Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні | оглядач

  1. Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні Наші предки наділяли сакральним значенням дні,...
  2. Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні
  3. Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні
  4. Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні

Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні

Наші предки наділяли сакральним значенням дні, на які припадають новорічні свята. Вважалося, що в ці дні містичні сили особливо активні. Вони допомагають людині зазирнути в майбутнє і виконати будь-які його бажання. Віра в потойбічні сили була властива нашим предкам ще в 4-5 столітті н.е. - стверджує російський археолог і історик Борис Рибаков. А ось конкретні і точні знання про способи і особливості різних обрядів ворожіння дійшли до нас завдяки предкам-язичникам, що зуміли зберегти їх і донести до наших днів.

Особливо значущими вважалися ворожіння напередодні зміни сонячних циклів, їх ототожнювали з якоїсь кордоном переходу від поточного року до наступного. Тому до новорічних гадань ставилися серйозно і готувалися заздалегідь.

Незважаючи на те, що з прийняттям християнства на ворожіння було накладено найсуворішу заборону (ритуал вважався гріховним. - Ред.), Люди залишилися вірні традиціям. А звичай гадати в переддень Нового року зберігся до сьогоднішніх днів. Це не дивно, адже людини завжди хвилювала можливість зазирнути за завісу таємниці, загадати бажання і за допомогою якихось магічних ритуалів дізнатися, що його чекає в майбутньому.

СТАРОДАВНІ "РІЗДВЯНІ" ЗВИЧАЇ

Колядування. Найяскравішим обрядовою дією, з якого починалися святки, був обряд колядування. В Україні досі не втратила своєї актуальності ця традиція: діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні-колядки, посипаючи при цьому підлогу зернами пшениці або ячменю, що за повір'ями несе в будинок добробут і щастя. На знак подяки господарі обдаровують дітей солодощами та грошима, які повинні принести удачу весь рік. Колядували зазвичай в ніч на Різдво, на Васильєв день, в водохресний святвечір. До речі, в перший день святок після Нового року першим в будинок повинен увійти чоловік або хлопчик. "Пов'язано це з давніми обрядами на урожай в новому році. Почнемо з того, що аграрний новий рік починався у наших предків на посівну. Але Петро І ввів європейську традицію і переніс новий рік на зиму. Перенесла і обряди засівання. Саме засівання колядників і щедрувальників має проводитися чоловіками, так як саме чоловік є початком, запліднювати і зароджується життя, Яку жінка лише виношує. Тому вважалося, що багатство, безпосередньо залежить від посівів і зароджується сили Ярила, приносить і засіває в будинок саме чоловік. А вже потім всі інші ", - пояснив язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Ще одна язичницька прикмета рекомендує не підбирати на Святки дрібниця. "Ця прикмета будується не на забобони, а на знанні народної магії. На Святки молодший член сім'ї зобов'язаний був назбирати якнайбільше дрібниці і вимовити на неї всякі негаразди минулого року і хвороби. Знаючі люди розуміли цю особливість дрібниці на період щедрівок та колядування, тому і ввели заборону на підбирання дрібниці в ці дні, щоб уберегти випадкових людей від хвороб і негараздів ", - продовжив розповідь обрядодій.

РІЗДВЯНИЙ СТІЛ. Збереглася традиція, згідно з якою на різдвяному столі має бути 12 страв - за кількістю апостолів. У цей вечір готують узвар, печуть хліб і особливі пиріжки з сюрпризами (передбаченнями або монетками на удачу).

спосіб ворожіння

Способів ворожіння на Святки на Русі було придумано безліч. Особливо поширені були ворожіння на суджених.

Ворожіння з дзеркалами на викликання образу майбутнього нареченого. Дівчина сідає в темряві між двома дзеркалами, запалює свічки і починає вдивлятися в "галерею відображень", сподіваючись побачити свого нареченого. Через деякий час повинен з'явитися образ судженого. Як тільки дівчина розгляне майбутнього чоловіка, варто вимовити "чур мене" і образ зникне.

Ворожіння на нитки на заміжжя. Воно полягає в тому, що дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, той перший виявиться заміжня. Якщо нитка погасла відразу і менше половини згоріло, то заміж не вийдеш.

Ворожіння (з вибором предмета) на "якість" життя і нареченого. У миску, блюдце або валянок кладуться предмети, дівчата вибирають їх. Вибір предмета символізує майбутнє життя: зола - погане життя, цукор - солодке життя, кільце - заміжжя, цибулина - сльози, чарка - веселе життя, золоте кільце - багате життя і т.д.

Ворожіння про долю по тіням. Цей вид гадання в силу своєї простоти вельми поширений в сучасній дівочої середовищі. Дівчина підпалює зім'ятий нею паперовий лист, а потім розглядає тінь від згорілої паперу. Кожен бере чистий аркуш паперу, бгає його, кладе на блюдо або на велику плоску тарілку і підпалює. Коли лист згорить або майже згорить, за допомогою свічки робиться його відображення на стіну. Уважно розглядаючи тіні, ворожать намагаються дізнатися майбутнє.

Ворожіння на сірниках. З боків сірникової коробки вставляються два сірники і підпалюють. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, значить "загадані" хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння з кільцем на викликання образу майбутнього нареченого. У склянку з водою дівчина кидає обручку і вдивляється всередину кільця, примовляючи слова: "Суджений мій, ряджений ..."

Оклик перехожих. Дівчина виходить опівночі на вулицю і питаєте ім'я у першого зустрічного. Саме так зватимуть її судженого, точно так він буде гарний і багатий.

МИ гадати В НЕПРАВИЛЬНІ ДАТИ

Мабуть, перехід на нове літочислення для того і був введений, щоб відучити християн від язичницької звички гадати в справжні містичні дати. Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні? За яким же календарем визначати магічні "гадальні" дні?

"Містична сила новорічних ворожінь до нового календарному року не має ніякого відношення, адже календар в ті часи був річчю досить умовною. Він відраховував не на часі, а сонячні цикли. Тому ворожіння наші предки приурочували до дня зимового сонцестояння, коли починалася нова сонячна фаза - збільшення світлового дня; здійснювали ритуали на честь Дажбога - Бога Сонця. Саме вони покладені в основу обрядів, які здійснюємо ми донині в переддень Різдва ", - пояснила культуролог, доцент кафедри культурології Києво-Могилянської Акад еміі Юлія Нікішенко.

З приходом християнства всі язичницькі обряди виявилися під забороною. Але звички і традиції заборонити складно, тому вони хоч і зазнали метаморфози, але збереглися вже з іншим, більш сучасним змістом. Правда, дати проведення обрядів змістилися: на архаїчний цикл народного землеробського календаря наклалися дати календаря церковного, присвячені пам'яті про євангельські події народження Христа і хрещення його в Йордані.

"Наші предки-язичники у визначенні днів для ворожінь дотримувалися астрономічного календаря: в році існує чотири вузлові точки руху сонця на небосхилі: зимовий і літній сонцестояння, а також весняне й осіннє рівнодення. У ці моменти наша планета проходить певні точки простору щодо Сонця. У цей момент відбувається зміна енергій на планеті, що дає можливість створити намір на прийдешній сонячний цикл. А календарі (їх адже багато) - це всього-лише формат обчислення дат; енергії же, які в ці момен и змінюються на планеті, до календарної дати ніякого відношення не мають. До речі, саме ці дати використовували шамани для здійснення обрядів переходу з одного стану в інший. Тому в ці періоди рекомендується створювати плани щодо бажаних змін у своєму житті. Вони потраплять, як то кажуть, відразу "Богу в вуха", - розповів езотерик, ведучий тренінгів особистісного розвитку Леонід Орлан.

Згідно вірувань язичників зимові ворожіння були правдивими, якщо їх здійснювали в період дванадцяти днів, починаючи з дня сонцестояння (22-25 грудня. - Ред.). "У ці дні заборонено наводити порядок в оселі, можна образити померлі душі предків, які в ці дні повертаються додому. Цей період називався періодом лихоліття - об'єднання потойбічного і явного світів, коли межа між нашим життям і життям потойбічної особливо тонка, вона дозволяє доторкнутися до тонкому світу духів і запитати поради або заручитися підтримкою. Чому важливо було гадати саме в цей період? Коли ми звертаємося до потойбічного світу, важливо щоб цей кордон було якомога тонше, щоб наші предки, які, конечн про ж, не бажають нам зла, могли нас почути. В інший час можна нагадати того, що небажано, або бути почутими не тими силами ", - пояснює язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Втім, психологи стверджують, що ворожити можна в будь-який день, головне - вірити в силу ворожіння. "Головне щоб дата була важливою для людини, щоб усередині була готовність вносити зміни в своє життя. А який при цьому день календаря, за великим рахунком, не дуже важливо. Хоча, звичайно, бажано щоб ці дати початку змін збігалися з планетарними циклами - рівнодення , сонцестояння або індивідуальними - дня народження. А що стосується звичних нам гідний на Різдво і Хрещення, то за багато років люди зуміли сформувати потужний егрегор, який і дає цим дням ту магічну силу, яку очікують отримати гадати ", - додав Леон д Орлан.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні

Наші предки наділяли сакральним значенням дні, на які припадають новорічні свята. Вважалося, що в ці дні містичні сили особливо активні. Вони допомагають людині зазирнути в майбутнє і виконати будь-які його бажання. Віра в потойбічні сили була властива нашим предкам ще в 4-5 столітті н.е. - стверджує російський археолог і історик Борис Рибаков. А ось конкретні і точні знання про способи і особливості різних обрядів ворожіння дійшли до нас завдяки предкам-язичникам, що зуміли зберегти їх і донести до наших днів.

Особливо значущими вважалися ворожіння напередодні зміни сонячних циклів, їх ототожнювали з якоїсь кордоном переходу від поточного року до наступного. Тому до новорічних гадань ставилися серйозно і готувалися заздалегідь.

Незважаючи на те, що з прийняттям християнства на ворожіння було накладено найсуворішу заборону (ритуал вважався гріховним. - Ред.), Люди залишилися вірні традиціям. А звичай гадати в переддень Нового року зберігся до сьогоднішніх днів. Це не дивно, адже людини завжди хвилювала можливість зазирнути за завісу таємниці, загадати бажання і за допомогою якихось магічних ритуалів дізнатися, що його чекає в майбутньому.

СТАРОДАВНІ "РІЗДВЯНІ" ЗВИЧАЇ

Колядування. Найяскравішим обрядовою дією, з якого починалися святки, був обряд колядування. В Україні досі не втратила своєї актуальності ця традиція: діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні-колядки, посипаючи при цьому підлогу зернами пшениці або ячменю, що за повір'ями несе в будинок добробут і щастя. На знак подяки господарі обдаровують дітей солодощами та грошима, які повинні принести удачу весь рік. Колядували зазвичай в ніч на Різдво, на Васильєв день, в водохресний святвечір. До речі, в перший день святок після Нового року першим в будинок повинен увійти чоловік або хлопчик. "Пов'язано це з давніми обрядами на урожай в новому році. Почнемо з того, що аграрний новий рік починався у наших предків на посівну. Але Петро І ввів європейську традицію і переніс новий рік на зиму. Перенесла і обряди засівання. Саме засівання колядників і щедрувальників має проводитися чоловіками, так як саме чоловік є початком, запліднювати і зароджується життя, Яку жінка лише виношує. Тому вважалося, що багатство, безпосередньо залежить від посівів і зароджується сили Ярила, приносить і засіває в будинок саме чоловік. А вже потім всі інші ", - пояснив язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Ще одна язичницька прикмета рекомендує не підбирати на Святки дрібниця. "Ця прикмета будується не на забобони, а на знанні народної магії. На Святки молодший член сім'ї зобов'язаний був назбирати якнайбільше дрібниці і вимовити на неї всякі негаразди минулого року і хвороби. Знаючі люди розуміли цю особливість дрібниці на період щедрівок та колядування, тому і ввели заборону на підбирання дрібниці в ці дні, щоб уберегти випадкових людей від хвороб і негараздів ", - продовжив розповідь обрядодій.

РІЗДВЯНИЙ СТІЛ. Збереглася традиція, згідно з якою на різдвяному столі має бути 12 страв - за кількістю апостолів. У цей вечір готують узвар, печуть хліб і особливі пиріжки з сюрпризами (передбаченнями або монетками на удачу).

спосіб ворожіння

Способів ворожіння на Святки на Русі було придумано безліч. Особливо поширені були ворожіння на суджених.

Ворожіння з дзеркалами на викликання образу майбутнього нареченого. Дівчина сідає в темряві між двома дзеркалами, запалює свічки і починає вдивлятися в "галерею відображень", сподіваючись побачити свого нареченого. Через деякий час повинен з'явитися образ судженого. Як тільки дівчина розгляне майбутнього чоловіка, варто вимовити "чур мене" і образ зникне.

Ворожіння на нитки на заміжжя. Воно полягає в тому, що дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, той перший виявиться заміжня. Якщо нитка погасла відразу і менше половини згоріло, то заміж не вийдеш.

Ворожіння (з вибором предмета) на "якість" життя і нареченого. У миску, блюдце або валянок кладуться предмети, дівчата вибирають їх. Вибір предмета символізує майбутнє життя: зола - погане життя, цукор - солодке життя, кільце - заміжжя, цибулина - сльози, чарка - веселе життя, золоте кільце - багате життя і т.д.

Ворожіння про долю по тіням. Цей вид гадання в силу своєї простоти вельми поширений в сучасній дівочої середовищі. Дівчина підпалює зім'ятий нею паперовий лист, а потім розглядає тінь від згорілої паперу. Кожен бере чистий аркуш паперу, бгає його, кладе на блюдо або на велику плоску тарілку і підпалює. Коли лист згорить або майже згорить, за допомогою свічки робиться його відображення на стіну. Уважно розглядаючи тіні, ворожать намагаються дізнатися майбутнє.

Ворожіння на сірниках. З боків сірникової коробки вставляються два сірники і підпалюють. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, значить "загадані" хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння з кільцем на викликання образу майбутнього нареченого. У склянку з водою дівчина кидає обручку і вдивляється всередину кільця, примовляючи слова: "Суджений мій, ряджений ..."

Оклик перехожих. Дівчина виходить опівночі на вулицю і питаєте ім'я у першого зустрічного. Саме так зватимуть її судженого, точно так він буде гарний і багатий.

МИ гадати В НЕПРАВИЛЬНІ ДАТИ

Мабуть, перехід на нове літочислення для того і був введений, щоб відучити християн від язичницької звички гадати в справжні містичні дати. Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні? За яким же календарем визначати магічні "гадальні" дні?

"Містична сила новорічних ворожінь до нового календарному року не має ніякого відношення, адже календар в ті часи був річчю досить умовною. Він відраховував не на часі, а сонячні цикли. Тому ворожіння наші предки приурочували до дня зимового сонцестояння, коли починалася нова сонячна фаза - збільшення світлового дня; здійснювали ритуали на честь Дажбога - Бога Сонця. Саме вони покладені в основу обрядів, які здійснюємо ми донині в переддень Різдва ", - пояснила культуролог, доцент кафедри культурології Києво-Могилянської Акад еміі Юлія Нікішенко.

З приходом християнства всі язичницькі обряди виявилися під забороною. Але звички і традиції заборонити складно, тому вони хоч і зазнали метаморфози, але збереглися вже з іншим, більш сучасним змістом. Правда, дати проведення обрядів змістилися: на архаїчний цикл народного землеробського календаря наклалися дати календаря церковного, присвячені пам'яті про євангельські події народження Христа і хрещення його в Йордані.

"Наші предки-язичники у визначенні днів для ворожінь дотримувалися астрономічного календаря: в році існує чотири вузлові точки руху сонця на небосхилі: зимовий і літній сонцестояння, а також весняне й осіннє рівнодення. У ці моменти наша планета проходить певні точки простору щодо Сонця. У цей момент відбувається зміна енергій на планеті, що дає можливість створити намір на прийдешній сонячний цикл. А календарі (їх адже багато) - це всього-лише формат обчислення дат; енергії же, які в ці момен и змінюються на планеті, до календарної дати ніякого відношення не мають. До речі, саме ці дати використовували шамани для здійснення обрядів переходу з одного стану в інший. Тому в ці періоди рекомендується створювати плани щодо бажаних змін у своєму житті. Вони потраплять, як то кажуть, відразу "Богу в вуха", - розповів езотерик, ведучий тренінгів особистісного розвитку Леонід Орлан.

Згідно вірувань язичників зимові ворожіння були правдивими, якщо їх здійснювали в період дванадцяти днів, починаючи з дня сонцестояння (22-25 грудня. - Ред.). "У ці дні заборонено наводити порядок в оселі, можна образити померлі душі предків, які в ці дні повертаються додому. Цей період називався періодом лихоліття - об'єднання потойбічного і явного світів, коли межа між нашим життям і життям потойбічної особливо тонка, вона дозволяє доторкнутися до тонкому світу духів і запитати поради або заручитися підтримкою. Чому важливо було гадати саме в цей період? Коли ми звертаємося до потойбічного світу, важливо щоб цей кордон було якомога тонше, щоб наші предки, які, конечн про ж, не бажають нам зла, могли нас почути. В інший час можна нагадати того, що небажано, або бути почутими не тими силами ", - пояснює язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Втім, психологи стверджують, що ворожити можна в будь-який день, головне - вірити в силу ворожіння. "Головне щоб дата була важливою для людини, щоб усередині була готовність вносити зміни в своє життя. А який при цьому день календаря, за великим рахунком, не дуже важливо. Хоча, звичайно, бажано щоб ці дати початку змін збігалися з планетарними циклами - рівнодення , сонцестояння або індивідуальними - дня народження. А що стосується звичних нам гідний на Різдво і Хрещення, то за багато років люди зуміли сформувати потужний егрегор, який і дає цим дням ту магічну силу, яку очікують отримати гадати ", - додав Леон д Орлан.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні

Наші предки наділяли сакральним значенням дні, на які припадають новорічні свята. Вважалося, що в ці дні містичні сили особливо активні. Вони допомагають людині зазирнути в майбутнє і виконати будь-які його бажання. Віра в потойбічні сили була властива нашим предкам ще в 4-5 столітті н.е. - стверджує російський археолог і історик Борис Рибаков. А ось конкретні і точні знання про способи і особливості різних обрядів ворожіння дійшли до нас завдяки предкам-язичникам, що зуміли зберегти їх і донести до наших днів.

Особливо значущими вважалися ворожіння напередодні зміни сонячних циклів, їх ототожнювали з якоїсь кордоном переходу від поточного року до наступного. Тому до новорічних гадань ставилися серйозно і готувалися заздалегідь.

Незважаючи на те, що з прийняттям християнства на ворожіння було накладено найсуворішу заборону (ритуал вважався гріховним. - Ред.), Люди залишилися вірні традиціям. А звичай гадати в переддень Нового року зберігся до сьогоднішніх днів. Це не дивно, адже людини завжди хвилювала можливість зазирнути за завісу таємниці, загадати бажання і за допомогою якихось магічних ритуалів дізнатися, що його чекає в майбутньому.

СТАРОДАВНІ "РІЗДВЯНІ" ЗВИЧАЇ

Колядування. Найяскравішим обрядовою дією, з якого починалися святки, був обряд колядування. В Україні досі не втратила своєї актуальності ця традиція: діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні-колядки, посипаючи при цьому підлогу зернами пшениці або ячменю, що за повір'ями несе в будинок добробут і щастя. На знак подяки господарі обдаровують дітей солодощами та грошима, які повинні принести удачу весь рік. Колядували зазвичай в ніч на Різдво, на Васильєв день, в водохресний святвечір. До речі, в перший день святок після Нового року першим в будинок повинен увійти чоловік або хлопчик. "Пов'язано це з давніми обрядами на урожай в новому році. Почнемо з того, що аграрний новий рік починався у наших предків на посівну. Але Петро І ввів європейську традицію і переніс новий рік на зиму. Перенесла і обряди засівання. Саме засівання колядників і щедрувальників має проводитися чоловіками, так як саме чоловік є початком, запліднювати і зароджується життя, Яку жінка лише виношує. Тому вважалося, що багатство, безпосередньо залежить від посівів і зароджується сили Ярила, приносить і засіває в будинок саме чоловік. А вже потім всі інші ", - пояснив язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Ще одна язичницька прикмета рекомендує не підбирати на Святки дрібниця. "Ця прикмета будується не на забобони, а на знанні народної магії. На Святки молодший член сім'ї зобов'язаний був назбирати якнайбільше дрібниці і вимовити на неї всякі негаразди минулого року і хвороби. Знаючі люди розуміли цю особливість дрібниці на період щедрівок та колядування, тому і ввели заборону на підбирання дрібниці в ці дні, щоб уберегти випадкових людей від хвороб і негараздів ", - продовжив розповідь обрядодій.

РІЗДВЯНИЙ СТІЛ. Збереглася традиція, згідно з якою на різдвяному столі має бути 12 страв - за кількістю апостолів. У цей вечір готують узвар, печуть хліб і особливі пиріжки з сюрпризами (передбаченнями або монетками на удачу).

спосіб ворожіння

Способів ворожіння на Святки на Русі було придумано безліч. Особливо поширені були ворожіння на суджених.

Ворожіння з дзеркалами на викликання образу майбутнього нареченого. Дівчина сідає в темряві між двома дзеркалами, запалює свічки і починає вдивлятися в "галерею відображень", сподіваючись побачити свого нареченого. Через деякий час повинен з'явитися образ судженого. Як тільки дівчина розгляне майбутнього чоловіка, варто вимовити "чур мене" і образ зникне.

Ворожіння на нитки на заміжжя. Воно полягає в тому, що дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, той перший виявиться заміжня. Якщо нитка погасла відразу і менше половини згоріло, то заміж не вийдеш.

Ворожіння (з вибором предмета) на "якість" життя і нареченого. У миску, блюдце або валянок кладуться предмети, дівчата вибирають їх. Вибір предмета символізує майбутнє життя: зола - погане життя, цукор - солодке життя, кільце - заміжжя, цибулина - сльози, чарка - веселе життя, золоте кільце - багате життя і т.д.

Ворожіння про долю по тіням. Цей вид гадання в силу своєї простоти вельми поширений в сучасній дівочої середовищі. Дівчина підпалює зім'ятий нею паперовий лист, а потім розглядає тінь від згорілої паперу. Кожен бере чистий аркуш паперу, бгає його, кладе на блюдо або на велику плоску тарілку і підпалює. Коли лист згорить або майже згорить, за допомогою свічки робиться його відображення на стіну. Уважно розглядаючи тіні, ворожать намагаються дізнатися майбутнє.

Ворожіння на сірниках. З боків сірникової коробки вставляються два сірники і підпалюють. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, значить "загадані" хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння з кільцем на викликання образу майбутнього нареченого. У склянку з водою дівчина кидає обручку і вдивляється всередину кільця, примовляючи слова: "Суджений мій, ряджений ..."

Оклик перехожих. Дівчина виходить опівночі на вулицю і питаєте ім'я у першого зустрічного. Саме так зватимуть її судженого, точно так він буде гарний і багатий.

МИ гадати В НЕПРАВИЛЬНІ ДАТИ

Мабуть, перехід на нове літочислення для того і був введений, щоб відучити християн від язичницької звички гадати в справжні містичні дати. Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні? За яким же календарем визначати магічні "гадальні" дні?

"Містична сила новорічних ворожінь до нового календарному року не має ніякого відношення, адже календар в ті часи був річчю досить умовною. Він відраховував не на часі, а сонячні цикли. Тому ворожіння наші предки приурочували до дня зимового сонцестояння, коли починалася нова сонячна фаза - збільшення світлового дня; здійснювали ритуали на честь Дажбога - Бога Сонця. Саме вони покладені в основу обрядів, які здійснюємо ми донині в переддень Різдва ", - пояснила культуролог, доцент кафедри культурології Києво-Могилянської Акад еміі Юлія Нікішенко.

З приходом християнства всі язичницькі обряди виявилися під забороною. Але звички і традиції заборонити складно, тому вони хоч і зазнали метаморфози, але збереглися вже з іншим, більш сучасним змістом. Правда, дати проведення обрядів змістилися: на архаїчний цикл народного землеробського календаря наклалися дати календаря церковного, присвячені пам'яті про євангельські події народження Христа і хрещення його в Йордані.

"Наші предки-язичники у визначенні днів для ворожінь дотримувалися астрономічного календаря: в році існує чотири вузлові точки руху сонця на небосхилі: зимовий і літній сонцестояння, а також весняне й осіннє рівнодення. У ці моменти наша планета проходить певні точки простору щодо Сонця. У цей момент відбувається зміна енергій на планеті, що дає можливість створити намір на прийдешній сонячний цикл. А календарі (їх адже багато) - це всього-лише формат обчислення дат; енергії же, які в ці момен и змінюються на планеті, до календарної дати ніякого відношення не мають. До речі, саме ці дати використовували шамани для здійснення обрядів переходу з одного стану в інший. Тому в ці періоди рекомендується створювати плани щодо бажаних змін у своєму житті. Вони потраплять, як то кажуть, відразу "Богу в вуха", - розповів езотерик, ведучий тренінгів особистісного розвитку Леонід Орлан.

Згідно вірувань язичників зимові ворожіння були правдивими, якщо їх здійснювали в період дванадцяти днів, починаючи з дня сонцестояння (22-25 грудня. - Ред.). "У ці дні заборонено наводити порядок в оселі, можна образити померлі душі предків, які в ці дні повертаються додому. Цей період називався періодом лихоліття - об'єднання потойбічного і явного світів, коли межа між нашим життям і життям потойбічної особливо тонка, вона дозволяє доторкнутися до тонкому світу духів і запитати поради або заручитися підтримкою. Чому важливо було гадати саме в цей період? Коли ми звертаємося до потойбічного світу, важливо щоб цей кордон було якомога тонше, щоб наші предки, які, конечн про ж, не бажають нам зла, могли нас почути. В інший час можна нагадати того, що небажано, або бути почутими не тими силами ", - пояснює язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Втім, психологи стверджують, що ворожити можна в будь-який день, головне - вірити в силу ворожіння. "Головне щоб дата була важливою для людини, щоб усередині була готовність вносити зміни в своє життя. А який при цьому день календаря, за великим рахунком, не дуже важливо. Хоча, звичайно, бажано щоб ці дати початку змін збігалися з планетарними циклами - рівнодення , сонцестояння або індивідуальними - дня народження. А що стосується звичних нам гідний на Різдво і Хрещення, то за багато років люди зуміли сформувати потужний егрегор, який і дає цим дням ту магічну силу, яку очікують отримати гадати ", - додав Леон д Орлан.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні

Наші предки наділяли сакральним значенням дні, на які припадають новорічні свята. Вважалося, що в ці дні містичні сили особливо активні. Вони допомагають людині зазирнути в майбутнє і виконати будь-які його бажання. Віра в потойбічні сили була властива нашим предкам ще в 4-5 столітті н.е. - стверджує російський археолог і історик Борис Рибаков. А ось конкретні і точні знання про способи і особливості різних обрядів ворожіння дійшли до нас завдяки предкам-язичникам, що зуміли зберегти їх і донести до наших днів.

Особливо значущими вважалися ворожіння напередодні зміни сонячних циклів, їх ототожнювали з якоїсь кордоном переходу від поточного року до наступного. Тому до новорічних гадань ставилися серйозно і готувалися заздалегідь.

Незважаючи на те, що з прийняттям християнства на ворожіння було накладено найсуворішу заборону (ритуал вважався гріховним. - Ред.), Люди залишилися вірні традиціям. А звичай гадати в переддень Нового року зберігся до сьогоднішніх днів. Це не дивно, адже людини завжди хвилювала можливість зазирнути за завісу таємниці, загадати бажання і за допомогою якихось магічних ритуалів дізнатися, що його чекає в майбутньому.

СТАРОДАВНІ "РІЗДВЯНІ" ЗВИЧАЇ

Колядування. Найяскравішим обрядовою дією, з якого починалися святки, був обряд колядування. В Україні досі не втратила своєї актуальності ця традиція: діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні-колядки, посипаючи при цьому підлогу зернами пшениці або ячменю, що за повір'ями несе в будинок добробут і щастя. На знак подяки господарі обдаровують дітей солодощами та грошима, які повинні принести удачу весь рік. Колядували зазвичай в ніч на Різдво, на Васильєв день, в водохресний святвечір. До речі, в перший день святок після Нового року першим в будинок повинен увійти чоловік або хлопчик. "Пов'язано це з давніми обрядами на урожай в новому році. Почнемо з того, що аграрний новий рік починався у наших предків на посівну. Але Петро І ввів європейську традицію і переніс новий рік на зиму. Перенесла і обряди засівання. Саме засівання колядників і щедрувальників має проводитися чоловіками, так як саме чоловік є початком, запліднювати і зароджується життя, Яку жінка лише виношує. Тому вважалося, що багатство, безпосередньо залежить від посівів і зароджується сили Ярила, приносить і засіває в будинок саме чоловік. А вже потім всі інші ", - пояснив язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Ще одна язичницька прикмета рекомендує не підбирати на Святки дрібниця. "Ця прикмета будується не на забобони, а на знанні народної магії. На Святки молодший член сім'ї зобов'язаний був назбирати якнайбільше дрібниці і вимовити на неї всякі негаразди минулого року і хвороби. Знаючі люди розуміли цю особливість дрібниці на період щедрівок та колядування, тому і ввели заборону на підбирання дрібниці в ці дні, щоб уберегти випадкових людей від хвороб і негараздів ", - продовжив розповідь обрядодій.

РІЗДВЯНИЙ СТІЛ. Збереглася традиція, згідно з якою на різдвяному столі має бути 12 страв - за кількістю апостолів. У цей вечір готують узвар, печуть хліб і особливі пиріжки з сюрпризами (передбаченнями або монетками на удачу).

спосіб ворожіння

Способів ворожіння на Святки на Русі було придумано безліч. Особливо поширені були ворожіння на суджених.

Ворожіння з дзеркалами на викликання образу майбутнього нареченого. Дівчина сідає в темряві між двома дзеркалами, запалює свічки і починає вдивлятися в "галерею відображень", сподіваючись побачити свого нареченого. Через деякий час повинен з'явитися образ судженого. Як тільки дівчина розгляне майбутнього чоловіка, варто вимовити "чур мене" і образ зникне.

Ворожіння на нитки на заміжжя. Воно полягає в тому, що дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, той перший виявиться заміжня. Якщо нитка погасла відразу і менше половини згоріло, то заміж не вийдеш.

Ворожіння (з вибором предмета) на "якість" життя і нареченого. У миску, блюдце або валянок кладуться предмети, дівчата вибирають їх. Вибір предмета символізує майбутнє життя: зола - погане життя, цукор - солодке життя, кільце - заміжжя, цибулина - сльози, чарка - веселе життя, золоте кільце - багате життя і т.д.

Ворожіння про долю по тіням. Цей вид гадання в силу своєї простоти вельми поширений в сучасній дівочої середовищі. Дівчина підпалює зім'ятий нею паперовий лист, а потім розглядає тінь від згорілої паперу. Кожен бере чистий аркуш паперу, бгає його, кладе на блюдо або на велику плоску тарілку і підпалює. Коли лист згорить або майже згорить, за допомогою свічки робиться його відображення на стіну. Уважно розглядаючи тіні, ворожать намагаються дізнатися майбутнє.

Ворожіння на сірниках. З боків сірникової коробки вставляються два сірники і підпалюють. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, значить "загадані" хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння з кільцем на викликання образу майбутнього нареченого. У склянку з водою дівчина кидає обручку і вдивляється всередину кільця, примовляючи слова: "Суджений мій, ряджений ..."

Оклик перехожих. Дівчина виходить опівночі на вулицю і питаєте ім'я у першого зустрічного. Саме так зватимуть її судженого, точно так він буде гарний і багатий.

МИ гадати В НЕПРАВИЛЬНІ ДАТИ

Мабуть, перехід на нове літочислення для того і був введений, щоб відучити християн від язичницької звички гадати в справжні містичні дати. Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні? За яким же календарем визначати магічні "гадальні" дні?

"Містична сила новорічних ворожінь до нового календарному року не має ніякого відношення, адже календар в ті часи був річчю досить умовною. Він відраховував не на часі, а сонячні цикли. Тому ворожіння наші предки приурочували до дня зимового сонцестояння, коли починалася нова сонячна фаза - збільшення світлового дня; здійснювали ритуали на честь Дажбога - Бога Сонця. Саме вони покладені в основу обрядів, які здійснюємо ми донині в переддень Різдва ", - пояснила культуролог, доцент кафедри культурології Києво-Могилянської Акад еміі Юлія Нікішенко.

З приходом християнства всі язичницькі обряди виявилися під забороною. Але звички і традиції заборонити складно, тому вони хоч і зазнали метаморфози, але збереглися вже з іншим, більш сучасним змістом. Правда, дати проведення обрядів змістилися: на архаїчний цикл народного землеробського календаря наклалися дати календаря церковного, присвячені пам'яті про євангельські події народження Христа і хрещення його в Йордані.

"Наші предки-язичники у визначенні днів для ворожінь дотримувалися астрономічного календаря: в році існує чотири вузлові точки руху сонця на небосхилі: зимовий і літній сонцестояння, а також весняне й осіннє рівнодення. У ці моменти наша планета проходить певні точки простору щодо Сонця. У цей момент відбувається зміна енергій на планеті, що дає можливість створити намір на прийдешній сонячний цикл. А календарі (їх адже багато) - це всього-лише формат обчислення дат; енергії же, які в ці момен и змінюються на планеті, до календарної дати ніякого відношення не мають. До речі, саме ці дати використовували шамани для здійснення обрядів переходу з одного стану в інший. Тому в ці періоди рекомендується створювати плани щодо бажаних змін у своєму житті. Вони потраплять, як то кажуть, відразу "Богу в вуха", - розповів езотерик, ведучий тренінгів особистісного розвитку Леонід Орлан.

Згідно вірувань язичників зимові ворожіння були правдивими, якщо їх здійснювали в період дванадцяти днів, починаючи з дня сонцестояння (22-25 грудня. - Ред.). "У ці дні заборонено наводити порядок в оселі, можна образити померлі душі предків, які в ці дні повертаються додому. Цей період називався періодом лихоліття - об'єднання потойбічного і явного світів, коли межа між нашим життям і життям потойбічної особливо тонка, вона дозволяє доторкнутися до тонкому світу духів і запитати поради або заручитися підтримкою. Чому важливо було гадати саме в цей період? Коли ми звертаємося до потойбічного світу, важливо щоб цей кордон було якомога тонше, щоб наші предки, які, конечн про ж, не бажають нам зла, могли нас почути. В інший час можна нагадати того, що небажано, або бути почутими не тими силами ", - пояснює язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Втім, психологи стверджують, що ворожити можна в будь-який день, головне - вірити в силу ворожіння. "Головне щоб дата була важливою для людини, щоб усередині була готовність вносити зміни в своє життя. А який при цьому день календаря, за великим рахунком, не дуже важливо. Хоча, звичайно, бажано щоб ці дати початку змін збігалися з планетарними циклами - рівнодення , сонцестояння або індивідуальними - дня народження. А що стосується звичних нам гідний на Різдво і Хрещення, то за багато років люди зуміли сформувати потужний егрегор, який і дає цим дням ту магічну силу, яку очікують отримати гадати ", - додав Леон д Орлан.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Ворожіння на Різдво: як дізнатися долю в святкові дні

Наші предки наділяли сакральним значенням дні, на які припадають новорічні свята. Вважалося, що в ці дні містичні сили особливо активні. Вони допомагають людині зазирнути в майбутнє і виконати будь-які його бажання. Віра в потойбічні сили була властива нашим предкам ще в 4-5 столітті н.е. - стверджує російський археолог і історик Борис Рибаков. А ось конкретні і точні знання про способи і особливості різних обрядів ворожіння дійшли до нас завдяки предкам-язичникам, що зуміли зберегти їх і донести до наших днів.

Особливо значущими вважалися ворожіння напередодні зміни сонячних циклів, їх ототожнювали з якоїсь кордоном переходу від поточного року до наступного. Тому до новорічних гадань ставилися серйозно і готувалися заздалегідь.

Незважаючи на те, що з прийняттям християнства на ворожіння було накладено найсуворішу заборону (ритуал вважався гріховним. - Ред.), Люди залишилися вірні традиціям. А звичай гадати в переддень Нового року зберігся до сьогоднішніх днів. Це не дивно, адже людини завжди хвилювала можливість зазирнути за завісу таємниці, загадати бажання і за допомогою якихось магічних ритуалів дізнатися, що його чекає в майбутньому.

СТАРОДАВНІ "РІЗДВЯНІ" ЗВИЧАЇ

Колядування. Найяскравішим обрядовою дією, з якого починалися святки, був обряд колядування. В Україні досі не втратила своєї актуальності ця традиція: діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні-колядки, посипаючи при цьому підлогу зернами пшениці або ячменю, що за повір'ями несе в будинок добробут і щастя. На знак подяки господарі обдаровують дітей солодощами та грошима, які повинні принести удачу весь рік. Колядували зазвичай в ніч на Різдво, на Васильєв день, в водохресний святвечір. До речі, в перший день святок після Нового року першим в будинок повинен увійти чоловік або хлопчик. "Пов'язано це з давніми обрядами на урожай в новому році. Почнемо з того, що аграрний новий рік починався у наших предків на посівну. Але Петро І ввів європейську традицію і переніс новий рік на зиму. Перенесла і обряди засівання. Саме засівання колядників і щедрувальників має проводитися чоловіками, так як саме чоловік є початком, запліднювати і зароджується життя, Яку жінка лише виношує. Тому вважалося, що багатство, безпосередньо залежить від посівів і зароджується сили Ярила, приносить і засіває в будинок саме чоловік. А вже потім всі інші ", - пояснив язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Ще одна язичницька прикмета рекомендує не підбирати на Святки дрібниця. "Ця прикмета будується не на забобони, а на знанні народної магії. На Святки молодший член сім'ї зобов'язаний був назбирати якнайбільше дрібниці і вимовити на неї всякі негаразди минулого року і хвороби. Знаючі люди розуміли цю особливість дрібниці на період щедрівок та колядування, тому і ввели заборону на підбирання дрібниці в ці дні, щоб уберегти випадкових людей від хвороб і негараздів ", - продовжив розповідь обрядодій.

РІЗДВЯНИЙ СТІЛ. Збереглася традиція, згідно з якою на різдвяному столі має бути 12 страв - за кількістю апостолів. У цей вечір готують узвар, печуть хліб і особливі пиріжки з сюрпризами (передбаченнями або монетками на удачу).

спосіб ворожіння

Способів ворожіння на Святки на Русі було придумано безліч. Особливо поширені були ворожіння на суджених.

Ворожіння з дзеркалами на викликання образу майбутнього нареченого. Дівчина сідає в темряві між двома дзеркалами, запалює свічки і починає вдивлятися в "галерею відображень", сподіваючись побачити свого нареченого. Через деякий час повинен з'явитися образ судженого. Як тільки дівчина розгляне майбутнього чоловіка, варто вимовити "чур мене" і образ зникне.

Ворожіння на нитки на заміжжя. Воно полягає в тому, що дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, той перший виявиться заміжня. Якщо нитка погасла відразу і менше половини згоріло, то заміж не вийдеш.

Ворожіння (з вибором предмета) на "якість" життя і нареченого. У миску, блюдце або валянок кладуться предмети, дівчата вибирають їх. Вибір предмета символізує майбутнє життя: зола - погане життя, цукор - солодке життя, кільце - заміжжя, цибулина - сльози, чарка - веселе життя, золоте кільце - багате життя і т.д.

Ворожіння про долю по тіням. Цей вид гадання в силу своєї простоти вельми поширений в сучасній дівочої середовищі. Дівчина підпалює зім'ятий нею паперовий лист, а потім розглядає тінь від згорілої паперу. Кожен бере чистий аркуш паперу, бгає його, кладе на блюдо або на велику плоску тарілку і підпалює. Коли лист згорить або майже згорить, за допомогою свічки робиться його відображення на стіну. Уважно розглядаючи тіні, ворожать намагаються дізнатися майбутнє.

Ворожіння на сірниках. З боків сірникової коробки вставляються два сірники і підпалюють. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, значить "загадані" хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння з кільцем на викликання образу майбутнього нареченого. У склянку з водою дівчина кидає обручку і вдивляється всередину кільця, примовляючи слова: "Суджений мій, ряджений ..."

Оклик перехожих. Дівчина виходить опівночі на вулицю і питаєте ім'я у першого зустрічного. Саме так зватимуть її судженого, точно так він буде гарний і багатий.

МИ гадати В НЕПРАВИЛЬНІ ДАТИ

Мабуть, перехід на нове літочислення для того і був введений, щоб відучити християн від язичницької звички гадати в справжні містичні дати. Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні? За яким же календарем визначати магічні "гадальні" дні?

"Містична сила новорічних ворожінь до нового календарному року не має ніякого відношення, адже календар в ті часи був річчю досить умовною. Він відраховував не на часі, а сонячні цикли. Тому ворожіння наші предки приурочували до дня зимового сонцестояння, коли починалася нова сонячна фаза - збільшення світлового дня; здійснювали ритуали на честь Дажбога - Бога Сонця. Саме вони покладені в основу обрядів, які здійснюємо ми донині в переддень Різдва ", - пояснила культуролог, доцент кафедри культурології Києво-Могилянської Акад еміі Юлія Нікішенко.

З приходом християнства всі язичницькі обряди виявилися під забороною. Але звички і традиції заборонити складно, тому вони хоч і зазнали метаморфози, але збереглися вже з іншим, більш сучасним змістом. Правда, дати проведення обрядів змістилися: на архаїчний цикл народного землеробського календаря наклалися дати календаря церковного, присвячені пам'яті про євангельські події народження Христа і хрещення його в Йордані.

"Наші предки-язичники у визначенні днів для ворожінь дотримувалися астрономічного календаря: в році існує чотири вузлові точки руху сонця на небосхилі: зимовий і літній сонцестояння, а також весняне й осіннє рівнодення. У ці моменти наша планета проходить певні точки простору щодо Сонця. У цей момент відбувається зміна енергій на планеті, що дає можливість створити намір на прийдешній сонячний цикл. А календарі (їх адже багато) - це всього-лише формат обчислення дат; енергії же, які в ці момен и змінюються на планеті, до календарної дати ніякого відношення не мають. До речі, саме ці дати використовували шамани для здійснення обрядів переходу з одного стану в інший. Тому в ці періоди рекомендується створювати плани щодо бажаних змін у своєму житті. Вони потраплять, як то кажуть, відразу "Богу в вуха", - розповів езотерик, ведучий тренінгів особистісного розвитку Леонід Орлан.

Згідно вірувань язичників зимові ворожіння були правдивими, якщо їх здійснювали в період дванадцяти днів, починаючи з дня сонцестояння (22-25 грудня. - Ред.). "У ці дні заборонено наводити порядок в оселі, можна образити померлі душі предків, які в ці дні повертаються додому. Цей період називався періодом лихоліття - об'єднання потойбічного і явного світів, коли межа між нашим життям і життям потойбічної особливо тонка, вона дозволяє доторкнутися до тонкому світу духів і запитати поради або заручитися підтримкою. Чому важливо було гадати саме в цей період? Коли ми звертаємося до потойбічного світу, важливо щоб цей кордон було якомога тонше, щоб наші предки, які, конечн про ж, не бажають нам зла, могли нас почути. В інший час можна нагадати того, що небажано, або бути почутими не тими силами ", - пояснює язичник, обрядодій об'єднання Рідновірів України Ярісвет Чащин.

Втім, психологи стверджують, що ворожити можна в будь-який день, головне - вірити в силу ворожіння. "Головне щоб дата була важливою для людини, щоб усередині була готовність вносити зміни в своє життя. А який при цьому день календаря, за великим рахунком, не дуже важливо. Хоча, звичайно, бажано щоб ці дати початку змін збігалися з планетарними циклами - рівнодення , сонцестояння або індивідуальними - дня народження. А що стосується звичних нам гідний на Різдво і Хрещення, то за багато років люди зуміли сформувати потужний егрегор, який і дає цим дням ту магічну силу, яку очікують отримати гадати ", - додав Леон д Орлан.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить.

Ось і виходить, що ворожити можна майже цілий місяць: з 22 грудня по 19 січня - хто у що вірить

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні?
За яким же календарем визначати магічні "гадальні" дні?
Чому важливо було гадати саме в цей період?
Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні?
За яким же календарем визначати магічні "гадальні" дні?
Чому важливо було гадати саме в цей період?
Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні?
За яким же календарем визначати магічні "гадальні" дні?
Чому важливо було гадати саме в цей період?
Звідси і виникла плутанина: яким календарем вірити - старим Юліанським (католицькому) або новому Григоріанським, за яким зараз живуть православні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация