«Впоратися з травмами війни. Як сім'я може допомогти в психологічній реабілітації військовослужбовців »

До уваги сімей кременчужан, чиї діти (чоловіки) знаходяться в зоні АТО або повернулися звідти

До уваги сімей кременчужан, чиї діти (чоловіки) знаходяться в зоні АТО або повернулися звідти!

На прохання «Жіночої сотні» Кременчука відомий психолог Валентина Варфоломєєва проведе семінар для матерів і дружин військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО або повернулися звідти. За статистикою психологів, які вивчають наслідки військових конфліктів, до 50% солдат повертаються з війни з посттравматичним стресовим синдромом. Безсоння, нервозність, невмотивована агресія та інші «принади» війни - це те, з чим вам доведеться зіткнутися вже завтра. І з цим жити. На жаль. Бути до цього готовим, допомогти своєму синові або чоловіку подолати проблеми, знати, як повернути його до мирного життя - мета цієї зустрічі.

Семінар відбудеться в найближчу неділю, 28 грудня, о 12.00 Місце проведення - офіс «Пріваткі» за Шевченком, 50А. Записатися можна по телефону чергового «Сотні» 098 7777 300.

Що говорить про проблеми психологічної підтримки бійців АТО Глава київської філії Української Спілки Психотерапевтів Дем'ян Попов (джерело інтерв'ю: справа ):

- Проблема з психологічною підтримкою бійців АТО досить серйозна. Участь в бойових діях - надзвичайно значимий, потужний стрес для людини. Загроза власного життя, здоров'ю, необхідність вбивати, долаючи жорстку заборону на вбивство в цивільному житті, втрата бойових товаришів, загибель мирних жителів - все це може привести (і в великому відсотку випадків призводить) до психологічної травми. Отже, потрібні зусилля фахівців для подолання наслідків такої травми, так званого посттравматичного синдрому (ПТС). Але проблема полягає і у відсутності практично діючої системи психологічної підтримки в системі Збройних сил України.

- Чи є фахівці, які постійно працюють з бійцями в зоні АТО? Як виглядає така робота?

- Власне в зоні АТО психологи для роботи з військовослужбовцями не потрібні. Така психологічна допомога необхідна для поранених, які перебувають у госпіталях і на реабілітації, для солдатів і офіцерів частин, виведених на відпочинок, ротацію і т.п. Зараз існують волонтерські програми допомоги бійцям в госпіталях. Розробляються - і в деяких містах здійснюються - програми допомоги учасникам АТО, який повернувся із зони бойових дій.

Члени осередків УСП у співпраці з іншими організаціями (наприклад, Антикризової організацією психологічної допомоги), госпіталями, військкоматами, відділеннями міністерства соціальної політики працюють безпосередньо з учасниками АТО. Вони надають психологічну підтримку, консультування. В одних містах ця робота активна - наприклад, в Ужгороді, Львові, Києві, Дніпропетровську, Миколаєві, Херсоні. В інших містах таке волонтерський рух поки знаходиться на стадії формування або допомогу надають окремі фахівці на свій страх і ризик.

- Багато говорять про те, що коли війна закінчиться, бійці повернуться в звичайне життя, і це стане величезною психологічною проблемою як для них, так і для суспільства в цілому. Чи справді це так? І чому?

Проблема ветеранів та їх адаптації до мирного життя стоїть гостро у всіх воюючих країнах. Досить згадати США і в'єтнамський синдром, безліч викинутих з життя "афганців" в СРСР, ветеранів чеченських воєн в Росії. Цінності, питання життя і смерті, безпеки, на війні вирішуються діаметрально протилежним чином, ніж на "громадянці" - і до цього треба адаптуватися. Відмінний снайпер, танкіст або командир розвідки не дуже затребуваний в мирному житті. Багатьом з них доведеться знову і жорстко перебудовуватися, і далеко не у всіх це вийде. Учасникам з ПТС (посттравматичним синдромом) буде особливо важко, їм потрібна спеціальна допомога, а відсоток бійців з такими розладами буде великий.

Коротка довідка

Варфоломєєва Валентина Миколаївна - практичний психолог, член Української Асоціації когнітивно-поведінкової психотерапії. Стаж роботи більше 20 років. Детальніше...

Волонтерська організація «Жiноча сотня», створена на базі «Кременчуцького Телеграфа», займається допомогою і підтримкою сімей воїнів АТО: юридична допомога, соціальні питання, ранки для дітей, побутові проблеми, психологічна допомога. Організація відкрита для співпраці з усіма, хто готовий працювати руками, головою, витрачати свої сили, час, знання і досвід для зміцнення тилу наших бійців.

Штаб організації знаходиться на Шевченка, 50А, тел 098 7777 300

Чи є фахівці, які постійно працюють з бійцями в зоні АТО?
Як виглядає така робота?
Чи справді це так?
І чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация