Вулиця Горького

розділяє Залізничний та Центральний райони Красноярська.

Орієнтири - «Центр», «Залізничників».

Історія

У 1828 році з ініціативи красноярського губернатора Олександра Петровича Степанова був визначений ділянку під будівництво міського саду - на березі Єнісею, де зберігся реліктовий сосновий бір. За західному кордоні цього саду проходив 2-й Садовий провулок, який визначав, власне, кордон тодішнього Красноярська.

У 1864 році в західній частині Новособорной площі, з цього провулку, був побудований дерев'яний архієрейський будинок - адміністративна будівля єнісейської єпархії. У 1890 році замість дерев'яного було побудовано нині існуюче кам'яна будівля. Це архітектурна споруда - одне з найкрасивіших в місті - будувалося за проектом архітекторів Морозова і Масленникова. Тоді ж 2-й Садовий провулок перейменували в Архієрейський.

У перші роки радянської влади в Красноярську було засновано спеціальну комісію по найменуванню внутрішньоміських об'єктів з метою перейменувати в революційному дусі всі вулиці і площі в місті У перші роки радянської влади в Красноярську було засновано спеціальну комісію по найменуванню внутрішньоміських об'єктів з метою перейменувати в революційному дусі всі вулиці і площі в місті. І в квітні 1921 Архієрейський провулок перейменували в честь Максима Горького (1868 -1936), російського письменника, прозаїка, драматурга.

опис

На початку вулиці Горького збереглася значна кількість будівель, що представляють історичну цінність. За непарної сторони, протягом кварталу між вулицею Бограда і вулицею Карла Маркса, розташовано кілька самобутніх дерев'яних будівель забудови рубежу XIX - ХХ століть.

За парній стороні вулиці, на території Центрального парку Красноярська розташовується комплекс будівель колишньої духовної семінарії, виконаних в еклектичному староруської стилі. З 1920 року тут розміщувався гарнізонний військовий госпіталь. В даний час будівля в силу відомої постанови підлягає передачі Красноярської митрополії Руської православної церкви.

Зараз йде реалізація проекту зі створення історичного кварталу в межах вулиць Горького - Бограда - Декабристів - Карла Маркса. Оновлений історичний квартал повинен стати новою визначною пам'яткою Красноярська, місцем відпочинку городян.

Історичний квартал розташований в чудовому районі, де існує відносна тиша, благотворно позначається близькість Єнісею і Центрального парку.

Дуже цікавий перехрестя вулиці Горького і проспекту Миру, де гармонійно поєднуються між собою три красивих будівлі зі скошеними кутами, побудовані в одному архітектурному стилі, так званому, сталінському ампірі середини минулого століття Дуже цікавий перехрестя вулиці Горького і проспекту Миру, де гармонійно поєднуються між собою три красивих будівлі зі скошеними кутами, побудовані в одному архітектурному стилі, так званому, сталінському ампірі середини минулого століття. Тут же, на перехресті вулиці Горького і проспекту Миру, розташований невеликий сквер, де встановлено пам'ятник Святому архієпископу Луці. За сквером, уздовж непарної сторони вулиці Горького розташована Церква Іоанна Предтечі при Красноярському архієрейському будинку.

Починаючи від перехрестя з вулицею Леніна, житлові квартали вулиці Горького забудовані типовими будинками різних років споруди, за винятком дев'ятиповерхового цегляного будинку № 20, де розташовані просторі квартири індивідуального планування.

Закінчується Горького стоять поперек будівлею середньої загальноосвітньої школи № 4, побудованої в 1940 році.

Тут же, в кінці вулиці, в центрі міста розташований один із найзатишніших і тихих куточків Красноярська. Поблизу протікає річка Кача, облаштовано набережну з альтанками і молодими деревами, розбитий сад.

В даний час наймолодший будинок на цій вулиці - панельний десятиповерховий будинок № 37 типовий 97 серії (2006 року побудови). А найцікавіший з нової забудови - цегляний п'ятиповерховий житловий будинок на 23 квартири за адресою вулиця Горького, 5 (1999 року побудови), що відноситься до елітного класу.

Вулиця Горького, крім того, що проходить по історичній частині міста, цікава ще й тим, що починається і закінчується поблизу двох річок - Єнісею і Качи, і не має наскрізного проїзду.

Значимі об'єкти та визначні пам'ятки

• Центральний парк;

• п амятнік Святому архієпископу Луці ;

• будівля Красноярської залізниці (Горького, 6);

• Церква Іоанна Предтечі при Красноярському архієрейському будинку (Горького, 27).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация