Ворожіння на рунах. рунічний алфавіт

  1. Слов'янський рунічний алфавіт

Рунічний алфавіт умовно називають Футарк, за першими літерами Рунічний алфавіт умовно називають Футарк, за першими літерами. Цей алфавіт ділиться на три роду (Епіру) по вісім рун в кожному. У перший еттір входили руни ƒ, u, þ, a, r, k, g, w. У другій - h, n, i, j, é (ih-wh), þ, R (z), s. У третій еттір входили руни t, b, е, m, l, ŋ, d, o. Кожна руна мала свою назву. Початкові назви рун не збереглися, але зараз використовуються їх відновлені назви з більш пізніх варіантів.

Так, наприклад, перша руна Fehu означає «худоба, майно». Направлення листа зліва направо, але в більш ранньому листі зустрічається і зворотний напрямок написання. Всього знайдено близько 5000 рунічних написів, причому найдавніші з них виявлені в Данії, кілька рунічних написів було знайдено в Росії, Україні (наконечник списа з Ковеля), Латвії та навіть в Туреччині (Софійський собор в Константинополі).

Крім рунічного алфавіту також складалися і рунічні календарі, які найчастіше мали вигляд палиці або довгого ціпка. Для позначення днів в рунічних календарях спочатку використовувався повторюваний порядок з семи рун. Також відзначалися дев'ятнадцять «золотих чисел» для знаходження повного місяця. Кожне з дев'ятнадцяти чисел зазначалося руной, числове значення визначалося алфавітним порядком, а для трьох відсутніх чисел були створені додаткові руни: Arlaug позначав 17, Тvimаδur позначав 18, Belgþor позначав 19. Свята ж виділялися спеціальними знаками. Найбільш ранні зі знайдених рунічних календарів датуються XIV в.

Відомості про містичне значення рун можна знайти ще у Юлія Цезаря і Тацита. Цезар в середині I ст. до н. е. повідомляв про німецькому звичаї ворожіння на жеребьевих паличках. Сьогодні руни застосовуються виключно як містичні символи. Причому в ворожінні використовується 24 або 25 рун (25-я руна - це порожня руна, руна Одіна, яка означає «чисту долю»), нанесених на дерево або кістки, також зустрічаються і руни на камені, бувають і паперові руни, руни на картоні .

Зберігаються руни в спеціальному мішечку, звідки дістаються лише під час ворожіння.

Ворожіння бувають різними. Так, є ворожіння на одну руну, яка дає відповідь на поставлене запитання. Є ворожіння на три руни: минуле, сьогодення, майбутні. Або ж рунічний розклад на рік вперед.

При тлумаченні рун враховується їх положення: пряме або перевернуте.

При тлумаченні рун враховується їх положення: пряме або перевернуте

Направлення листа - зліва направо, але в ранніх написах зустрічається бустрофедон. Так, на спис з Ковеля напис читається справа наліво, причому самі руни також повернені у зворотний бік, як северноетрусскіе букви і грецькі літери в ранніх пам'ятках давньогрецької писемності. Слова поділялися за допомогою точки, двокрапки або хреста.

На рунічних каменях зустрічаються різні символи: форми свастик, чотирьохсегментних символи, трікветри, трискеліон, пентаграми, спіралі. Набагато різноманітніше були символи на брактеат: на них зустрічалися також орнаменти з трьох і більше точок, трикутники, гуртки, Т-образні, S-образні, I-образні символи, зигзаги.

Описуючи храм Ретра, німецький хроніст Тітмар вказав на дивні написи, які були нанесені на ідолів цього храму. Він був знайомий з багатьма письменами, тому не впізнати вже існуючі руни він не міг, тому можна припускати, що ця була незнайома нова форма писемності.

Археологічні розкопки і дослідження довели існування рунічного письма у стародавніх слов'ян. Найбільш древніми вважаються знахідки різних осколків кераміки, на яких можна знайти фрагменти написів.

Виявлена ​​кераміка не дає чіткої і ясної картини про писемності древніх слов'ян. Розкопки біля села Військове дозволили виявити в 1967 році глиняний посуд, на поверхні якого було знайдено напис, з 12 позицій в яких використовувалося 6 знаків. Незважаючи на існуючі знання в області рун і схожість зі скандинавськими рунами (руни Футарка), записи не були розшифровані.

Балтійським слов'янам належать численні пам'ятники, де були виявлені древні письмена. У 1771 році в Польщі були виявлені Мікоржінскіе камені, які є більш яскравим прикладом рунічного листи.

Храм Радегаста, який знаходиться в Римі, був зруйнований ще в IX столітті під час німецького завоювання, але на культових залишках збереглися написи, які підтверджують існування писемності у балтійських слов'ян.

Існування давньослов'янської рунічної писемності тісно пов'язане з давньослов'янської культурою. У X-XVI ст. на Русі існували дві віри одночасно, саме в ті часи слов'яни опанували рунической культурою.

Слов'янський рунічний алфавіт

Ингуз - руна Фрейра, широко використовувалася в той час слов'янами. Ще руна зображена на лопатях в'ятицьких скроневих кілець, руна Альгиз зображена на третє лопатях, а на центральній лопаті зображена здвоєна руна.

Ці руни входили до складу Футарка, а руна Альгиз одна з найдавніших рун (понад тисячу років) і входить до складу всіх рунічних алфавітів. Руну для височного кільця вибрали не випадково, ця руна означає захист і оберігає від чаклунства і чужої злої волі.

Стародавні слов'яни використовували руну Альгиз для захисту, часто можна зустріти зображення чотирьох рун у вигляді дванадцяти кінцевого хреста, який посилював властивість руни Альгиз.

Світ відображає внутрішню гармонію людини, носить сутність Білого Бога, відображаючи порядок і захист від втручання сил Хаосу. Магічне значення цієї руни - захист, порядок і гармонія внутрішнього світу.

Чорнобог - протилежна руна Миру, яка відображає хаос і руйнування, розриває усталений коло зв'язків і встановленої системи.

Алатир - це руна центру світобудови, вона означає початок і кінець всього сущого, то навколо чого обертається протистояння сил добра і зла, хаосу і світу. Вівтар, на ко-тором проходило жертвопринесення, - це та сама суть, яку відображає ця руна. Руна означає рівновагу і повернення всього на свої справжні місця.

Радуга - руна дороги, нескінченного шляху до алатир. Вона уособлює рух вперед, рух між Світом і Хаосом. У магічному сенсі трактується як допомогу в подорожі, благополучне вирішення ситуації.

Нужда - руна Вія (бога Наві, Нижнього Миру). Ця руна означає веління долі, прийдешньої темряви, примусу. У магічному аспекті трактується як заборона на дії, попередження від невірних вчинків.

Крада - руна вогню, руна, яка вказує на справжні наміри і спалює зовнішню мішуру. Магічне значення - вивільнення задуманого, очищення та реалізація планів.

Треба - руна Воїна Духа, яка означає жертвоприношення, через яке необхідно пройти для досягнення своїх намірів, але в даному випадку необхідно принести в жертву особисті мотиви.

Сила - руна, що уособлює єдність і боротьбу з самим собою для досягнення світлої мети, іншими словами можна вважати це руной перемоги. У магічному значенні можна трактувати, як шлях до перемоги і підказкою правильного вирішення ситуації.

Є - руна життя, яка означає рух і життєву активність, символізує прагнення до оновлення, зростання. Саме нерухомість вважають мертвою, станом, коли все завмирає і гине.

Вітер - руна Духа, руна натхнення і волі, прагнення до вершини, до пізнання великої сили і єдності зі стихією повітря. У магії трактується як творчий порив, низка сакральних подій і натхнення.

Берегиня - в слов'янській культурі завжди асоціюється з материнським началом і захистом. Тому ця руна Богині-Матері, що дає життя всьому живому і приходить на цю землю, забираючи життя, коли приходить час. Образ, що вміщає поняття життя, смерті, долі.

Уд - всі гілки індоєвропейської традиції трактують як «кінцівку, член», саме тому уособлює силу любові, пристрасті, поєднуючи чоловіче і жіноче начало.

Леля - ця руна безпосередньо пов'язана зі стихією води, живою водою в джерелах і джерелах, дає усвідомлення радості, цвітіння і родючості, пробудження всього живого. У магії трактується як руна інтуїції, загострення передчуття і зовнішніх підказок.

Рок - руна трансцендентного непроявлену духу, який є початок і кінець усього. У ворожінні ця руна може означати втручання вищих сил. Непередбачуваність ситуації під впливом непізнаного.

Опора - це руна підстав світобудови, руна богів. Саме на опорі тримається вся сутність світобудови. Випала руна опора при ворожінні може означати підтримку богів в ситуації, що склалася.

Дажбог - означає Благо у всіх його проявах. Це може бути матеріальна сторона, емоційна, яка призведе до блаженного стану щастя і задоволеності дійсністю. Випала руна Даждьбога при ворожінні говорить про благополучному перебігу ситуації та вирішенні її з максимально вдалим результатом, отримавши доленосні знайомства і благополуччя в домі.

Перун - означає потужну і важку силу, яка допоможе змінити «застояну» ситуацію. Також може означати особисту силу, могутність і захист від сил Хаосу, а також будь-яких інших руйнівних впливів з боку.

Исток - означає якийсь застій у справах, зупинку в розвитку ситуації. Ще її називають руной льоду, яка уособлювала не тільки зупинку дій, але і твердість, міцність ситуації, яка в комплексі з іншими рунами може трактуватися як початкова точка до обраним напрямом дій.

Далі ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация