ВРЯТУЙ-бог або БЛАГО-ДАРЮ ?!

Як часто ми вимовляємо слово СПАСИБІ і майже ніколи не замислюємося над його істинним значенням

Як часто ми вимовляємо слово СПАСИБІ і майже ніколи не замислюємося над його істинним значенням ?! Але ж, як відомо, слова - це озвучені думки, а думки - матеріальні та мають таку природу - втілюватися, навіть якщо ми нічого не знаємо про це. Закони світобудови ніхто не відміняв, і ми можемо або з розумінням ними користуватися, або від не знання, а ще гірше від невігластва (небажання знати) завдавати шкоди як собі так і оточуючим нас людям.

Багатьом відомо, що слова не тільки несуть в собі ОБРАЗ, але і можуть виступати в ролі передавача тієї або іншої дії. А наша мова - РОСІЙСКИЙ або правильніше РУСЬКИЙ (від слова РУСЬ) - весь образний і за кожним словом стоїть якийсь образ або дія, закладене в нього.

Так, що ж означає слово СПАСИБІ?

З тлумачного словника Даля: СПАСИБІ - нареч. скорочений. СПАСИ БОГ!

Слова СПАСИБІ з'явилося в російській мові відносно недавно, десь на початку 20 століття. Слово СПАСИБО, виникло в результаті зрощення двох слів: ВРЯТУЙ Бог - врятуй бог → спасібог' → спасибі. В українському - спасібi.

Найцікавіше те, що нашими предками вживалося слово ДЯКУЮ, яке зараз залишилося в укр. мовою. Насправді - це російське слово і в Велесовій книзі (літопис минулого русів за 20 000 років до хрещення Київської Русі) воно згадується.

І на доказ того, що слово ДЯКУЮ було спочатку, зверніть увагу, що це за слово в корені багатьох європейських мов: англ. - thanks, ньому. - dankes - це абсолютне тотожність укр. дякую, блр. - Дзяк, літів. - d? Kui, чеськ. - d? Kuji, díky, словац. -? Akujem, польск. - dzi? Kuj ?, dzi? Ki, dzi? Kowa ?, ідиш - аданк, норвеж. - Takk, датск. - tak, ісланд.- takk, швед. - tack.

Казати чи не казати людям СПАСИБО, справа кожного, але всі повинні знати, який сенс закладений в це слово і який посил він дає іншій людині, вимовляючи його. СПАСИБІ означає - ВРЯТУЙ БОГ! На дане слово у людей виникало питання - від чого рятувати, та й з якого дива? Тому, на СПАСИБІ відповідали - НЕ ЗА ЩО (тобто - я нічого поганого не зробив тобі, щоб мене рятувати) або - ЛАСКА (поклади краще - мабуть - сто рублів).

Найцікавіше, що і в російській, і в українській, і в білоруському, і в німецькому, і в англійському слово, БУДЬ ЛАСКА, благально. Однак у всіх мовах набуло і значення відповідної реакції на СПАСИБІ. Що вже ніяк чи не дивно, якщо розуміти істинне значення слова СПАСИБІ.

Крім того, в народі складено безліч прислів'їв і приказок, що характеризують слово СПАСИБІ з не хорошого боку:

• з спасибі шубу НЕ сошьyoшь
• Дякую до кишені не покладеш
• спасибі за пазуху не покладеш
• спасибі додому не принесеш
• спасибі на хліб не намажеш
• спасибі ситий не будеш
• спасибі не капає
• з спасибі шуби не шити
• спасибі-то не годує, не гріє
• за спасибі кум пеши в Москву сходив
• за спасибі солдатів рік служив
• мужик за спасибі сім років працював

Як бачимо, слово СПАСИБІ асоціюється у народу з чимось дармовим, безоплатного. Народ не приймає СПАСИБІ як ПОДЯКИ !!!

Також слово СПАСИБІ використовується в якості слова-обереги:

«Ідіот, придурок, дурню!» - прозвучало на нашу адресу.

Ми у відповідь: СПАСИБІ - ВРЯТУЙ-БОГ. Чи включається механізм захисту. Адже ми звернулися не до якогось богу, а до самого чистого, й правдивому, що є в нас, до свого внутрішнього світу, який тут же відобразить на наше прохання будь-який вплив і посягання на нашу цілісність.

У підсумку - ніхто не постраждав. Інформація повернулася до свого творця. Ми не пустилися у взаємні образи і зберегли людську гідність.

Або інший приклад: нам відкрито лестять, співають дифірамби, прагнучи хитрістю нав'язати, щось своє.

Промовляючи слово СПАСИБІ, ми закликаємо свого внутрішнього захисника і знову залишаємося у виграші. Лестощі і похвала, що не проникнувши до нас, повернеться до автора, і він залишить спроби прилипнути до нас у такий спосіб.

Виховані ж люди говорили і говорять - ДЯКУЮ! Слово ДЯКУЮ утворено з двох слів БЛАГО і ДАРИТЬ-ДАРЮ. Промовляючи це слово, ви ділитеся частиною вашого БЛАГА і особисто ви самі, а ні хтось інший відповідаєте добром на добро.

Чи не СПАСИБО, а ДЯКУЮ! Від кого ми хочемо врятуватися ?! Від того, хто дає нам благо ?! Промовляючи СПАСИБО, ми ж не хочемо насправді рятуватися від добра і блага на нас виходить! Але тоді в наступний раз можна і не отримати його. А коли, хочемо подякувати за послугу, то правильно сказати - ДЯКУЮ! Тобто добром на добро, а благом на благо!

Красиве і етичне слово ДЯКУЮ, тепер не завжди можна почути у відповідь на надану послугу або добро. Забуваємо образну мову самі і дітей своїх не завжди вчимо правилам гарної поведінки, не кажучи вже про істоту того або іншого слова.

Ще до 20 століття російська література рясніла словами: ДЯКУЮ, Дякую, дякую, благодійник, благодушність, БЛАГОДАТЬ, благоденства ...

приклади:

«- Дякую, пане, підкріплені маленечко за ваше здоров'я. (М. Гоголь. Шинель).

У М. Лермонтова та інших російських письменників зустрічаємо паралельну форму множини Дякую.

- Максим Максимович, чи не хочете чаю? - закричав я йому в вікно.- Дякую; щось не хочеться. (М. Лермонтов. Максим Максимович).

- О, дякую вам, панове! О, як ви відродили, як ви воскресили мене в одну мить. (Ф. Достоєвський. Брати Карамазови). »

Сказати ДЯКУЮ - означає виразити схвалення людині, значить - зробити добро. А схвалення - це потужний стимул для особистісного росту.

Завдяки - подарувати БЛАГО! Подяка привертає увагу людей. Вас будуть довго і тепло згадувати. Людей дивує, коли їм дарують ПОДЯКА. Вони ловлять себе на думці, що їм приємно, їм здорово, їм радісно!

Ми гідні подяки, ми гідні, щоб нам говорили - ДЯКУЮ!

Будемо ж завжди вдячні! Будемо вдячні за те, що у нас є, і, що ми отримаємо більше. Давайте говорити ДЯКУЮ за все хороше в нашому житті. Якщо кожен з нас буде висловлювати свою подяку навколо себе, цей приклад наслідують інші!

Саме слово ДЯКУЮ - це ДАР, подарунок! Коли нам нічого дарувати, у нас завжди є ДЯКУЮ, і це саме по собі піднімає дарувальника в очах інших. А в майбутньому спонукає до ще більшої щедрості. Давайте ділитися радістю з іншими, подаруйте їм вашу любов, мир і, звичайно ж, ДЯКУЮ!

Підпишіться на нас Вконтакте , Однокласники


Як часто ми вимовляємо слово СПАСИБІ і майже ніколи не замислюємося над його істинним значенням ?
Так, що ж означає слово СПАСИБІ?
D?
D?
Dzi?
Kuj ?
Dzi?
Kowa ?
На дане слово у людей виникало питання - від чого рятувати, та й з якого дива?
Від кого ми хочемо врятуватися ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация