Волзька ГЕС

Координати: N48 49.386 E44 40.902.

Хочете побачити найбільшу гідроелектростанцію в Європі? Для цього зовсім не обов'язково отримувати Шенгенську візу і бігти в банк, щоб обміняти рублі на євро. Найбільша гідроелектростанція Європи і Волзько-Камського каскаду і одна з найбільших в Росії знаходиться на річці Волга, поєднуючи собою два міста: Волгоград і Волзький .

Перший гідроагрегат був пущений в тестовому режим 22 грудня 1958 року народження, таким чином, ГЕС зовсім недавно відсвяткувала свій ювілей - 50-річчя. Півтори тисячі підприємств з 500 міст Радянського Союзу постачали сюди обладнання, машини і фахівців ... А вже в 1961 році відбувся урочистий пуск Волзької ГЕС.

ГЕС вражає своїми масштабами і обсягом будівництва. В процесі будівництва гідровузла були виконані великі обсяги будівельних і монтажних робіт: земляних понад 130 млн. М3, бетонних і залізобетонних 5462 тис. М3, змонтовано металоконструкцій і механізмів 85 тис. Т. Повний склад гідротехнічних споруд включає в себе: будівля ГЕС суміщеного типу з їхсороудержівающіх спорудами довжиною 736 м, бетонну водозливна греблю довжиною 725 м, найбільшою висотою 44 м з грязеспуском і рибопод'емнікі, правобережну руслових грунтову греблю довжиною 3250м та найбільшою висотою 47м і заплавну левобе ежную грунтову греблю, розрізану шлюзами на дві ділянки і два паралельних двокамерних шлюзу з низовим підхідному каналі.

Повний склад гідротехнічних споруд включає в себе: будівля ГЕС суміщеного типу з їхсороудержівающіх спорудами довжиною 736 м, бетонну водозливна греблю довжиною 725 м, найбільшою висотою 44 м з грязеспуском і рибопод'емнікі, правобережну руслових грунтову греблю довжиною 3250м та найбільшою висотою 47м і заплавну левобе  ежную грунтову греблю, розрізану шлюзами на дві ділянки і два паралельних двокамерних шлюзу з низовим підхідному каналі

З боку Волгограда перед постом ДАІ встановлено пам'ятник - монумент будівельникам. По спорудах гідровузла влаштовані залізничний та шосейний переходи через р. Волгу. Якщо будете проїжджати тут на машині, врахуйте, що в будні дні в години пік нерідкі пробки. Ситуацію посилює поганий стан покриття, часті ремонтні роботи та аварії. На щастя, після відкриття нового моста через Волгу дорожній потік через ГЕС трохи зменшився.

На жаль, ГЕС робить негативний вплив на екологію, ускладнюючи нерест таких риб, як осетер, білуга, оселедець та інших.

Але крім всього, ГЕС - це ще й чудове, красиве видовище. Волзька ГЕС - одне з найбільш вражаючих рукотворних створінь людини, приголомшливе своєю міццю, грандіозністю та величчю. На жаль, насолодитися видом ГЕС можна тільки з берега, тому що зупинка, фото- і відеозйомка на ГЕС заборонені, так само, як і переміщення пішки.

Зрозуміло, складно потрапити і всередину ГЕС, залишається задовольнятися лише фотографіями з Інтернету.

Також варто відвідати ще одне місце - маяк. Місце дуже гарне і знаходиться недалеко від самої греблі. Місце дуже популярно у весільних кортежів, тому будьте обережні - кругом бите скло.

Окремо варто розповісти про Волгоградське водосховище, яке розкинулося на площі понад 3 тис. Кв. км. Деякі називають його морем - і це виправдано. Довжина водосховища близько 600 км, а ширина досягає в деяких місцях 14 км!

Фото: Ілля Шувалов, Andre Domgeorn

Додати фото / інформацію

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация