Вулиця Червона - головна визначна пам'ятка Краснодара

собор Олександра Невського

Краснодар - цікаве місто, будь-якому туристові буде, що подивитися. Поговоримо про основні і часто відвідуваних визначних пам'ятках.

Найголовніша пам'ятка - це вулиця Червона, вона ж центральна. Половина вулиці - це бульвар з красивими зеленими деревами, травою і клумбами. А друга частина - це в основному історичні будівлі з безліччю магазинів, кафе, ресторанами, зеленими скверами і адміністративними будівлями.

Рекомендую погуляти від початку вулиці Червоної до її кінця, і ви побачите основні визначні пам'ятки, яких на шляху зустрінеться досить багато.

пам'ятник Катерині Другій

На самому початку вулиці ви побачите собор Олександра Невського, побудований недавно, в середині 2000х. Тут же знаходиться Катерининський сквер, де встановлено пам'ятник Катерині Другій. Навпаки парку - законодавчі збори Краснодара і фонтан.

Будівля Законодавчих Зборів Краснодара

На Червоній, 5 знаходиться концертний зал Кубанського козачого хору, де виступають не тільки козаки, а й проводяться різні концерти і масові заходи. Навпаки концертного залу знаходиться Пушкінська бібліотека і пам'ятник Олександру Пушкіну. Бібліотеці понад 100 років, в її фондах є дореволюційні книги.

концертний зал кубанського козачого хору

Поруч з бібліотекою знаходиться будівля Арбітражного суду, на думку більшості жителів міста, воно має жахливий вигляд і своїм незрозумілим стилем зовсім не вписується в зовнішній вигляд міста. Навпаки суду знаходиться художній музей імені Коваленко, там проводяться різні виставки, та й сам будинок дуже красиве в блакитних тонах.

Пушкінська бібліотека

А ще в Краснодарі є консерваторія, вона з'явилася недавно в 2002 року, знаходиться на вул. Червоної, 18. Консерваторія заснована на базі Кубанського Державного Університету Культури (КГУКІ).

консерваторія

На розі вулиць Червоної і Світу знаходиться пам'ятник собачкам. Цей кумедний пам'ятник з'явився недавно в 2007 році завдяки поетові Володимиру Маяковському. Коли поет відвідував Краснодар, він назвав наше місто так: «Це ж не собача глушина, це Собачкін столиця!». Думки жителів з приводу пам'ятника розділилися. Частина жителів в захваті від пам'ятника, іншим пам'ятник вкрай не подобається, вони стверджують, що поет поглумився над честю міста! Проте пам'ятник все одно популярний і маса людей фотографуються поруч з ним.

пам'ятник собачкам

Далі на вул. Червоної, 44 знаходиться Музичний театр. На вул. Червоної, 31 - ляльковий театр.

арка героїв в Первомайському сквері

На розі вулиць Червоної і Леніна розташувався зелений Первомайський сквер, але багато краснодарци до сих пір не знають його офіційної назви, та я й сама дізналася недавно. Сквер називають «Повією», т. К. В 90-е тут жили дівчата легкої поведінки. Зараз їх ви тут не зустрінете, вони знаходяться на іншій вулиці 🙂 Ще місце називають сквером ім. Жукова, т. К. Тут знаходиться його пам'ятник. У центрі скверу побачите великий фонтан, арку героїв і каплицю Олександра Невського.

фонтан в Первомайському сквері

Навпаки зеленого скверу знаходиться будівля Адміністрації Краснодарського краю.

Навпаки зеленого скверу знаходиться будівля Адміністрації Краснодарського краю

На розі вулиць Червоної і Гімназійній розташувався археологічний музей імені Феліцина. Зовні будівля мені дуже подобається.

археологічний музей ім. Феліцина

На вулиці Червоної, 43 знаходиться Будинок Книги, великий будинок, де раніше продавалося багато книг, і багато краснодарци їх там купували. Зараз же асортимент зменшився, багато секції пустують або здають в оренду. Навпроти будівлі знаходиться відомий готель «Москва», що має три зірки, хоча іноземці та їх би з радістю відірвали, так як вони до сих пір дивуються: кімнати маленькі, а ціни високі. Загалом не найкраще місце для ночівлі, але тим не менш відомі люди періодично там зупиняються в надії отримати московський сервіс.

нічний клуб Цукор

Поруч знаходиться готель «Краснодар». В цьому ж будинку танцюють молоді люди в нічному клубі «Цукор», який змінює свою назву і інтер'єр стабільно раз в три роки, а на думку, тусовщиків, атмосфера при цьому так і не змінюється. Як готель і нічний клуб з'єднуються в одній будівлі для багатьох досі залишається загадкою.

пам'ятник Пономаренко

На розі вулиць Червоної і Гоголя знаходиться концертний зал імені Пономаренко (краснодарська філармонія). Тут же знаходиться пам'ятник відомому композиторові. Внутрішній інтер'єр будівлі виконаний в червоних і золотих тонах, досить пафосне місце. Але на думку приїжджають артистів, зал виконаний в стилі дореволюційної Росії і цілком непоганий.

концертний зал Пономаренко

На протилежному боці вул. Гоголя знаходиться ЦУМ, там досить багато різних секцій, де продається маса речей, але як правило, місцеві туди не ходять, бо там нічого купити. Втім, будучи в багатьох містах Росії, можу сказати, що такі ЦУМи всюди однакові, пахне радянським союзом, а продавщиці такі ж толерантні до покупців, як і 20 років тому.

На вулиці Червоної, 70 знаходиться магазин «Іграшки» в простолюдді носить назву «Кишка», тому що магазин дуже довгий, а зайшовши туди з дітьми без покупки навряд чи вийдеш. Його ще називають «Дитячим світом», але продають все підряд, а часом зовсім навіть не дитячі речі.

На розі вулиць Червоної і Горького ви побачите пам'ятник козакам. Вам ще не набридли козаки? А уявляєте як вони набридли нам ?! Гаразд, зрозуміло, я жартую, але ставлення до козаків в Краснодарі двояке, одні їх люблять і поважають, інші, м'яко кажучи, ставляться негативно. Так ось тут знаходиться пам'ятник козакам, які пишуть листа турецькому султану. Пам'ятник встановлено недавно в 2008 році.

найвищий фонтан у Краснодара на пл. Театральній

На розі вулиць Червоної і Будьонного знаходиться площа Революції, але злякавшись майбутніх мітингів і протестів влада перейменувала в пухнасте слово під назвою «Театральна».

пам'ятник 300-річчю козацтва і готель Інтурист

На площі знаходиться найбільший фонтан не тільки в Краснодарі, але і у всій Росії, висота хвилі сягає 25 метрів. Фонтан був зроблений в 2011 році, і має на увазі майбутню фанатську зону, так як Краснодар готується до Євро-2018, саме в 2018 році буде проходити футбольні матчі в місті. Тут же знаходиться адміністрація міста, театр Драми, пам'ятник 300-річчю козацтва і величезна готель «Інтурист».

театр драми

З перетину вул. Червоної та Будьонного починається бульвар, де можна прогулятися по зеленій зоні, посидіти на лавочці або поїсти морозиво, по обом сторонам бульвару знаходиться проїжджа частина.

вулиця Червона

Від початку вулиці Червоної до перетину з вулицею Пашковською, центральну вулицю перекривають від проїзду автомобілів у вихідні, таким чином жителі і гості міста із задоволенням гуляють по всій проїжджій частині. По всій вулиці розсипаються художники, музиканти, грає музика, люди танцюють, хтось показує фокуси, бойові мистецтва, а іноді навіть грає краснодарський музичний оркестр.

Далі буде.

Вам ще не набридли козаки?
А уявляєте як вони набридли нам ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация