Вплив емоцій на здоров'я людини

Категорично забороняється критикувати і лаяти близьких!

У тлумачному словнику російської мови значення слова «лайка» по С.І. Ожегова - засуджують і образливі слова, лайка,, тобто образу. А при кожному образі в кров людини викидаються такі ж хімічні речовини, як при побитті. Виникає стресова реакція. І якщо говорити медичною мовою, стрес - це група хімічних речовин - катехоламінів і стероїдів. Найвідоміші з них - це адреналін і норадреналін. У відповідь на стресову ситуацію, пов'язану зі звичайним обзивання, наш організм виробляє надлишкову кількість стероїдів, які впливають на всі функціональні системи. Відповідно, в кожному органі і системі луною озивається стрес.

При образі і фізичних покарання дітей можна дійсно в повному розумінні слова «вбити» дитині в голову те, що йому говорять. Втім, це стосується і дорослих, хоча дитяча пам'ять довговічніша. Подібна практика спілкування працює як клеймо, людина починає відповідати обраному образу. Особливо небезпечні образи, отримані від найближчих і рідних людей, які є значущими дорослих - батьків, бабусь-дідусів, братів-сестер, вчителів. Відбувається так зване програмування долі, звичайно, частіше за все це батьківська програма. А вже якої шкоди завдає лайка і фізичні покарання здоров'ю людини, про це свідчать численні праці вчених, що займаються вивченням природи психосоматичних захворювань - І.Г. Малкіна-Пих, Луїза Хей, Ю.Ю. Єлісєєв та ін.

У відповідь на таке грубе втручання виникають певні емоції негативного характеру - образа, гнів, злість, ненависть, вина. Виникає критика себе і оточуючих. Негативні емоції, пережиті людиною, починають своє згубний вплив на всі сфери життя. Якщо здається, що скільки не критикує і ругайся, з нього все як з гуся вода, навіть в цьому випадку відбувається негативний вплив з усіма витікаючими наслідками. Ось яскравий схематичний приклад впливу пережитих емоцій на здоров'я, порушення якого можуть виникати через причин образ, неповноцінності, страхів, зниження самооцінки, приниженості. Всього цього можна уникнути, адекватно формуючи взаємовідносини, особливо в сім'ї, між дітьми і батьками, чоловіками і дружинами, старими родичами і внуками.


Історії життя моїх клієнтів, у яких сформувалася маса психосоматичних захворювань, починаючи від банального ГРЗ до бронхіальної астми (стримування ридань) підтверджують ці дані. На жаль, ми дуже часто чуємо такі злісні висловлювання: - «Ідіот, нездара, ледар, з тебе нічого не вийде, невдаха». У якийсь оману впадають люди, вимовляють такі слова, які не тільки боляче ранять душу, а й грають найважливішу роль в житті людини, визначаючи всю його подальшу долю і здоров'я в цілому!

А деякі жінки схильні «обливати» своїх улюблених чоловіків такий добірною лайкою і критикою, що ріже слух. Категорично не рекомендується говорити про чоловіка погано, особливо за його спиною. Люди несвідомо відчувають, як до них ставляться, так чи варто дивуватися, якщо після розмов з подругами про чоловіка вдома відбувається скандал, а чоловік іде в невідомому напрямку? Чоловік нічого не чув, зате відчував. Досить проаналізувати свою поведінку і можна побачити явні знаки відповідності подій.

Багато жінок мають звичай кликати чоловіка на прізвище. Звучить якось дивно, зневажливо, без нотки любові в голосі. На мій погляд, не потрібно так звати чоловіка, це не тільки негарно, але й позбавляє людину можливості почути власне рідне ім'я, адже саме воно так приємно для кожного. З давніх часів ім'я чоловіка взагалі не вживали при сторонніх, це був жорсткий заборона, табу. Якщо вже про дружину і говорили, то називали його по імені-по батькові, а його справи не обговорювали.

Обзивати, критикувати і лаяти

взагалі нікого не можна, навіть подумки,

в тому числі і тих, хто неприємний

Відома "притча про цвяхах", вона дуже повчальна.

У батька був син, який постійно лаявся і обзивався. Потім, правда, каявся, вибачався, і все повторювалося спочатку. Батько послухав-послухав, і запропонував синові забивати в дошку цвях, кожен раз, коли він когось лає. Син, ясна річ, забив дуже багато цвяхів. Потім батько велів все цвяхи висмикнути. Син і це зробив. І батько сказав йому: «Бачиш, як багато на дошці потворних відмітин? Так само в душі тих, кого ти ображав, залишаються назавжди ці шрами і вибоїни, виправити їх вже нічим не можна ».

Хочу навести приклад однієї моєї знайомої сім'ї, де панує повна гармонія. Рецепт їх щастя досить таки простий: дітей ніколи не критикують і не лають, батьки багато вільного часу проводять разом один з одним і з дітьми. Всі постійно висловлюють задоволення, дякують і хвалить членів сім'ї, показуючи всіляку увагу. Мати, батько, бабуся, дідусь, все і завжди шукають привід для того, щоб висловити своє захоплення вчинком, нарядом, приготованим вечерею, зовнішнім виглядом, будь-яким маленьким і великим досягненням.

Ймовірно, потрібно бути терпимими один до одного, з любов'ю і повагою спілкуватися, намагатися бачити, помічати і культивувати в будь-яку людину тільки позитивні риси. А якщо ви їх явно не бачите і впевнені, що їх немає, то спробуйте подивитися душею. Плоди не змусять себе довго чекати! Багато будуть задоволені і щасливі, особливо ви!

Ваш психолог
Тетяна Зайцева

Стаття скопійована з мого особистого сайту

https://sem-psiholog.ru/vliyanie-motciy-na-zdorove-cheloveka

Люди несвідомо відчувають, як до них ставляться, так чи варто дивуватися, якщо після розмов з подругами про чоловіка вдома відбувається скандал, а чоловік іде в невідомому напрямку?
І батько сказав йому: «Бачиш, як багато на дошці потворних відмітин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация