Всесвітня коаліція проти смертної кари

  • Протягом останнього десятиліття було досягнуто значний успіх в русі за скасування смертної кари. Загальна тенденція показує, що застосування смертної кари у світі знижується, але країни, які продовжують виносити смертні вироки, роблять належить ще чимало зробити, щоб покінчити зі смертною карою.

  • Всесвітня тенденція до скасування смертної кари: успіхи останнього десятиліття
    В останнє десятиліття спостерігається значне збільшення числа країн, законодавчо скасували страту або які не застосовують її на практиці:
    • 141 країна скасувала смертну кару законодавчо або відмовилася від її застосування на практиці;
    • 97 країн скасували смертну кару за всі злочини;
    • 36 країн не застосовують смертну кару на практиці;
    • 8 країн скасували смертну кару за злочини загальнокримінальної.
    За даними Міжнародної Амністії в 2011 році страти були зафіксовані в 21 країнах, в той час як 10 років тому цей вид покарання застосовувався в 31 країні. Навіть США, одна з країн, які зловживають застосуванням смертної кари, продемонструвала прогрес, завдяки тому, що деякі штати скасували смертну кару або обмежили її застосування. Примітно, що в останнє десятиліття смертну кару скасували багато країн: Албанія, Аргентина, Вірменія, Бутан, Бурунді, Острови Кука, Габон, Греція, Киргизстан, Латвія, Мексика, Філіппіни, Руанда, Самоа, Сенегал, Того, Туреччина, Узбекистан.

    Деякі країни, що не скасували смертну кару законодавчо, по крайней мере, припинили використовувати її на практиці, прийнявши для цього офіційний мораторій або просто не приводячи вироки у виконання. Наприклад, Сьєрра Леоне і Нігерія оголосили мораторій на смертну кару, а в Таджикистані з 2004 року діє мораторій і на винесення вироків до смертної кари, і на приведення вироків у виконання.
    Багато країн, до сих пір не скасували смертну кару і не встановили мораторій, вжили заходів для звуження сфери застосування смертної кари. Казахстан скасував смертну кару за злочини загальнокримінальної. Китай нещодавно скасував смертну кару за деякі економічні злочини і знову встановив обов'язковий розгляд Верховним народним судом всіх справ, які передбачають покарання у вигляді смертної кари.
    Протягом останніх 10 років кілька країн, які зберігали страту, ввели в дію багато з універсальних міжнародних гарантій, що стосуються застосування смертної кари, і скасували цей вид покарання для певних категорій, таких як:
    • особи, які страждають психічними розладами: в 2003 році Верховний суд США заборонив страту осіб з психічними розладами.
    • особи, які страждають психічними захворюваннями: Таїланд припинив застосовувати смертну кару в відношенні осіб, які страждають психічними захворюваннями.
    • неповнолітні: хоча в деяких країнах, включаючи Саудівську Аравію, Судан і Ємен, виносилися вироки до смертної кари в відношенні неповнолітніх, Іран був єдиною країною, де в 2010 і 2011 роках стратили тих, кому в момент вчинення злочину не було вісімнадцяти років.
    • вагітні жінки: у 2003 році Уганда постановила, що смертний вирок не може бути винесено вагітній жінці, а замість нього має бути призначено довічне ув'язнення.
    Подальша діяльність щодо викорінення страти
    Щоб розвивати досягнуті в справі скасування смертної кари успіхи, необхідно продовжувати роботу в глобальному масштабі, зосередившись на таких завданнях як:
    • Сприяння прийняттю національного законодавства, що скасовує смертну кару.
    • Збільшення числа країн, які ратифікували Другий факультативний протокол до МПГПП, спрямований на скасування смертної кари.
    • Підтримка міжнародних стандартів, які закликають до скасування або скорочення застосування смертної кари.
    • Підтримка резолюції Генеральної Асамблеї ООН 2012 про мораторій на смертну кару: в грудні 2012 року Генеральна Асамблея ООН представить на голосування четверту резолюцію про мораторій на застосування смертної кари.
  • Метою 11-го Всесвітнього дня призначеного на 10 жовтня 2013р. є привернення уваги громадян усього світу до нелюдяності страти починаючи від винесення вироку і закінчуючи приведенням його у виконання.

    Статті опублікована 10.09.2013

  • У перший раз за дев'ять років Організація Об'єднаних Націй прийняла участь в урочистих заходах, приурочених до Всесвітнього Дня боротьби зі смертною карою.

    Статті автор Aurélie Plaçais опублікована 17.10.2011

  • 10 жовтня 2010 року, 8-ий Всесвітній День боротьби проти смертної кари присвячений США, де в 2009 році було страчено 52 людини і засуджено до смерті ще 106 осіб.

    Статті автор Aurélie Plaçais опублікована 10.05.2010

  • 10 oктября 2009 року, у Всесвітній День боротьби проти смертної кари, Всесвітня Коаліція Проти смертної кари прагне виховати громадян усього світу, і зокрема молодь від 14 до 18 років, в дусі скасування прагнення до скасування смертної кари.

    Статті автор Aurélie Plaçais опублікована 27.07.2009

  • 10 oктября 2008 року, у Всесвітній День боротьби проти смертної кари, Всесвітня Коаліція Проти смертної кари закликає громадян світу об'єднати зусилля в боротьбі за припинення страт в Азії.

    Статті автор Aurélie Plaçais опублікована 04.08.2008

  • Всесвітній День боротьби проти смертної кари 10 жовтня 2007 року наголосив на важливості проекту резолюції, переданої на розгляд Генеральної Асамблеї ООН. У ній йде мова про введення всесвітнього мораторію на смертну кару, заради порятунку життів, а також щоб дозволити населенню утрималися держав переконатися в тому, що призупинення смертної кари не тягне за собою підвищення рівня злочинності в країні.

    Статті автор Thomas Hubert опублікована 29.06.2007

  • плакат - 2012 2013 Всесвітній день проти смертної кари

    Фотогалерея опублікована 10.07.2013
  • Навигация сайта
    Новости
    Реклама
    Панель управления
    Информация