Who is mr. Доган: Туреччина надіслала в Казань нового консула з російською дружиною Марією

7.02.2018

Балкани, Казахстан, Україна, США, Болгарія - Татарстан зустрічає наступника Турхан Дільмача родом з Стамбул з англійським освітою

Новий генеральний консул Туреччини в Казані Ахмет Садик Доган днями офіційно вступить на посаду, але вже три тижні працює в Татарстані, приймаючи справи від свого попередника Турхан Дільмача. Очікується, що в найближчі дні він отримає від МЗС РФ консульську екзекватуру, після чого зустрінеться з Рустамом Мінніхановим. «Для самої людини це стрес - опинитися в глибині Росії після Болгарії», - співчувають йому експерти, але бажають не впустити планку відкритості, задану попередником.

Туреччина надіслала в Казань нового консула Ахмета Садика Догана, який працює в столиці РТ вже з 15 січня Туреччина надіслала в Казань нового консула Ахмета Садика Догана, який працює в столиці РТ вже з 15 січня. Очікується, що консульська екзекватуру з міністерства закордонних справ РФ прийде днями Фото: president.tatarstan.ru

АНГЛІЙСЬКА І РОСІЙСКИЙ, АЛЕ НЕ ТАТАРСЬКИЙ

В одному кроці від офіційного призначення генеральним консулом Татарстану зараз знаходиться Ахмет Садик Доган. Новий генконсул затверджений на посаді турецькою стороною, але консульська екзекватуру (документ, що видається МЗС країни перебування, що засвідчує визнання консула урядом приймаючої сторони) з міністерства закордонних справ РФ ще не прийшла, тому до завершальній етапу бюрократичної процедури Доган не може вважатися особою, офіційно вступили в посаду. Очікується, що документ прийде на днях, оскільки вже на 12 лютого у нового генконсула заздалегідь призначена зустріч з президентом РТ Рустамом Мінніхановим. Втім, якщо з якихось причин екзекватуру затримається, зустріч може бути і перенесена.

У Татарстані Доган поки персона невідома. Судячи з скромною біографічній довідці, він народився в 1974 році в турецькому місті Іспарті (Испарті). У 1985 році вступив в Анатолийский ліцей в Іспарті, а в 1992 році почав гризти граніт науки в Університеті Мармара на відділенні міжнародних відносин факультету економіки і управління. Через п'ять років закінчив навчання в Туреччині і в 2010 році розпочав навчання в Лондонському коледжі Біркбек з метою стати магістром кримінального права. Цей коледж входить до престижного об'єднання «Лондонський університет» поряд з такими відомими вузами, як Королівський коледж Лондона і Лондонська школа економіки і політичних наук, входить в список 150 кращих вузів світу з викладання права та психології. Право майбутній генконсул Туреччини в РТ вивчав в академічному центрі Лондона, розташованому в оточенні легендарних музеїв і галерей і неподалік від основних ділових і урядових кварталів.

Доган також брав участь в семінарах центру російських досліджень Бількентского університету, в освітніх програмах для іноземних дипломатів Дипломатичної академії Міністерства закордонних справ РФ. Володіє англійською та російською мовами, проте, за даними нашого видання, татарська мова йому не завадило б підтягнути до рівня Турхан Дільмача.

Проблеми, що існували між Росією і Туреччиною, йдуть в історію, і відносини між двома країнами поступово налагоджуються   Фото: «БІЗНЕС Online» Проблеми, що існували між Росією і Туреччиною, йдуть в історію, і відносини між двома країнами поступово налагоджуються
Фото: «БІЗНЕС Online»

Дипломатичну кар'єру в міністерстві закордонних справ Туреччини він почав будувати 1997 році в віці 23 років з посади референт-аташе в департаменті балканських країн. Два роки (1998-1999) провів в армії. Після отримання військового досвіду повернувся до колишньої посади, а в 2000 році проміняв ландшафт Балканського півострова на казахський степ, зайнявши пост третього секретаря посольства Туреччини в Алма-Аті. Уже в 2003 році з'явився в посольстві Туреччини в Києві в статусі другого секретаря. До кінця 2008 року вже займав пост першого секретаря департаменту з консульських питань. З 2008 року Доган - в Лондоні на посаді першого секретаря, радника посольства Туреччини. У 2012 році в черговий раз переїхав - на цей раз в США начальником відділу департаменту Америки, а в 2014 році відправився в Болгарію в статусі першого радника посольства Туреччини в Софії.

У посольстві Туреччини в Казані кореспонденту «БІЗНЕС Online» повідомили, що Доган працює генеральним консулом Туреччини в Казані з 15 січня.

Лайка «СТАРОЇ Казані» І ЕКСКУРСІЯ ПО Кремля

Дружина у Ахмета Садика Догана російська, у них двоє дітей. Марія числиться аспірантом Університету Хаджеттепе в Анкарі. Судячи з аккаунту в «Фейсбуці» , Вона вже зацікавилася столицею РТ. Зокрема, вона підписана на групу «Казань. Я люблю це місто »і« Інша Казань / Міський гід ». Також Марія залишила відмітку «мені подобається» в групі «Стара Казань» .

Сам Доган змінив фотографію на своєму акаунті в «Фейсбуці» 1 лютого, розмістивши знімок з Казанського кремля з видом на будівлю галереї «Хазіне», з-під даху якого вибиваються мінарети мечеті «Кул Шаріф», і все це на тлі призахідного зимового сонця. За два дні до цього він розмістив фотографію з дітьми: сином і дочкою.

«ВАЖЛИВО, ЩОБ НОВИЙ КОНСУЛ ЗНАВ НЕ ТІЛЬКИ КАЗАНЬ, А Й виїжджати в муніципалітеті»

Експерти, опитані «БІЗНЕС Online», поки знаходяться в невіданні щодо того, яка людина зараз буде особою Туреччини в Казані. На думку доцента кафедри сходознавства, африканістики і ісламознавства Інституту міжнародних відносин, історії та сходознавства КФУ Азат а Ахунов а, Доган - людина непублічна, а його життя, інтереси і біографія пов'язані з Болгарією, де він раніше працював. «На мій погляд, людина він більш закритий в порівнянні з попереднім консулом, - зауважив співрозмовник видання. - Час покаже. Будемо сподіватися, що він продовжить розпочате Турханів Дільмачем. Попередній консул, мабуть, був найкращим для Татарстану протягом всієї історії консульства - як в плані культури, так і наукових зв'язків, економіки. Для самої людини в певній мірі це стрес - опинитися в глибині Росії. Думаю, з часом все владнається, він полюбить Казань, як і його попередники ».

Ахунов підкреслив, що проблеми, що існували між Росією і Туреччиною, йдуть в історію і відносини між двома країнами поступово налагоджуються. На його думку, двом державам слід в першу чергу зміцнювати економічні зв'язки, варто задуматися про залучення інвестицій в Росію і Татарстан. «Це тим більш важливо, враховуючи, що Туреччина не бере участі в санкцій боротьбі, - додав учений. - Інша справа, що в Росії криза триває, тому не так просто знайти кошти на проекти. З турецької сторони, думаю, пропозицій завжди багато. Їм цікава Росія, Татарстан як регіон, який приносить швидку окупність. Турецький ринок перенасичений, треба інвестувати вільні гроші. Думаю, в ОЕЗ "Алабуга" будуть розвиватися проекти, турки там вже непогано працюють. Можливо, щось пов'язане з деревообробкою або виробництвом скла. У сфері легкої промисловості важко чогось чекати, оскільки такі підприємства перебувають в самій Туреччині і не виносяться за межі держави. Можливо, деталі для автомобілів, пластикові вироби, все взаємопов'язане з нафтохімічною промисловістю ».

Співрозмовник видання додав, що, якщо судити по Інституту міжнародних відносин, контакти між Туреччиною і Татарстаном тривають. «Думаю, розвиток в культурній сфері також буде складатися, грунт все-таки напрацьована, і у влади, і у населення нормальне ставлення, - зауважив Ахунов. - Тому бажаю Ахмету Садиков догани успіхів на новому терені! »

Линар Якупов нагадав про те, що Туреччина - один з найбільших партнерів Татарстану, інвестиції країни в республіку склали майже $ 1 мільярд Фото: «БІЗНЕС Online» Линар Якупов нагадав про те, що Туреччина - один з найбільших партнерів Татарстану, інвестиції країни в республіку склали майже $ 1 мільярд Фото: «БІЗНЕС Online»

Радник прем'єр-міністра РТ з питань взаємодії з ісламськими фінансовими інститутами Линар Якупов нагадав про те, що Туреччина - один з найбільших партнерів Татарстану, інвестиції країни в республіку склали майже $ 1 мільярд. «Потрібен правильний діалог з точки зору бізнес-інтересів нашої республіки з можливістю представлення інвестиційних майданчиків, - зауважив Якупов. - В основному знають "Алабуга", але є великий шар середнього турецького бізнесу, який міг би прийти в індустріальні парки муніципального рівня. Тому важливо, щоб новий консул знав не тільки Казань і великі об'єкти, але і виїжджав в муніципалітети, де міг би бути присутнім турецький бізнес ».

«До цих пір багато людей відправляють дітей вчитися в Туреччину, це непоганий варіант. Туреччина себе активно просуває як країна медичного туризму. Якість - як в Німеччині і США, але ціни нижчі, тому вони привертають велику кількість російських пацієнтів. Роботи багато, але потрібна взаємозв'язок з міністерствами, бізнесом, людьми культури і освіти. Новим консулам все складніше, тому що планка, яку задали, дуже висока. Тримати її потрібно гідно », - сказав співрозмовник видання.

Зараз Турхан бий Дільмач вже приступив до роботи в МЗС Туреччини в Анкарі, в департаменті, що відповідає за відносини з Росією Фото: «БІЗНЕС Online» Зараз Турхан бий Дільмач вже приступив до роботи в МЗС Туреччини в Анкарі, в департаменті, що відповідає за відносини з Росією Фото: «БІЗНЕС Online»

ДРУГ «Алабуга» І ПРИХИЛЬНИК ТАТАРСЬКОГО МОВИ

Нагадаємо, попередник Догана, 42-річний Дільмач, пропрацював генеральним консулом Туреччини в Татарстані 3,5 року - з вересня 2014 року - і встиг завоювати великий авторитет серед місцевих політиків і турецьких інвесторів. Він прийшов в МЗС Туреччини з 2000 року, а до приїзду до Казані працював в посольствах Бішкека, Афін, Москви. З двох варіантів - очолити консульство в Санкт-Петербурзі або в Казані - Дільмач вибрав столицю РТ. Прибувши в Татарстан, перш за все він став наводити мости з керівництвом ОЕЗ «Алабуга», де розташувався турецький виробник деревних плит Kastamonu Entegre, і самими інвесторами. Втім, у консула виявилося багато справ і крім «Алабуга»: турки активно працюють і в Набережних Челнах ( «дочки» «Кастамону» - «Компас Інжінрінг» і «Санрайс Капітал» - будують житлові комплекси в центрі Набережних Човнів), і в Нижньокамську , і в самій Казані. За останні роки Дільмач, за його власним визнанням , Встиг відвідати практично всі райони республіки.

Непростим видався для нього 2016 рік, коли Росія і Туреччина вступила в політичне і промислове протистояння, а в країні було введено ембарго турецьких товарів. У той же час в КФУ були припинені і курси турецької мови. «Після того складного періоду ми вже встигли відновити ділові відносини. Найскладнішими для нас виявилися горезвісні помідори і відносини з КФУ ... »- зізнавався консул.

Підводячи підсумки роботи, Дільмач залишився вельми задоволений тим, як просунулася робота турецьких інвесторів в республіці. В ОЕЗ «Алабуга» промислові інвестори непогано розвернулися і, за словами консула, вельми задоволені вибором майданчика. Непогано себе почувають і турецькі будівельники. У 2016 році турецькі фахівці закінчили будівництво нафтопереробного заводу в Нижньокамську. Інша компанія спільно з Siemens виграла тендер на будівництво заводу з переробки природного газу. Турецька компанія ENKA будувала центральний офіс Таїф, інша - «Полімекс» - реконструює Шамовскую лікарню. У турків є і проект крупного торгового центру в Казані. За час роботи Дільмача виріс і товарообіг: якщо на 2014 рік обсяг товарообігу Татарстану з Туреччиною становив $ 1 млрд, то на 2016-й - вже $ 3,5 мільярда.

Судячи з його власними розповідями, Дільмач дуже подружився з політичним керівництвом Татарстану. «У вас гарна республіка. І під час недавньої зустрічі з президентом Татарстану і мером Казані я подарував їм альбом зі своїх фотографій, які зняв тут під час роботи. Буду сподіватися, що і пану Шаймієва подарую цей альбом. І є така думка, щоб організувати фотовиставку з видами Татарстану в міністерстві закордонних справ Туреччини в Анкарі », - розповідав він в інтерв'ю« БІЗНЕС Online ». Відмітна особливість колишнього консула - він приїхав в Татарстан, вже непогано володіючи татарською мовою, оскільки в Москві завчасно користувався послугами репетитора. І в РТ Дільмач спілкувався з першими особами на татарською мовою. «Найбільше мене здивувало, що багато татари не говорять рідною мовою», - зазначав він.

За нашою інформацією, зараз Турхан бий Дільмач вже приступив до роботи в МЗС Туреччини в Анкарі, в департаменті, що відповідає за відносини з Росією: він призначений начальником відділу, що займається відносини Туреччини з РФ і Республікою Білорусь.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация