«Взуття, представлена ​​на прилавках магазинів« Конфіскат », ніякого відношення до вилученої на кордоні товару не має»

  1. «Якісних туфель за ціною 130 гривень за пару просто не буває. Це обман споживача »
  2. «Розрізавши дитячі кросівки по діагоналі, ми нарахували 20 порушень»

Як стверджують фахівці, під такою вивіскою в Україні часто продають неякісні чоботи, туфлі та босоніжки невідомого походження

- Я була така рада, коли купила доньці на випускний красиві модельні туфельки всього за 300 гривень, - повідомила «ФАКТАМ» зателефонувала в редакцію киянка Світлана Коломієць. - Привернула увагу вивіска на магазині взуття «Конфіскат», який з'явився у нас на Харківському масиві недавно. Там завжди людно. Я зайшла з цікавості. Побачивши ціни, була приємно здивована. Замшеві туфлі можна було купити за 100 гривень, а чоботи-ботфорти, які дочка випрошувала у мене всю зиму, - всього за 280. Я, звичайно, розумію, що з такою ціною годі чекати відмінної якості. Але подумала, що «випускні» туфлі можна собі дозволити купити на один вечір. Хоча дочка і сказала, що колодка незручна, але погодилася потерпіти заради такої краси, адже туфельки такі яскраві, красиві, модні.

На жаль, нова взування до випускного не дожила. Туфлі розповзлися ще на стадії разнашіванія буквально через три дні після покупки. На прес-конференції в інформаційному агентстві «Наш Продукт» президент асоціації «Укршкiрпром» і ліги «Укршкiрвзуттяпром» Олександр Бородиня та заступник генерального директора українсько-італійського взуттєвого підприємства «РІФ-1» (торгова марка «InBlu») Лідія Чапля розповіли, що собою представляє взуття, що продається в мережі «Конфіскат», і як вона потрапляє в нашу країну. На жаль, нова взування до випускного не дожила

* Президент Асоціації «Укршкiрпром» Олександр Бородиня демонструє «препаровану» дитячу кросовку: між ногою і проводами для підсвічування - одна лише тонка тканинна устілка, що несе загрозу для здоров'я дитини

«Якісних туфель за ціною 130 гривень за пару просто не буває. Це обман споживача »

- Коли взуття розпалася прямо на ногах у дочки, я вирішила повернути цю пару в магазин, - розповідає Світлана Коломієць. - Але, незважаючи на те що у мене зберігся чек, продавщиця навіть говорити зі мною не захотіла, відразу відправивши не те до менеджера, не те до адміністратора. Та холодно дала зрозуміти, що, якщо навіть ми зробимо експертизу розпалася взуття, магазин на той час просто припинить своє існування, так що я залишуся ще і в програші. Туфлі залишила вдома собі для науки: чи не ганяйся, мовляв, за дешевизною. Дивлюся зараз на них і думаю: може, моя історія когось застереже.

Дзвінок Світлани був не єдиним - читачі не раз скаржилися «ФАКТАМ» на низьку якість взуття саме з магазинів «Конфіскат». Причому розпадалися не тільки копійчані босоніжки, але і модні, добротні на вигляд чоботи-уги за 600 гривень.

- Я цікавився магазинами під вивіскою «Конфіскат», - приєднується до розмови президент асоціації «Укршкiрпром» і ліги «Укршкiрвзуттяпром» Олександр Бородиня. - Якщо копнути глибше, то з'ясовується, що до конфіскованої на кордоні ця продукція відношення не має. У самих магазинах кажуть все, що завгодно, аж до того, що це торгова марка або прізвище власника мережі.

- Коли люди заходять в такий магазин, вони не звертають уваги на те, що на вивісці написано ПП (!) «Конфіскат», - говорить заступник генерального директора українсько-італійського взуттєвого підприємства «РІФ-1» Лідія Чапля. - Тобто взуття не конфіскована.

- Це обман споживача, - підхоплює Олександр Бородиня. - Можна назвати це маркетинговим ходом. Куплена нами в магазині так званого конфіскату пара жіночого взуття коштувала 130 гривень. Але якісного товару за такою ціною просто не буває. Весь цей так званий конфіскат - просто «впаривание» українцям взуття, що потрапляє в країну по незрозуміло якими схемами. В кінці минулого року офіційно в Україні стали завозити взуття в десять разів менше, ніж в попередні роки, а з початку 2012-го ввезли близько 2,5 мільйона пар - в п'ять разів менше. Це означає, що ми повинні були б відчути гострий дефіцит взуття. Але цього не відбувається, незважаючи на те що українські виробники взуття не збільшили обсяги продажів свого взуття в країні. З цього можна зробити висновок: раз в магазинах товар є, то він якимось чином в масовій кількості надходить на внутрішній ринок.

- І яким же чином?

- Ціна пари взуття в Китаї відрізняється від її вартості в магазині Києва в чотири рази. Тобто прибуток становить 400 відсотків! Після декриміналізації контрабанди цілком можна було припустити, що з'явиться схема ввезення взуття, при якій партії товару навмисне підводяться під контрабанду. Взуття конфіскують, після чого її власник оплачує 100 відсотків від вартості цієї контрабанди. Ось в цьому-то й річ. Яка вартість цієї контрабанди? У попередні роки сто мільйонів пар взуття можна було легально ввезти за ціною одна гривня за пару. Це приблизно сім тисяч залізничних вагонів. Що заважає зараз ввезти сто мільйонів пар контрабандного взуття, скажімо, по одній гривні, оплатити штраф і через систему реалізації контрабанди абсолютно легально купити потім на аукціоні, ще й зі знижками, свою ж партію взуття, щоб потім продавати її в Україні з надзвичайними накрутками? Якщо подивитися на графік різкого падіння імпорту взуття в Україну, можна припустити, що такі привабливі схеми можуть бути реалізовані.

Здавалося б, для покупця головне, щоб взуття було дешевою і практичною. Але якраз до якості, а часом і безпеки деякої недорогий взуття та виникають претензії.

- Покупцеві складно визначити якість взуття, - впевнений Олександр Бородиня. - Я попросив моїх знайомих одеситів, щоб вони купили пару сумнівною взуття на відомому ринку «7-й кілометр», потім її «препарували», щоб показати споживачам, з чого і як вона зроблена. Зовні приваблива жіноча туфля в розрізі виявилася без основної устілки - головної деталі у взутті, до якої кріпиться підошва і верх вироби. Раніше вона виготовлялася з натуральної товстої шкіри. Зараз є спеціальний картон, що витримує вологу і постійне фізичне вплив. А в купленої пари з дозволу сказати взуття ця основна устілка зроблена зі звичайного картону. Для ящиків під банани він годиться, але для взуття - ні в якому разі! Ось чому такі туфлі або чоботи через добу розходяться.

«Розрізавши дитячі кросівки по діагоналі, ми нарахували 20 порушень»

- Підошва у досліджуваній нами пари була зроблена з відходів пластику, що застосовується для виробництва кабелю, - продовжує Олександр Бородиня. - супінатори взагалі не виявилося. Задник і піднесень (перед взуття) зроблені зі звичайної тканини, а не зі спеціальних матеріалів, як це належить. Чи не приклеєна і підкладка до верху, що теж говорить про шлюб. Я вже мовчу про те, що все на 100 відсотків зроблено з синтетики.

А в київському магазині я придбав гарні дитячі кросівки для дитини трьох років (демонструє журналістам симпатичні кроссовочки на липучках, які на ніжці малюка світяться при ходьбі. - Авт.). Розрізавши цю кросовку по діагоналі, ми нарахували 20 порушень, неприпустимих в дитячого взуття. Найголовніше, що в цій кросівках не було жодного сантиметра натуральних матеріалів!

За канонами нашого українського взуттьовика-виробника, якість взуття повинно бути підтверджено гігієнічними висновками і сертифікацією. Такі кросівки не мають права з'являтися на ринку України. Коли я попросив у магазині документи, що підтверджують якість і безпеку цієї дитячого взуття, мені назвали тільки номер сертифіката, виданого ще в 2008 році. А адже в Україні сертифікат необхідно підтверджувати щороку. Гігієнічний висновок, датований тим же 2008 роком, був виданий на чоловічу, жіночу, дитячу взуття десяти торгових марок. І жодного рядка про те, що до продажу дозволена саме ця партія товарів. За чотири роки під цими документами в Україну могли ввезти десятки мільйонів пар такий «безіменній» взуття. Український же взуттьовик ніколи в житті не отримав би сертифікат на настільки низькосортну продукцію.

Ортопеди попереджають: ноги треба берегти змолоду. Якщо дитина буде носити взуття поганої якості (приблизно таку, як ми вам показали), то в кращому випадку, коли виросте, його буде переслідувати неприємний запах ніг. А в гіршому - плоскостопість, деформація стопи і запалення суглобів. Тому я не раджу купувати взуття з серії «конфіскат». Раз вже немає механізмів, що оберігають від появи на ринках такому взутті, споживач сам повинен думати, що він купує.

Я вивчав досвід роботи системи захисту прав споживача в Європі. Там немає таких вимог до взуття, як в Україні. Зате докладно розписано, з чого вона зроблена. І якщо у покупця є претензії до якості товару, але немає товарного чека, держава не встане на його захист. Тобто раз купив на свій страх і ризик підпільний товар, то і неси за це відповідальність.

- На що потрібно звертати увагу, купуючи взуття?

- Перш за все, звичайно, на маркування, - радить Лідія Чапля. - Крім того, якщо в магазині ви запитаєте у продавця або адміністратора, чи можна обміняти взуття, якщо вона не підійде, а вам дадуть відповідь: «Це ваша проблема, ми взуття не обмінюємо», - слід насторожитися. І не соромтеся задавати більше питань про самого взуття: чому написано, що вона з натуральної шкіри, а пахне замінником, яка гарантія на взуття, чи є сертифікат і інша документація.

- Чесно кажучи, взуттьовик, який захоче обдурити споживача, завжди зможе це зробити, - зізнається Олександр Бородиня. - Зараз з'явилися аромату із запахом натуральної шкіри, і такі синтетичні матеріали, технології, що навіть фахівець не помітить каверзи. Тобто взуття - це той товар, який купується як кіт в мішку. Тому споживачі вважають за краще знайомі бренди або торговельну марку за типом «зроблено в Італії». Ось для чого ми вирішили зробити свого роду підказку українському споживачеві, створивши клуб «Виробники з надiйний репутацією». Якщо на взуття стоятиме такий напис, покупець може бути впевнений в якості товару. У нашій програмі вирішили брати участь поки вісім фірм. Хоча в Україні є 20-30 фірм, що випускають якісну продукцію. Але якщо хтось буде використовувати цю запатентовану напис без нашого відома, нагадуємо: за порушення авторського права передбачена кримінальна відповідальність.

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

І яким же чином?
Яка вартість цієї контрабанди?
На що потрібно звертати увагу, купуючи взуття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация