Вовк в міфології, тотем вовка. Обговорення на LiveInternet

  1. Вовк - хижий ссавець родини собачих. Довжина тіла вовка (з хвостом) може досягати 160 см, висота...
  2. Вовк мешкає в самих різних ландшафтах, але вважає за краще степи, напівпустелі, тундру, лісостеп, уникаючи...
  3. Основу харчування вовків складають копитні тварини.
  4. Для вовків типовий сімейний спосіб життя: вони живуть зграями від 3 до 40 особин - сімейними групами,...
  5. Вовк є традиційним героєм народних казок і мультфільмів.

Вовк - хижий ссавець родини собачих.

Вовк - хижий ссавець родини собачих

Довжина тіла вовка (з хвостом) може досягати 160 см, висота в холці до 90 см; маса тіла до 62 кг.

Довжина тіла вовка (з хвостом) може досягати 160 см, висота в холці до 90 см;  маса тіла до 62 кг

Вовк мешкає в самих різних ландшафтах, але вважає за краще степи, напівпустелі, тундру, лісостеп, уникаючи густих лісових масивів.

Вовк мешкає в самих різних ландшафтах, але вважає за краще степи, напівпустелі, тундру, лісостеп, уникаючи густих лісових масивів

Основу харчування вовків складають копитні тварини.

Основу харчування вовків складають копитні тварини

Для вовків типовий сімейний спосіб життя: вони живуть зграями від 3 до 40 особин - сімейними групами, що складаються з пари ватажків.

Для вовків типовий сімейний спосіб життя: вони живуть зграями від 3 до 40 особин - сімейними групами, що складаються з пари ватажків

Вовк є традиційним героєм народних казок і мультфільмів.

Вовк є традиційним героєм народних казок і мультфільмів

(Canis lupus)

Людина, яка ніколи не бачив вовка, може сказати, що він схожий на німецьку і східноєвропейську вівчарок. Так, вовку властиві багато якостей собаки: він точно так само сильний і наполегливий, зовнішні почуття у нього точно так же добре розвинені, крім того, він дуже розумний: один принцип колективного полювання чого вартий.
Насправді його дуже важко сплутати з однією з перерахованих тут собак. Для цього досить побачити хоча б один раз. Вовк відрізняється і звичками і способом життя, та й зовні схожий вельми умовно. Велике і мускулисте тіло, черево підтягнуто, міцні лапи з пальцями, розташованими тісно один до одного, що допомагає при бігу і стрибках. Маленька, акуратна голова, але з масивним чолом. Невеликі вуха, та й хвіст не дуже великий. Вигляд у вовка досить лютий і страхітливий. На бігу вовк несе голову злегка опущеною і тому справляє враження сутулого звіра. У вовків характерний біг: по ньому вже точно не можна його сплутати з собакою. Вовк рази в 2 крупніше дорослої вівчарки. Найбільшими вважаються середньо і сибірські вовки. В середньому ці звірі досягають ваги до 70 кг. Чим південніше, тим дрібнішими стають особини - не крупніше 40 кг.

Вовк - один з найпоширеніших видів. Його ареал займає всю Євразію і всю Північну Америку. У Німеччині, а також у Великобританії він зовсім винищений, а в Ісландії і на островах Північного моря, мабуть, його ніколи й не було. В принципі, вовк пристосовується до будь-яких умов, якщо, звичайно, немає дефіциту в їжі. Живе він або в гірських районах (в верхів'ях гірських струмків), або в лісах, вважаючи за краще заплави річок, заболочені низини, де в цей період також особливо охоче тримаються лосі, олені, кабани. Рідними для нього є відкриті простори степів та лісостепу на півдні і лісотундри і тундри на півночі. Ймовірно, вовки можуть прожити 12-15 років; багато з них помирають від голоду, інші гинуть від безлічі хвороб, які вони підпадають точно так же, як і собаки.

Вовк дуже швидкий і може долати відстані в кілька кілометрів. Правда, він швидко втрачає сили, якщо довго не харчується - йому потрібно багато їжі. Необхідно враховувати, що чим голодніше вовк, тим лютіше він стає. Тримаються вовки поодинці, парами, які утворюються на все життя або сімейними групами; іноді об'єднуються в зграї по 10-12 особин. У посліді зазвичай 4-6 вовченят. У самок дуже розвинений материнський інстинкт. Якщо сімейства загрожує якась небезпека, то вовчиця переносить в пащі по черзі своїх дитинчат в інше, більш затишне місце. Молоді вовки ростуть до 3 років. Весь цей час мати охороняє їх, піклується і, звичайно, вчить полювати. На четвертий рік вовки вже починають самостійне життя.

Великі ікла і потужні щелепи роблять його по-справжньому грізним хижаком. Він запросто може полювати на великих тварин - лося або кінь. Але харчується в основному ссавцями середніх розмірів, а також птицею. У разі голоду може харчуватися ягодами і навіть сараною. Інтелектуальні здібності дозволяють йому знаходити оптимальні варіанти «організації полювання», аж до того, що влаштовуються колективні полювання з «загоничами», що направляють і справжньою «засідкою». Вовк може годинами вистежувати свою жертву, йти по її сліду. Він не тільки добре чує сліди, але навіть відчуває запах на великій відстані. Вовк розрізняє сліди різних тварин і з великою впевненістю йде по тому сліду, який обрав, не звертаючи уваги на інші. Іноді це переслідування може тривати кілька днів, а вже коли він досягне жертви, то діє швидко: вовк несподівано нападає на жертву і відразу перегризає їй горло.

В освоєних лісових районах вовк безпосередньо сусідить з людиною. Це зробило його загрозою для людей. Влітку вовк не приносить стільки шкоди, як взимку, так як влітку в лісі, крім травоїдних, він знаходить багато іншої їжі: ловить лисиць, їжаків, мишей, різних плазунів. В цей час він нападає хіба що на дрібний домашній худобу, який без належного нагляду пасеться поблизу. На початку зими він все ближче і ближче підходить до сіл і міст, а в маленьких містечках полює за собаками, які часто становлять його єдину видобуток. Без вагань він проникає в хлів, якщо господар залишив двері відкритими, іноді навіть схоплюється туди через відкрите вікно або горище і загризає всіх овець або кіз, які перебувають в хліві. Подібні сміливі набіги вовки здійснюють рідко, але жителі багатьох сіл в тих місцях, де лютують вовки, щорічно недолічуються багатьох своїх собак, та й мисливці за вовками часто втрачають, таким чином, псів зі своєї зграї. Коли вовки бродять зграями, вони стають сміливішими, нападають і на коней, і на корів, хоча ті вміють захищатися.

Вовк як тотемна тварина


Вовк як тотемна тварина

Люди, пов'язані з вовком як тотемним тваринам, нерідко відрізняються особливою виразністю жестів, поз і міміки. Якщо важко висловлювати свої думки і почуття, зверніться за допомогою до вовка - у нього багата міміка. Кожен член зграї у вовків чітко усвідомлює своє місце і свої взаімоотношнія з іншими членами зграї. Ще один урок вовка як тотема - урок ритуалізованого поведінки, завдяки якому підтримується ієрархія в вовчому суспільстві. Пристрій вовчої зграї можна назвати ні строго автократичних, ні демократичним, в повному розумінні цього слова. Бувають періоди, коли зграя повністю підпорядковується авторитету ватажка, але в інші часи запановує * народовладдя *. Саме за рахунок цієї гнучкості зграї вдається вижити. Вовк може дати нам урок грамотного правління, при якому спостерігається рівновага між авторитетом окремих осіб і демократією. Вовк допомагає нам зрозуміти, що справжню свободу може забезпечити тільки дисципліна. В цілому, образ вовка зв'язується з символікою війни, Він був улюбленцем, присвяченим богу війни Марсу, уособлював військову доблесть у римлян і єгиптян. Вовки були супутниками скандинавського бога Одіна, наділяє функцією військового вождя.
Як тотем вовк вчить нас поважати і шанувати сімейні узи і любити дітей.
Енергія тотемного вовка може виникати з періодичністю близько двох років.
Якщо вовк - ваш тотем, вивчіть також якість ворона, так як в природі вони пов'язані.
У людей з тотемом вовка хороша розвинена інтуїція.
Для вовка характерна здатність до емоційної прихильності, яка виникає швидко і виявляється дуже стійкою. Отже, ще один урок цього тотема - урок довіри і інтуїтивним враженням і вміння спиратися на них в своїх емоційних уподобаннях. Вовк вчить слухати внутрішній голос, і це оберігає від помилкових дій. Він завжди буде охороняти вас - іноді строго, іноді ласкаво, але завжди з любов'ю. Зустріч з вовком як тотемним тваринам означає, що настав час вдихнути нове життя в повсякденні ритуали. Ми самі творимо свою долю і самі керуємо нею. І якщо дотримуватися при цьому дисципліну і зберігати гормони, ми пізнаємо істинний дух свободи.

Вовк був тотемом багатьох індоєвропейських племен. Згуртованість вовків в зграю, розподіл функцій всередині зграї ( «закони зграї») нагадували древнім людям їх власний колектив, що і вело до уявленням про родинний зв'язок людей з вовками. На особливо шановані вовка у слов'ян вказує той факт, що в казках слов'янських народів з усіх диких звірів вовк є найчастішим персонажем. Крім того, у слов'янських народів існують особисті чоловічі імена: Вовк, Вук і зменшувальне ВУЧК (так само як у німців загальновідомо ім'я Wolf).
У нашій свідомості образ вовка наділений здебільшого негативними характеристиками. Не зовсім так воно є в російській фольклорі: вовк часто допомагає героям казок, він вважається пожирачів чортів (спочатку: злих духів), а зустріч з вовком в дорозі - добра прикмета. У сербів вважається, що вовк може передбачати урожай.
Взагалі, в слов'янської міфології вовк - істота, наділена даром всезнання. Він і в російських народних казках постає якщо і не всюдисущим, то досвідченим в різних справах звіром. До того ж, за слов'янським повір'ям, люди, що володіють даром надприродного знання, можуть перетворюватися на вовків. У деяких слов'янських мовах перевертні називаються іменами, похідними від дієслова ведати (словен. Vedomci, vedun-ci; укр. Вiщуні).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация