«Вони були як зомбі». У Бурятії з'явилася нова секта?

  1. «Біла віра» з Алтаю
  2. Сектанти - кримінальники
  3. «Буряти походять від алтайців»
  4. набирають молодь
  5. Хто зрубає хрести?

Жителі Бурятії повідомляють про можливу появу в республіці черговий секти, засновника якої люди називають «Учителем». Дії його на Байкалі описав невідомий користувач в популярному паблік «Анонім 03». Він пише, що в минулу суботу в районі Заріччя мимо компаній відпочиваючих проїхав автомобіль, за якою бігла юрба людей.

- Як тільки машина зупинилася на березі біля озера, зупинилася і натовп. Чоловік, що сидів за кермом, відкрив двері і сказав натовпі: «Танцюйте!», Включив гучну музику і натовп людей почала танцювати. Жінки, чоловіки, діти, люди різного віку підпорядковувалися йому. Потім він пішов до води, і вся натовп попрямував за ним. Він роздягнувся і ліг на надувний матрац, а натовп занесла його в Байкал. І пливла біля нього, штовхаючи матрац. Це все виглядало дуже дико. Здавалося, що люди повністю втратили розуму, відпочиваючі дивилися на все це дикими очима. Коли він перевдягався в машині, люди стояли обличчям до нього, склавши долоні на грудях. Вони були як зомбі, - повідомляє анонімний автор.

Як розповіли кореспонденту ІА « Схід-Телеинформ »В правоохоронних органах, звуть так званого« вчителя »Геше Джампа Тінлей. Раніше він був представником традиційного тибетського ламаїзму.

- Те, що описано в «Аноніми» показує силу його харизми. У своїй роботі він користується певною популярністю у немолодих жінок і взагалі людей, що мають життєві труднощі. В цілому небезпеки не представляє, але є тенденція прояви активності, подальші наслідки спрогнозувати важко, - заявили правоохоронці.

Тим часом, раніше Геше Джампа Тінлей мав статус гелонгов, йому не можна було пити або мати жінок. Однак він порушив цю обітницю. Про це дізнався Далай Лама і на одному із заходів він прилюдно зірвав з нього жовте вбрання гелонгов в знак того, що він осоромив свій титул. Таким чином, тоді він себе сильно дискредитував.

Довідка
Гелонг або бхікшу в буддизмі - вища ступінь чернечого посвяти. Ченці-бхікшу дотримуються понад 220 обітниць Винаи, заснованих на принципі Особистого звільнення. Для того, щоб стати повноправним членом сангхи (буддійської чернечої громади), людина приймає 227 зазначених в вина обітниць (кількість і тлумачення сенсу деяких з них в різних традиціях дуже різняться). Новопосвящённий монах чи монахиня тримають тільки 36 обітниць. Мінімальний вік прийняття обітниці бхікшу - 21 рік.

«Біла віра» з Алтаю

А днями інтернет-журнал «Республіка» з посиланням на «Центральну газету» повідомив, що Бурятії захоплює алтайська секта. За інформацією видання, адепти нового для республіки релігійного культу дуже агресивні, нетерпимо ставляться до інших релігій, звинувачують їх мало не у всіх бідах людства. Нижче наводимо текст повністю.

Фото: respnews.ru

Алтайська релігійна громада «Ак Дьянов» в республіці офіційно не зареєстрована, але вже має кілька десятків фанатично відданих членів. Ак Jан (ак Дьянов) перекладається з алтайського як «Біла віра». Судячи з усього, в Бурятії і в Іркутській області побудовано вже більше 20 культових споруд тахилов, де послідовники проводять свої обряди.

Поклоняються сектанти Уч-Курбустану, по їхніми віруваннями це триєдиний бог-трійця, зазвичай його ім'я пов'язують з ак-бурханізм.

Зародилася релігія на Алтаї в 1904 році. Вона об'єднувала послідовників націоналістичного руху, так як застерігала не їсти з християнами з одного посуду, не водити дружби з росіянами, дивитися на них як на ворогів. Послідовників Уч-Курбустана розігнали вже в 1906 році, так як за доносом виходило, що вони чекали пришестя японських військ. В кінці 20 століття релігія знову відродилася і процвітає, поширившись далеко за межами Алтаю.

Сектанти - кримінальники

Адепти позиціонують свій рух як нешкідливу віру простого народу, який пригнічується правлячим класом алтайської бюрократії.

У той же час алтайські буддисти вважають, що діяльність каракольський ініціативної групи, де це вірування представлено найбільш активно, не так вже нешкідлива. «Вони тероризують нас протягом декількох років. Розкидають листівки проти буддистів і діють дуже агресивно. Можуть прийти, погрожувати спалити будинок, вкрасти дитину », - розповідали представники алтайської буддійської громади.

Кілька впливових послідовників «білої віри» вже мали проблеми з законом, і в основному вони були обумовлені релігійною нетерпимістю. Наприклад, в 2006 році суд засудив до штрафу жителів села Каракол Лазаря Аілдашева і Олега Ижікова, які увірвалися в республіканський музей, де велося спорудження мандали, і спробували зруйнувати її. При цьому вони «голосно кричали і нешанобливо відгукувалися про представників буддизму».

У 2013 році були визнані екстремістськими дев'ять статей, що вийшли в актяновской газеті «Амаду Алтай». У цих публікаціях містилися висловлювання, спрямовані на збудження релігійної ворожнечі та ненависті до буддистам.

Колишній головний редактор газети Валерій Чеконов за поширення цих статей був засуджений до обов'язкових робіт. До речі сказати, він же пізніше був засуджений за осквернення православного хреста в селі Топучая у Семінського перевалу. Як встановило слідство, діючи на грунті релігійної ненависті, Чеконов звалив хрест, потоптав його ногами і завдав по ньому множинні удари сокирою. За цей злочин чоловіка засудили до обов'язкових робіт.

За даними опитування, проведеного в 2008 році Інститутом алтаістікі, в республіці Алтай існує тенденція зростання релігійності населення.

61% опитаних назвали себе православними християнами, більше чверті - прихильниками «алтайської віри» (бурханізм, шаманізму), десята частина - до послідовниками ісламу. При цьому серед віруючих етнічних алтайців бурханісти становили 81%, православні християни - 10,7%, шаманісти - 5,3%, буддисти - 2,2%.

Фото: respnews.ru

«Буряти походять від алтайців»

У Бурятії даний культ почав розвиватися приблизно з 2013 року. Потрапив він до нас через відреклися шаманів Усть - Ординського округу, які допомогли «актяновцам» провести аскізской молодіжний міжрегіональний форум у 2014 році на Ольхоне.

Як після почали стверджувати прихильники «білої віри», буряти, нібито, походять від алтайців і повинні повернутися до своїх витоків, в тому числі релігійним. На цю тему сектанти навіть склали легенду.

«Алтай був колискою багатьох народів. Це було могутнє дарствованіе за часів Кюнгер канна (бронзовий вік). Але, набіги, захоплення в полон, викрадення в рабство і міжусобні чвари послабили могутню державу. Щоб зберегтися, пішли вони в різні боки Землі. У числі тих народів були і Буруто (буряти). Вів їх вождь - Мерген. Йшли вони, йшли, довгими шляхами, шукаючи свою другу Батьківщину. І було їм знаменіе- Знайдете її там, куди «впаде» зірвалася з неба Зірка. Впала зірка, прийшли вони до того місця-а там велике озеро і плавали в ньому білі птіци.Племя бурут примножилося, живучи на придбаної Землі, другий своєї Батьківщини. Але, покинувши Алтай, придбавши Землю, зірвалася зв'язок з пуповиною Землею, загубився мову, забули Бога свого. Плаче гора Капсала, чекаючи своїх Батиров, синів своїх. «Де той народ, де мої горді сини, де мої красиві дочки, які ні перед ким не схиляли голови, крім як Бога свого - Творця Всесвіту - Всевишнього Творця, Уч курбустан Кудаян?»

набирають молодь

Судячи з активності адептів в Іркутській області і Бурятії, ставка робиться на молодь, яка прикриваючись турботою про екологію регіону і пропагандою здорового способу життя, набирає в свої ряди все нових слухачів.

Так, в Усть-Орді затятим прихильником вірування є Ілля Хабіев, голова руху «Тверезий Баяндай - твереза ​​Росія». У Бурятії такою людиною можна назвати Леоніда Боргоева, лідера регіональної соціально-екологічної громадської організації «Мунк-Сарідак» з Окинского району. Останнім часом Леонід розвинув бурхливу громадську діяльність на рівні республіки, домігся зустрічі з т.в.о. голови Олексієм Циденова і підтримки своїх громадських ініціатив в Оке. Місцем своєї роботи Леонід називає Народний Хурал, кажуть, що він є помічником депутата від Тункінского району Бориса Ботоева.

Саме Леонід Боргоев виставив на своїй сторінці в Вконтакте фото одного з ритуальних споруд поблизу Сотникова - тахил. На ритуали запрошуються місцеві жителі під прикриттям шаманських поклонінь предкам.

Фото: respnews.ru

- Мене залучили слова про необхідність дбайливого ставлення до природи, про прибирання місцевостей, про те, що після приходу до віри в людях відкриваються їх найкращі якості. Говорили про те, що прийшли до віри стають співаками, музикантами, ясновидицями, - розповіла дівчина, яка одного разу прийшла на захід сектантів.

За її словами новий знайомий, який запросив її, ще й натякав, що зараз у них широкі зв'язки і високі покровителі.

Як розповіла дівчина, яку ледь не втягнули в культ, «актяновци» дуже агресивні.

- Там все було в одну купу, досить жорстко звинувачувалися всі релігії, було багато негативу. Вони досить різко і не терпимо ставляться до інших релігій, звинувачують їх у всіх бідах людства, особливо в забрудненні природи. У Фейсбуці я бачила суперечки під одним з постів з фото з зрубаної березою на камені Черепаха, і один з коментаторів різко відстоював правильність даного вчинку. Він говорив, що дерево з пов'язаними на ньому хадак, не завжди росло на камені і могло в майбутньому розколоти скелю, яка здавна була об'єктом поклоніння.

Хто зрубає хрести?

Схоже, що почастішали в Бурятії випадки спонтанного релігійного вандалізму можна віднести до діяльності алтайської секти. Так, протягом лише 2017 року разом з оскверненням Черепахи на Байкалі було зруйновано капище рідновірів на Верхньої Березівці, зрубано кілька православних хрестів і т.д. Відчувається, що таким чином алтайський культ розчищає собі місце в Бурятії, щоб побудувати черговий тахил і закріпитися на цій землі.

При цьому велике питання, як подібне допускається з боку місцевої влади і федеральної служби безпеки?

Адже на тому ж Алтаї ситуація з бурханісти була упущена і досягла якогось - то абсурду. Щоб втихомирити ворожнечу нечисленних буддистів з агресивними бурханісти, в 2015 році, в регіон навіть приїжджав Хамбо лама Дамба Аюшеев. Він прямим текстом заявив, що «алтайців слід прийняти буддизм заради збереження своєї нації».

- Я сподіваюся, що ойратський, алтайський народ повернеться до свого коріння, - заявив Аюшеев в інтерв'ю місцевим ЗМІ. - Адже в світі є три цивілізації - християнська, буддійська, ісламська. І вибір завжди за людьми - або ви приймаєте християнство, або ви йдете в іслам, або ви повертаєтеся до буддизму. Третього, на жаль, не дано, і для збереження своєї нації, свого народу, національної ідентичності, треба увійти в одну з цивілізацій. Мій бурятський народ в минулому теж поділяв віру шаманистов, язичників, але потім прийшов до буддизму. І алтайський народ з буддизмом в змозі досягти нових висот, - упевнений Дамба Аюшеев. - Не треба свій народ вести в первісне суспільство.

Читати далі

«Де той народ, де мої горді сини, де мої красиві дочки, які ні перед ким не схиляли голови, крім як Бога свого - Творця Всесвіту - Всевишнього Творця, Уч курбустан Кудаян?
Хто зрубає хрести?
При цьому велике питання, як подібне допускається з боку місцевої влади і федеральної служби безпеки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация