Всі за одного: підбадьорений ЄС об'єднався проти Великобританії через "брексіта" - Bloomberg

Ілюстрація / REUTERS

Про це пише Іен Вішарт в статті "Все за одного: підбадьорений ЄС об'єднався проти Великобританії через" брексіта ", опублікованій на сайті Bloomberg .

Суботній саміт в Брюсселі організований виключно для обговорення виходу Британії з блоку. Він послужить сценою для урядів ЄС, які Британія залишає, вони обговорять єдність і зможуть застерегти британських чиновників від посилення розбіжностей в надії домогтися кращої угоди після виходу.

Підбадьорений поразкою антиєвропейських сил в Нідерландах і підйомом Еммануеля Макрона у Франції, блок все більше впевнений у тому, що він може говорити як єдине ціле на переговорах з Великобританією. Це зміцнило б його позицію на переговорах, в той час як ЄС прагне зберегти регіональну стабільність і подбати про те, щоб інші країни не взяли приклад Британії.

"На відміну від більшості заяв глав держав ЄС, в цю суботу в відношенні" брексіта "значних розбіжностей не буде", - сказав у своїй доповіді клієнтам Муджтаба Рахман, керуючий директор Eurasia Group. "Держави-члени неймовірно єдині".

Прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей в четвер повідомила, що знає, з чим їй доведеться зіткнутися, коли сказала, що інша частина ЄС "буде налаштована проти нас". Вона попросила виборців підтримати її консервативну партію на виборах в червні, щоб надати їй "найсильнішу позицію".

Нездатність посилити розкол між країнами ЄС не дозволить уряду Мей отримати легкий "розлучення" і нову торговельну угоду, до якої вона прагне. Решта членів ЄС налаштовані відстоювати основні лінії переговорів, проект яких вимагає від Британії сплатити неустойку в зв'язку з виходом, і позначити можливе торговельну угоду, менш амбітне, ніж хоче Мей.

Загальна позиція

На цьому тижні британський секретар по "брексіту" Девід Девіс заперечував спробу "розділяти і володарювати" на тій підставі, що єдність ЄС дозволяє швидко врегулювати ситуацію, але з'явилися ознаки того, що Британія намагається знайти союзників. Вона намагалася (але не змогла) провести неофіційні бесіди з адміністрацією канцлера Німеччини Ангели Меркель і надала послам по всій Центральній і Східній Європі вищий статус і збільшила штат.

Минулого місяця Мей попередила, що нездатність знайти спільну мову може послабити "співпраця в боротьбі зі злочинністю та тероризмом", але дипломати визнали це черговою спробою підірвати рішучість блоку.

Тереза ​​Мей / REUTERS

Посадові особи ЄС роблять ставку на ті ж принципи. За словами одного з дипломатів регіону, уряду знаходяться "в повній бойовій готовності", в спробі перехопити окремі країни.

"Європейська єдність піддасться перевірці на міцність", - заявив у вівторок у Відні австрійський канцлер Крістіан Керн. "Ясно, що стратегія Британії буде полягати в спробі розділити Європу за допомогою двосторонніх переговорів з деякими країнами".

Пошук угоди

Одна з причин цього полягає в тому, що ЄС рідко буває єдиним, часто він приходить до угоди в останню хвилину тільки після тижнів торгів, а потім на основі консенсусу, і зовсім не одноголосності. Роки переговорів про те, як справлятися з фінансовими проблемами Греції та повторні раунди про бюджет, кажуть про традиційну політику балансування Брюсселя.

"Брексил" відрізняється тим, що він становить загрозу загальному благу 27 залишилися країн ЄС. Якщо Британії дозволити вийти на вигідних умовах, з'явиться ризик того, що євроскептичні настрій спалахне в іншій країні блоку, загрожуючи стабільності і, можливо, існування післявоєнного проекту.

Чиновники ЄС досі трималися твердо. Вони відкинули пропозиції британців про проведення позачергових переговорів перед тим, як приводити в дію статтю 50, і міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон в четвер визнав, що також була відхилена спроба британців вирішити питання про права громадян.

"Наша позиція визначається інтересами 27 [країн]", - заявив віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс журналістам у четвер на зустрічі національних міністрів в Люксембурзі. Вперше з моменту приєднання Сполученого Королівства до ЄС в 1973 році офіційні переговори на рівні міністрів ЄС відбулися без представника Великобританії.

Відчуття того, що підготовка до переговорів на континенті проходить без перешкод, також наголошує на тому, з якими труднощами зіткнеться Британія.

Розробка основних принципів

Формулювання в проекті основних принципів були посилені в ході декількох раундів перегляду, з тих пір, як президент ЄС Дональд Туск поширив перші начерки минулого місяця. Франція отримала можливість висунути окремі вимоги, щоб фінансові послуги були виключені з майбутньої торгової угоди, в той час як Польща і Угорщина отримали підтримку в вимозі гарантій того, що громадяни ЄС в Британії зможуть отримати британське громадянство через п'ять років. Нідерланди і Австрія входять в групу країн, які хочуть гарантій того, що ЄС підштовхне Британію до виконання зобов'язань по виплаті боргу ЄС до кінця 2020 року - майже через два роки після виходу Британії.

У своєму запрошенні листі на саміт в суботу, Туск заявив, що лідери блоку повинні погодитися, що Великобританія повинна дотримуватися "всі фінансові зобов'язання". Глава Євроради також наголосив на важливості "поетапного підходу" до переговорів, підтвердивши, що майбутні відносини з Великобританії не будуть обговорюватися до тих пір, "поки ми не досягнемо достатнього прогресу з основних питань, пов'язаних з виходом Сполученого Королівства".

Ще одна ознака того, наскільки важко може бути Мей, з'явився в четвер, коли канцлер Ангела Меркель заявила, що ЄС вступає в "дуже складні" переговори з сильним відчуттям єдності, і інтереси блоку будуть на першому місці ".

"Ви можете подумати, що все це очевидно, але, на жаль, я повинна сформулювати це в настільки чітких виразах, тому що у мене таке відчуття, що у деяких в Британії як і раніше є ілюзії щодо цього", - сказала Меркель.

Незабаром вона може отримати підтримку Макрона, якщо він виграє вибори у Франції 7 травня, проти євроскептичні Марін Ле Пен. Макрон сказав в лютому, що буде "досить жорстким" щодо Британії, "тому що ми повинні зберегти решту Європейського Союзу".

внутрішні розбіжності

Проте, дипломати ЄС визнали, що в ході переговорів можуть виникнути внутрішні розбіжності. Вже існують розбіжності з приводу того, що є "достатнім прогресом" щодо фінансових зобов'язань Британії та прав громадян, якого необхідно досягти до початку переговорів щодо торговельної угоди.

Прем'єр-міністри Нідерландів, Данії та Ірландії після переговорів 21 квітня заявили, що торги з приводу законопроекту не повинні занадто надовго відкладати переговори про торгівлю. "Чим швидше, тим краще", - сказав Марк Рютте, додавши, що деякі питання не повинні відволікати увагу від інших.

Більшість країн ЄС пропонують забрати до себе розташовані в Британії Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) і Європейську службу банківського нагляду, і суперечки з приводу видобутку після "брексіта" можуть погіршити напруженість. EMA, яка контролює безпеку ліків, що продаються в ЄС, принесе 1 мільярд євро (1,1 мільярда доларів) економіці країни-переможця, повідомив в четвер канцлер Австрії Керн.

ЄС також стурбований тим, що Британія може "підкупити" бідніших членів зобов'язаннями за видатками та обороні. Також, ймовірно, будуть суперечки про те, як заповнити діру в бюджеті ЄС, яку відкриє вихід Британії.

"Криза неодмінно буде - все не може пройти гладко", - заявив у четвер міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн. "Ми повинні бути обережними, залишатися єдиними, і переконатися, що нас не можна розділити".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация