Введення «Князя Володимира» в християнство

bucker bucker   Князь Володимир   Напередодні Масляної - християнського свята з віковими язичницькими традиціями - нам покажуть мультиплікаційний фільм «Князь Володимир»

"Князь Володимир"

Напередодні Масляної - християнського свята з віковими язичницькими традиціями - нам покажуть мультиплікаційний фільм «Князь Володимир». У далекому 2002 році на Міжнародному анімаційному фестивалі в Ансі цю картину назвали одним з 12 найбільш очікуваних в той час проектів.

У нашій країні проект отримав статус національного фільму, підтримку і схвалення відомих діячів науки, політики, культури і мистецтва. Серед гучних імен: академік історик В.Л. Янін, метр російської мультиплікації Ф.С. Хитрук, великий російський просвітитель академік Д.С. Лихачов, народний артист СРСР В. Лановий. Творці анімації отримали благословення Патріарха Московського і всієї Русі, а робота над фільмом проходила під патронажем Видавничої ради Московського Патріархату.

Озвучували фільм відомі актори: Сергій Безруков (Князь Володимир), Ірина Безрукова (візантійська царівна Анна), Дмитро Назаров (Добриня), Лев Дуров (Боян), Володимир Гостюхін (сотник Рудий Олаф), Олександр Баринов (волхв Крівжа).

Пісні та музичні теми виконали група «Любе» (до речі, син Миколи Расторгуєва Коля озвучив роль сина печенізького князя Курі), Наталія Княжинського і фольклорні колективи - тувинський ансамбль «Хуун-Хуур-Ту», «Сирин», «веретенця», «Козачий коло »,« Народне свято ».

- Ті, хто знайомий з біографією князя Володимира, - каже продюсер і автор ідеї картини Андрій Добрунов, - знають, що все його життя було немов поділена надвоє. Він володів цілим рядом вельми негативних, за сучасними поняттями, якостей. Це був жорстокий і мстивий правитель, який, заради того щоб сісти на престол в Києві, пішов на вбивство свого брата Ярополка.

- Тим цікавіше спостерігати, який разючий перелом стався в його свідомості після прийняття християнської віри. Князь став іншою людиною. Подумати тільки, в Х столітті він скасував на Русі страту і був настільки твердий у своєму рішенні, що духовенству навіть довелося просити його знову ввести цю міру покарання.

- Якщо спробувати відповісти на питання «Про що фільм?», То в двох словах можна сказати, що він про прозріння. Про прозріння фізичному (відомо, що перед хрещенням Володимир втратив здатність бачити і знову знайшов її, лише вийшовши з хрестильної купелі) і духовному. Тільки зрозумівши, наскільки грішній була його життя, наш герой перетворився у Володимира Красне Сонечко, який назавжди залишився в легендах, билинах і в історії нашої Батьківщини. Обидві лінії його долі ми з максимальною об'єктивністю постаралися відобразити в нашій картині, - вважає А.Добрунов.

Ідея створити серію 13-хвилинних анімаційних фільмів під назвою «Хрещення Європи» прийшла до художника-постановника Андрія Добрунова (в той час працював на студії «ФАФ») і його друга, письменнику Геннадію Постолакі в 1997 р Коли з'ясувалося, що така антологія може викликати міжконфесійні розбіжності в суспільстві, - від проекту довелося відмовитися.

Тоді автори зосередили свою увагу на героях Стародавньої Русі і її хрещенні. Початкові розробки персонажів і фонів були вже зроблені, почалася розробка літературного сценарію - процес написання сценарію курирувався видавничим радою Московського Патріархату, очолюваного владикою Тихоном Бронніцком. І тут пролунав дефолт.

Інтерес до фільму, виробничий бюджет якого разом з рекламою становить $ 5 млн., Проявили в Афінах, на грецькому острові Корфу, в Белграді, в Софії, а також в столицях інших держав, де проживають православні. У США компанія Buena Vista International - давній партнер російської компанії «Каскад» - вклала солідну суму в створення картини.

Намір про придбання прав на міжнародний прокат висловила компанія Walt Disney Pictures.

Нагадаємо, прем'єра повнометражного анімаційного фільму «Князь Володимир» - слоганом рекламної кампанії якого стали слова «Це твоя історія!» - відбудеться в Москві 21 лютого.

У 2008 році планується випустити продовження фільму - «Князь Володимир. Фільм Другий ».

На питання «Правди.Ру» відповів художник-постановник по персонажам м / ф «Князь Володимир» Андрій Рябовича:

- Образ князя Володимира малювався з конкретної людини?

- Було багато різних варіантів, були й ікони. Спочатку ми зробили більш видовжене обличчя, що нагадує іконописний лик. Однак коли ми шукали благословення Церкви, то священнослужителі сказали, що це не зовсім те. Вони не могли це підтримувати: якби ви зробили більш реалістичні, більш іконописні, канонічні малюнки,

Вони не могли це підтримувати: якби ви зробили більш реалістичні, більш іконописні, канонічні малюнки,

"Князь Володимир"

тоді так. І ми потихеньку перейшли в це русло. Це був дуже правильний крок, що нас направили в цю сторону, тому що зараз ніхто в світі такого роду персонажів в анімації не робить. Є японська анімація, є якісь старі фільми ... або наші радянські. Дісней - він таки не стилізований. - І все таки. З кого-то або з чогось малювався образ Володимира?

- Були якісь малюнки старих художників, які використовувалися в створенні образу.

- У другій серії Володимир буде виглядати старим?

- Думаю що ні. Він же взагалі не старий був. Хрестив в 30 років, а помер в 54, по-моєму. А в другій серії ми будемо показувати Хрещення. Відповідно, він буде ще молодим.

- Тобто змін у зовнішності не передбачається?

- Навряд чи будуть зміни. Може бути, в плані більшої мужності з поведінки, по рухах, по пластиці, але навряд чи він буде зовсім інший.

- Мені здалося, що сини Бояна, два брата-телепня, нагадують з дитинства знайомих персонажів радянського мультика - «Двоє зі скриньки, однакових з лиця».

- Так. Я ж не один придумую все. Ми працюємо і з режисером, і зі сценаристом, і з продюсером. Загалом, це ж наша історія. Чому ми повинні соромитися цього? Якби ми малювали Шрека, то це був би інший питання. А тут ми малюємо своїх героїв.

- Дочка візантійського імператора Анна, яка зображена на літописних оригіналах, нагадує ту, що у вас вийшла.

- Так, я намагався передати якісь її справжні риси. Головна складність полягала в тому, що у Ганни різко виражений візантійський тип особи (вона була англійсько-вірменських кровей). Я вважаю, вийшло досить добре.

Один з авторів тексту пісень, виконаних вокалісткою Наталією Княжинського і Миколою Расторгуєвим, Ігор Журавльов:

- Як відбувався відбір фольклорних творів? Ви від чогось відштовхувалися?

- Сергій Старостін (музичний продюсер фільму, виконавець і дослідник російського фольклору - ред.) Дуже давно займається фольклором, він присвятив цьому своє життя, а тут якраз виникла можливість оприлюднити те, чим він все життя займається.

- Тобто звучали ті інструменти, які повинні були звучати на Русі?

- Так, натуральне звучання ми тут зберегли.

- Чи не було бажання зробити ультра, рок?

- Цього вистачає всюди. І тут зовсім не обов'язково це прив'язувати до сучасного світу. Хотілося, щоб це полотно звучало і виглядало в подальшому. А хто знає, що буде через 5-10 років? Може, це вже настільки всім набридне.

- Церковне спів?

- Так, в сцені приїзду в Царгород звучить візантійський хор, сповнений ансамблем «Сирин» (ансамбль духовного співу), там багатоголосся і одноголосий. Намагалися якомога ближче підійти до того часу, тобто використовувалися інструменти, які звучали тоді: гуслі, ріжки, балалайці. Природно, немає балалайки, тому що вона з'явилася пізніше, немає домбри, немає гітари.

- Ви знаєте як в той час звучала візантійська музика?

- Ми намагалися показати Візантію через візантійський хор, тому що це імператорський палац, і, звичайно, там має бути, з одного боку, урочисто, з іншого боку, досить аскетично, тому що там не свято відбувається, а прийом послів. Я думаю, там цей хор цілком доречний.

Ігор Буккер Дивіться ФОТОРЕПОРТАЖ: "Князь Володимир" підкорює Росію

Якщо спробувати відповісти на питання «Про що фільм?
З кого-то або з чогось малювався образ Володимира?
У другій серії Володимир буде виглядати старим?
Тобто змін у зовнішності не передбачається?
Чому ми повинні соромитися цього?
Ви від чогось відштовхувалися?
Тобто звучали ті інструменти, які повинні були звучати на Русі?
Чи не було бажання зробити ультра, рок?
А хто знає, що буде через 5-10 років?
Церковне спів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация