Волзький торговий шлях

Історія Саратова / Саратов до 18 століття

8924

2012-10-11 19:28:46

У продовження статті присвяченій Поволжя в XVI столітті ми вирішили докладніше написати про Волзькому торговому шляху, тому що саме ця важлива торговельна артерія поповнювала економіку Саратова протягом декількох століть. Наприклад відомо, що головним товаром, який йшов на експорт в інші міста Московської держави по Волзькому торговому шляху були цінні породи риб - білуги, осетра, стерляді, а також чорної ікри, риб'ячого клею.

Волзький торговий шлях - це найдавніший з трьох річкових шляхів, що сполучали Скандинавію з Халіфатом в ранньому середньовіччі. Відкрито від був ще в VIII столітті. У період свого розквіту, в IX столітті, Волзький торговий шлях забезпечував економіку трьох державних утворень - Русі в верхів'ях Волги, Волзької Булгарії в середній частині і Хазарського каганату в низов'ях. У XVI столітті Волзький торговий шлях пов'язував Московська держава з Близьким Сходом.

Важливе значення з давніх часів мав великий Волзький торговий шлях, за допомогою якого протягом століть велася торгівля різних країн Європи і Азії. Відразу ж після приєднання Поволжя інтенсивність зовнішньоторговельних зв'язків Росії зі Сходом зростає. Велика кількість різноманітного товару волзького промислу доставлялося в російські міста для продажу. Відомо, що великий інтерес представляли природні ресурси річки Волги, так ще до завоювання Московською державою Поволжя, на Волгу, на ту ділянку її акваторії, який знаходився в Саратовському краї, приходило щорічно понад тисячу російських рибалок.

З кінця XVI століття швидко зростає кількість рибопромисловців і улову. У Москву та інші міста стали вивозити все більша кількість риби найцінніших порід: білуги, осетра, стерляді, а також чорної ікри, риб'ячого клею.

У Москву та інші міста стали вивозити все більша кількість риби найцінніших порід: білуги, осетра, стерляді, а також чорної ікри, риб'ячого клею

Саратовський край у складі Золотої Орди

Поволжі в XVI столітті

При написанні статті використано: 1. Історія Саратовського краю з найдавніших часів до наших днів. - Саратов: ТОВ «Приволзькому видавництво», 2008. - 304 с. Малюнок: klad.perm.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация