Вулиця Конопляна. м Павлово.

Місто Павлово - адміністративний центр однойменного району Нижегородської області

Місто Павлово - адміністративний центр однойменного району Нижегородської області. Вперше згадується в грамоті Івана Грозного (5 квітня 1566 року). Про походження назви міста існує дві основні легенди.

За однією це ім'я дано на честь Павла - перевізника через річку Ока з лісової боку в Московію.

За другою - місто засноване як фортеця - «Павлов Острог» для захисту кордонів Московського князівства від набігів.

Оскільки через Павлово пролягав древній торговий шлях, крім стрільців в місті селилися ремісники, переважно ковалі і зброярі, а також купці. В Павлово збереглася стара планування і близько півтора десятка вулиць і провулків з дореволюційними назвами. Велика частина їх зосереджена на Спаській горі - тут починався майбутній місто. Серед них - вулиця Конопляна, жителі якої - кустарі канатопрядільщікі з пеньки плели і в'язали різноманітні мотузки, канати, мережі, кошики - тобто все необхідне для підйому, перевезення вантажів і управління судами. Не випадково на гербі міста пливе човен з вітрилом, для виробництва якого використовувався полотно - тканина з конопель або льону.

Герб міста, створений А.А. Мавричевим, був прийнятий в 1980 році. Він представляв щит, розділений вертикально на два поля - синє (символізує дореволюційний період і річку Оку) і червоне (втілення сучасності) поля, на тлі яких розташовувався силует білої тури з молотом (місто з незапам'ятних часів славився ковалями) і висіченим іскрою (вказує на революційне минуле і роль робітничого класу).

Він представляв щит, розділений вертикально на два поля - синє (символізує дореволюційний період і річку Оку) і червоне (втілення сучасності) поля, на тлі яких розташовувався силует білої тури з молотом (місто з незапам'ятних часів славився ковалями) і висіченим іскрою (вказує на революційне минуле і роль робітничого класу)

У 2013 році був проведений ребрендинг герба, причому вже всього району (затверджений рішенням Земського зборів «Про герб Павловського муніципального району» від 21 лютого 2013 р № 17). Зараз "Герб району являє собою геральдичний щит, відповідно до форми, яка визначена для всіх гербів Росії. Фон Герба по осі симетрії ділиться вертикально на дві частини: права - блакитного кольору, ліва - червоного кольору.

На щиті графічне зображення човна жовтого кольору. На вітрилі човна зображений молот синього кольору з висікає іскрою, рукоятка молота коричневого кольору. Молот і іскра символізують традиційну зв'язок поколінь Павловських умільців та майстрів сформованого промислу з художньої обробки металу.

На щоглі човна розташований парус жовтого кольору. Рух тури справа наліво, з блакитного кольору, який символізує знаходження міста на річці - в червоний колір, який символізує основний напрямок заняття населення міста - металообробку, що завжди було пов'язано з вогнем і властивим цьому червоним кольором ".

джерела:

https://ru.wikipedia.org/wiki

https://mapbase.ru/Нижегородская/район-Павловский

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация