Все про декоративних голубів: опису порід, фото і відео

  1. Цілі розведення і особливості
  2. породи
  3. павича
  4. Барб
  5. Брненський дутиша
  6. кучерявий
  7. саксонський священик
  8. Богемська космоногая чарівна ластівка
  9. англійська хрестовий
  10. угорські високольотні
  11. німецький монах
  12. узбецькі
  13. висновок

Мабуть, найпопулярніші птиці, яких можна розводити в домашніх умовах - декоративні голуби. Це велика група порід з нестандартним зовнішнім виглядом, специфічної поставою, різноманітними колірними варіаціями оперення.

Це велика група порід з нестандартним зовнішнім виглядом, специфічної поставою, різноманітними колірними варіаціями оперення

Цілі розведення і особливості

Стверджувати, що розведення декоративних порід голубів не має ніякого господарського значення, було б невірно. Звичайно ж, перш за все, ці птахи створені для краси. Регулярно проводяться всеросійські виставки, конкурси, ярмарки стабільно викликають незмінний інтерес з боку, як заводчиків-професіоналів, так і простих любителів голубів. Але тільки естетичну складову справа не обмежується. Багато видів цих пернатих виступають в якості циркових артистів. Голубів використовують для проведення знаменних подій:

  • одруження;
  • останні шкільні дзвінки;
  • випускні вечори;
  • різні дипломатичні заходи;
  • дитячі свята.

Є чимало прикладів, коли улюблене хобі стає ідеєю для бізнесу. Найчастіше розведення голубів як домашніх вихованців з часом починає приносити їх власникам стабільний дохід.

породи

Всі сучасні породи декоративних голубів з'явилися завдяки схрещуванню диких різновидів сизого голуба. Величезна різноманітність видів - результат багаторічної копіткої роботи селекціонерів і заводчиків. Декоративний ефект створюється культивуванням різних ознак:

Породообразующие ознаки Форма тіла Структура пір'я Колір оперення Специфічне розвиток органів Групи порід Статні, формові, віслокрилие Кучеряві Кольорові короткоклювих, дутиши, бородавчасті, складчасті

Деякі породи голубів отримали назву від птахів, яких вони нагадують своїм зовнішнім виглядом. Наприклад, птиці: павичі, сови, ластівки, стрижі, лелеки, зозулі, чайки, шпаки.

Нижче дано короткий опис декоративних порід голубів, широко поширених на території Росії.

павича

Голуб-павич по праву вважається еталоном краси. Цих птахів можна зустріти на всіляких виставках, урочистостях, весільних церемоніях. Тривалі польоти голубу-павичі не під силу. Велику частину часу він проводить, гордо виходжуючи по землі, широко розправивши дуже пишні хвостові пір'їни.

Не важко здогадатися, що свою назву він отримав саме за схожість з павичем. Забарвлення пера цього виду птахів досить насичена, варіюється від жовто-білого до сизо-сірого.

Барб

Досить неординарна порода птахів групи бородавчатих.

Відмінні ознаки цього декоративного голуба:

  • характерні шкірясті нарости у вигляді рожевих обідків навколо очей;
  • опукла форма чола;
  • укорочений дзьоб (через випираючого наросту на лобі здається ще коротше);
  • однотонний забарвлення пір'я (в основному білий, рідше сизий, бежевий, чорний, сірий).

Брненський дутиша

Все дутиши відрізняються довгою шиєю з надзвичайно розвиненим, як ніби надутим, зобом. Саме за цю особливість вони отримали свою назву. Інші різновиди голубів теж надувають зоб, але не таких значних розмірів. Та й роблять вони це виключно під час шлюбних ігор.

Своєрідність породи Брненський дутиша полягає не тільки в гіпертрофованої формі зоба, а й в гордій поставі. Вертикальна постановка корпусу з опорою не на всю ступню, а лише на кігтики, створює враження, що птах стоїть навшпиньки по стійці «струнко».

кучерявий

Представники цієї породи здобули визнання і любов голуб`ятників за незвичайне оперення. Поверхня крил голуба покрита дрібно закрученими кучерями.

Лапки прикрашені такими ж завитками. А ось голова, груди, шия цього птаха абсолютно гладкі, як у польового голуба. Створюється враження, що тут попрацював кваліфікований стиліст.

саксонський священик

Вражаючою забарвленням порода не відрізняється. Непомітне оперення ідентично безпородним сизарів і нагадує рясу ченця, що, в принципі, пояснює таку назву.

Зате саксонський священик може похвалитися особливим пір'яним прикрасою лапок і оригінальним чубчиком у вигляді коміра на потилиці. Біла верхівка, незалежно від загальної забарвлення оперення, - відмітна риса голубів, що відносяться до цієї породи.

Богемська космоногая чарівна ластівка

Ці надзвичайно красиві голуби і справді схожі на ластівок, але не формою або розмірами тіла, а кольором крил, які покриті чергуються з чорними і білими смугами.

Космоногімі їх назвали за пишне оперення лапок. А визначення «Богемська» вказує на чеське (область Богемія) походження породи.

англійська хрестовий

Через своєрідного оперення, яке нагадує чернечий капюшон, порода отримала другу назву - Монахиня.

Тулуб птиці біле, однак хвіст, голова, груди, кінчики крил пофарбовані в будь-якої темний колір, найчастіше в чорний. У польоті з розправленими крилами голуб виглядає як хрест. Цим і пояснюється таке назва.

угорські високольотні

Порода характеризується різноманітністю малюнків і квітів оперення. Крім строкатою забарвлення «угорці» відрізняються від інших видів відмінними льотними характеристиками. Тривалість їх польоту може досягати 10 годин.

Основні породні ознаки:

  • проста зовнішність без оригінальних особливостей у вигляді шкірних наростів, крутих вигинів, а також опуклих утворень;
  • пропорційне міцна статура;
  • відмінна топографічна пам'ять;
  • сильний темперамент;
  • невибагливість до умов вирощування.

Ще однією відмінною рисою «угорців» є їх розвинений батьківський інстинкт. Вони терпляче висиджують кладку і трепетно ​​вигодовують потомство.

німецький монах

Візитна картка цієї старовинної породи - своєрідний гребінець, розташований в області потилиці. Оперення переважно забарвлене в класичний білий колір з контрастними вставками на кінчиках крил, хвості, на шиї.

Ці птахи мають доброзичливий характер, не вимогливі до змісту, легко розмножуються в неволі.

узбецькі

Голуби цієї породи досить спритні і рухливі. За здатність демонструвати в польоті ефектні перекиди, перевороти, хлопки крилами дресирувальники охоче використовують декоративних узбецьких голубів для виконання циркових номерів.

Підвищеним попитом серед заводчиків користуються узбецькі двухчубие екземпляри, особливістю яких є наявність відразу двох Чупринки. Один з них розташований над дзьобом, інший - на потилиці.

висновок

Розведення декоративних голубів, безсумнівно, приносить естетичне задоволення. Але потрібно розуміти, що справа ця клопітка, вимагає тимчасових і матеріальних витрат. Тому, перш ніж придбати птахів, слід вивчити звички, з'ясувати слабкі місця в плані годування і змісту різних порід, щоб створити їм відповідні умови для життя. Початківцям Голуб'ятники необхідно знати, що можна їсти голубам, якими мінеральними і вітамінними добавками потрібно підгодовувати, як боротися з хворобами, яке життєвий простір необхідно забезпечити кожному птахові.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация