Вулкан - бог вогню і ковальської справи

  1. Вулкан - міфологія
  2. Скандинавський бог Вулкан
  3. Давньоримський бог Вулкан
  4. Грецький бог Вулкан

Походження слова «вулкан» починається з імені римського бога вогню Вулкана. У давнину під час виверження вулкана вважалося, що це природне явище пов'язане з появою нового зброї, яке кує бог. Все вулкани в ті роки іменувалися кузнями.

Згідно з міфами Вулкан - це коваль, художник металу. Він працював у своїй майстерні, розташованій в печерах вогнедишною гори Етни. Він робив справжні витвори мистецтва і дарував їх богам і тим, кого просто любив. Для Зевса він створив щит-егіду, що став атрибутом державної влади і скіпетр. Діоніс отримав в дар від Вулкана жезл тирс, про який в своїх віршах писав А. С. Пушкін, Геліос - колісницю, Геракл - зброя. Для себе Вулкан спорудив двох золотих служниць, які допомагають йому пересуватися. За допомогою знаменитої мережі, теж створеної богом, він зловив невірну Афродіту і Марса.

Хто такий Вулкан - шановане в стародавньому світі божество. У жертву богу було прийнято нести живу рибу. Вважалося, що вона уособлювала ворожу для вогню стихію. Найбільше бог вогню Вулкан був шанований ковалями. Вони брали його за справжнього майстра своєї ковальського ремесла. Коли битви закінчувалися перемогою, в честь бога проводився ритуал спалювання переможеного ворога.

Вулкан - міфологія

У міфології древніх народів Вулкан - бог вогню і ковальської справи, що захищає від пожеж. Аналогічні боги були і у стародавніх римлян, і у стародавніх греків. На думку істориків, тут спостерігається просте запозичення. Грецька міфологія виникла набагато раніше римської. Колонії древніх греків з'явилися раніше того, як Рим став великим. Люди, які проживають на цих землях, переймали вірування і традиції іншого народу. Але з часом стали трактувати їх по-своєму, створювати свою культуру.

Скандинавський бог Вулкан

У Скандинавії бог вогню славиться загадковим, хитрим і шкідливим. Локі належав до касти богів-асів. Його невинні витівки поступово переросли в можливість перевтілюватися, щоб досягати мети. Він допомагав одним богам, зате шкодив іншим. Ніхто не міг передбачити, чого очікувати від нього: руйнування, небезпеки і загибелі або добра і народження нового життя.

Характеристика скандинавського бога:

  1. Зовні Локі зображується високим, струнким чоловіком з зеленими очима і рудим волоссям.
  2. Одяг на ньому переважно чоловіча, хоча часом він міг постати в жіночому вбранні або в образі тварини.
  3. Характер скандинавського бога викликає захоплення, тому що в ньому поєднуються красномовство, розум, чарівність.
  4. Він наділений здатністю переконувати, домагаючись мети.
  5. Чи не злопам'ятний, але кривднику мстить з усією силою підступності

Давньоримський бог Вулкан

Бог Стародавнього Риму Вулкан - один з найстаріших і Імперії. Він володів вівтарем під Капітолієм кінці Форуму. Вівтар був вирубаний в скелі Вулканаль. У міфології є традиція, за якою люди щорічно проводили зібрання біля вівтаря. 23 серпня проходив свято з іграми в цирку. На відміну від інших богів римський бог Вулкан був потворний, але завжди користувався повагою серед римлян:

  1. Його смаглява шкіра, довга і густа борода прикрашати його.
  2. Він був маленький на зріст, товстий, з довгими безглуздими руками.
  3. Одна нога була коротша за іншу, тому, на додачу до всіх недоліків, він кульгав.
  4. Згідно з легендою він викопав на острові Вулкан невелике грязьове озеро. Він щодня поринав у нього з надією омолодитися.

Грецький бог Вулкан

По міфах античної Греції Гефест (Вулкан) - бог вогню, елемент бога Посейдона . Він був сином Зевса і Гери. Він народився слабким, кульгавим. Його мати стала соромитися, що у неї такий неповноцінний дитина і скинула його з вершини Олімпу. Впавши в морську безодню, Гефеста виховали Нереїда, Фетіда і Еврінома. Він навчився робити прикраси з дорогоцінних металів і каменів для океанських дочок.

Зовнішній образ Гефеста малюється сильним, майстерним ковалем. Він виглядає незграбно, що викликає глузування у красивих і ставних богів. В архаїчному мистецтві його зображували кульгавий карликом. Але незабаром бог постав в образі сильного чоловіка з бородою і з необхідним приладдям коваля. До наших днів недалеко від арки Септимія Півночі на Форумі збереглися руїни Вулканаля. У вигляді статуеток зустрічається багато різних зображень Вулкана. Їх створювали ті люди, яким вдалося врятуватися від блискавки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация