Взяти іпотеку в 14 років? Легко!

  1. іпотечні тяготи
  2. «Ініціатива передчасна і смішна»

Депутати задумалися про іпотеку для школярів. Підлітки зможуть здавати житлоплощу до повноліття.

Росіянам можуть дозволити брати іпотечний кредит на квартиру з 14 років. Зниження віку дозволить молодим людям до 25-30 років мати своє власне житло, вважають депутати з партії ЛДПР. Як школярі будуть платити по кредиту, а також вигідні пропозиції Держдуми, розбирався «360».

Депутат від ЛДПР Василь Власов запропонував Мінбуду та Центробанку дозволити видачу іпотеки росіянам з 14 років. Про це повідомило РІА «Новости» з посиланням на лист парламентарія. Відповідну пропозицію член Держдуми вже направив до Мінбуду.

«Одним з найпоширеніших способів придбання нерухомості є іпотека, слід розробити юридичний механізм спільно з Банком Росії, при якому особам вже в 14-річному віці видавалася іпотека», - зазначив Власов в листі.

До того ж, за задумом парламентарія, неповнолітнім громадянам потрібно надати закріплене право здавати куплену нерухомість в оренду. При цьому на відміну від звичайної іпотеки, платежі з рахунку підлітка йтимуть на погашення основної суми, а не відсотків по кредиту. В результаті період виплат і розмір переплат знизиться.

Такі заходи, за розрахунками, Власова, дозволять молодим росіянам вже до 25-30 років обзавестися власною квартирою і без перешкод створити сім'ю, а також поліпшити демографічну фон в Росії.

іпотечні тяготи

Депутати задумалися про іпотеку для школярівДжерело фото: РИА «Новости» / Наталія Селівестрова

Зараз щоб взяти іпотечний кредит на покупку квартири росіянин повинен бути старше 18 років, а також мати постійний дохід на 40-60% вище, ніж сума щомісячного платежу. Іншим важливим критерієм отримання позики є наявність початкового внеску, який позичальники платять за квартиру в момент угоди з купівлі-продажу об'єкта. Зазвичай він становить від 20% до 50% в залежності від тривалості кредиту та його процентної ставки. Також під час видачі кредиту співробітники фінансової організації звертають увагу на рівень заробітної плати, стаж роботи, наявність поручителя і сімейний стан позичальника.

Згідно з останнім дослідженням агентства іпотечного житлового кредитування, в 2017 році в Росії видали понад 900 тисяч іпотечних кредитів на загальну суму близько двох трильйонів рублів, що на 20% більше аналогічного показника за попередній рік. На ці гроші росіяни купили 2,85 мільйона квартир. Найбільше угод по іпотечних позиках банкам вдалося зробити в листопаді минулого року. Тоді обсяг видачі кредитів склав 210-230 мільярдів рублів, що на 50-70% вище за рівень 2016 року.

Абсолютним лідером з придбання квартир стали жителі двох столиць - Москви і Санкт-Петербурга. У топ-5 лідерів по іпотечного житла також увійшли Сочі, Новосибірськ і Єкатеринбург. Примітно, що середній вік позичальників становить від 28 до 40 років. Така вікова група пояснюється тим, що люди молодше 25 років не є достатньо відповідальними з точки зору банкірів, а позичальник старше 40 років буде продовжувати платити за позичкою вже після виходу на пенсію, що створює додаткові ризики.

«Ініціатива передчасна і смішна»

Як розповіла «360» заступник голови по законотворчій роботі в Молодіжному Парламенті при Держдумі РФ Марія Воропаєва, поточні вимоги за віком позичальників об'єктивні і не вимагають доопрацювань. За її словами, в даний момент більшість молодих росіян у віці від 18 до 21 року і так не можуть дозволити собі іпотеку.

При цьому реальні механізми по доступності іпотеки для молодих громадян вже розробляються. «Ми вже підготували ряд ініціатив, в числі яких зниження процентної ставки на 1-2% завдяки введенню безвідкличних скарбів, які дозволяють накопичити стартовий внесок на іпотеку. Також ми пропонуємо скасувати стартовий капітал для молодих сімей у віці до 35 років. Таки заходи приведуть до зростання іпотечних позик

За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Moody's, кількість іпотечних позичальників в Росії в 2018 році зросте більш ніж на один мільйон чоловік. Темпи видачі іпотеки в країні збережуться на тлі зниження ставок по кредитах і зберігається попиту на житло, вважають в агентстві.

Зараз середня ставка по іпотечному кредитуванню в більшості банків коливається на рівні 8,5-10% річних, в той час як в період з 2014 по 2016 роки цей показник був на порядок вищим і складав 12-15%. При цьому в березні поточного року ставка досягла історичного мінімуму, опустившись до 9,6%, свідчать дані Банку Росії.

джерело

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация