Все про нічні гонки в столиці: ставки, "дах" і кодекс

Перед фатальним стартом. На Бориспільській трасі минулої неділі зустрілися & laquo; Додж & raquo; і & laquo; Феррарі & raquo ;. двоє загинули

Сьогодні - 9 днів з дня загибелі гонщиків Сергія Чекашкіна (Чегевара) і Ярослава Сорокіна. Нагадаємо, почесний президент Київської федерації драгрейсингу, начальник департаменту в Мінекономрозвитку і фотограф команди DRAG.UA розбилися в вуличної гонці на Бориспільській трасі в ніч на 23 вересня. З цієї аварії зараз йде наслідок . Попередньо відомо, що Чекашкін, який був за кермом "Доджа" (Сорокін сидів поруч), перевищив швидкість і не впорався з керуванням. Глядачі смертельної гонки кажуть, що його суперник, - власник "Феррарі", чиє авто теж постраждало, - поїхав з місця ДТП.

Цієї п'ятниці друзі загиблих в пам'ять про них планували влаштувати пробіг по нічних вулицях. Але гонщиків було небагато, а міліції - хоч відбавляй, і тому акцію перенесли. У підсумку вирішили провести 6 жовтня на "Чайці" кубок Києва з драгрейсингу, присвячений Сергію і Ярославу.

Сорокіну було всього 24 роки, і більшу частину життя він присвятив гонок, працював на автодромі "Чайка", входив до числа організаторів гонок. "Його знав кожен, хто приїжджав поганятися - перед стартом йому тиснули руку", - розповідає провідний гонок Дмитро Сауцкій. Зараз на допомогу його матері збирають гроші . "Була інтернет-розсилка з номером картки мами Ярослава. Спеціально" шапку "не пускали, а хто скільки міг - переводили гроші", - зітхає Дмитро.

ЗАКОНИ І "ДАХ". Смерті гонщиків сильно позначилися на всій тусовці любителів поганяти. "Зараз стільки галасу, навряд чи хтось буде їздити. Напевно, вже аж навесні, адже взимку холодний асфальт", - говорить Віктор, власник зібраної вручну 2-літрової "Лянчи".

Втім, і без галасу тусовка рейсеров - досить закрита і живе за своїми законами. Як розповідають гонщики, вступити в їх клуб можна через соцмережі, але там ніколи не буде оголошення про місце і дату заїзду. Вся інформація - по смс або поштою. "Зустрічаємося, скидаємося своїм даїшникам, щоб ті на якийсь час нас не чіпали, і наші хлопці в жилетах виходять і перекривають невеликий відрізок траси, від 402 метрів до кілометра. Даішникам даємо десь 500 гривень, в результаті з однієї машини виходить 5-20 гривень, адже приїжджає близько сотні гонщиків ", - розповідає гонщик Антон. Правда, в ДАІ категорично заперечують, що якимось чином причетні до перегонів. "Ми, навпаки, виявляємо місця, де влаштовують ці зборища, і висилаємо туди додаткові патрулі", - сказали нам в ДАІ.

В основному гонщиків можна побачити по ночах на проспектах Перемоги, Повітрофлотському, Бажана, Бориспільській трасі, вул. Васильківській і ... на недобудованому Подільському мосту. "На мосту дали 20 гривень охорони - і катайся. Буває, на Ірпінську окружну виїжджаємо. Правила ж прості: не заїжджати на смугу свого суперника і максимально швидко проїхати задану ділянку", - говорить Антон.

ХТО ганяти. За словами рейсеров, тягне полоскотати нерви в основному тих, хто раніше жив на постійному адреналіні. "Я - колишній ВДВшник, стрибав з парашутом. Де мені зараз цей адреналін брати?" - каже гонщик Іван. Він зізнається, що на звичайній вулиці може поглядами перекинутися з водієм незнайомій машини - і влаштувати гонки: "Ось навіть сюди по Бажана їхав," зачепився "з якоюсь" Міцубісі ". Топили по проспекту за 200". Його підтримує Антон. "Це дикий азарт, жага швидкості. Але після смерті Чегевара я їздив не більше 70 км", - говорить Антон. "Часто з нами катаються і молоді даішники, - додає Іван. - Вони днем ​​з жезлом на дорогах стоять, а ввечері по" громадянці "ганяють з нами". За словами гонщиків, є серед них також працівники мерії, прокуратури, слідчі з главку міліції, а також клерки з різних міністерств.

СТАВКИ. Деяких тягне на гонки не тільки адреналін, а й можливість заробити, адже ставки на перемогу можуть досягати тисячі гривень. "Хоча багато хто навіть безкоштовно їздять. Сюди більше половини приїжджають просто перевірити свою машину. Після цього в гаражі ти сидиш і думаєш, що ще в неї впихнути, щоб це корито розвивало швидкість більше 300 км", - продовжує Антон. За словами гонщиків, ДТП трапляються рідко. "На моїй пам'яті лише кілька маленьких сутичок відбулося. Пам'ятаю, у мене на швидкості 250 км на проспекті Перемоги відмовили гальма. Попереду звичайні машини їдуть. І тут хлопець, з яким я змагаюся, обганяє і гальмує мене своїм заднім бампером", - згадує гонщик Віктор.

СТАВКИ ЗА 5 ХВИЛИН - 15 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ

Офіційні гонки проводять на автодромі "Чайка" щотижня по п'ятницях або на кубок Києва та України. "Тут під час змагань навіть швидка та пожежники чергують, а трек огороджений", - розповідає провідний гонок Дмитро Сауцкій.

Для участі в кубкових змаганнях авто діляться на різні класи - за обсягом двигуна, типу приводу і т. Д. А щотижнева п'ятнична гонка - напівпрофесійне змагання. "Приїжджають звичайні люди, які можуть поганяти і перевірити своє авто на професійному треку. За участь потрібно заплатити 70 грн. З цих грошей виплачують зарплату співробітникам. І часто грошей на це не вистачало, а тому покійний Чекашкін особисто покривав ці витрати. Гонщик - це особливий стан душі, багато хто це робить на інтерес. Головне, потім побачити своє фото в інтернеті, почитати, що обговорюють ", - говорить Дмитро.

На "Чайці" власник авто отримує реєстрацію, ганяє будь-яку кількість заїздів, після закінчення - фотозвіт в інтернеті. Є призовий фонд від спонсорів. "Раніше ми взагалі ганяли на шоломи суперників. У мене, наприклад, їх кілька", - продовжує Дмитро.

Однак, як розповів нам один з відомих гонщиків, після офіційних гонок на "Чайці" деякі їдуть ганяти по вулиці. "Ми ні в кого дозволу не запитуємо. Після офіційних гонок збираються пару друзів, беруть" секундантів ", оператора, кількох хлопців у помаранчевих жилетках і з жезлами. 5 хвилин і виграш в кишені - $ 5-15 тис. Звичайні автомобілісти і не встигають помітити , що це була гонка ", - говорить гонщик.

"НЕ ЗНАЛИ, ЩО Чегевара ЧИНОВНИК"


Чегевара. спонсорував гонки

"За рідкісним винятком гоночна громадськість не знає, хто чим займається, або не вникає в подробиці, у нас це не прийнято обговорювати, - говорить Дмитро Сауцкій. - Провідні гонщики України - люди, які спочатку непогано заробляють, у багатьох є свої тюнінгові станції. У них є свої клички ( "навіси"). Паша Товстий (Павло парель) будує авто і займається бізнесом. Пад - один з депутатів. У двох частинах одного руху одних і тих же людей називають по-різному. У мене, наприклад, два прізвиська. Ізя-клапан - мене так назвав колись мій Ядя, теж гонщик зі стажем, за те, що я, приколюючи, говорив з єврейським акцентом. У мене гоночний автомобіль "Білий Адольф". В іншій частині компанії називають мене Спрайтом. Є Вова Масяня - дуже добродушна людина, вагою під 120 кг. але ніхто не хизується своїми посадами і зв'язками - багато спочатку прийшли в гонки, а потім вже чогось досягли. Ось, наприклад, покійний Чегевара. багато хто навіть не знали, що він чиновник такого рівня. він був для всіх просто дуже хорошим і добрим хлопцем, який багатьом допоміг ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Де мені зараз цей адреналін брати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация