Все що потрібно знати при прийнятті спадщини за законом

12 сент. 2017

Рано чи пізно кожна людина стикається з ситуацією, коли необхідно прийняти спадщину від родичів. Процедура прийняття спадщини досить суворо регламентована законодавством. У цій статті ми розберемося про те, як правильно вступити у спадок.

У спадкоємців з'являється право вступати в спадок в той момент, коли спадок буде відкрито. Спадщина вважається відкритим в день смерті особи, або день оголошення особи померлою.

Спадщина вважається відкритим в день смерті особи, або день оголошення особи померлою

У статті 1217 Цивільного кодексу України сказано, що спадкування може бути двох видів - по закону і по заповіту. Якщо зі спадкуванням за заповітом в принципі зрозуміло, то з спадкуванням за законом досить часто виникають питання. Законодавство України виділяє п'ять черг спадкування.

До першої черги відноситься чоловік, який пережив спадкодавця, батьки і його діти. До наступної черги відносяться рідні брати і сестри і бабусі з дідусями спадкодавця. Третя черга включає в себе дядь і тьоть спадкодавця.

Таким чином, право успадковувати майно мають спадкоємці першої черги, якщо їх немає, то це право переходить до спадкоємців наступної черги і так далі.

У наш час, на жаль, існує думка, що після смерті особи необхідно йти до нотаріуса тільки через півроку, для вступу в спадщину. Це вкрай небезпечна помилка, так як вступати в спадок слід негайно після його відкриття, а ось отримувати свідоцтво про право на успадковане майно можна через півроку. Далі в статті ми розберемося з цими поняттями більш детально.

Після того як спадщину відкрито, необхідно вступити в нього, і зробити це якомога швидше, тому що Цивільним законодавством встановлено шестимісячний термін, в який необхідно вступити у спадок.

Для вступу в спадщину необхідно звертатися до нотаріуса за місцем проживання спадкодавця. Цей нотаріус повинен вести спадкову справу. Необхідно буде подати заяву, в якому буде виражена ваша воля вступити у спадок. Крім заяви, необхідно подати паспорт та ідентифікаційний код.

Прийняття спадщини також може відбуватися і автоматично. Так, у спадок вступають особи, які постійно проживають з спадкодавцем на момент його смерті. Малолітні, неповнолітні і недієздатні особи так само автоматично вступають у спадок.

Законом визначено категорію осіб, яка претендує на частину майна, що успадковується, незалежно від того чи були вони в заповіті чи ні. Цивільний кодекс України до цих осіб відносить - неповнолітніх і малолітніх дітей спадкодавця, непрацездатного чоловіка і непрацездатних батьків. Незалежно від змісту заповіту, перераховані вище особи претендуватимуть на половину, від частки, яку вони могли б отримати при спадкуванні за законом. Розмір обов'язкової частки у спадкуванні, про яку говорилося вище, може бути змінений судом. Виносячи рішення про зміну розміру такої частки суд буде керуватися відносинами, які склалися між спадкоємцями та спадкодавцем і також іншими обставинами, які будуть мати значення.

Якщо успадковуються права на нерухоме майно, то вам, як спадкоємцю, необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину. Ця процедура також здійснюється у нотаріуса, який веде спадкову справу. Вищезазначене свідоцтво нотаріус може видати тільки через півроку після відкриття спадщини.

У разі пропуску строків на прийняття спадщини, існує два варіанти вирішення цієї проблеми. Перший і більш простий варіант - це отримати письмову згоду спадкоємців, які вже вступили в спадок про те, що вони не проти вашого вступу в спадщину, і після цього подати заяву нотаріусу.

Якщо ж немає спадкоємців, які вже вступили в спадок або вони просто відмовляються давати вам згоду, то в такому випадку вам необхідно звернутися в суд із заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. У суді необхідно буде довести, що строк пропущено з поважної причини.

Якщо у вас виникли питання, ви завжди можете звернутися до Адвокатського об'єднання «КОНСАЛТИНГОВА ФІРМА« ДОМІНАНТА »Наші фахівці нададуть вам грамотну консультацію по цікавить вас.

Федотов Максим

помічник юриста в АТ «КФ« ДОМІНАНТА »


Рейтинг сторінки: 4.7 / 5 на основі 3 оцінок.




Наслідки перевіщення обсягів доходу «спрощенців»

Серед найпошіренішіх порушеннях, Які віявляє ДФС во время перевірок ФОПів-єдінніків Одне з дере Місць займає недотрімання умів перебування на спрощеній системе оподаткування. Для кожної з трьох груп платників єдиного податку, Які передбачені ПКУ для фізичних осіб, встановлен ОКРЕМІ Критерії, одним з якіх являється граничний ОБСЯГИ доходу, Який ФОП-єдіннік может отріматі течение календарного року. Далі в статті більш детально Зупинимо на Даних обмеження та розглянемо, Які подальші кроки ФОП - платника ЄП у разі перевіщення ОБСЯГИ доходу, визначеного для платника відповідної групи.

Кальян - бізнес з димком.

Безумовно слід визнати той факт, що куріння кальяну на сьогодні є одним з досить-таки затребуваних в суспільстві способів проведення досуга.Ісходя з цього, для багатьох суб'єктів підприємницької діяльності це досить прибутковий бізнес, і така послуга нині надається всюди - від нічних клубів до кафе і ресторанів. Однак необхідно розуміти, що надання подібної послуги пов'язане з безліччю юридичних нюансів, ігнорування яких найчастіше може призвести до нарахування досить значних штрафів з боку контролюючих органо

Оплата послуг приватного нотаріуса Відтепер візначається за домовленістю сторон.

23.06.2019 року новообранім Президентом України скасовано Указ "Про впорядкування Справляння плати за Вчинення нотаріальних Дій", Яким установлювалося что: «розмір плати, яка справляється за Вчинення нотаріальних Дій приватності нотаріусамі, що не может буті меншим від розміру ставок державного мита, Пожалуйста справляється ДЕРЖАВНИЙ нотаріусамі за аналогічні нотаріальні Дії. ».


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация