто, намагаючись відвоювати його.

Остаточно Вологда закріплюється за московським князівством при Івані III. У XV-¬XVI ст. є великим ремісничим і торговим центром. Особливої ​​світанку місто досягло за часів правління Івана Грозного, так як грав важливу роль у зовнішній торгівлі. У Смутні часи (1612 г.) Вологда сильно постраждала від навали поляків і литовців. Після воцаріння роду Романових життя в місті відроджується. За Петра I після заснування Санкт-Петербурга значення Вологди у зовнішній торгівлі різко падає, вона стає звичайним провінційним містом. Однак тут продовжує розвиватися промисловість. У 1871 р поблизу Вологди відкривається маслоробний завод, з тих пір по всій Росії славиться вологодське масло. Новий поштовх для розвитку промислових підприємств дало будівництво мережі залізниць (кінець XIX - початок XX ст.), Які з'єднали Вологду з Москвою, Архангельському і Санкт-Петербургом.

Тепер детальніше поговоримо про визначні пам'ятки, які можна оглянути в Вологді. Тут безліч цікавих пам'яток. На Кремлівської площі, біля церкви Олександра Невського встановлено пам'ятник великому російському поету Костянтину Миколайовичу Батюшкову, якого вважають попередником і наставником А. С. Пушкіна. Відомо, що Батюшков народився в 1787 р в Вологді, а також прожив в цьому місті свої останні роки. Пам'ятник був встановлений в 1987 р, його відкриття було приурочено до 200-річчя від дня народження поета. Скульптурна композиція виглядає наступним чином: на постаменті стоїть Костянтин Миколайович і тримає за віжки коня, схилив голову. Незвичайний пам'ятник встановлений на набережній в 2004 році.

Він присвячений 100-річчю від дня електрифікації вологодських вулиць. Скульптура являє собою ліхтарний стовп в натуральну величину (саме такі стовпи стояли на вулицях міста сто років тому), а поруч з ліхтарем - писав на нього собака. Ще один оригінальний пам'ятник Вологди - пам'ятник цеглі. Відомо, що Іван Грозний збирався заснувати в Вологді свою резиденцію. Існує легенда, що якось раз, під час чергового візиту, він оглядав зведені споруди. Під час огляду на царя впала цеглина, самодержиця не постраждав, але вважав це недобрим знаком і повернувся в Москву. Також серед туристів користується увагою пам'ятник 800-річчю Вологди. Він встановлений на Ледачої площі, яка вважається найдавнішим центром міста. Являє собою стелу на постаменті, прикрашеному барельєфами.

Крім пам'яток в Вологді є безліч хороших місць, де можна цікаво провести вечір. Як варіант, Ви можете подивитися виставу в одному з театрів. Жителі міста здавна відрізнялися любов'ю до театральних постановок. Перші театри стали з'являтися ще в XVIII в. Зараз одним з кращих вважається Вологодський державний драматичні театр. Він був заснований в 1849 р актором і режисером Борисом Соловйовим. На відкриття театру зібралося безліч народу, включаючи губернатора. Зараз уявлення йдуть на кількох сценах, в репертуар театру входять твори російської і зарубіжної класики, а також сучасні п'єси.

Однією з найпопулярніших визначних пам'яток Вологди є Спасо-Прилуцький монастир. Це один з найдавніших і найбільших монастирів півночі Русі. Він розташований на північно-східній околиці Вологди на виїзді з міста по дорозі до Архангельська. Спасо-Прилуцький монастир був заснований 1371 р Димитрієм Прилуцьким, який був видатним церковним діячем, сподвижником Сергія Радонезького. Спочатку були побудовані дерев'яні церкви і келії для монахів. В середині XVI ст. в монастирі починається кам'яне будівництво, так в 1537-1542 рр. був побудований Спаський собор. У ті ж роки зведено дзвіницю.

Однак вона не дійшла до нашого часу, незабаром її розібрали, а нині існуюча дзвіниця побудована в середині XVII ст. Тим же часом датуються монастирські стіни і башти, вони були споруджені за всіма правилами кріпосного зодчества, обладнані для двох рівнів ведення бою. На жаль, пожежа, що трапилася в 1811 р, знищив основну частину внутрішнього оздоблення монастиря. Цікавим є той факт, що під час війни 1812 року тут зберігалися евакуйовані цінності з московських і підмосковних монастирів і храмів (в тому числі, реліквії Трійці-Сергієвої лаври). Після завершення війни ведуться відновлювальні роботи. За радянських часів Спасо-Прилуцький монастир був закритий, а майно націоналізовано. А в 90-і роки XX століття життя в обителі відроджується, споруди реставруються. Зараз туристи можуть оглянути чудові архітектурні пам'ятки монастиря.

У центрі знаходиться величний Спаський собор, який домінує над усіма іншими будівлями. Його скромний декор лише підкреслює монументальність. Неподалік розташована дзвіниця. Слід зазначити одну цікаву пам'ятку, це дерев'яна Успенська церква, яка була перевезена з Олександр-Куштского монастиря. Вона була побудована в першій половині XVI ст. - один з найдавніших збережених пам'яток дерев'яного зодчества російською півночі. Також в обителі зберігаються мощі засновника - святого Димитрія Прилуцького. Туристи можуть оглянути архітектурні пам'ятки монастиря з 10:00 до 17:00, в неділю з 12:00.

Недалеко від міста Кирилов (110 км від Вологди) є ще два цікавих монастиря: Національний Києво-Печерський і Ферапонтов. Другий знаходиться поруч з селом Ферапонтово (13 км від Кирилова).

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация