Все, що корисно знати про офіційний курс гривні до іноземних валют

У світі налічується 194 незалежних держави і понад 60 країн і територій з невизначеним статусом У світі налічується 194 незалежних держави і понад 60 країн і територій з невизначеним статусом. Більшість з них мають власні національні валюти. Сучасний світ відкритий для подорожей, торгівлі, трудових міграцій, а значить рано чи пізно кожен з нас стикається з необхідністю зіставлення валют різних країн. З цією метою центральні банки держав встановлюють офіційний курс національної валюти до іноземних валют.

Офіційний курс ГРИВНІ до іноземних валют встановлюється Національним банком України і використовується для здійснення бухгалтерського обліку.

Фізичні особи найчастіше стикаються з необхідністю отримання інформації про офіційний курс нбу:

  • при оформленні пенсій, якщо якийсь час людина жила і працювала в іншій країні
  • при зверненні до суду, якщо предметом спору є об'єкти, вартість яких виражається в іноземній валюті, або сама валюта
  • при вирішенні інших питань прямо або побічно пов'язаних з валютою

Зі статті ви дізнаєтеся, як встановлюється курс нбу, де отримати достовірну інформацію про курс, куди звертатися за отриманням офіційної довідки і багато іншого.

Для яких валют встановлюється офіційний курс і як часто?

Національний банк встановлює офіційний курс далеко не для всіх іноземних валют, що існують в світі, а тільки для тих, перелік яких встановив.

Порядок встановлення і використання офіційного курсу гривні до іноземних валют і банківських металів визначає Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів, затвердженого постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 496, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 27.11.2003 за № 1094 / 8415

В першу групу потрапили:

  • вільно конвертовані валюти, які широко використовуються для здійснення платежів в міжнародних розрахунках і продаються на головних валютних ринках світу - так звані валюти 1-ї групи Класифікатора
  • валюти країн - найголовніших партнерів України на зовнішньоекономічному ринку - переважно валюти країн колишнього СРСР і соц. табору

Для валют, які увійшли до першої групи, офіційний курс встановлюється ЩОДЕННО.

Клацайте на фото для збільшення.

Клацайте на фото для збільшення

До другої групи увійшли валюти 33 інших країн, чиї стосунки з Україною не настільки активні. Для них НБУ встановлює курс ОДИН РАЗ НА МІСЯЦЬ, Діє курс з першого числа і до кінця місяця.

Клацайте на фото для збільшення.

Якщо потрібної вам валюти немає ні в одному зі списків, офіційний курс гривні до цієї валюти Національний банк НЕ ВСТАНОВЛЮЄ. Інформацію про орієнтовний курсі доведеться шукати самостійно. Найкраще звернутися в посольство цієї країни в Україні.

Офіційний курс встановлюється без зобов'язань Національного банку купувати і продавати за цим курсом іноземну валюту.

Де знайти інформацію про офіційний курс НБУ?

Національний банк після встановлення курсів розміщує її на офіційній сторінці в мережі Інтернет, розсилає регіональним управлінням Національного банку України, банкам України та центральним органам виконавчої влади.

Курс НБУ на поточну дату до долара США, євро і російського рубля можна побачити на головній сторінці сайту Національного банку www.bank.gov.ua .

Якщо клацнути на зазначені стрілочки, відкриється інформація про курси, встановлених на поточну дату для валют, що увійшли до першої групи. В кінці цієї таблиці розміщено 2 активні посилання:

  • форма пошуку по даті
  • форма пошуку за період

Вибравши будь-яку з них, ви потрапите в архів курсів НБУ, де зможете знайти будь-яку інформацію за період, починаючи з 1996 року.

Як отримати офіційну довідку про курс валют?

У деяких випадках інформації, розміщеної на сайті регулятора, може виявитися недостатньо і потрібно офіційний документ і курсі НБУ на певну дату (оформлення пенсії, звернення до суду тощо). Отримати таку довідку можна в територіальному управлінні Національного банку України за місцем проживання. Регіональні управління є в кожному обласному центрі.

Для цього необхідно скласти письмову заяву в довільній формі, де вказати:

  • конкретні дати, станом на які запитується інформація про курс
  • назва валюти, по відношенню до якої потрібно офіційний курс гривні
  • ПІБ того хто звертається і адресу, за якою відправити відповідь

Запит відправляється в підрозділ Нацбанку поштою або навмисне. Послуга надається БЕЗКОШТОВНО. Термін виконання в більшості випадків не перевищує двох тижнів.

Для яких валют встановлюється офіційний курс і як часто?
Де знайти інформацію про офіційний курс НБУ?
Як отримати офіційну довідку про курс валют?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация