Ворожіння на картах Таро

  1. Ворожіння на картах Таро: дослідники таємниць окультної методики
  2. Ворожіння на картах Таро: знайомимося з колодою
  3. Ворожіння на картах Таро: основні розклади

У всі часи життя людини була оповита таємницями. Накопичені різними народами знання давали можливість відповідати на багато питань. Інструментарієм для отримання відповідей були різні предмети з зображенням певних символів (руни і ін.). Ворожіння на картах Таро - це езотерична методика, яка дозволяє отримати потрібну інформацію , Пов'язану з майбутнім, теперішнім і минулим, за допомогою маніпуляцій з карткової колодою .

Ворожіння на картах Таро базується на таємній мудрості. Зображення передають архетипічні моделі життя людини через образи і розклади. Під час ворожіння на картах Таро використовуються певні графічні символи, які є ефективним джерелом утворення асоціацій. Символи Таро є своєрідним мостом між підсвідомим і свідомим мисленням, розповідають про зв'язок внутрішнього досвіду і його зовнішньому прояві.

Багато дослідників даної методики стверджують, що Таро - це інструмент добування інформації з підсвідомості людини, адже саме там містяться відповіді на багато питань. Можливо не тільки ворожіння на картах Таро. Колоду використовують ще в медитативних практиках, а також в якості керівництва по магії і містики.

Колоду використовують ще в медитативних практиках, а також в якості керівництва по магії і містики

Ворожіння на картах Таро: дослідники таємниць окультної методики

Історики і езотерики сходяться на думці, що Таро походять від різних древніх культур. Вони являють собою символи, в яких знаходиться мудрість минулого, містичні традиції Індії, Єгипту, Персії, Китаю. Багато хто пов'язує появу ворожіння на картах Таро з циганським кочовим народом. Але точної дати виникнення першої колоди не знає ніхто. З позиції різних дослідників окультних наук можна скласти хронологічну таблицю про ворожіння на картах Таро:

  • У «Онтології Окультизму» Де Жевріє сказано, що перші документальні відомості про існування Таро припадають на 1329 рік. Виходячи з цього, можна припустити, що ворожіння на картах Таро практикувалося в Європі ще в 14 столітті задовго до появи там циган.
  • В Італії в 1392 році вперше офіційно зареєстрували колоду Таро. Знемагає від нудьги король Карл VI наказав Жакмену Грінгонье зробити колоду Таро. Художник виготовив 22 карти Великих Арканов на телячу пергаменті. Сорочки були інкрустовані сріблом.
  • Для ворожіння на картах Таро використовувалася перша повна колода (Вісконті-Сфорца), яка складалася з 78 карт. Виходячи з однією з версій істориків, вона була виготовлена ​​в 1428 році Боніфаціо Бембо (придворним художником). Існує думка, що це все-таки сталося в 1441 році, коли міланський кондотьєр Франческо Сфорца одружився на позашлюбної дочки Філіппо Вісконті (третього міланського герцога) - Бьянка Маріє Вісконті. Третя ймовірна дата появи повної колоди для ворожіння на картах Таро - 1450 рік, коли Сфорца і Бьянка святкували десятиліття свого шлюбу.
  • Загальнонародне визнання ворожіння на картах Таро здобуло лише в 18 столітті. Граф Антуан Кур де Жебель був проповідником Реформованої церкви. Він дуже захоплювався вивченням сакральних таїнств і міфології, а також досліджував особливості ворожіння на картах Таро. У черговому томі публікації "Примітивний світ, його аналіз і порівняння з миром сучасним", яка вийшла в 1781 році, було есе "Про гру в Таро". Також там містилося цікаве додаток, в якому Жебель зробив припущення про єгипетські коріння Таро. Він зводить цю окультну методику до легендарної Книзі Тота .
  • Паризький перукар справ Альетте (Учень де Жебель) в 1781 році змінює ім'я на Еттейли і стає членом масонської ложі. Він випускає публікацію "Спосіб розважитися за допомогою колоди карт, іменованих Таро ". Через п'ять років в Парижі з'являється у продажу колода Еттейли, яка відрізняється масонською символікою. Ворожіння на картах Таро вперше знаходить комерційний сенс. Еттейли недорого ворожить парижанам і заробляє на цьому ремеслі великі статки.
  • Симон Блокель в 1788 році випускає аналог колоди Еттейли. Також він публікує монографію Джулії Орсіні, яка присвячена опису цієї колоди. Існували ще два варіанти колоди Таро Еттейли, опубліковані з інтервалом в двадцять років.
  • Альфонс-Луї Констан (Еліфас Леві), окультист з Франції, в 1855 році випускає свою книгу "Вчення і ритуал вищої магії", яка була наріжним каменем у розвитку окультизму. Даний витвір відрізнялося досить цікавою структурою. Книга складалася з двох частин, в кожній з яких були двадцять дві глави, відповідні Арканов Таро. Вивчення ворожінь на картах Таро мало цікавило автора. Альфонс-Луї Констан прагнув розкрити таїнства єврейської Каббали, оскільки вважав Таро містичним алфавітом, закодованим для непосвячених. Роботи Еліфаса Леві надихнули британського прозаїка Булвер-Литтона на написання вражаючих романів "Заноні", "Переслідувані і переслідувачі", "Майбутня раса", в яких згадувалося ворожіння на картах Таро.
  • Розробник основних ритуалів Ордена Золотого Світанку (орден вплинув на розвиток окультних рухів в Англії в кінці 19 - початку 20 століття), Семюел Матерс, написав в 1888 році трактат «Таро: Окультне значення, використання для ворожіння, ігрова методика". Його дружина Мойна Бергсон , зробила спеціальну колоду Таро, в якій Мастерс самостійно визначив порядок карт. Це була англійська версія - "Таро Золотого Світанку".
  • Елберт Бенджамін в 1918 році опублікував "Святе Таро". Ця книга була перевидана в 1936 році в розгорнутому вигляді і сприяла популяризації ворожіння на картах Таро в країнах, розташованих в латиноамериканському регіоні.
  • У 1944 році була видана «Книга Тота» Алістера Кроулі. Він є одним з найбільш відомих інтерпретаторів ворожіння на картах Таро і найбільш значних магів двадцятого століття. Разом з Фрідою Харріс Алістер Кроулі винайшов свою унікальну колоду Таро, якої немає аналогів у всьому світі.

Що стосується самої популярної системи для ворожіння на картах Таро, то це Таро Уейта. Він описував в книзі "Ілюстрований ключ до Таро" 78 карт Молодших і Старших Арканов, розшифровував значення карт в перевернутих, а також в прямих позиціях. У цій праці описуються всі попередні системи Таро. Уейт створив «народну» колоду Таро, яка не була перевантажена астрологічної і каббалистической символікою.

Ворожіння на картах Таро: знайомимося з колодою

Колода складається з 78 карт з різним дизайном, які діляться на такі основні групи:

  • Старші Аркан. Якщо розглядати класичний варіант колоди, то ця група складається з 22 карт, на яких зображені основні емоції людини і найважливіші моменти в житті. Вони також позначають досвід в духовній сфері. Перші сім Таро вказують на інтелектуальну сторону особи. Наступна сімка карт - моральна сторона людини. Остання сімка - події, які відбуваються в матеріальному житті. Ворожіння на картах Таро здатне описати зовнішні обставини, а також внутрішній стан особи в певний момент життєвого шляху. Старші Аркан розповідають про подорож по життю (дитинство, дорослішання і ін.).
  • Молодші Аркан. Ця частина колоди складається з 56 карт. Вони включають в себе карти від Туза до Десятки, а також від пажа до Короля (придворні карти). Дана група карт присвячує нас в різні сторони повсякденного життя: відображення подій зовнішнього світу, взаємини з іншими людьми, стан почуттів. Всього існує чотири частини Молодших Арканов. Вони асоціюються з чотирма стихіями. Масть жезлів (вогонь) означає честолюбство, подорож, оптимізм, впевненість, натхнення і активні дії. Під час ворожіння на картах Таро Масть Жезлів описує використання творчої уяви для вирішення своїх завдань. Карти Масти Кубків (вода) позначають хвилювання, пов'язані з відносинами між чоловіком і жінкою, а також світ, м'якість, свято. Мечі (повітря) символізують розум, сильний вплив слова. Меч також є символом руйнування, наприклад, краху ілюзій в пошуку правди. Також він може позначати проблеми, що насуваються. Пентаклі (земля) позначають все матеріальне і практичне, наприклад, прикладні знання, роботу, гроші.

Придворні карти дають характеристику людям, які відіграють певну роль в нашому житті:

  1. Королі у всіх мастях символізують проникаюче, динамічний початок. Вони є власниками влади.
  2. Королеви. Це приймаюча сторона масті, яка відображає жіночні аспекти життя.
  3. Лицарі є символами способу мислення і дії. Вони відважні і романтичні, бажають відкривати світ і на практиці все перевіряти.
  4. Пажі. У всіх мастях Молодших Арканов уособлюють зародження якостей конкретної масті. Вони молоді, їх завдання здобувати досвід і вчитися. Також пажі несуть нові можливості і доставляють послання.

Під час ворожіння на картах Таро Пажі, Лицарі, Королі і Королеви використовуються такими способами:

  • При розкладі вони можуть відображати ситуацію, яка асоціюється з конкретною карткою (Паж кубків або Жезлів - отримання звісток, Король Пентакль - фінансовий лідер і ін.).
  • Якщо під час ворожіння на картах Таро випадають придворні карти, то вони можуть символізувати людей, які впливають якимось чином на людину, якій ворожать, чи конкретну ситуацію.

Також придворні можуть відображати різні аспекти особистості людини, що виражаються в конкретній ситуації.


Ворожіння на картах Таро: основні розклади

Під час ворожіння на картах Таро колода розподіляється у вигляді різних фігур, які називаються розкладами. Найпростіший варіант розкладу - це ворожіння на жодній карті. Однак, так ви можете отримати досить багатозначний відповідь. Розклад на трьох картах, які символізують майбутнє, минуле і сьогодення, допоможе більш детально розібратися в поточній ситуації. Існують і більш складні способи ворожіння на картах Таро:

  • Сліпе пляма. Цей розклад призначений для характеристики людини. Він відображає певні якості, які приховує і демонструє конкретна особа. Під час такого ворожіння на картах Таро формується розклад 2 на 2 (всього 4 карти по 2 в рядку). Перша карта угорі ліворуч позначає інформацію про людину, яка відома всім і тому, що запитує. Друга позиція (карта справа знизу) - все приховане, що не усвідомлює особа і не демонструє, але воно впливає на її поведінку. Третя карта знаходиться під першою і символізує боку особистості, які не демонструє людина, але добре їх усвідомлює. Четверта позиція (над другою) позначає все те, що в людині бачать навколишні, але не він сам.
  • Розклад на ситуацію «Вибір». Під час ворожіння на картах Таро цим способом ви не тільки зможете отримати відповіді «так» чи «ні» на поставлені запитання, а й ознайомитися з описом двох можливих шляхів вирішення ситуації. Тут є сім позицій. Сьома карта (крайня зліва) позначає підгрунтя заданого питання, а також ставлення того, хто запитує до майбутнього вирішення проблеми. Від сімки вгору по діагоналі розміщені позиції 3,1 і 5 - це один з варіантів розвитку подій. Від сімки вниз по діагоналі розміщені 4, 2 і 6 - послідовність розвитку подій у разі, якщо ви відмовитеся від задуманих дій.

Існує безліч різних розкладів (на конкретне запитання, улюбленого, долю, роботу, майбутнє, гороскоп та ін.). Що стосується тимчасових рамок, тобто ворожіння на картах Таро на сьогодні, а також на місяць, рік тощо. Тут головне, навчитися правильно карти і розуміти істинне значення пророцтв.

Знайомство з ворожінням на картах Таро відбувається у всіх по-різному. Хтось отримує барвисту колоду в подарунок, деякі люди не можуть пройти повз вітрини з красивими, дизайнерськими картами і купують їх в якості елементу інтер'єру, а вже потім виникає бажання поворожити.

Багато набувають колоду для того, щоб вчитися майстерності ворожіння на картах Таро і правильного тлумачення. В умілих руках карти Таро відкривають таємниці і допомагають приймати важливі рішення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация