Все про вибори президента Росії в 2018 році: як пройдуть, де голосувати, коли оголосять результати голосування

  1. Єдиний день голосування і боротьба з фальсифікацією
  2. Як організована процедура виборів 2018

У будь-якій демократичній країні базовим є інститут виборів, хоча як форми, так і види виборчої системи в кожній державі сильно відрізняються. Досить згадати виборну систему в США, де останнє слово належить групі вибірників. У Росії ж діє загальне виборче право, яке дозволяє громадянам висловлювати своє ставлення до політики і влади.

У Росії ж діє загальне виборче право, яке дозволяє громадянам висловлювати своє ставлення до політики і влади

Нагадаємо, що російська Конституція гарантує громадянам країни, які досягли повноліття, виборче право, яке засноване на декількох принципах. Принципи участі російських громадян у виборах безпосередньо пов'язані зі змістом та умовами реалізації суб'єктивних виборчих прав. До цієї групи належать принципи загального, рівного, прямого виборчого права, добровільної участі виборців у виборах, таємного голосування. Наприклад, принцип прямого виборчого права має на увазі, що виборець повинен голосувати на виборах за або проти кандидата безпосередньо. А принцип добровільної участі у виборах означає, що ніхто не має права впливати на громадянина з метою примусити його до участі чи неучасті у виборах, або перешкодити його вільному волевиявленню. Про те, чому вибори-2018 важливі для нашої країни і чому в них слід брати участь, читайте тут .

Єдиний день голосування і боротьба з фальсифікацією

вибори в Росії, починаючи з 2012 року, проводяться в «єдиний день голосування», який випадає на один з недільних днів. Такі дні можуть бути або навесні, або восени. В «єдиний день голосування» вибори проходять по всій країні. У цей день виборчі дільниці відкриваються і працюють не тільки на всій території Росії, а й за кордоном.

У 2013 році всі виборчі дільниці, де проходять вибори, були обладнані системами відеоспостереження. Крім того, для виключення вкидань бюлетенів в урни і будь-який інший фальсифікації результатів голосування виборців, на ділянках, де проходять вибори, також організована он-лайн трансляція перебігу голосування. Кожен, хто має вихід в мережу інтернет, може спостерігати за тим, як проходять вибори на тому чи іншому виборчій дільниці.

Кожен, хто має вихід в мережу інтернет, може спостерігати за тим, як проходять вибори на тому чи іншому виборчій дільниці

Як організована процедура виборів 2018

Не пізніше, ніж за тиждень до призначеної дати виборів, члени виборчої комісії направляють письмове повідомлення громадянам, які проживають на території виборчої дільниці і володіють виборчим правом, письмове повідомлення про дату проведення голосування і точну адресу місця, де будуть проходити вибори.

Для участі у виборах необхідно прийти на свою виборчу дільницю протягом днів 18 березня 2018 року, маючи при собі документ, що засвідчує особу. Виборчий бюлетень, в якому вказані всі кандидати в президенти, виборець отримує на руки після реєстрації: він повинен розписатися навпроти свого прізвища і паспортних даних. Слід знати, що бюлетень, який видається громадянину, не підлягають нумерації з метою подальшої ідентифікації особи виборця. Зробити свій вибір, поставивши позначку навпроти прізвища гідного, на думку виборця, кандидата, можна в спеціальній кабінці для голосування. Нагадаємо, що до недавнього часу у виборців була можливість голосувати проти всіх кандидатів, зазначених в бюлетені. Але з деяких пір така практика виключена.

Зробивши свій вибір, заповнений бюлетень треба опустити в урну для голосування, розташовану в центрі приміщення. Урна може бути прозорою або у вигляді тумби. На частині дільниць будуть працювати електронні урни, в яких бюлетень проходить через пристрій, що зчитує, а вся інформація заноситься в базу.

За допомогою електронної урни контролюється хід підрахунку голосів. З інших урн, які закриті спеціальними замками, бюлетені дістаються після завершення голосування, тобто після 20 години за місцевим часом. Потім члени виборчої комісії починають підрахунок голосів. Хід цієї процедури, яка може тривати протягом всі ночі, контролюють незалежні спостерігачі. До речі, у членів виборчої комісії і спостерігачів є право оголошувати попередні результати виборів. Остаточні підсумки стають відомі не пізніше, ніж через три доби після проведення виборів. Переможцем стає той кандидат, який набирає більше 50% голосів (порога явки немає). У разі, якщо жоден з претендентів на пост глави держави не набрав потрібної кількості голосів, то призначається другий тур, в якому беруть участь два кандидати, які набрали максимальну кількість голосів. У Росії другий тур президентських виборів проводився лише один раз - в 1996 році, коли росіяни вибирали між чинним президентом РФ Борисом Єльциним і лідером КПРФ Геннадієм Зюгановим.

Нагадаємо, що у виборах 2018, які пройдуть в Росії 18 березня 2018 року, мають намір брати участь 17 кандидатів. Остаточний список претендентів на президентський пост стане відомий 10 лютого.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация