«Вони у себе в Англії укокошили купу народу, хто контролювався розвідкою. І далі будуть »

13.03.2018

Отруєння в Солсбері: навіщо знадобилася «дзеркальна копія» справи Литвиненка, чекати чи бойкоту ЧС-2018 і арешту рахунків олігархів?

Безпрецедентний ультиматум прем'єр Великобританії Тереза ​​Мей висунула на адресу Росії: якщо до кінця дня не зробить пояснень з приводу отруєння колишнього полковника ГРУ і агента Мі-6 Сергія Скрипаля, інцидент буде розглядатися як агресія. Сергій Лавров вже заявив, що виправдовуватися не збирається, а звинувачення на адресу країни - «нагнітання істерики». Експерти «БІЗНЕС Online» міркують про те, наскільки спроможні обвинувачення і чому цей скандал виник саме зараз.

Все сильніше закручується сюжет навколо отруєння колишнього полковника ГРУ і агента Мі-6 Сергія Скрипаля Все сильніше закручується сюжет навколо отруєння колишнього полковника ГРУ і агента Мі-6 Сергія Скрипаля. Разом зі своєю дочкою він був виявлений на лавці в британському місті Солсбері, де проживав останні 8 років
Chris J Ratcliffe / Stringer / gettyimages.com

ЛОНДОН ГОТУЄ СПИСОК «відповідних заходів», ЯКЩО МОСКВА не пояснили

Все сильніше закручується сюжет навколо отруєння колишнього полковника ГРУ і агента Мі-6 66-річного Сергія Скрипаля. Разом зі своєю 33-річною дочкою Юлією він був виявлений 4 березня на лавці в центрі британського міста Солсбері, де проживав останні 8 років. Обидва були без свідомості після поразки, за версією медиків, якимось хімічною речовиною. Зараз Скрипалі знаходяться в лікарні в критичному стані. І хоча розслідування ще триває, вже щосили звучать звинувачення на адресу Росії. А на думку британських журналістів, ця подія може обернутися найбільшим з часів смерті Олександра Литвиненка політичною кризою у відносинах між Москвою і Лондоном.

Вчора прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей під час виступу в британському парламенті заявила, що за отруєнням Скрипаля, найімовірніше, варто Москва, так як при отруєнні, за даними Англії, було використано нервово-паралітичну речовину військового типу класу «Новачок», яке розроблялися в СРСР з 1970-х років. В кінці 1980-х ця отрута називали найсильнішим, які не мають світових аналогів хімзброєю. Втім, Мей не виключила, що ця речовина могла бути вкрадено з російських лабораторій. Так чи інакше, за словами британського прем'єра, винен Кремль, який або організував замах на Скрипаля, або втратив контроль над бойовою отруйною речовиною.

У зв'язку з цим Мей висунула Росії ультиматум: до вечора 13 березня Москва повинна «правдоподібно порозумітися» з приводу отруєння Скрипаля та його дочки. В іншому випадку Лондон розглядатиме інцидент в Солсбері як агресію Росії проти Великобританії. «У російської влади є досвід усунення людей за допомогою отруйних речовин», - підкреслила при цьому Мей. Якщо ж британська влада вважатимуть, що відповідь Москви не задовольняє критеріям істини, то Лондон буде готовий піти набагато далі, ніж після вбивства екс-співробітника ФСБ Литвиненка.

Мей також заявила, що в середу, 14 березня, оголосить про можливі відповідні застережні заходи проти Росії. Що конкретно може пред'явити Лондон Москві, прем'єр не уточнила. Але британська газета The Guardian уже опублікувала список заходів, які Великобританія може зробити у разі «гіршого сценарію». Лондон, зокрема, може піти на висилку російських дипломатів, оголосити бойкот чемпіонату світу з футболу-2018, а також відкликати ліцензію на телемовлення у телеканалу RT. Ще одна міра - опублікування інформації про банківські рахунки і активи російських політиків і олігархів, заарештувати ці кошти, відключити Росію від системи обміну банківською інформацією SWIFT. Нарешті, Великобританія може, апелюючи до 5-ї статті статуту НАТО, вимагати від інших країн-учасників Північноатлантичного альянсу наростити свою військову присутність біля кордонів Росії і включити РФ в список «країн-посібників тероризму».

Днями також стало відомо, що глава МЗС Великобританії Борис Джонсон домовився з главою британського МВС Ембером Раддом про розробку нового проекту санкцій проти Росії, аналогічного «списку Магнітського». Новий проект передбачає заморозку і арешт активів 49 російських чиновників, підозрюваних в корупції і порушенні прав людини. Крім того, Джонсон викликав посла Росії в Лондоні Олександра Яковенко і зажадав від нього протягом доби дати відповідь про версії отруєння Скрипаля.

Сліди отрути, яким були отруєні Скрипалі, були знайдені в італійському ресторані Zizzi, де Сергій і Юлія обідали, а також в барі The Mill Сліди отрути, яким були отруєні Скрипалі, були знайдені в італійському ресторані Zizzi, де Сергій і Юлія обідали, а також в барі The Mill. Обидва місця знаходяться в декількох хвилинах ходьби від лавки, де їх знайшли
Chris J Ratcliffe / Stringer / gettyimages.com

«Циркове шоу В ПАРЛАМЕНТІ»

У МЗС Росії ультиматум британського прем'єра назвали «черговий інформаційно-політичною кампанією» і «цирковим шоу в парламенті». Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що звинувачення Росії в отруєнні Скрипаля покликані спровокувати Москву на необдумані дії. За її словами, перш ніж складати нові казки, Лондон повинен розповісти про результати розслідування загибелі колишніх російських громадян - перебіжчика з ФСБ Литвиненко, олігарха Бориса Березовського і головного свідка у справі про смерть аудитора Hermitage Capital Сергія Магнітського - бізнесмена Олександра Перепілічного, «загадково померлих на британській землі ».

Росія не стане відповідати на запит Великобританії у справі про отруєння Скрипаля, поки Лондон не виконає зобов'язання в рамках конвенції про заборону хімічної зброї і не надасть доступ до речовини, яким був отруєний екс-співробітник ГРУ, заявив сьогодні ж міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. «Перш ніж ставити ультиматуми - відзвітувати перед британським урядом за 24 години, краще дотримати свої власні зобов'язання за міжнародним правом, в даному випадку конвенції із заборони хімічної зброї», - наводить слова Лаврова « Інтерфакс ».

Раніше Лавров заявляв, що в справі про отруєння в Великобританії колишнього полковника ГРУ Скрипаля немає конкретних фактів, що вказують на причетність до інциденту російської сторони. Він також вказав, що порівняння даного випадку зі смертю екс-офіцера ФСБ Литвиненка, який загинув в Британії, недоречно. Дипломат назвав те, що відбувається «чистої води пропагандою, нагнітанням істерики і істерії».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, в свою чергу, говорив, що тема про отруєння Скрипаля «не є питанням Кремля», оскільки колишній полковник ГРУ і агент Мі-6 працював на одну з британських спецслужб і був отруєний на території Великобританії. А Володимир Путін, відповідаючи на питання кореспондента «Бі-бі-сі», чи причетна Росія до отруєння Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері, сказав: «Ви спочатку розберіться там, а потім ми з вами будемо це обговорювати».

З ДЕСАНТНИКІВ В РОЗВІДНИКИ

Скрипаль закінчив військово-інженерне училище в Калінінграді за фахом «сапер-десантник» в 1972 році, потім вступив до Військово-інженерну академію ім. Куйбишева, яка готувала десантників. З ВДВ потрапив в ГРУ, ніж, за розповідями знайомих, дуже пишався, повідомляє «Бі-бі-сі». Під час служби в ГРУ встиг попрацювати військовим аташе в Іспанії, а після повернення в Росію служив в центральному апараті та займав посаду виконуючого обов'язки начальника управління кадрів.

У відставку Скрипаль вийшов в 1999 році за вислугою років. Потім, як писав «Комерсант», працював в управлінні справами міністерства закордонних справ Росії, а в 2001 році потрапив на роботу в міністерство територіальних утворень Московської області. Паралельно Скрипаль вів бізнес: на початку 2000-х він був співвласником компанії «Юніекспл», яка займається розмінуванням місцевості, проводить спеціальні вибухові роботи і утилізує застарілі боєприпаси і бойову техніку.

Скрипаля розкрили як британського шпигуна в 2004 році. У грудні того ж року його затримали співробітники ФСБ біля його будинку на Осінньому бульварі в Москві -вскоре після повернення того з Великобританії. Контррозвідники, як писала газета «Комерсант», давно стежили за Скрипаль: хотіли переконатися, що саме він став джерелом витоку секретної інформації. Стеження підтвердила, що колишній розвідник зустрічався з акредитованими в Москві британськими дипломатами і розвідниками з Мі-6.

На допитах у ФСБ він зізнався, що Скрипаля завербували британські спецслужби ще в 1995 році під час його роботи в ГРУ. За даними слідства, співпрацювати з Мі-6 росіянин почав, перебуваючи в «довгостроковій закордонному відрядженні», - на той період якраз припадає його робота військовим аташе в Іспанії.

Московський окружний військовий суд засудив Скрипаля за держзраду і шпигунство на користь британської корони до 13 років суворого режиму. Однак у 2010 році його обміняли на Анну Чапман та інших розкритих російських «сплячих» агентів. Так Скрипаль отримав притулок у Великобританії і, за даними FT, продовжував працювати на Mи-6, надаючи допомогу в підготовці контррозвідників і розповідаючи механізми роботи російських спецслужб.

За інформацією британських журналістів, після переїзду до Великобританії Скрипаль майже не спілкувався з іншими росіянами, що живуть в країні. У Солсбері він вступив до місцевого клубу залізничників і, за офіційною легендою, був відставним британським чиновником під своїм справжнім ім'ям. У Великобританії він страждав від самотності і іноді читав лекції в Мі-6.

Потрапивши на «медовий ПАСТКУ»

Генерал-майор ГРУ у відставці, історик спецслужб Валерій Мальований розповів «Бі-бі-сі», що завербувати Скрипаля британським спецслужбам вдалося за допомогою «медової пастки» - на сленгу розвідників так називають вступ в статевий зв'язок з об'єктом для його вербування.

За версією ФСБ, Скрипаль видав іноземним спецслужбам російських агентів ГРУ, які працювали в Європі. Співробітників, яких він здав, згодом вислали з країн, де вони діяли. «Известия» писали, що завдяки Скрипаль у Мі-6 виявилися дані про декілька десятків російських агентів, що працюють за кордоном.

Скрипаль в ході слідства дав свідчення про те, що на кожній зустрічі з представниками британської розвідки він отримував винагороду у валюті за передану інформацію. У колишнього полковника ГРУ також був рахунок в іспанському банку, куди йому щомісяця перераховували гроші, встановило слідство. «Комерсант» писав, що в цілому за 9 років роботи на іноземну розвідку Скрипаль отримав трохи більше $ 100 тисяч.

Скрипаль отримав від Великобританії пенсію і гарантії допомоги в разі виникнення життєвих труднощів. Незабаром після обміну довгострокові візи до Британії отримали дружина Скрипаля Людмила і иx двоє дітей - Олександр і Юлія. Колишній полковник ГРУ іноді приходив в Мі-6 і в військові академії, читав курсантам лекції про ГРУ і консультував, згадують два джерела «Бі-бі-сі», близькі до британських спецслужб.

Синові Олександру, за словами рідних, сподобалося в Англії, а дочка Юлія в 2014 році повернулася в Москву, але продовжувала відвідувати батька. Тим більше що в 2012 році від раку померла дружина Скрипаля Людмила, а в 2017-му під час поїздки в Росію несподівано від відмови печінки помер його син Олександр.

ЯК «ПРЕЗИДЕНТ ТАТАРСТАНУ В ВИГНАННІ» ВІДКРИВ СВІТУ «новачків»

Звинувачення проти Росії будуються на єдиному припущенні - мовляв, Скрипаль був отруєний нервово-паралітичним газом «Новачок», розробленим тільки в СРСР і ніде більше. Про нього мало що відомо: офіційно про таке речовині ніколи і ніде не заявлялося. Роботи з його створення нібито велися в Радянському Союзі в СРСР в 70-80-х роках. Як пише Znak.com без посилань на джерела, в Державному науково-дослідному інституті органічної хімії і технології (ГНІІОХТ) їх називали найсильнішою і не мають аналогів хімічною зброєю в світі. Видання відзначає, що в 1991 році куратори з Минхимпрома навіть отримали за свою роботу Ленінську премію.

Вперше про «Новачку» стало відомо в 1992 році, коли «Московские новости» було надруковано статтю «Отруєна політика», автором якої був вчений-хімік Віл Мірзаянов. Після цього його заарештували за звинуваченням у розголошенні держтаємниці. Однак під тиском громадськості (головний аргумент: якщо вже військові брешуть про розробку хімічної зброї, то вивести їх на чисту воду - свята справа) вченого звільнили. В середині 90-х Мірзаянов емігрував в США, де живе і понині. Після заяви Мей він написав у своєму «Фейсбуці»: «Хімічна формула" Новачка "опублікована лише в моїй книзі" State secrets. An insider 's Chronicle of the Russian Chemical Weapon' s Program ". Вашингтон доклав чимало сил для її знищення. Чи не досяг своєї мети ». Висловлення Мирзаянова залишимо на його совісті, його осудність взагалі може викликати питання. Критикувати діючі російська влада - це одна справа, але колишній радянський вчений називає себе «президентом незалежного Татарстану у вигнанні».

Судячи з попередніх публікацій в пресі, «Новачок» був частиною проекту «Фоліант», а по суті являє собою бінарну зброю. Кожен з інгредієнтів речовини нешкідливий, але при змішуванні вони стають смертельно небезпечні, тому зберігаються вони окремо і змішуються лише безпосередньо перед використанням. Як уточнює РІА «Новости», «Новічок-?» - бінарна форма радянського V-газу (Substance 33), якої не було присвоєно номер. Його промислове виробництво обсягом в десятки тонн було запущено в Новочебоксарске на початку 1980-х, а на озброєння хімзброю надійшло в 1990 році.

При цьому «Новачок-5» - бінарне ОВ на основі A-232, за токсичністю в 5-8 разів перевершує VX. Ведучими розробниками газу є співробітники ГНІІОХТ І. Васильєв і А. Железняков (останній нібито випадково отруївся створеним речовиною в 1987 році і помер через 5 років). Отруєння насилу піддається лікуванню стандартними антидот. Хімічне виробництво дослідних партій «Новачка-5» в обсязі 5-10 тонн було налагоджено в Волгограді. Також були синтезовані «Новачки» з номерами 7, 8 і 9, але в 1992 році роботи по програмі «Фоліант», за деякими даними, були припинені.

Нагадаємо, що 27 вересня 2017 року Росія оголосила про повне знищення своєї хімічної зброї. Але чи міг хтось, крім офіційних структур, отримати доступ до секретного газу або його формулою? Логіка підказує, що це цілком можливо. По-перше, випробувальний полігон для нього розташовувався в узбецькому Нукусі, і після того як середньоазіатська республіка здобула незалежність, США допомагали їй «знешкодити» ці території. Що американці при цьому отримали в своє розпорядження, знають тільки вони.

По-друге, «Новачок» або дуже схоже на нього речовина вже використовувалося для вбивства в 1995 році. Тоді ЗМІ ламали голову над загадковою смертю банкіра Івана Кивелиди і його секретарки. Як писав «Комерсант», історія з речовиною, порівнянним за ефектом дії з «Новачком», стала відома в 1995 році. За інформацією газети, злочинець наніс отрута на трубку телефону в кабінеті бізнесмена, і цього вистачило, хоча помічниця до трубки не торкалася, а лише протирала робочі поверхні від пилу. У обох різко загострилися хронічні захворювання, зокрема, у Кивелиди відмовили нирки, в результаті чого вони померли. Серйозно отруївся і сам вбивця, якого в кінці кінців спіймали і відправили за ґрати, як і замовника, - ним виявився Володимир Хуцішвілі, діловий партнер Кивелиди. Також слідчі з'ясували, звідки взялося «знаряддя вбивства»: речовина купили у колишнього працівника філії ГНІІОХТ, розташованого в саратовских Шиханах (до слова, це місто з населенням близько 6 тис. Жителів до цих пір є закритим територіальним утворенням і до кінця так і не позбувся від поганої «хімічної» слави). Продавця також засудили за перевищення повноважень - він незаконно створив з'єднання, небезпечні для життя.

Втім, практично всі історії про «Новачка» неможливо перевірити на справжність: ГНІІОХТ тему не коментує, як і інші офіційні структури. Ветеран спецслужб сенатор Ігор Морозов повідомив ЗМІ, що Росія припинила виробництво ОВ і знищила всі його запаси і це підтверджено міжнародними спостерігачами. А доктор хімічних наук Вадим Мальцев заявив Business FM: «Немає у нас в Росії таких назв, це знову придумали провокатори. Система присвоєння назв абсолютно інша. Вони цього не знають, тому складають за допомогою зрадників-емігрантів ось такі ось опуси ».

«В принципі, я був би радий, якби виявилося, що людину, який зрадив Батьківщину, знищила Батьківщина»   Chris J Ratcliffe / Stringer / gettyimages «В принципі, я був би радий, якби виявилося, що людину, який зрадив Батьківщину, знищила Батьківщина»
Chris J Ratcliffe / Stringer / gettyimages.com

«ІНЦИДЕНТ СО Скрипаль Є дзеркальною копією СПРАВИ ЛИТВИНЕНКО»

Наскільки серйозні можуть бути наслідки міжнародного скандалу, оцінили експерти «БІЗНЕС Online».

Сергій Черняховський - політолог, професор МГУ, член Ізборськ клубу:

- Російський слід в історії з Сергія Скрипаля не предмет віри. Фактів у мене немає, як і у Терези Мей. В принципі, я був би радий, якби виявилося, що людину, який зрадив Батьківщину, знищила Батьківщина. Висунуті звинувачення потребують доказів. Чесно кажучи, не думаю, що це сталося таким специфічним способом. Розмови про те, що речовина було вироблено в Радянському Союзі, неспроможні. У 1999 році під час агресії НАТО проти Югославії американський стелс був збитий радянським комплексом виробництва 60-х років. Говорити, що Росія воювала в Сербії, безглуздо. Заяви Мей - безпредметна балаканина, загострення обстановки, тиск на Росію, спроба загрожувати і тиснути на певну частину російської еліти. Це попередження їм: в разі якщо еліта не перейде до боротьби проти президента Росії, то їй буде несолодко на Заході і ніщо її там не врятує.

Стиль англійської політики не робить Великобританії честь, враховуючи ціркоподобность їх поведінки. Навіть ультиматум лорда Керзона 90-річної давності виглядав солідніше і зрозуміліше. При цьому я вважаю, що Росія недостатньо жорстко відповідає на ці витівки. Не думаю, що справа дійде до бойкоту чемпіонату світу з футболу. Зокрема, тому, що у Англії можуть бути хороші місця. Це ж не Олімпіада 80-го року, яку насправді бойкотували через те, що програли дві попередні Олімпіади. Якщо ж бойкот трапиться, в цьому для нас є певний плюс. Це доведе, що ми маємо справу не з цивілізованими партнерами, а з варварізіруемой зоною, яка втратила уявлення про пристойність і ставитися до них треба як до ватажкам варварських племен.

Олексій Мухін - генеральний директор центру Політичної информации:

- Тут дуже важливо розуміти «своєчасність» цього скандалу і його мотивацію. Справа в тому, що Великобританія дуже мотивована для того, щоб скандал трапився саме зараз і мав серйозні наслідки для Росії. І я думаю, що тут торжествує античний римський принцип «шукай кому вигідно».

Великобританії дуже вигідний цей скандал, тому що вона хоче посилити свою військову присутність в Європі слідом за США. Така вимога вже прозвучало. Здавалося б, де звинувачення Росії, а де військове посилення в Європі. Альо тім НЕ менше. Друге - Великобританія дуже хоче поставити Росію в певну чутливу позицію напередодні чемпіонату світу з футболу. І третє - Великобританія, судячи з усього, мріє вести власну списку санкцій боротьбу з Росією, для цього і знадобився скандал і інцидент з Сергія Скрипаля, якого, якщо чесно, мені зовсім не шкода. І цей скандал спровокований і має всі ознаки великої політичної провокації, з чим я Великобританію і вітаю.

Але повний бойкот чемпіонату світу неможливий, це абсолютно очевидно. Великобританія вже досить обережно висловлюється на цю тему. Футболісти поїдуть - не поїдуть чиновники. Але від цього ні жарко, ні холодно.

Володимир Бєляєв - доктор політичних наук, професор, завкафедрою соціології, політології та менеджменту КНІТУ ім. Туполєва:

- Росії ніякої вигоди ні від хвороби, ні від смерті Скрипаля немає. Ні влада, ні населенню - нікому. І якщо вже якийсь Суворов-Резун досі живе, хоча засуджений до смертної кари у нас в країні за зраду, а його книги розходяться мало не мільйонними тиражами, то вже до Скрипаля справи взагалі ніякого немає. Так що тут абсолютно права представник нашого міністерства закордонних справ Марія Захарова. Якщо справа стосується логіки, то навіщо б тоді Росії його відпускати, якщо їй він чимось завадив? Росія його випустила з в'язниці, дала йому можливість виїхати. Цей «невловимий Джо» абсолютно нікому не потрібний. Нехай і далі хворіє, одужує - це його особисті проблеми, він для Росії пропаща людина, тому що наша країна без нього проживе - нехай він існує, як Родченков, без Росії. Але останній постійно маже брудом нашу країну, а цей взагалі нічого не робив і, крім того, перебував під контролем англійських спецслужб. Такі провокації були завжди, Англія взагалі цим відрізнялася.

На початку 20-х років, тільки встановивши з нами відносини, Великобританія тут же придумала таке собі «лист Зінов'єва», який нібито вимагав від англійських комуністів підготовки збройного повстання. Але хоч і саме королівство 100 раз його спростовувало, проте цей лист крутилося дуже довго і привело до розриву дипломатичних відносин з Великобританією.

Англосакси, до яких належать і Англія, і США, дуже трепетно ​​ставляться до правосуддя. Куди вони повернуть, туди за ними і правосуддя рухається. Мені здається, що Англія хоче обігнати свого нинішнього колонізатора - США. Справа в тому, що ще Черчілль писав, що якщо Штати вийшли зі складу Великобританії, то тепер Англія повинна підкорятися США. І що робить Америка, тут же повторює Великобританія. Вони просто помінялися місцями. І Британська імперія, над якою ніколи не заходило сонце, продовжує існувати в новому варіанті. Великобританія тепер слово в слово, крок в крок повторює те, що роблять США, і головне, що ці кроки йдуть підряд. Вони там у себе в країні вже укокошили купу народу, хто контролювався розвідкою і контррозвідкою. І далі будуть вбивати всіх підряд, і того ж самого Суворова-Різуна вб'ють - сумніватися не доводиться.

Андрій Манойло - доктор політичних наук, професор факультету політології МДУ ім. Ломоносова:

- У російський слід отруєння Скрипаля я не вірю, оскільки бачу явний кон'юнктурний характер інциденту. Чому кон'юнктурний? Відповідь на це питання з'являється, коли цікавишся, чому скандал вибухнув саме зараз. Напередодні виборів 18 березня американці продовжують проводити операції по підриву російського суверенітету і втручання у вибори. Ці дії включають в себе і спроби скомпрометувати перших осіб держави. Інцидент зі Скрипаль є дзеркальною копією справи Литвиненка. Його ті ж американці довгий час намагалися ворушити, розслідувати руками британців, але жодне з заочних звинувачень довести не вдалося. Так справа Литвиненка благополучно протухло. Зараз же його намагаються підняти з нафталіну: збираються як мінімум освіжити спогади, а це потрібно для чуток, інсинуацій, інформаційних вкидань. Ніхто з британської та американської громадськості не згадає, що російський слід у справі Литвиненка ні доведений. І тоді, і зараз звинувачують Росію. Вибудовується асоціативний ряд, відомий в психології метод впливу на свідомість і підсвідомість людей. Це змушує повірити в міф, слух або гіпотезу без доказів.

Не уявляю, що оголосять бойкот чемпіонату світу з футболу в Росії. Великобританія в сьогоднішній політиці не є самостійною державою. Вона слухняно йде в кільватері США. Коли відбуваються подібні інциденти з резонансними заявами, це говорить про те, що американці намагаються розгрібати каштани руками своїх союзників, яких не шкода. Якби таке ж сказали американські особи, то їм би довелося відповідати перед конгресом, американським народом. А так вони підставили свого союзника, який, швидше за все, виконав інструкцію Вашингтона. Ймовірно, тепер американці будуть чекати моменту, щоб включитися в цей процес і підтримати британців, і скажуть приблизно, що не вони почали роздувати скандал, але якщо вже на британці в зв'язку з розслідуваннями піддаються нападкам, то ми не можемо союзників не підтримати і не погодитися з їх висновками.

Отруєння в Солсбері: навіщо знадобилася «дзеркальна копія» справи Литвиненка, чекати чи бойкоту ЧС-2018 і арешту рахунків олігархів?
Як уточнює РІА «Новости», «Новічок-?
Але чи міг хтось, крім офіційних структур, отримати доступ до секретного газу або його формулою?
Якщо справа стосується логіки, то навіщо б тоді Росії його відпускати, якщо їй він чимось завадив?
Чому кон'юнктурний?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация