Вони хочуть в парламент: Васильківський і Обухівський райони

21 жовтня 2014 р 16:56

Після скандальної виборчої епопеї торішньої мажоритарки сьогодні на окрузі №94 панує відносне затишшя. Багату і ємну інформаційну кампанію тут мають одиниці. Балотуються кандидати з минулого, "мажори", підставні персоналії. Багато сприймаються як абсолютно випадкові люди.

94-й округ Київської області охоплює міста Васильків та Обухів, а також відповідні райони. У виборчих перегонах на цих виборах в 94 окрузі візьмуть участь 20 кандидатів. 9 з них висуваються різними політсилами (Сильна Україна, ВО "Батьківщина, партія" Справедливість ", Ліберальна партія України, Компартія, Правий Сектор, Блок Петра Порошенка, Опозиційний блок, Народний Фронт і Радикальна партія Олега Ляшка). Потенційна кількість виборців тут становить близько 151 370.

До кандидатів з найвищими рейтинговими показниками можна віднести самовисуванця Павла Козирєва (самовисуванець), Віктора Романюка (народний Фронт) і Гліба Лірника ( "Блок Петра Порошенка).

СПИСОК КАНДИДАТІВ по одномандатному виборчому округу №94

молодий новачок

Найперший зареєструвався кандидат на 94-му окрузі - 27-річний киянин Юрій Андрушко (самовисуванець, безпартійний), який надав документи в ЦВК 10 вересня. Родом кандидат з г.Украинка Обухівського району (саме на цей район припадає велика частина підтримки кандидата), проживає в столиці.

Передвиборна кампанія молодого кандидата в порівнянні з конкурентами вельми мізерна, проте злі конкуренти все-одно примудряються вставити палки в колеса пана Андрушко. У себе на Фейсбуці він раcсказивает про злісних опонентів, які псують його агітаційні матеріали.

Головні завдання кандидата Андрушко в разі проходження в парламент - збереження територіальної цілісності країни і зміцнення армії, сабілізація економіки і підвищення соціальних стандартів, а також боротьба з корупцією на всіх рівнях влади.

мер Українки

Нинішній міський голова м.Українка (з 2002 року) йде в нардепи вже не вперше. Перша спроба датується 2012 роком.

Городяни Українки відносяться до свого мера і його бажанням піти в парламент однаково приязно. Багато успішних ініціативи (наприклад перша в країні ідея "електронного міста") належать саме йому.

Відносини з великою політикою у пана Козирєва цікаві. Опоненти досі згадують публікації про Павла Генріхович в "тимошенківських" "Вечірніх Вістях" 2008 року випуску, де були розписані всі придумані і не придумані кримінальні справи проти Козирєва. Потім - несподіваний поворот в сторону Юлії Володимирівни, коли ЗМІ заблищали заголовками: "Павло Козирєв подарував Тимошенко ... зірку!". Він же вручив тодішньому Прем'єр-міністру відповідний сертифікат на право володіння зіркою в сузір'ї Стрільця. У свою чергу леді Ю запропонувала Козирєва на посаду губернатора Київщини, а його малій батьківщині - статус міста обласного значення. Однак, ні перше, ні друге так і не збулося.

Останнім часом Павло Козирєв вимушено "лавірував" між регіоналами. У ПР вступив в 2011 році, проте на виборах в 2012 році був зареєстрований як самовисуванець. Протримався в цій політичній силі до революційних часів.

У своїй передвиборчій програмі Павло Козирєв обіцяє втілити в життя свої багаторічні розробки щодо децентралізації держави, а також впровадити нову систему безпосереднього зв'язку з народним обранцем, яка працює в Українці.

італійський іммігрант

Висуванець "Фронту Змін" адвокат Віктор Романюк, як і Павло Козирєв, на виборах по 94-му округу не новачок: пробувався два рази, але безуспішно.

В даний час кандидат працює на посаді директора ТОВ "Мако" (назва співзвучна найменуванню групи компаній МАКО, яка належить старшому синові президента Олександру Януковичу) яке займається розробкою і впровадженням сучасних технологій, і наданням консультацій щодо виходу фармацевтічскіх підприємств на зовнішні ринки.

Вперше Віктор Романюк прославився на всю країну і за її межами в 2011 році завдяки скандалу навколо акцій ЗАТ "Індар" (виробництво інсуліну).

Ще більше Романюка почали впізнавати після виборів в парламент 2012-го, коли він, єдиний опозиційний кандидат, раптово обігнав важкоатлета української політики, "регіоналку" Тетяну Засуху. Жителі округу згадують, як вона, дружина колишнього губернатора Київської області, а також "господиня" відомої на всю країну "української Швейцарії", села Ковалівка у Васильківському районі, не розгледіла в Романюка серйозного конкурента і під час інформаційної кампанії зосередила увагу на своїх "принади ", а не на усунення опонентів.

Підрахунки голосів встановили: Романюку віддали на 10 тисяч голосів більше ніж Засухи, але вона вирішила не здаватися. Однак, в ЦВК так і не встановили ці результати, призначивши повторні вибори.

Пікантність ситуації додавав і факт затримання Віктора Романюка в Італії. Йому приписали крадіжку 40 мільйонів гривень в ході скандалу навколо заводу "Індар". Тоді ж Віктор Романюк був визнаний одним з головних політичних в'язнів режиму Віктора Януковича. На перевиборах 2013 року ЦВК зняла його з кампанії через нестиковки по проживанню на території України.

Опозиція знайшла заміну Романюку в особі Андрія Лозового від Радикальної партії Ляшко, але парламентарієм від 94 округу став бізнесмен- "регіонал" Руслан Бадаєв.

Читайте також: Атака клонів - однофамільці відомих політиків вирішили обратися до парламенту від Київської області

Імідж пана Романюка на окрузі досі вагається від крайності до крайності: одні вважають його грабіжником бюджету, інші - ворогом рейдерських схем і захисником підприємців.

Укратітельніца конкурентів

Деякі кандидати на окрузі практично не ведуть передвиборну агітацію і вважають за краще повільно, але впевнено усувати конкурентів. Наприклад, висуванка "Правого Сектора" Наталія Ковальчук, менеджер компанії "Лук фільм медіа" і дочка більш-менш відомого в Васильківському районі громадського активіста Леоніда Ковальчука. Місцеві добре знають про її судовому позові проти Віктора Романюка. Дуже вже хотілося кандидатку допомогти суду знову зняти його з виборів, однак, процес пані Ковальчук програла.

Син Мальдівських островів

Висуванець від Блоку Петра Порошенка на окрузі Гліб Лірник відомий як "київський мажор", власник "Феррарі" і власник одного з нічних клубів столиці - "D'LUX". Він син відомого в дореволюційні часи учасника хитрих схем на фармацевтичному ринку, часів Януковича - Андрія Лірника. Лірника вважають людиною глави "Блоку Порошенко" на Київщині Льва Парцхаладзе. Офіс Льва Ревазовича, до речі, тривалий час знаходився в будівлі, яке зараз займає клуб "D'LUX".

Гліб Лірник любить червоні "Феррарі".

Ще в 2004 році Парцхаладзе спорудив партію "Європейська столиця", яка так і не змогла пройти до Київради, а в 2006 не пройшла в ВРУ. На обох виборчих кампаніях в першій п'ятірці списку був Андрій Лірник - директор ТОВ "Л-Контракт" і тато нинішнього кандидата в народні депутати. Крім того, батько керує консульством Мальдів в Україні, а сина призначив керувати департаментом туризму в цій установі.

На початку виборчої кампанії Гліб Андрійович і компанія хвацько оприбутковували округ: купили 600 літрів фарби для декору зборів, роздали 240 синьо-жовтих прапорів, "працевлаштували" десятки молодих людей, які агітували за кандидата в футболках з ім'ям Гліба Лірника. Жителі Васильківщини і Обухівщини не пригадують таку розкішну передвиборну кампанію: траси Київ-Васильків і Київ-Обухів заполонили борди Лірника. Намети в містах не дають спуску ніякої політсилі і, тим більше, опонентам-мажоритарникам.

Злі язики впевнені: свої відсотки в рейтингу пан Лірник отримав виключно завдяки приналежності до "Блоку Порошенко" і купі грошей, викинутої на рекламу, - більше нічого хорошого він тут не зробив.

Проте, "київський мажор" обіцяє жителям округу долучитися до боротьби за мир в країні, підвищити соціальні стандарти і, в першу чергу, підставити плече Президенту Порошенко в його виняткових наміри.

Нардеп - "тушка"

Балотіруется на 94-му окрузі народний депутат VII скликання, екс- "батьківщіновец" Ігор Скосар.

З 1990 по 1993 рік уродженець Ростова Ігор Скосар був заступником директора комерційного підприємства ТОВ "Промінь" в Дніпропетровську. З січня 1996 по вересень 1997 року директором регіональної дирекції акціонерного товариства "Інтергаз". Крім того, з 1993 по 1998 рік був президентом страхової компанії "Лайк-Поліс", яка була створена під егідою Дніпропетровського заводу "Південмаш". З 1998 по 2000 рік Скосарь - почесний президент СП ТОВ "Bon Apetit". Це підприємство займалося продажем хлібобулочних виробів. З 2000 року до обрання народним депутатом був генеральним директором ВАТ "Валентин - АС", що займається продажем продуктів харчування.

З 2002 по 2006 рік був депутатом Київради від 79-го округу (Солом'янський район).

У 2012 році обраний народним депутатом Верховної ради України від партії "Батьківщина", № 58 у виборчому списку. Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

4 квітня 2013 вийшов з фракції, але вже через день відкликав заяву.

Нещодавно кандидат у нардепи офіційно зізнався в передвиборному "грішку" 2012 року. Тоді пан Скосарь заплатив за прохідне місце за квотою "Фронту Змін" 6 мільйонів доларів, уклавши усне "угоду" з Арсенієм Яценюком, Олександром Турчиновим та Миколою Мартиненком. Ці гроші взяв у двох відомих бізнесменів-підприємця і одного з лідерів Партії регіонів Вадима Новинського, а також його бізнес-партнера Ігоря Воронова.

У стані захисників старого Києва пан Скосарь відомий як людина, що стоїть за забудовою Аскольдовій Могили. Активісти стверджують, що Ігор Скосар був фактично посередником між Олександром Омельченком і Вадимом Авербухом (Гордоном Зеєві) -адвокат Семена Могилевича, який щільно працював з реальними замовниками забудови. До числа замовників зараховують Дмитра Фірташа. Крім того, ім'я пана Скосарь фігурувало в рішенні про знесення кінотеатру ім. Довженко. До речі, клуб Шамбала, який був розташований в кінотеатрі вважався улюбленим місцем відпочинку пана Скосарь, а деякі пліткарі навіть приписують, що розважальний заклад було в його власності.

Цікаво, що перший пункт у передвиборчій програмі пана Скосарь - боротьба з корупцією. Крім того, удосконалення зовнішньоекономічної політики, економіки, аграрного сектора та соціального захисту.

начальники

"Батьківщина" виставила тут керівника Васильківської районної ради Віктора Веремейчика. Віктор Петрович - персона не особливо відома в усьому окрузі, знають його тільки в Василькові та Васильківському районі, і то лише завдяки приналежності до політсили Юлії Тимошенко.

Є також два співробітника сільрад - перший заступник голови виконкому Яцковського сільської ради на Васильківщині Михайло Нечипорук (самовисуванець, член партії "Сила і Честь"), а також глава сільради Трипілля (Обухівський р-н) Анатолій Дегтяр, яким, правда, великого політичного майбутнього НЕ пророкують.

кровиночки

Є в списку мажоритарників 94-го округу двоє кандидатів, що викликають інтерес перш за все своїми прізвищами. Це Ганна Володимирівна Жумар і Геннадій Володимирович Жумар. Обидва - уродженці Обухова, в ньому ж і проживають. Чи не належать до будь-якої політичної сили і на вибори йдуть як самовисуванці.

22-річний кандидат Геннадій Жумар працює комерційним директором у підприємця "Вишенський П.Л", 24-річна Анна - тимчасово безробітна.

Конкуренти пліткують про те, що ці юні обуховчане цілком можуть виявитися братом і сестрою, на що вказує всі дані, а також "відпрацьовувати" свої кровні як технічні кандидати.

пролетаріат

Не особливо розпіарені кандидати - житель села Тарасівка, механік фірми "Анжіо" Петро Довгаль, (безпартійний самовисуванець), працівниця Обухівського молокозаводу Людмила Заліщук (висувається від Компартії). Їх відносять до технічних кандидатів. Правда, на окрузі дивуються, звідки у механіка і заводчанкі кошти на кандидатський внесок?

нечутні

Мається на виборчому бюлетені та кілька нібито "випадкових" персонажів, які інформаційну кампанію на окрузі практично не ведуть. Наприклад, від "Сильної України" балотується депутат Київської обласної ради Костянтин Варес (киянин, безпартійний), доцент кафедри міжнародного права Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі.

Партія "Справедливість" висунула киянина, заступника директора Інституту еволюційної екології НАН України Олександра Демченко, Ліберальна партія України - обуховчаніна Владислава Джулая, опозиційний блок - депутата Обухівської міської ради Володимира Ляховича, співробітника Київського національного університету будівництва і архітектури. Не особливо світяться кандидати-самовисуванці, безробітний обуховчанін Михайло Кучеренко та житель села Багрин Васильківського району Максим Бердніковіч.

злетіли

Хотів спробувати себе на 94-му окрузі колишній мер Києва Олександр Омельченко і 28 вересня відніс заяву в ЦВК як висуванець від Радикальної партії Ляшко. Однак, днями лідер партії написав на Фейсбуці про люстрацію в рядах партії . Г-на Омельченко, носія звання Герой України, люструвати нібито через пенсійного віку.

Тим часом, сам Омельченко заявив, що бажання знятися - його особиста ініціатива - мовляв не можна распорошівать голоси за демократичних кандидатів. На його думку, проукраїнські партії повинні були об'єднатися і подати одного кандидата.

У підсумку, кандидатом 76-річний Сан Санич пробув буквально 2 тижні.

Чи не потрапить в бюлетень і депутат обласної ради Сергій Мазепа. Тут, на 94-му окрузі у нього непогано опрацьована благодійна і меценатська бази, його знають жителі округу. Однак, за даними джерел KV, до вибором його не допустили з легкої руки "порошенковца" Гліба Лірника.

Не зміг потрапити через бюрократичні нюансів і колишній голова Васильківської РДА Сергій Миколайович Задорожний, в миру відомий як ймовірного замовника справи так званих "васильківських терористів". З 2006 по 2010 рік він керував адміністрацією Васильківського району, був депутатом райради від БЮТ.

Ще один кандидат, знятий з реєстрації - переможець повторних виборів на "проблемному" окрузі в 2013 році Руслан Бадаєв. Примітно, з реєстрації знявся за власним бажанням, хоча ще влітку йому передрікали тут непогані рейтинги і навіть можливість перемоги.

Руслан Геннадійович в Київській області більше реалізувався як успішний бізнесмен, політику вів без публічних вишукувань. Він - головний бенефіціар East West Group, яка, в свою чергу, управляє компанією "Альміра".

Читайте також: Бадаєв хоче відбити гроші за відремонтований перед виборами басейн

Підписуйтесь на новини "Київ Vласть" в Facebook

Київ Vласть

Правда, на окрузі дивуються, звідки у механіка і заводчанкі кошти на кандидатський внесок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация