Ворожіння - це гріх чи ні? Чи можна гадати?

  1. Чому ворожіння вважається гріхом?
  2. Православ'я і ворожіння
  3. Гріх ворожіння в ісламі
  4. Рядки про заборону ворожіння в Корані
  5. Ворожіння на Корані
  6. Ворожіння і психологія (принцип Синхронічності К. Г. Юнга)
  7. Де сказано, що гадати грішно? погляд таролог
  8. Чи гріх ворожіння?
  9. Чи можна гадати атеїстові?

Як правило, питання про те чи є ворожіння гріхом і «чи можна гадати», задає собі людина, віруюча в Бога. Можливо - навіть відвідує церкву християнин або практикуючий мусульманин. І природно, в такому випадку будь-який священик вам відповість, що цим не варто займатися. Як правило, питання про те чи є ворожіння гріхом і «чи можна гадати», задає собі людина, віруюча в Бога

Але іноді читання священних книг або спілкування зі священнослужителями здається марним або малодійовими для деяких маловірних людей, особливо у важких життєвих ситуаціях. Людина слабка, мало хто може довіритися Богові і дозволити подіям просто відбуватися, з вдячністю приймаючи Божу волю.

Тому більшість людей намагається якось вирішити або хоча б прояснити для себе ситуацію і саме з цією метою вдається до допомоги різних ворожінь.

Чому ворожіння вважається гріхом?

Слід відразу зазначити, що будь-яке ворожіння вважається гріховним в офіційних монотеїстичних релігіях. Але перш за все вважається гріховним ворожіння, яке пророкує майбутні події. Щоб привести в наш світ майбутнє, тобто то, що має бути відомо (і відомо) одному Богу, що ворожить вдається до допомоги потойбічних сил. Простіше кажучи - бісів.

Як відомо, біси використовують будь-яку можливість нашкодити людині, коханому творінню Бога. Тому, коли людина слухає ворожку - він слухає біса, згідно офіційної позиції церкви.

Гадающий і ходить до гадающему відпадають від Бога, так як перестають йому вірити і довіряти, стають одержимими гординею.

Як відомо, гординя - найгірший з гріхів. Людина починає вважати себе рівним Богу (якщо він знає те, що відомо тільки Йому) і виявляється повністю у владі сатани.

Православ'я і ворожіння

У православ'ї ворожіння вважається безперечним гріхом, причому гріхом чималим. За ворожбу і ворожіння Православна церква призначає шість років покаяння з відлученням від Святого Причастя.

На підтвердження справедливості такого суворого покарання найчастіше представниками Православної церкви цитуються уривки з Біблії: «Не будете ворожити, і не будете чарувати» (Лев. 19, 26), «Не звертайтесь до духів померлих та до ворожбитів, і не доводьте себе до опоганення них »(там же, 31),« А чоловік або жінка, коли будуть вони викликати духа мерців або ворожити, будуть конче забиті, камінням закидають їх, кров їхня на них »(Левіт 20:27),« Ворожки не сховаєшся в живих »(Вихід 22:18) та інші.

Православна церква попереджає свою паству: гадання не доведе до добра. Ворожбити вводять людей в оману, ті сліпо вірять сказаному і перестають виконувати Божу волю, стають інертними або, навпаки, занадто багато часу присвячують непотрібних речей тільки тому, що ворожка так сказала. А їхнє життя, дар Божий, тим часом проходить повз.

Всі ворожіння - це спадщина древніх язичницьких містерій. Православна церква засуджує ворожіння навіть у вигляді народних традицій, як, наприклад, святочні ворожіння.

Будь-який вид ворожінь визнається церквою заняттям окультизмом і, як наслідок, запереченням Божественної волі, та й своєї власної теж. Людина, отримавши якусь інформацію про своє майбутнє, виявляється як би «пов'язаним» цією інформацією, він уже не може уявити собі, що щось буде по-іншому.

Христос прийшов у цей світ, щоб звільнити людину. А людина сама себе робить рабом якихось прогнозів, підсунених йому бісами.

Гріх ворожіння в ісламі

Згідно Коранічне вченню, пророк Мухаммад сказав: «Хто прийде до жерця або ворожки і повірить йому, той заперечує книгу, послану Мухаммаду». Ну і відповідно заперечує самого Бога, як можна це розуміти.

Ворожіння та звернення до ворожбитів вважається для мусульманина забороненим дією, тобто харамом, і гроші, які дають гадателю, - теж харам.

Той, хто ворожить, визнається грішником. Він розповідає те, що йому нашептав шайтан, який підслуховував ангелів. Він перестає вірити Аллаху, тому що тільки Аллаху може бути відомо майбутнє. Він відпадає від ісламу. Грішать не тільки самі ворожбити, а й ті, хто до них ходить.

Теоретики ісламу вважають, що саме незнання основ ісламу, а також слабка віра (або взагалі її відсутність) призводять мусульманина до чаклунів і ворожок.

Рядки про заборону ворожіння в Корані

У Корані сказано: «О ви, які увірували! Воістину, вино, азартні ігри, ідоли, ворожіння стрілами є мерзотою з діянь сатани. Стережіться ж їх »(« Трапеза »: 90). Пророк Мухаммад сказав, що у того, хто ходив до гадальщику, Аллах не прийме молитви сорок днів.

Якщо людина йде до ворожки, це говорить про його слабку віру чи недовіри Аллаху. Той, хто займається гаданням, впадає в куфр (невіра). Така людина своїми діями не тільки завдає шкоди власній душі і віддаляється від Аллаха, а й підриває основи ісламу.

Ворожіння на Корані

Хоча не можна плутати ворожіння і істіхару (ворожіння на Корані). У другому випадку це не спроба дізнатися деталі майбутнього, а смиренна благання до Аллаха про допомогу, підказкою у важкій ситуації за допомогою Корану.

Іншими словами, для офіційного ісламу, як і для православ'я, ворожіння - це абсолютно заборонену дію, яке тягне за собою різні релігійні стягнення.

Ворожіння і психологія (принцип Синхронічності К. Г. Юнга)

Феномен ворожіння отримав своє пояснення і у представника школи «глибинної психології» Карла Густава Юнга. З точки зору Юнга, застосовувати до ворожіння слово «гріх» безглуздо, оскільки в основі його лежить природний психологічний принцип - Синхронічності.

Прояви цього принципу можна спостерігати не тільки по відношенню до ворожіння - Синхронічності лежить в основі організації нашого світу.

Юнг говорить про те, що з наукової точки зору в нашому світі діють причинно-наслідкові зв'язки. Але в той же час існує безліч явищ, які можна пояснити саме з цієї логічної точки зору.

Йдеться про випадковість, збіг, коли навколишній світ раптом дає нам зрозуміти, що ми невидимо пов'язані з ним. Юнг наводить численні приклади: історії втрачених і загадково знайшлися речей; пророчих снів; вчений пише главу про силу вітру, і раптом несподіваний порив вітру забирає всі папери з його столу; сам Юнг займається символом риби, і раптом його пацієнтка приносить йому малюнки своїх снів, на яких зображені риби; інша пацієнтка розповідає йому сон, в якому їй вручають золотого скарабея, і раптом у вікно кімнати починає битися жук ...

До прикладів Синхронічності також відносяться різного роду пророчі сни, ясновидіння, передчуття і ворожіння. Ці явища не синхронні (не відбуваються одночасно), а саме Синхронічності: одна з подій є нормальним, причинно обумовленим станом, а інше причинно ніяк не пов'язане з першим.

За Юнгом, ці зовнішні «смислові збіги» є результатом породженням енергії, укладеної в колективному несвідомому, архетипах.

Несвідоме існує поза часом і простором, але зберігає інформацію про будь-якому з «хронотопом».

Саме контакт з несвідомим дає також можливість «подорожі» з будь-якого з відрізків простору і часу. Чим, власне, і займаються ворожбити. За допомогою загостреної інтуїції (або снів, або медитації) ворожить вступає в контакт з енергією несвідомого, яка і передає йому інформацію про минуле чи майбутнє.

Де сказано, що гадати грішно? погляд таролог

Відомий таролог Сергій Савченко, засновник Російської Школи Таро, стверджує, що в списку гріхів гадання не згадується. Ісус не згадував, що гадати - це гріх (це твердження можна спростувати, оскільки Ісус був іудеєм, а що думали древні іудеї про ворожіннях і чаклунстві - див. Вище).

В середні віки ворожіння не знаходились під таким вже страшним забороною і в офіційній церкві. Наприклад, навіть римські папи займалися астрологією.

Але сучасна церква, будучи жорстко ієрархічної організацією, прагне до повного, абсолютного контролю над своєю паствою. Заборона на гадання став всього лише ще одним дієвим механізмом, за допомогою якого церква могла викликати в своїй пастві почуття провини і таким чином контролювати народ.

Якщо людина намагається мислити самостійно, без посередництва церкви спілкуватися з вищими силами - така людина, природно, церквою засуджується.

Крім того, таролог (фахівець з ворожіння на картах таро) абсолютно справедливо говорить про еклектичності переконань сучасної людини, який одночасно вірить в Страшний суд і в карму.

Якщо бути послідовним і визнати карти Таро (а не церква) посередником у спілкуванні з Богом, то ворожіння не може бути гріхом. Той, хто задає Богу питання, отримує на них відповіді, йде далі.

Чи гріх ворожіння?

Отже, що можна відповісти людині, яка задався питанням про те, чи можна гадати, не гріх це? Такій людині можна відповісти, що це проблема вибору, який цілком і повністю залежить тільки від його рішення. Ніхто не зможе зробити вибір, крім нього самого, і тільки йому самому доведеться за цей вибір розплачуватися.

Людина повинна усвідомлювати, що вибір, зроблений на користь ворожіння або проти нього, - це тільки його особиста відповідальність. І тяжкість від невірно досконалого вибору ляже тільки на його совість.

Що таке невірно зроблений вибір в такій ситуації? Необхідно слухати свій внутрішній голос, поринути в глибини власного «Я», щоб зрозуміти, що віддалить вас від божественного начала, занурить в темряву. Тому що саме гріх в монотеїстичних релігіях ототожнюється з темрявою.

Якщо для людини мають сильне, реальне значення слова священика або мулли, якщо він намагається вибудувати своє життя відповідно до дуже суворими релігійними правилами, то ворожіння однозначно не принесе йому щастя. Його чекають тільки докори сумління і співчуття про скоєне.

Якщо людина чекає, що православна церква або іслам благословлять його на гріх, то він цього абсолютно точно не дочекається. Як було сказано, «релігії книги» єдині в своєму осудженні гідний.

Незалежно від того, в якій важкій ситуації опинилася людина, все священнослужителі говорять: не ходи до ворожки, вона не допоможе, а тільки втягне тебе в гріх. Тому що твоє життя цілком в руках Бога, і саме до нього ти повинен звертатися в скрутних ситуаціях.

Чи можна гадати атеїстові?

Іноді людина не вважає себе приналежним до якоїсь конкретної монотеїстичної релігії, він не дотримується релігійні приписи, одним словом, не живе строго релігійним життям, але вірить у вищі сили. У його свідомості присутній ідея гріха як чогось поганого, що приносить шкоду.

В такому випадку, йому варто запитати самого себе: «А навіщо я хочу гадати?». Чи хочу я перекласти відповідальність за своє життя на якісь вищі сили? Або просто хочу краще пізнати самого себе, побачити приховані лабіринти власної душі, повернутися в минуле, щоб краще зрозуміти сьогодення?

І саме в такому випадку гадательние системи будуть чудовим провідником в цьому психологічному подорожі. І знову хочеться нагадати напуття, яке завжди дають досвідчені ворожбити: не треба приймати те, що говорить ворожіння, буквально або як керівництво до дії. Це всього лише можливість, підказка, яку ви повинні інтерпретувати самостійно, якій ви можете не скористатися взагалі.

Але в будь-якому випадку, це тільки ваше життя, і рішення можна гадати. І чи буде ворожіння гріхом саме для вашої душі приймати виключно вам.

А на цьому я з вами прощаюся бажаю краще розібратися в собі, і звичайно частіше заходьте на наш портал навчання та саморозвитку де ви можете знайти і повністю наукові і статистичні методи ворожіння, які засновані не на магії і енергії, а на наукових даних, наприклад, можете прочитати про наукову астрології і прогнозі і навіть про наукове варіанті хіромантії (ворожіння по руці) . Крім того, можете прочитати про те, що таке таро, древні магічні символи - руни або навіть ворожіння на книзі змін.

Чому ворожіння вважається гріхом?
Чи можна гадати атеїстові?
Чому ворожіння вважається гріхом?
Де сказано, що гадати грішно?
Чи гріх ворожіння?
Отже, що можна відповісти людині, яка задався питанням про те, чи можна гадати, не гріх це?
Що таке невірно зроблений вибір в такій ситуації?
Чи можна гадати атеїстові?
В такому випадку, йому варто запитати самого себе: «А навіщо я хочу гадати?
Чи хочу я перекласти відповідальність за своє життя на якісь вищі сили?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация