Все, що ви хотіли знати про спецназ ГРУ і російських військах на Україні

  1. Що таке спецназ ГРУ?
  2. засекречені війська
  3. Чим прославився СпН ГРУ
  4. Чим відрізняється СпН ГРУ від ВДВ?
  5. Чим озброєний СпН ГРУ?
  6. Хто служить в СпН ГРУ?
  7. У житті все не як у кіно
  8. Ні слова ворогові
  9. тортури СБУ

Полон СБУ колишніх або не зовсім колишніх російських спецназівців під Луганськом, їх інтерв'ю і різноманітні відомості, які спливли в пресі, дозволили по-новому поглянути на те, що відбувається в Донбасі і в російській армії. Medialeaks зібрав те, що відомо про СпН ГРУ, де служили / служать Євген Єрофєєв і Олександр Александров і узагальнив те, що розповіли бранці.

Що таке спецназ ГРУ?

Повна назва: «Підрозділи спеціального призначення Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації». Завдання: глибинна розвідка і диверсійна діяльність. Це те, про що мріють хлопчиська і чим займаються герої Call Of Duty: спецназ забирається глибоко в тил ворога і бігає по лісі, збираючи відомості про озброєння противника, знищуючи його укріплені пункти і комунікації.

Читайте на Medialeaks: Що за темна тема, про яку всі пишуть в ВК. Як включити нічний режим в додатку «ВКонтакте» на Android

засекречені війська

Оскільки офіційно ніякого спецназу не існувало, то в Афганістані, наприклад, їх називали окремими мотострілковими батальйонами. У назвах з'єднань ГРУ не згадується до сих пір. Скажімо, Александров і Єрофєєв були / є службовцями 3-ої окремої гвардійської Варшавсько-Берлінської Червонопрапорної ордена Суворова III ступеня бригади спеціального призначення. Зараз ніхто не заперечує існування цих військ, однак склад підрозділів і раніше засекречений. Чисельність військ спеціального призначення ГРУ невідома, вважається, що зараз у складі ЗС РФ їх ​​близько 10 тисяч.

Чим прославився СпН ГРУ

Найвідоміша операція, проведена СпН - захоплення палацу Хафізулли Аміна в Кабулі в 1979 році. В силу іррегулярності бойових дій в Афганістані спецназ ГРУ широко застосовувався проти моджахедів. Підрозділи розвідників були додані всім військовим з'єднанням, таким чином про існування розвідників знали всі, хто служив в Афганістані. Саме в пізні 80-ті чисельність цього роду військ досягла максимального значення. Герой Мікеле Плачідо майор Бандура в «афганському зламі» - швидше за Грушники, ніж десантник, але 1991 му про це ще не можна було говорити.

Чим відрізняється СпН ГРУ від ВДВ?

Спецназівців часто плутають з десантниками по цілком зрозумілих причин: для конспірації стройова форма деяких частин спеціального призначення ГРУ СРСР була такою ж, як і у ВДВ. Після розпаду Радянського Союзу традиція залишилася. Наприклад, та сама 3-тя окрема бригада спеціального призначення носить на плацу тільняшки і блакитні берети. Розвідники також стрибають з парашутом, але у десантників більш масштабні бойові завдання. Відповідно і чисельність ВДВ куди вище - 45 тисяч чоловік.

Чим озброєний СпН ГРУ?

В цілому озброєння спецназу той же, що і у інших мотострілкових частин, але є кілька специфічних технологій. Найвідоміші: автомат спеціальний «Вал» і гвинтівка снайперська спеціальна «Гвинторіз». Це безшумна зброя з дозвуковій швидкістю польоту кулі, яка в той же час завдяки ряду конструктивних особливостей має високу пробивною силою. Саме «Вал» та «Гвинторіз», за твердженням СБУ, були захоплені 16 травня біля бійців «загону Єрофєєва». Ні, втім, ніяких переконливих доказів, що такої зброї не залишилося на складах ЗСУ.

Хто служить в СпН ГРУ?

В силу високих вимог і необхідності тривалих тренувань велика частина спецназівців - контрактники. На службу приймаються молоді люди, які мають спортивну підготовку, здорові, зі знанням іноземної мови. У той же час ми бачимо, що це абсолютно звичайні люди з провінції, для них служба - це скоріше хороша робота, може бути важка і небезпечна, але ніяк не битва за абстрактну ідею.

У житті все не як у кіно

Патріотичне кіно і бравурні сюжети на ТБ вселяють нам, що бійці спецназу - універсальні термінатори. На бойовому завданні можуть не спати по три доби, стріляють без промаху, поодинці голими руками можуть розкидати десяток озброєних людей і, звичайно, своїх не кидають. Але якщо вірити словам полонених бійців, то досить велика група спецназівців абсолютно несподівано для себе потрапила в засідку і, безладно відстрілюючись, в поспіху відступила, залишивши на полі бою двох поранених і одного вбитого. Так, вони добре навчені, можуть довго бігати і досить точно стріляти, але це звичайні люди, які бояться куль і не завжди знають, де їх чекає противник.

Ні слова ворогові

Розвідники діють в тилу ворога, де досить високий ризик потрапляння в полон, відповідно солдати і офіцери спецназу ГРУ повинні проходити підготовку, як вести себе в полоні, а перед відправкою на завдання проходити інструктаж і отримувати «легенду». Оскільки це секретні війська, секретна місія, то командування по ідеї повинно було попередити бійців: опинитеся в полоні, ми вас не знаємо, ви самі туди приїхали. Тим більше дивно, що, як ми бачимо, і Александров, і Єрофєєв виявилися абсолютно не готові ні до полоні, ні до того, що країна і близькі відмовляються від них.

тортури СБУ

Видно, що обидва (колишніх) спецназівця щиро шоковані тим, що російська влада (і навіть дружина Александрова) заявили, що вони не перебувають на службі в російських військах і невідомо, як опинилися під Луганськом. Можна пояснити це тортурами, проте люди, яких змушують говорити щось проти волі, часто не дивляться в очі, вимовляють слова повільно і уривчасто або говорять дуже правильними фразами так, немов завчили текст. на записи «Нової газети» ми цього не бачимо. Більш того, їх слова суперечать версії СБУ, яка стверджує, що «група Єрофєєва» займалася диверсіями, тоді як бранці говорять тільки про спостереження. Люди, яких тортурами змусили говорити те, що потрібно, так сміливо свідчення не змінюють.

http://www.youtube.com/watch?v=KjC4p4Mo4yI

Чи є російські війська в Донбасі? Скільки їх і що вони там роблять?

Кремль послідовно заперечує участь в конфлікті в Донбасі частин ЗС РФ. Полон спецназівців, за версією Києва, доводить протилежне. Втім, СБУ не говорить, скільки російських солдатів і підрозділів воює на сході України.

Якщо вивчити блоги та інтерв'ю учасників ополчення ДНР і ЛНР, то картина складається наступна: широкомасштабна військова операція за участю російських підрозділів, якщо і була, то один раз в кінці серпня - початку вересня, коли сили ЗСУ раптово були відкинуті від Іловайська, а лінія фронту дійшла до межі Маріуполя. За різними відомостями, в штабах ДНР і ЛНР є військові емісари з Москви (як і з Вашингтона приїжджають фахівці вчити офіцерів ЗСУ). Є ймовірність, що на території самопроголошених республік діють окремі групи військових з Росії, але в обмеженій кількості. Як справедливо зазначають бранці, тут навалом людей, в тому числі реальних відставних офіцерів, які хочуть повоювати. Александров і Єрофєєв кажуть, що в їх завдання входило лише спостереження без всяких диверсій, це не збігається ні з версією Генштабу РФ, ні з версією СБУ.

Що таке спецназ ГРУ?
Чим озброєний СпН ГРУ?
Хто служить в СпН ГРУ?
Що таке спецназ ГРУ?
Чим відрізняється СпН ГРУ від ВДВ?
Чим озброєний СпН ГРУ?
Хто служить в СпН ГРУ?
Com/watch?
Скільки їх і що вони там роблять?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация