Взялися за билини: Міноборони України змінило національність богатиря Іллі Муромця

  1. українізація легенд
  2. переписуючи історію
  3. Без радянської спадщини

Поліна Духанова

Билинному богатирю Іллі Муромця Міноборони України скоригував місце народження: замість російського Мурома представники відомства вказали село Морівськ Чернігівської області. Це уточнення з'явилося в російськомовній Wikipedia. Правку відстежив Twitter-бот, який реєструє анонімні зміни в інтернет-енциклопедії, зроблені з IP-адрес українських держструктур. RT розбирався, як Київ намагається привласнити російського національного героя.

українізація легенд

Як зафіксував Twitter-бот «Держредагування», в грудні 2016 року український Міноборони активно правило статті російськомовної та україномовної Wikipedia про Іллю Муромця, місті Муромі Володимирської області і селі Морівську Чернігівської області. Всього за місяць було внесено понад десяти змін, шість з яких припадають на сторінку богатиря.

Так, представники Міноборони змінили інформацію про можливі варіанти згадки Іллі. Українські фахівці стверджують, що богатир спочатку мав прізвисько Моровлін, Муравленін, Муровець, а перші відомості про нього прийшли з територій Південної Русі.

Крім цього видалені дані про місце народження святого Іллі Печерського, з яким ототожнюють богатиря. Зі статті прибрано згадка міста Мурома Володимирської області. При цьому залишилася інформація про те, що святий приймав чернецтво в Києво-Печерській лаврі.

В українському Міноборони не обійшли увагою і богатиря Микиту Кожум'яку. Так, на перше місце за згадуванням цього героя в переказах винесені українські билини.

Крім того, вилучено згадка Русі в оповіданні про легенду, яка розповідає про перемогу Кожум'яки над печенізьким велетнем при святому Володимирі.

переписуючи історію

Після державного перевороту Україна ввела ряд законів по так званій дерусифікації. Зокрема, були внесені поправки до шкільних підручників історії. Наприклад, в новому навчальному році в старших класах історію викладатимуть за новою програмою. Окремими темами в ній виділені «Українська революція 1917-1921 років», «Встановлення та затвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 років)», «Війни радянської Росії з Українською Народною Республікою» і «Радянська окупація України». Крім цього буде вивчатися окремий внесок українців в перемогу у Другій світовій війні і їх участь в миротворчих формуваннях ООН.

Ініціатива, схвалена міністром освіти і науки, була запропонована Українським інститутом національної пам'яті (УІНП). Нові підручники будуть підготовлені для учнів 10-11 класів. В українському Міносвіти наголосили, що нова програма покликана «відтворити історію країни без політичних купюр і ідейної заангажованості».

Також по темі

Історики на Україні включили УПА до складу союзницьких армій у Другій світовій війні Історики на Україні включили УПА до складу союзницьких армій у Другій світовій війні

Збройне крило бандерівського руху - Українська повстанська армія - воювала у Другій світовій війні в складі армій союзників ....

Також УІНП випустив брошуру «Україна у Другій світовій війні», в якій включив до складу сил антигітлерівської коаліції Українську повстанську армію *, бойове крило бандерівського руху - Організації українських націоналістів *.

«Українці боролися в арміях союзників на фронтах від Тунісу до Волги, на Атлантичному і Тихому океанах. Українець Олексій Берест керував установкою радянського Прапора Перемоги над Рейхстагом, а Майкл Стренк був одним з 6 морських піхотинців, які підняли прапор США над Іводзіми. Під синьо-жовтим прапором у Другій світовій воювала тільки Українська повстанська армія, але свою перемогу визвольний рух здобуло не в 1945-му, а лише в 1991 році », - наводяться на офіційному порталі уряду України слова одного з авторів брошури Максима Майорова.

Не забувають в українському Міністерстві освіти і сучасну історію. Так, відомство включило додатковий параграф в навчально-методичні матеріали про події на Майдані, конфлікті в Донбасі і «окупованому Крим».

Також по темі

Ні, Дід Мороз, постривай: в Києві відмовилися від «радянських» новорічних персонажів Ні, Дід Мороз, постривай: в Києві відмовилися від «радянських» новорічних персонажів

Святкування Нового року в Києві пройдуть без Діда Мороза та Снігуроньки. Влада української столиці вирішили відмовитися від казкових ...

Без радянської спадщини

Іншою мірою Києва став закон «Про засудження комуністичного і нацистського режимів», який вступив в силу в травні 2015 року. Він передбачає, зокрема, перейменування міст і вулиць, названих на честь радянських державних діячів, розкриття архівів радянських спецслужб та знесення радянських пам'ятників.

Згідно з підсумками, підведеними УІНП, в ході декомунізації в країні змінили назви 987 населених пунктів і понад 50 тис. Вулиць, площ та скверів. Крім цього були знесені або демонтовані 2389 пам'ятників і пам'ятних знаків, з них 1320 - Леніну.

Крім радянської символіки під дію закону потрапили і новорічні персонажі. Тому напередодні 2017 року до українців прийшов не Дід Мороз зі Снігуронькою, а святий Миколай. Зміни торкнулися і іншого символу новорічних свят - «Советского шампанского», яке виробник був змушений перейменувати в «Советовское», щоб обійти нове законодавство.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация