«Всі, хто сьогодні працював і продовжує працювати, - прапор їм ... всіх кольорів веселки»

11.04.2018

Страйк таксистів у Москві зібрала сотні водіїв, а в Казані вилилася в закидання колег фейковий замовленнями

Зростаючі ціни на бензин і закручування комісійних гайок вигнали напередодні на вулиці Москви і ще 40 міст страйкуючих таксистів - платежі «Яндекс.Таксі» і Uber укупі з комісією таксопарків перевищили 30% від вартості поїздки. У Казані акція провалилася - на парковці біля «Парк Хауса» зібралася лише жменька протестуючих. «Умови диктує агрегатор за принципом« не подобається - двері там », - кажуть водії, з нетерпінням чекаючи, коли таксі на орендних авто гастарбайтери повернуться на будівництва.

Зростаючі ціни на бензин і закручування комісійних гайок вигнали напередодні на вулиці Москви та інших міст страйкуючих таксистів Фото: © Михайло Воскресенський, РІА «Новости» Зростаючі ціни на бензин і закручування комісійних гайок вигнали напередодні на вулиці Москви та інших міст страйкуючих таксистів Фото: © Михайло Воскресенський, РІА «Новости»

СТРАЙК В МОСКВІ: «СТРАЖДАЮТЬ НАШІ СІМ'Ї. ЩОБ ГРОШІ ПРИНЕСТИ ДОДОМУ, Я ПОВИНЕН ПРАЦЮВАТИ ПО 20 ГОДИН »

За даними ЗМІ, сотні, а за підрахунками соцмереж, тисячі таксистів напередодні в ряді російських міст оголосили бойкот агрегаторами таксі, в тому числі «Яндекс.Таксі», Uber, Gett. за підрахунками «Газети.ru» , До обіду вчорашнього дня в акції взяли участь близько 40 великих міст, включаючи Москву, Санкт-Петербург, Сочі, Рязань, Казань і ін. Кілька сотень водіїв вишикувалися в підмосковних Хімках на парковці біля одного з торгових центрів. В відеосюжети ЗМІ водії зафарбовували фарбою знаки фірмового брендування на автомобілях і ламали шашечки агрегаторів. Присутні скаржилися на непомірно збільшений рівень комісій агрегаторів за свої послуги, які, за словами водіїв, часом перевищують 30% від вартості замовлення. Крім того, таксисти незадоволені тим, що агрегатори приховують кінцеві пункти доставки пасажирів і втручаються у відносини водія і пасажира, встановлюючи тарифи. Останньою краплею для водіїв стали новини від «Яндекс.Таксі» про чергове підвищення фіксованого збору з водіїв з 16% до 18%.

Відео з бойкоту в Сочі виглядало не так вражаюче: на парковці розмістилося кілька десятків брендованих автомобілів. «Ми зібралися, щоб вплинути на адміністрацію" Яндекса ", просто знущальні закони, які вони вносять, нововведення просто нестерпні, - розповідає на відео, розміщеному на YouTube , Один з таксистів. - Страждають в першу чергу наші сім'ї. Щоб якісь гроші принести додому, я повинен працювати по 20 годин, щоб не дарма було витрачено день ». На адресу агрегаторів також звучать звинувачення в обмані: «Ми за свій рахунок брендований логотипами" Яндекс ", кожен водій віддав по 3,5 тисячі рублів за це з урахуванням того, що брендований автомобіль буде ставкою нижче, але цього не сталося, вони ще в два рази підняли відсоток із замовлення ».


Тих водіїв, які відмовилися підтримати бойкот і вийшли на лінію (їх було більшість - прим. Ред.), Таксисти атакували помилковими замовленнями, відправляючи їх в максимально незручні або віддалені місця. У ЗМІ була також опублікована позиція самого агрегатора, представники якого вважали за краще не помітити акції водіїв. «Сервіс працює в звичайному режимі, кількість поїздок, замовлених за допомогою сервісу" Яндекс.Таксі ", в Москві та інших містах зростає. Збільшується і кількість водіїв на лінії: сьогодні їх більше, ніж в цей же день в минулі тижні », - заявили в прес-службі« Яндекс.Таксі ». Відзначимо, що на питання нашого видання в ТОВ «Яндекс.Таксі», спрямовані ще напередодні, відповіді так і не надійшло.

Втім, є міста, де про бойкот таксистів і не чули. «Вперше чую про бойкоти і протестах, з жиру в Москві цієї бісяться, - посилається на слова одного з таксистів видання "СеверПост" . - У Мурманську і Сєвероморську "Яндекс.Таксі" працює в звичному режимі ».

Казанських таксистів на бойкот спровокували ті ж причини, що і в інших містах, - занадто високий відсоток від замовлень, що змушує водіїв «працювати по 14-16 годин за зміну» Фото: «БІЗНЕС Online» Казанських таксистів на бойкот спровокували ті ж причини, що і в інших містах, - занадто високий відсоток від замовлень, що змушує водіїв «працювати по 14-16 годин за зміну» Фото: «БІЗНЕС Online»

У Казані: «Безглуздо АКЦІЯ« СТРАЙК »провалився і ЗАЗНАЛА ПОВНЕ ФІАСКО»

На відміну від інших міст, в Казані бойкот таксисти затіяти намагалися, але він провалився. З учорашнього ранку в групі водіїв таксі «ВКонтакте» «Яндекс Таксі Казань» користувач Андрій Брендін опублікував повідомлення : «Всі, кому не байдужа ситуація в таксі, збираємося на" Парк Хауса "». Однак успіхом акція не увінчалася: як розповів кореспонденту «БІЗНЕС Online» Бендін, який взяв участь у заході, на парковці зібралися всього кілька десятків водіїв. «40 осіб приїхали до ТЦ" Парк Хаус ", ще чоловік 30-40 просто не приймали замовлення, - підрахував він. - Але цих людей-таксистів я дійсно можу назвати колегами. У Москві скільки таксистів на 10 мільйонів чоловік, а в Казані - тільки 1300. Велика частина так званих таксистів можуть тільки в інеті мовою чесати. Всі, хто сьогодні працював і продовжує працювати, - прапор їм ... всіх кольорів веселки ». За його словами, казанських таксистів на бойкот спровокували ті ж причини, що і в інших містах, - занадто високий відсоток від замовлень, що змушує водіїв «працювати по 14-16 годин за зміну».

Інший водій, Альберт Садиков, не брав участі в загальному бойкот, він не вийшов напередодні на роботу з особистих причин. За його словами, причини провалу бойкоту в столиці Татарстану слід шукати в достатку таксистів, які виїжджають на роботу на орендованих автомобілях. «Все брендовані автомобілі з рекламою агрегаторів по бортах - це машини, здані в оренду, за них платити потрібно, хто захоче просто так стояти і платити оренду зі своєї кишені? - пояснює невисокий вихлоп акції в Казані Садиков. - Та й 95 відсотків водіїв упевнені, що результату не буде. І вони правильно думають. Щоб був результат, треба, щоб на лінії не було як мінімум відсотків 70 авто, причому хоча б кілька днів. А через високу частку орендних авто це нереально ».

При цьому співрозмовник видання вказує на іншу форму протесту - велика кількість фейковий замовлень, велика частина яких припала на виклики в аеропорт «Казань». Помилкові замовлення змушували водіїв також на час приєднуватися до страйку. «На помилковий виклик приїжджали водії, які вже перебували в аеропорту, але клієнти не виходили, а скасувати замовлення самому без втрати рейтингу можна тільки після 10 хвилин очікування плюс 10 хвилин на подачу автомобіля, - пояснив Садиков. - Але в цілому на роботу страйк не вплинула ».

За оцінками співрозмовника видання, ціни в таксі на даний момент сильно занижені, і дякувати за це слід агрегаторів замовлень Фото: «БІЗНЕС Online» За оцінками співрозмовника видання, ціни в таксі на даний момент сильно занижені, і дякувати за це слід агрегаторів замовлень Фото: «БІЗНЕС Online»

За оцінками співрозмовника видання, ціни в таксі на даний момент сильно занижені, і дякувати за це слід агрегаторів замовлень. Зарплатний поріг входження в професію також знизили вихідці з країн ближнього зарубіжжя, які в зимовий період, коли припиняється робота на будівництвах, йдуть працювати в таксі. Пропуском в цей бізнес для них стала якраз можливість оренди автомобілів, яку надають партнери «Яндекс.Таксі». «Витрат стало непомірно багато. Наприклад, їздити на бензині зовсім не рентабельно (в групах таксистів "ВКонтакте" регулярно обговорюються переваги переходу на газове паливо - прим. Ред.), - каже Садиков. - Плюс комісія самого "Яндекса" як оператора і таксопарку за виконане замовлення - 20 відсотків від вартості замовлення. Це дуже багато, для порівняння: буквально недавно комісія була 15 відсотків, але це теж вважалося не дуже-то прийнятним. А тут черговий стрибок комісії. Звідси і ця сама "страйк" ». За оцінкою Садикова, комісії агрегаторів різняться. Наприклад, у «Яндекс.Таксі» 15% від замовлення забирає власне агрегатор, ще 5-7% - таксопарк; агрегатор Uber - 20%, таксопарк - 5%; Gett збирає 13%, парк - 5-7%. Відносно невисока комісія Gett пояснюється меншим числом замовлень.

«Навряд чи ситуація зміниться найближчим часом, це ринок праці, і умови на ньому диктує агрегатор за принципом" не подобається - двері там ", - вважає таксист. - Відтік водіїв навесні і влітку буде, але тільки за рахунок того, що з таксі підуть Подработчики з країн ближнього зарубіжжя - повернуться на будівництво. Сезон скоро почнеться ».

Своєрідне резюме бойкоту підвели водії казанських таксі в соцмережах. «Ще раз переконався в тому, що страйк роблять недалекі люди. хочете реальної страйку, змусьте свої парки відключитися на добу, може тоді і буде толк. а так тільки народ смішіть і все »- написав в соцмережі «ВКонтакте» Ельвар Хісматуллін (орфографія і пунктуація збережені - прим. ред.). «Загалом, безглузда акція" страйк "провалилася і зазнала повне фіаско. Продовжуємо працювати », - зазначив користувач Іван гроші.

Інші оператори таксомоторних парків не помітили акції водіїв. «Протест не був спрямований проти сервісу" Максим ", комісія сервісу становить 10 відсотків і не змінюється багато років, - повідомив нашому виданню начальник відділу зі зв'язків з громадськістю сервісу" Максим "Павло Стенников. - У містах Татарстану у "Максима" напередодні працювало звичайне число перевізників. Кількість замовлень теж було типовим для буднього дня. Лише два водія намагалися створювати помилкові замовлення, щоб утруднити роботу інших перевізників. Обидва заблоковані, завтра їх чекають в офісі для пояснень ». За словами Стеннікова, від подібних бойкотів страждають самі учасники протесту, які «втрачають час і замовлення», з ними потрібно «вести цивілізований діалог». «Всі учасники знаходяться в умовах конкуренції, ціна поїздки залежить від балансу попиту і пропозиції, важко заробити, віддаючи майже третину вартості замовлення» - підсумував співрозмовник видання.


«НАВІТЬ ЯКЩО, НЕ ДАЙ БОГ, ВІЙНА, ТАКСИСТИ ВСЕ ОДНО БУДУТЬ»

Експерти «БІЗНЕС Online» висловилися про те, хто правий в цій ситуації, водії таксі або агрегатори.

Альберт Хасанов - екс-директор таксі «Прем'єр»:

- Кожен тягне ковдру на свій бік. Таксисти хочуть більше заробляти, сервіси теж хочуть більше заробляти. Агрегатори агресивно входили на ринок. Спочатку водіям платили гроші за те, що вони працювали, а зараз вони починають тихенько забирати своє. Це природний процес. Але це, звичайно, не тільки з виплатами пов'язано. Щоб завоювати ринок товаром якимось або послугою, ти спершу робиш низьку ціну, потім поступово починаєш її підвищувати. Коли починають підвищувати тарифи, звичайно, ніхто не буде задоволений. А раніше не те щоб підвищували тариф, а доплачували водіям, щоб вони людей возили. Зараз поступово переходять до наступної фази, підвищуючи тарифи.

Крім страйків бувають і помилкові виклики. Але це все неправильно і ні до чого не приведе. Якщо враховувати повний обсяг замовлень, то це крапля в морі. Страйки та інші дії ні до чого не приведуть. Ринок поступово сам себе відрегулює. Незадоволені підуть, а основна маса водіїв залишаться. Не подобається - в іншу компанію підуть, зараз таксі багато. Хто працює, той і заробляє.

Професія таксиста ніколи не помре. Навіть якщо, не дай бог, війна, таксисти все одно будуть. Подивіться на Україні таксисти ж працюють. Навіть під час бойових дій. Ця професія - офіційно або неофіційно - завжди буде. Завжди буде перевізник. Знову ж ринок сам себе регулює. Якщо військові дії відбуваються, то там і ціна інша, тому що є підвищений ризик. Якщо трохи спокійніше, то тут вже агрегатори починають гроші заробляти. Відповідно, і ціна нижча. Вони працюють тісно між собою. Як це буде в майбутньому виглядати? Хтось втемну все одно буде працювати. Але це маленька частина. В основному великі гравці залишаться.

Раміль Хайруллін - регіональний представник ФАР по РТ:

- Якщо у таксистів виникають проблеми, то такі складності починають бити вже по нам, адже водії всі ці проблеми починають перекладати на споживачів, пасажирів. Так що, звичайно, бажано, щоб проблем у них було поменше. А то, що вони розрізнені, я вважаю, невірно і неправильно. У таксистів досі немає свого, назвемо його так, профспілки. Я не розумію, чому вони це питання так довго не піднімають. Вони зараз так і будуть розрізнено намагатися свої проблеми вирішити, і у них нічого не вийде, а страждати будемо ми з вами, пасажири. А так у них багато проблем просто зникли б, якби якийсь єдиний центральний орган спробував би їх врегулювати. Ось у страховиків є центральний орган - РСА. І у таксистів теж обов'язково потрібно щось організувати. І це вони повинні зробити самі. За них нічого робити ніхто не буде.

Краще, щоб все це почалося з Москви, у нас же в столиці всі центральні органи утворюються. І це не повинно бути сегментарним або регіональним, як профспілка «Яндекса» або профспілка таксистів Татарстану. Повинен бути єдиний, центральний федеральний орган.

Чи надовго взагалі збережеться професія таксиста? У нашій країні вона буде ще довго, не так швидко вони підуть, тому що в Росії таксі успішно конкурують з громадським транспортом. Якщо взяти до уваги зручності, то тариф на таксі виходить якщо не дешевше, то принаймні майже в одній ціновій категорії з громадським транспортом. На громадському транспорті не набагато вигідніше їздити, ніж на таксі.

«Все брендовані автомобілі з рекламою агрегаторів по бортах - це машини, здані в оренду, за них платити потрібно, хто захоче просто так стояти і платити оренду зі своєї кишені?
Як це буде в майбутньому виглядати?
Чи надовго взагалі збережеться професія таксиста?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация