Воронцовской палац Алупка

  1. рекомендую подивитися

↑   Воронцовський палац Крим   Привіт, шановні друзі

Воронцовський палац Крим

Привіт, шановні друзі! Сьогодні в черговий раз вирушимо на півострів Крим в «Алупкінський державний палацово-парковий музей-заповідник» де розташувався найбільш відвідуваний пам'ятник архітектури Криму, Воронцовка палац.

Будувався палац для генерал-губернатора Новоросійського краю Михайла Семеновича Воронцова (1782-1856), як літня резиденція. Проект був розроблений англійським архітектором Едуарда Блора (1789-1879). Зовні палац нагадує англійський замок, але простежуються і східні мотиви.

Ясновельможний князь Михайло Семенович Воронцов

Граф Воронцов

Михайло Семенович Воронцов, походить з давнього дворянського роду Воронцових. Батько Михайла Семеновича, граф Семен Романович Воронцов (1744-1832), генерал від інфантерії, дипломат.

Мати - Катерина Олексіївна, уроджена Сенявіна (1763-1784). Дитинство і юність провів у Лондоні, де його батько служив повноважним міністром (російським послом).

У віці 4-х років Михайло Семенович, записаний бомбардир - капралом в Лейб-гвардії Преображенський полк. У вересні 1798 року Воронцов переведений з прапорщиків в камергери Найвищого Двору.

У 1801 році Воронцов повернувся на батьківщину і почав військову службу поручиком в лейб-гвардії Преображенському полку. Восени 1803 року рушив волонтером на Кавказ в армію князя Цицианова. За безстрашність при взятті фортеці Гянджа (2 грудня 1803 року) Михайло Семенович отримав першу бойову нагороду - орден Св. Анни 3-го ступеня. Так само нагороджений орденами Св. Володимира 4-го ступеня з бантом в 1804 році і Св. Георгія 4-го ступеня в 1805 році.

Взагалі за своє життя, Михайло Семенович, брав участь у багатьох військових компаніях тих років: поході в Ганновер в 1805 році, війна з французами в Польщі і Східної Пруссії в 1806-1807 роки. У 1807 році призначається командиром 1-го батальйону лейб-гвардії Преображенського полку. 24 і 25 травня 1807 року ці фірми бореться за Гутштате, 29 травня беруть участь в запеклому рукопашному бою під Гейсбергом а 2 липня в Фрідланском битві.

30 вересня 1809 року вже в званні полковник, Воронцов був призначений командиром Нарвського піхотного полку. У Вітчизняній війні 1812 року Воронцов вже - начальник зведеної гренадерської дивізії. Ця дивізія відважно боролася під Дашкова при захисті Смоленська, де Михайло Семенович був поранений кулею в стегно. Після одужання Воронцов залишаючись начальником тієї ж дивізії. З 1815 року по 1818 року Воронцов командував російським окупаційним корпусом у Франції до 1818 року. У 1819 році призначається командиром 3-го піхотного корпусу в Росії.

7 травня 1823 Олександр I підписав указ про призначення Воронцова Новоросійським генерал-губернатором і повноважним намісником Бессарабської області. Основний резиденцією генерал-губернатора є Одеса, а місцем для літньої резиденції Воронцов вибирає Південний берег Криму, де з 1824 по 1848 роки створюється чудовий палацово-парковий ансамбль. У березні 1825 року Воронцов проведений в генерали від інфантерії, а з 1826 року - член Державної ради почесний член Петербурзької АН.

Історія Воронцовського палацу

Основне будівництво палацу велося з 1830 по 1846 роки поборових селянами з Володимирської та Московської губерній, родовими каменотесами і каменерізами, що мали досвід будівництва і рельєфної обробки білокам'яних соборів. Всі роботи проводилися в основному вручну з примітивним інструментом.

Зведення палацового комплексу почалося зі столового корпусу з 1830 по 1834 роки. Центральний корпус будувався з 1831 по 1837 роки. У 1841-1842 роках до їдальні була прибудована більярдна. У 1838-1844 роках будувалися гостьовий корпус, східні флігелі, всі башти палацу, п'ятикутник господарських корпусів, оформлявся Парадний двір. Останнім був побудований бібліотечний корпус з 1842 по 1846 роки.

Завершилося будівництво зведенням на центральних сходах, яка веде до центрального входу, скульптурних фігур левів, зроблених в майстерні італійського скульптора Джованні Боннані.


Воронцовський палац головний вхід

Після смерті графа Михайла Семеновича Воронцова у володіння палацовим маєтком вступив його син - Семен Михайлович. Дружиною Семена Михайловича була красуня Марія Василівна (в дівоцтві - княжна Трубецька), фрейліна імператриці Олександри Федорівни. Дітьми подружжя так і не обзавелися. Після смерті чоловіка Марія Василівна поїхала за кордон і вивезла з палацу все цінності, накопичені сім'єю Воронцових за багато років.

На початку XX століття у палацу з'явилися нові господарі - Воронцови-Дашкова, представники іншої гілки роду Воронцових. Повноправною господинею стала дружина намісника царя на Кавказі графиня Єлизавета Андріївна.

Воронцова-Дашкова, уроджена графиня Шувалова. Вона здала в оренду землі під санаторії імені Олександра II для учнів церковно-парафіяльних шкіл. За це Микола II подарував їй діамантові прикраси до золотої нагрудної медалі на Анненський стрічці. Напередодні Першої світової війни в Алупці було 3 санаторії, один приватний протитуберкульозний диспансер, 6 пансіонів і понад 120 великих дач.

Після жовтневої революції Воронцовський палац був націоналізований. В середині 1921 року в палаці відкрився музей. Під час Великої вітчизняної війни музей двічі піддавався загрозі руйнування, і обидва рази рятував його старший науковий співробітник музею Щеколдін. Німецькі окупанти вивезли, з палацу більше 500 творів живопису і графіки і лише невелику частину картин вдалося, розшукати після війни і повернути до палацу.

Варто відзначити те, що з 4 по 11 лютого 1945 року, під час Ялтинської конференції, Воронцовський палац став резиденцією англійської делегації на чолі з Уїнстоном Черчиллем.

З 1945 по 1955 роки палац використовувався в якості державної дачі. У 1956 році за рішенням уряду в палаці знову відкрили музей.

З 1990 року палац увійшов до складу «Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника».

До наших днів збереглася початкова оздоблення багатьох парадних інтер'єрів. Кожна з кімнат має індивідуальну обробку: Китайський кабінет, Стеців кімната, Зимовий сад, Блакитна вітальня.

Кожна з кімнат має індивідуальну обробку: Китайський кабінет, Стеців кімната, Зимовий сад, Блакитна вітальня

Інтер'єри Воронцовського палацу

Оформлення однієї тільки Парадній їдальнею нагадує лицарський залу в середньовічному замку. Їдальня прикрашена багатющим різьбленням по дереву і чотирма монументальними панно відомого французького художника Юбера Робера.

На даний момент в палаці розміщені кілька експозицій: «Парадні зали Головного корпусу Воронцовського палацу», «Будинок графа Шувалова», «Скульптура Південних терас» і ін.

На даний момент в палаці розміщені кілька експозицій: «Парадні зали Головного корпусу Воронцовського палацу», «Будинок графа Шувалова», «Скульптура Південних терас» і ін

Алупкінський парк алеї

Кілька слів хотілося б сказати про Алупкінському парку, площа якого займає більше 30 гектар. Парк був створений садівником-ботаніком Карл Антонович Кебах (1799-1851) який займався плануванням і посадками рослин в парку понад чверть століття.

У палаці і прилеглому парку знімалося безліч художніх фільмів: «Червоні вітрила», «Звичайне диво», «Гамлет», «Пічки-лавочки», «Дев'ять негренят» і багато інших. Офіційний сайт: http://worontsovpalace.org

Історична архітектура Криму: Юсуповський палац , Ластівчине гніздо , Лівадійський палац

Адреса Воронцовського палацу:

Республіка Крим, м Алупка, вул. Дворцовое шосе, д. 18

Воронцовський палац старе фото

Воронцовський палац старе фото

Алупка палац Воронцова

Блакитна вітальня Воронцовський палац

Блакитна вітальня Воронцовський палац

Палац графа Воронцова в Алупці

Палац графа Воронцова в Алупці

Палац-музей графа Воронцова

Палац-музей графа Воронцова

Фонтан Воронцовського палацу

Фонтан Воронцовського палацу

В гостях у гетьмана


Шановні друзі! Якщо стаття виявилася вам корисною, будемо вдячні за рекомендацію нашого проекту своїм друзям і знайомим. Скористайтеся кнопками соціальних мереж які знаходяться вгорі статті.
Ви можете надати нам посильну фінансову допомогу (гроші підуть на оплату хостингу, розкрутку в мережі і новий більш сучасний дизайн).


До нових зустрічей на сторінках нашого сайту "Садиби Палаци Особняки".
Залишайте свої коментарі, підписуйтесь на оновлення: До нових зустрічей на сторінках нашого сайту Садиби Палаци Особняки RSS Email або twitter

рекомендую подивитися

Статтю подивилися: 2 763

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация