Все сама. Весілля своїми руками фотографа Тоні Труцько

погортайте Pinterest півгодини, і ви дізнаєтеся про останні весільних трендах більше, ніж ви прочитаєте в більшості публікацій українських весільних блогів. Це незаперечний факт. Проте, одна справа знати, яке весілля ви хочете, інша справа у своєму розпорядженні час і можливостями, щоб організувати її самостійно.
Нам завжди цікаво писати про чужий досвід в даному питанні, особливо якщо свою власну весілля організовують професіонали весільного ринку. Сьогодні ми вирішили поговорити з Тонею Труцько , Приголомшливим весільним фотографом, про те, як вона організувала своє весілля, з якими складнощами зіткнулася, і яких помилок хотіла б уникнути. погортайте   Pinterest   півгодини, і ви дізнаєтеся про останні весільних трендах більше, ніж ви прочитаєте в більшості публікацій українських весільних блогів Коли ти вирішила планувати своє весілля самостійно, у тебе вже мало скластися якесь уявлення про весілля своєї мрії, адже ти до цього працювала на безлічі з них в якості фотографа. Який ти її бачила і наскільки збіглися твої очікування і реальність? Працюючи у весільній сфері, спостерігаєш за всім зі сторони і, з часом, починаєш краще розуміти допущені помилки. Я знала, що потрібно приділити увагу всім деталям: локація, декор, зручне плаття і взуття, комфортний костюм нареченого. Все це сприяє правильному настрою на святі. Ми не хотіли розкішне весілля, для нас головним завданням була душевність. Хотілося, щоб усім було весело, комфортно і ненав'язливо. Тому ми робили акцент саме на локації, а ось про програму не так турбувалися. Я дуже хотіла, щоб все вільно спілкувалися, а між цим виступали мої друзі, граючи на музичних інструментах. Але до цього так і не дійшло, хтось не зміг прийти, хтось відмовився. Також складність виникла з ідеєю фуршету і локацією просто в лісі, без будь-яких зручностей. Я розуміла, що для дорослих це буде дискомфортно, тому зупинилися на класичному банкеті. Також довелося залишити ЗАГС в день весілля. Це все ті компроміси, на які потрібно піти - чи ти забиваєш на всіх і робиш як хочеш, або ти зважаєш побажання кожного. Ну і не варто забувати про бюджет, від якого багато що залежить. Саме тут і втрачається грань між очікуванням і реальністю. Ми підійшли розумно до цього, і змогли заощадити на дрібницях. Ми вибрали основним стилем рустик, основні матеріали якого досить прості й недорогі. Також ми спланували весілля в кінці травня, в цей час цвітуть безліч трав і мої улюблені півонії, а значить і ціни на них прийнятні.

Звідки ти черпала натхнення і інформацію? Які ресурси допомогли тобі найбільше?

Я щодня переглядаю різні весілля, зроблені професіоналами, адже це моя робота. Дивлюся на сукні наречених, флористику, декор. Все це шалено надихає. Але коли це стосується власного весілля, багато чого потрібно відставити в сторону і зосередитися на одному стилі, який притаманний тільки нам і, звичайно, відштовхуватися від власних можливостей. Мене дуже надихнула весілля однієї з київських декораторів. Я розуміла, що якщо у них вийшло зробити весілля в лісі на відкритому майданчику, то і у мене вийде. Weddywood дуже допоміг зрозуміти який стиль до душі нам обом. Але найбільше часу я провела на pinterest. Тут я черпала ідеї для всіх дрібниць: плаття, яке я шила, наряд нареченого, розстановка столів і розсадження, запрошення, зона церемоній, candy bar, флористика, так, в загальному, все ідеї звідти.

Для того, щоб організувати весілля самостійно, потрібно мати у своєму розпорядженні часом, якого так часто не вистачає. Наскільки заздалегідь ти почала підготовку, і наскільки тобі вдавалося дотримуватися плану?

У нас фактично було півроку з моменту пропозиції. На той момент я вже знала яке весілля хочу, яке плаття повинно бути, приблизний декор і бажану локацію. Деяким потрібно ще пройти цей етап затвердження. Ми довго вибирали дату, від якої і потрібно було відштовхуватися. Відразу почали шукати локацію, але нас зупинилися події в Україні взимку 2014 року, і ми думали все скасувати. А за два місяці вирішили, що все-таки весіллі бути, за цей період все і підготували. Я весь час змінювала план, але коли основні пункти вже виконані, вся дрібниця перемішується в голові і нависає суцільним хмарою. Ми не знали за що хапатися, упорядкувати всі в голові було дуже складно. Багато що змінювалося в корені і слідувати конкретному плану вже не вдавалося. А за два тижні до весілля я відклала всі справи, і займалася суто весільними питаннями. Якщо немає можливості приділити стільки часу, то потрібно звернутися до професіоналів. У нас багато було зроблено в останній момент, що мало не найкращі наслідки.

У нас багато було зроблено в останній момент, що мало не найкращі наслідки

Вважаю, для того, щоб займатися підготовкою до весілля від і до, тобі довелося заручитися підтримкою друзів і рідних. Наскільки охоче тобі допомагали, і чи легко було всіх організувати?

Звичайно, мені допомагали дуже багато моїх друзів, та що там, мені допомагали всі. Я розподілила між ними все обов'язки відповідно їх умінню і бажанню. В основному допомога потрібна була в день весілля, так як ми б не змогли брати участь в організації. Весілля можна спланувати і організувати самостійно, але провести її неможливо. Я не хотіла нав'язувати допомогу друзів, пояснювала нашу ситуацію і привертала всіх бажаючих. Але, як мені здається, їм було приємно від отриманого результату, над яким працювали спільно. Протягом всього весілля нам допомагали і свідки, усуваючи дрібні неполадки, про які ми навіть не знали. У такій ситуації я зрозуміла наскільки необхідні координатори. Адже свято мало бути для всіх. Я безмежно вдячна своїм друзям за їх допомогу, без них нічого б не вийшло, це факт!

Ти довго шукала локацію? Як ти підійшла до вибору? Наскільки складно було знайти локацію самостійно?

Ми спочатку хотіли весілля на вулиці. До ресторанам я ставлюся дуже упереджено, тому їх навіть не розглядали. Подивилися пару баз відпочинку, але по суті їх політика нічим не відрізняється від ресторанної. Тому вибір припав на заміський будинок. Ми усвідомлювали, що це спричинить додаткові складності в пошуку кейтерингу та транспортування, але воно того варте! У пошуку будинку теж є свої підводні камені. Ми довго вибирали будинок з просторим двором, з тінистої місцевістю і далеко від сусідніх будинків. Багато будинків принципово не здаються під весілля та є будинки симпатичні зовні, а ось всередині «дизайнерський ремонт», якщо ти розумієш, про що я. Багато господарів нав'язували свій кейтеринг і свою декорацію столів. Також при укладанні договору, потрібно бути дуже уважним, перевіряти пункт відмови клієнтові. З одним будинком так і сталося, за п'ять тижнів нам відмовили і повернули передоплату. Але все що не робиться - на краще. Ми знайшли краще, саме з таким майданчиком як я хотіла - в сосновому лісі, величезною територією і пристойним будинком. На такий пошук пішло тижні три.

На такий пошук пішло тижні три

Ти сама шукала всіх підрядників - кейтеринг, декораторів, фотографів, ведучого, продумувала всі деталі - наскільки складно тобі це далося, і в чому полягали основні труднощі?

Так, ми самостійно всіх шукали. Спочатку ми визначилися з фотографами, думаю, спочатку були фотографи, а потім пропозицію :) Аня і Льоша нам допомагали з вибором будинку, в деяких вони вже були. Також порадили багатьох провідних, але вони на жаль, були вже зайняті. В цьому була найбільша трудність. Знайти і не втратити професіонала. Тому бронювати всіх потрібно якомога раніше. Ведучого ми випадково знайшли, але це був не наш чоловік. При виборі я була втомлена і ми взяли першого з ким зустрілися. Адже мені потрібна була людина, який просто передавав слово Тости та координував би за часом. Були складнощі також з кейтерингом, так як готували їжу наші знайомі кухаря, у них свій бар, але немає практики в кейтерінгу. Довелося задіяти ще одних підрядників з меблями і посудом. Тут я можу з упевненістю сказати, що ми заощадили, так як в цілому вийшла середня ціна ресторану. Але тут і напоролися. Офіціантів було всього двоє на п'ятдесят чоловік. Вони не встигали носити їжу, міняти тарілки і наповнювати келихи. З орендою посуду і меблів теж були свої нюанси, які вирішували мої друзі по факту. Як виявилося, з тортом теж не все в порядку було, і наш кухар його «лагодив», так як коржі з'їхали при транспортуванні. Зате все було смачно і всі ці дрібниці я дізналася вже після закінчення весілля. Не дивлячись на те, що ми робили багато декору своїми руками, я розуміла, що без професіонала діла не буде. Всім основним декором і флористикою займалася Влада Бокарева, а мої дівчата їй допомагали. Тут все вийшло, як гадалося.

У весілля своїми руками є свої плюси, по-перше, властивий тільки вашій парі індивідуальний шарм відбивається у всіх деталях, по-друге - цей варіант здається більш економним. Наскільки ти згодна з останнім твердженням?

У день весілля, я сиділа і насолоджувалася всією красою, говорила «як же все красиво», я була горда нашою роботою, нехай не всі реалізувалося так, як ми хотіли! Але те почуття, що це все зроблено спільними зусиллями - набагато сильніше і в рази приємніше! Тим більше в декорі ми використовували не тільки закупівельний матеріал, на зразок мішковини, а й домашні речі. Так на церемонії моя бабуся помітила шторку на нашій арці, яку вона купила в Москві в 1984 році. Також були присутні мереживні подстілочку, пов'язані інший бабусею. У букеті і на столах були півонії, вирощені у бабусі у дворі. Все це створювало єдину атмосферу і родинний дух. Звичайно, можна порівняти з отриманим результатом, мені здається, що виходить дешевше. Тут потрібно розуміти, що час - це гроші. У тебе є або час, тоді можна економити, займаючись всім самостійно, або у тебе є гроші, і ти можеш найняти більше підрядників, всіх забронювати вчасно і чекати весільного дня, довіривши їм левову частку підготовки. Особисто мені дуже подобалося всім цим займатися, я навіть сумую за цим часом, і зараз із задоволенням консультую своїх наречених. Я завжди за те, щоб нареченої обов'язково брали участь в підготовці свого весілля, вони повинні вкладати в це свою душу, адже цінність свята в такому випадку зростає.

Я завжди за те, щоб нареченої обов'язково брали участь в підготовці свого весілля, вони повинні вкладати в це свою душу, адже цінність свята в такому випадку зростає

Що було найцікавішим в підготовці? Які моменти запам'яталися найбільше?

Мені дуже подобається займатися декором, цього я приділила максимум часу. Мені було дійсно цікаво, знаходити ідеї, шукати матеріал, а потім втілювати задумане. Це круто. Запам'яталося, як ми всі дружно сиділи і шматували 75 метрів мішковини, ми це робили дружно і, саме так я і уявляла підготовку до свого весілля. А день свого 25-річчя я провела з Владою, роблячи арку і розсадження гостей. Це було дуже цікаво і цікаво.

З власного досвіду знаємо, що великим підводним каменем є складання чіткого таймінгу, і дотримання його. Ви дотримувалися якоїсь програми, або діяли за натхненням?

Я з кожної нареченою обумовлюю в першу чергу таймінг. Тому що від цього залежить весь весільний день. Багато хто думає, що буде багато часу, і вони все встигнуть, при цьому забувають про людський фактор. Найбільше часу забирають переїзди, особливо якщо вони супроводжуються великою кількістю людей. Часто візажист і перукар не вкладаються в оголошене час, хтось щось забуває і доводитися повертатися, і таких моментів багато. Адже на це йде найбільше часу. Тому я вирішила спочатку, що все буде проходити в одному місці і ніяких переїздів. І прогулянкову зйомку ми теж організували в окремий день, це дуже зручно! Але так як у нас був ЗАГС на конкретний час, мені потрібно було все точно спланувати, щоб мінімізувати всі ці недоліки. Таким чином я поєднала транспортування гостей в заміський будинок одним складом, щоб ніхто не заблукав. Звичайно таймінг збивався на протязі дня. Але все, що робилося, тільки на краще.

Але все, що робилося, тільки на краще

Розкажи про свій весільний день, як він пройшов, і що найбільше запам'яталося?

Ми приїхали в будинок близько 10 ранку і почали все готувати. У якийсь момент я згадала, що я наречена і візажист з перукарем мене чекають. Всі моя робота організатора закінчилася, потрібно було перевтілитися в наречену і будь що буде. Мої дівчатка почали доробляти декор, хлопчики збирали столи і попивали віскі. Ранок нареченої було таким як повинно бути, мене оточували найближчі. На призначений час ми поїхали в ЗАГС, де мене зустрічав наречений і частина гостей. Все пройшло на диво швидко, я не натрапила на жодну іншу наречену, ми не чекали під РАГСом півгодини поки нас запросять, і мова церемонії мені здалася щирою. Вперше! Після все організовано упакували в машини і вирушили в будинок. Я була в шоці, що все так точно організовано. По телефону дівчинки мені сказали, що нічого не встигають і щоб я не переживала. І тут як в казці, за 20 хвилин були поставлені і прикрашені столи, все було готово до приїзду гостей.
Друга частина весілля почалася з церемонії. Ведучими церемонії були наші свідки, навіть і не думала, що вони підійдуть до цього настільки відповідально. Вони підготували мова про кожного з нас, жартували і підбадьорювали публіку. Церемонія не була схожа ні на одну іншу, з завченими фразами і штучної інтонацією. Було по-справжньому душевно, плакали всі!
Гості розглядали всі навколо і говорили, як все красиво і мило, для мене це були кращі компліменти в цей день. Застілля нам трохи затримали, зате час витратили з толком, пофотографувати з рідними і близькими, а також всі один з одним роззнайомились. Перший стіл пройшов стандартно: тости і об'їдання. Потім все танцювали, спілкувалися і насолоджувалися ввечері. Навіть провели один або два пристойних конкурсу. Мені здається вони були доречні і повеселили всіх від душі. Після торта і обряду запалювання сімейного вогнища (цей обряд єдиний, який я залишила, він дуже зворушливий і для батьків дуже важливий), частина гостей роз'їхалася, а ми продовжили гуляти до ранку. Купалися в басейні, танцювали і спілкувалися. Незважаючи на те, що були деякі неполадки, місцями вийшло не так як гадалося, день був прекрасний і все було душевно, як ми і хотіли.

Яким був би твій рада самій собі ось на тому самому початковому етапі, ну і іншим нареченим відповідно, виходячи з уже отриманого досвіду?

Слухайтеся серця і не змінюйте мріям. Якщо хочете весілля на відкритому майданчику в лісі, значить потрібно зробити все для цього можливе! Економте розумно і з толком! Не слухайте нікого, якщо ви впевнені, що ви рухаєтеся в правильному напрямку. Прислухайтеся до думки професіоналів, а не знайомих. І звичайно не здавайтеся! Все в ваших руках і діях! І зрозумійте, що в день весілля ви вже нічого не зміните, тому приймайте все як є.

І зрозумійте, що в день весілля ви вже нічого не зміните, тому приймайте все як є

У статті використані фотографії Анни Білоус та Олексія Гукалова .

Який ти її бачила і наскільки збіглися твої очікування і реальність?
Звідки ти черпала натхнення і інформацію?
Які ресурси допомогли тобі найбільше?
Наскільки заздалегідь ти почала підготовку, і наскільки тобі вдавалося дотримуватися плану?
Наскільки охоче тобі допомагали, і чи легко було всіх організувати?
Ти довго шукала локацію?
Як ти підійшла до вибору?
Наскільки складно було знайти локацію самостійно?
Ти сама шукала всіх підрядників - кейтеринг, декораторів, фотографів, ведучого, продумувала всі деталі - наскільки складно тобі це далося, і в чому полягали основні труднощі?
Наскільки ти згодна з останнім твердженням?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация