Всесвітній день книг і авторського права

  1. Важливість книг для людства
  2. Традиції на свято 23 квітня
  3. цілі свята
  4. Коротка історія книги

Всесвітній день книг і авторського права відзначається щорічно 23 квітня. Вибір припав саме на 23 квітня зовсім не випадково, тому що вона є символічною для світової літератури. 23 квітня 1616 року померли такі знамениті письменники, як У. Шекспір, М. Сервантес і Інка Гарсіласо де ла Вега. Ця дата також є днем ​​народження і днем ​​смерті для кількох інших відомих авторів: Володимира Набокова, Моріса Дрюона, Дж. Пла і деяких інших.

Свято "Всесвітній день книг і авторського права" був заснований в рамках Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році. А відзначати його в світі почали з 1996 року. Ініціаторами створення даного свята виступили члени Міжнародної Асоціації Книговидавців.


Зміст статті:


Важливість книг для людства

Яке значення свята 23 квітня Всесвітнього дня книг та авторського права?

А значення таке: вирішено було підкреслити важливість книг у нашому житті і віддати шану всім авторам книг. Крім того, засновники даного свята ставили перед собою і таку мету, як прилучення людей, особливо молоді, до читання. Книги, без сумніву, багато в чому сприяють культурному та соціальному прогресу людства. Тоді ж була заснована і Премія ЮНЕСКО, яка вручається за активний внесок в пропаганду ідеалів толерантності в літературі для дітей та юнацтва.


Книги дають людям доступ не тільки до ідей і знань, але також до духовних і моральних цінностей. Вони вчать нас розуміти красу і творчість. Книгу можна назвати носієм інформації, а також основою освіти і творчості.

За допомогою книги кожна з культур має можливість розповісти про себе не тільки сучасникам, але і наступних поколінь. Вона знайомить нас з життям та історією народів різних країн.

Відзначаючи свято 23 квітня Всесвітній день книг і авторського права, все люди повинні задуматися про роль, яку відіграє література в житті сучасної людини. Книга має велике значення для збереження і примноження культури кожної держави. Вона допомагає зберігати і збагачувати культурну спадщину людства.


Потрібно сказати, що в Каталонії, однієї з провінцій Іспанії , Вже існувала традиція подібного свята. 23 квітня там відзначається День Св. Георга, який вважається покровителем Каталонії. Відзначають його там з 1930 року. Частиною цього свята є свято книг. Покупцям в книжкових магазинах за кожну куплену книгу в цей день дарують по троянді.

Всесвітній день книг і авторського права вважають своїм святом письменники і поети, бібліотекарі та видавці, редактори, вчителі, і все, ті, хто має відношення до книг. Книги необхідні нам і сьогодні, незважаючи на бурхливий розвиток технічних досягнень і наявність інших джерел інформації.

Традиції на свято 23 квітня

У ряді країн світу в цей день, згідно з традицією, прийнято влаштовувати різноманітні книжкові ярмарки і виставки. Прийнято також дарувати один одному книги. У магазинах і бібліотеках проходить велика кількість зустрічей з письменниками.


Потрібно відзначити, що людство завжди надавало книгам велике значення. У різних країнах світу були створені навіть пам'ятники книгам, в тому числі, є вони і в ряді російських міст.

Важливим аспектом свята 23 квітня є також проблема авторського права, якій необхідно приділяти підвищену увагу. Можна сказати, що авторське право є моральну і майнову захист творів інтелектуальної праці.

У нашій країні в останні роки свято "Всесвітній день книг і авторського права" зазначається все більш широко. У Москві його, за традицією, відзначають на Арбаті. Різні культурно-розважальні заходи влаштовують такі організації, як Російський книжковий союз і Міжнародний союз книголюбів.

цілі свята

Однією з головних цілей свята 23 квітня "Всесвітній день книг і авторського права" є привернення уваги широкої публіки і урядових органів до книг і їх авторам.


У 1952 році в Женеві відбулася конференція ЮНЕСКО, в ході якої були прийняті Всесвітня конвенція про авторське право і символ авторського права, що представляє собою такий значок - ©.

Закон про авторське право вперше був прийнятий 10 квітня 1710 року в Британії. Цей документ був покликаний захищати права авторів книг, карт і креслень.

У Росії подібний закон був виданий в 1830 році. Радянський Союз в 1973 році приєднався до Всесвітньої Конвенції про авторське право. Уже в сучасній російській історії, 9 липня 1993 Президент був підписаний закон «Про авторське право і суміжні права».


Необхідно нагадати, сьогодні в світі існують і інші подібні свята, що мають відношення до книг і письменникам: Міжнародний день дитячої книги, який відзначається 2 квітня, і Всесвітній день письменника, що відзначається 3 березня.

Книга з'явилася дуже давно і розвивалася в міру розвитку суспільства. Книга впливає на духовний світ людини. Під її впливом у нас виникають різні ідеї, образи і думки. Читання художньої літератури дає нам можливість занурюватися в вигадані світи і співпереживати персонажам.

Коротка історія книги

Коли, як не в цей прекрасний весняний день, 23 квітня, в свято Всесвітній день книг і авторського права, не поговорити, з чого все починалося?

Перші книги виникли ще в стародавні часи. Найдавнішим матеріалом для них можна назвати глину і її похідні. У Єгипті в цій якості використовувався папірус. Робилися книги також зі слонової кістки та інших матеріалів. Писали на них спеціальною паличкою - гострим стилем.


Найбільш великим і багатим зборами книг в античні часи вважалася Олександрійська бібліотека.

Незабаром великою популярністю почав користуватися і матеріал пергамен, який виготовлявся зі шкір молодих тварин. Він коштував дорожче папірусу, але відрізнявся більшою універсальністю і довговічністю.

У Стародавньому Китаї книги виготовляли з бамбука. У слов'ян були поширені берестяні книги. Потім в Китаї була винайдена папір, що потрапила звідти до Європи. Це багато в чому сприяло початку ери друкарства в епоху Відродження. Заслуга винаходу друкарства належить німцеві Йогану Гуттенбергу.


На Русі першодрукарем став знаменитий Іван Федоров, надрукували "Апостол" в 1564 році. Він вважається також засновником книгодрукування на Україні. "Апостол" став першою, точно датованою російською книгою. За якістю вона сильно перевершувала всі попередні анонімні досліди друкарства.

Ми сердечно вітаємо всіх жителів нашої країни зі святом 23 квітня, зі Всесвітнім днем ​​книг і авторського права. Бажаємо побільше цікавих і корисних книг. Адже книга - це культура, розвиток і цивілізованість людини.

Автор: Верещагіна Софія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 23 квітня , Всесвітній день книг і авторського права

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация