WikiZero - Московський прикордонний інститут ФСБ Росії

  1. Довоєнний час [ правити | правити код ]
  2. Велика Вітчизняна війна [ правити | правити код ]
  3. Післявоєнний час [ правити | правити код ]
  4. Пострадянський час [ правити | правити код ]
  5. Вища освіта [1] [ правити | правити код ]
  6. Середня професійна освіта [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

Московський прикордонний інститут Федеральної служби безпеки Російської Федерації - федеральне державне казенне освітня установа вищої професійної освіти, одне з найстаріших військово-навчальних закладів прикордонної служби Росії . Відповідно до діючої ліцензією Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки в інституті реалізуються освітні програми післявузівської, вищого, середнього і додаткової професійної освіти. Інститут здійснює підготовку офіцерів і прапорщиків Прикордонної служби Федеральної служби безпеки Російської Федерації .

Довоєнний час [ правити | правити код ]

У зв'язку з гострою необхідністю, для підготовки і перепідготовки командно-технічних кадрів прикордонної охорони і військ ОГПУ , 4 лютого 1932 року, в Москві, за рішенням Рада Праці та Оборони сформована Третя школа прикордонної охорони і військ ОГПУ. 16 квітня 1933 року школі було вручено Бойове Червоний Прапор , А 17 серпня 1934 присвоєно ім'я другого після Ф. Е. Дзержинського глави ОГПУ - В'ячеслава Рудольфовича Менжинського . Польовий навчальний табір був розгорнутий в районі Реутова , Управління школи розмістили в Москві - в будівлі курсів удосконалення командного складу на самокатную вулиці . Восени 1932 року школу розмістили в тільки що побудованому будинку на Ленінградському шосе , 3/5. Навчальний заклад складалося з семи дивізіонів курсантів (1200 осіб змінного складу), які навчаються за трьома напрямками: командному , політичному і зв'язку .

У 1935 році школу передислокують на місце Московської залізничної школи РККА в селище Лосіноостровскій з одночасним звуженням спеціалізації і присвоєнням нового найменування: 3-тя прикордонна школа зв'язку НКВС ім. В. Р. Менжинського. Спочатку її змінний склад включав 250 курсантів і 120 слухачів курсів удосконалення.

У 1937 році в зв'язку з реформою військової освіти термін навчання курсантів збільшується з двох років до трьох, 20 квітня школу перейменовують в Московське військове училище зв'язку прикордонної та внутрішньої охорони НКВС ім. Менжинського.

26 березня 1939 року профіль діяльності училища знову було розширено - особовий склад доповнили курсантами розформованого Московського військово-господарського училища в результаті чого воно стало готувати не тільки зв'язківців і збройових техніків але і офіцерів адміністративно-господарської служби, одночасно отримавши нове найменування: Московське військово-технічне училище НКВС ім. Менжинського. Відповідно до нових умов створюються два відділення: зв'язку (три роти курсантів) і збройно-технічне (дві роти курсантів), а також піврічні курси офіцерів зв'язку та начальників боєпостачання. Крім оперативних відряджень в 1939-1940 р.р особовий склад училища (начскладу - 25, слухачів - 96, курсантів - 150, всього 271 чоловік) взяв участь в Радянсько-фінської війни . За героїзм і мужність, проявлені в боях, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26 квітня 1940 року нагороджені 42 представники училища.

Велика Вітчизняна війна [ правити | правити код ]

З липня 1941 року учбовий план училища був переглянутий у бік скорочення. Терміни навчання курсантів відділень зв'язку і адміністративно-господарської служби зменшено з 3 років до 6 місяців, а збройно-технічного - до 9 місяців. Термін навчання слухачів курсів зв'язку та адміністративно-господарської служби скоротився до 2, збройно-технічної служби - до 4 місяців. У перші дні війни училище достроково випустило 837 курсантів і слухачів. 16 жовтня 1941 увійшло до складу 2-ї мотострілецької дивізії НКВС. Бойове завдання з оборони Москви училище виконувало до 20 жовтня 1941 року, після чого його вивели з бойового розрахунку і передислокували в Новосибірськ . У 1941 році училище випустило 1816 осіб - 1486 курсантів і 330 слухачів. У 1942 році було вироблено три випуску курсантів та слухачів і кілька випусків курсів командного складу. У 1942 році на кошти особового складу училища були побудовані три винищувача. У травні 1944 року училище було повернуто з Новосибірська в Бабушкін (До 1939 року - Лосіноостровскій). У лютому 1945 року курсанти училища взяли участь у забезпеченні безпеки Ялтинської конференції . за роки Великої Вітчизняної війни за доблесть і мужність в боях понад тисячу курсантів нагороджені орденами і медалями, а генерал-майор Михайлов М. М., офіцери Рижиков А. В., Гоманков І. П., Сабельников Ф. С., Брайко П. Е ., Беляков Н. А., Шигаев А. В., Титов Н. П., Подорожний Н. А. удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу . 24 червня 1945 року особовий склад училища взяв участь параді Перемоги , Який відбувся в Москві на Червоної площі .

Післявоєнний час [ правити | правити код ]

Влітку 1945 року училище перейшло на програму повної середньої військової освіти і в черговий раз було переформовувалися - интендантское і збройно-технічне відділення убутку в Харківське військове училище військ НКВС . Структура училища зазнало такі зміни: в його складі тепер стало три відділення - піхотне, зв'язку та радіоспецсвязі, чотиримісячний курси удосконалення офіцерського складу спецслужби військ НКВД, шестимісячні курси молодших лейтенантів. Додатково були створені цикли, які об'єднували споріднені дисципліни. Навчальному закладу присвоєно нове найменування: Московське військове училище військ НКВС. У 1946 році особовий склад і техніка відділення радіоспецсвязі були передані Саратовському військовому училищу військ НКВД.

У 1950 році училище було передано в безпосереднє відання Головного управління прикордонних військ МГБ СРСР і в листопаді перейменовано в Московське прикордонне військове училище МГБ СРСР. Навчальний заклад продовжувало готувати офіцерів-зв'язківців. Додатково були створені спецгрупа курсантів з трирічним терміном навчання по підготовці офіцерів для Головного управління спеціальної служби при ЦК ВКП (б), група з перепідготовки офіцерів командно-штабного профілю, відкрито відділення з підготовки фахівців з фізичної культури і спорту, яке проіснувало до 1953 року.

У 1953 році в зв'язку зі змінами в структурі політичної влади країни навчальний заклад отримав нове найменування - Московське прикордонне військове училище МВС СРСР. У 1953 році в зв'язку зі змінами в структурі політичної влади країни відбулися зміни, і навчальний заклад став називатися Московським прикордонним військовим училищем МВС СРСР. Тепер оновлений штат училища складався з трьох курсантських дивізіонів зв'язку, одного дивізіону слухачів курсів удосконалення офіцерського складу зв'язку, двох дивізіонів слухачів курсів удосконалення командно-оперативного складу. Трохи пізніше в училищі були відкриті ще два нових профілю навчання: оперативний і контрольно-пропускних пунктів з трирічним терміном навчання, а також оперативного складу, стройової, служби КПП і військово-політичний для слухачів курсів удосконалення офіцерського складу. У 1955 році МВС СРСР доручило навчальному закладу підготовку командирів саперних взводів для військ і охорони МВС. Для цього створили інженерно-саперний профіль, з трирічним терміном навчання. У вересні 1957-го Саперно-інженерний профіль передали в Калінінградський прикордонний військове училище.

16 квітня 1966 року училище було перетворено в Московське вище прикордонне командне училище КДБ при Раді Міністрів СРСР з терміном навчання курсантів 4 роки. Замість що існували до цього предметних циклів були створені кафедри: служби і тактики прикордонних військ, загальновійськових дисциплін, вогневої підготовки, фізичної підготовки, іноземної мови, марксизму-ленінізму, математики та теоретичної механіки, фізики, хімії. У 1966 році змінний склад був укомплектований за рахунок курсантів Алма-Атинської вищого прикордонного командного училища і абітурієнтів, які здали вступні іспити і зарахованих на перший курс командного і політичного профілів. До складу училища були переведені вищі прикордонні курси з підмета розформуванню Військового інституту МВС. Почалася перепідготовка офіцерів загонового і окружного ланки, а також офіцерів-прикордонників соціалістичних країн . В училищі було відкрито екстернат за середнє військове училище, збори для підготовки офіцерів до вступу в військові академії Радянської Армії, дворічний університет підвищення педагогічної майстерності офіцерсько-викладацького складу, курси підготовки військовослужбовців прикордонних військ за спеціальною програмою, а також спецкурс (з 1975 р - спецдівізіон ).

За заслуги в справі підготовки кадрів для органів і військ КДБ Указом Президії Верховної Ради СРСР від 19 грудня 1967 року училище було нагороджено орденом Червоного Прапора . 7 липня 1977 за великі заслуги в підготовці офіцерів для прикордонних військ і активну військово-шефську роботу з населенням столиці училищу було присвоєно почесне ім'я Моссовета . В черговий раз назва навчального закладу зазнало змін - Московське вище прикордонне командне Червонопрапорне училище КДБ СРСР ім. Моссовета. У 1979 році в училищі відкрилася ад'юнктура по підготовці науково-педагогічних кадрів для прикордонних військ. У травні 1978 року відповідно до Указу Президії Великого Народного Хурал Монгольської Народної Республіки за заслуги командирів, політпрацівників і викладачів в справі підготовки висококваліфікованих кадрів для МНР училище було нагороджено орденом «Бойові заслуги» МНР . За заслуги в підготовці висококваліфікованих кадрів і в честь 50-річчя з дня утворення Указом Президії Верховної Ради СРСР від 11 лютого 1982 року навчальний заклад було нагороджено орденом Жовтневої Революції , В зв'язку з чим було перейменовано в Московське вище прикордонне командне ордена Жовтневої Революції Червонопрапорне училище КДБ СРСР ім. Моссовета.

З 1979 р по 1989 р випускники училища взяли участь у бойових діях в Афганістані . Серед 576 загиблих і померлих від ран воїнів-прикордонників шестеро вихованців інституту: Герой Радянського Союзу майор Богданов Олександр Петрович - випускник 1972 роки; капітан Андріанов Олександр Гаврилович - випускник 1974 року народження, посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора; майор Галімов Рафік Шайхіевіч - випускник 1979 року народження, посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора; лейтенант Савін Антон Вікторович - випускник 1981 року посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки; капітан Ставила Олексій Іванович - випускник 1978 року, посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора; старший лейтенант Карайман Ігор Ністоровіч - випускник 1981 року посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора.

У 1989 році за заслуги в справі підготовки офіцерів-прикордонників училище було нагороджено орденом «Червоної Зірки» ВНР .

Пострадянський час [ правити | правити код ]

8 травня 1992 року розпорядженням Уряду Російської Федерації перетворено у Вище прикордонне училище (м.Москва) і перепрофільовано для підготовки офіцерських кадрів за спеціальністю « Правознавство »З присвоєнням кваліфікації« юрист », З терміном навчання 5 років. 25 травня 1992 року його перейменовано в Вище прикордонне ордена Жовтневої Революції Червонопрапорного училища (м.Москва). У червні 1992 року зі штату училища виключається спеціальний факультет. У 1993 році училище перетворено в Московський військовий інститут прикордонних військ Російської Федерації, а в 1996 році в Московський військовий інститут Федеральної прикордонної служби Російської Федерації. З 1 серпня 1995 в інституті організовано підготовку двох груп курсантів - дівчат (кваліфікація - «Офіцер служби прикордонного контролю зі знанням іноземної мови»). Для поліпшення підготовки науково - педагогічних кадрів в 1995 році була створена ад'юнктура заочного навчання за спеціальністю «Теоретичні та прикладні проблеми охорони і захисту державного кордону та виключної економічної зони».

За мужність і героїзм, проявлені при виконанні спеціальних завдань в 1993 році звання Героя Російської Федерації присвоєно лейтенанту Мерзлікін Андрію Вікторовичу , Який закінчив училище в 1992 році. Звання Героя Російської федерації 9 серпня 1996 року було удостоєно ще два випускника училища. це майор Шаврин Сергій Іванович , Який закінчив училище в 1987 році, і майор Ромашин Сергій Вікторович - випускник 1988 року. У 2004 році удостоєні звання Героя Російської Федерації відразу два випускника навчального закладу - підполковник Розумовський Дмитро Олександрович , Випускник 1990 року, який загинув під час звільнення заручників під час теракту в Беслані , І випускник заочного відділення (2002 роки) капітан Халіков Радим Абдулхаліковіч , Який загинув у зіткненні з бойовиками із загону польового командира Руслана Гелаева . У 2012 році звання Героя Російської Федерації удостоєний випускник 2000 року - майор Ашихмин Сергій Анатолійович , Що запобіг ціною свого життя теракт в Казані .

В інституті здійснюється підготовка офіцерів з вищою професійною освітою, а також військовослужбовців за контрактом з середньою професійною освітою.

Вища освіта [1] [ правити | правити код ]

Денна форма навчання. Спеціальність - «Прикордонна діяльність». Кваліфікація - «Спеціаліст з управління прикордонної діяльністю».

спеціалізації

  • управління службово-бойової діяльністю підрозділів прикордонних органів;
  • прикордонний контроль;
  • оперативно-розшукова діяльність оперативних підрозділів прикордонних органів;
  • управління оперативно-бойової діяльністю підрозділів спеціального призначення органів ФСБ Росії.

Розподіл за спеціальностями - після закінчення 3 курсу навчання. На базі середньої (повної) загальної освіти. Термін навчання - 5 років.

Середня професійна освіта [ правити | правити код ]

Денна форма навчання. Спеціальність - «Прикордонна діяльність» (за видами діяльності). Кваліфікація - «Спеціаліст прикордонної служби».

Приймаються: громадяни, які не проходили військову службу, у віці від 16 до 22 років включно; громадяни, які пройшли військову службу, і військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом або за контрактом, до 24 років включно, з освітою не нижче середньої (повної) загальної, що пройшли в установленому порядку медичний огляд, професійний психологічний відбір, перевірку рівня фізичної підготовленості, вступні випробування, конкурсний відбір. Для підготовки до здачі вступних випробувань на потоки підготовки за очною і очно-заочною формами навчання для кандидатів, які проходять військову службу за призовом або контрактом, в червні місяці поточного року функціонують підготовчі збори тривалістю до 30 днів.

Відбір та направлення кандидатів в інститут здійснюються органами федеральної служби безпеки відповідно до вимог по відбору кандидатів на військову службу в органи безпеки.

  • Бушман, Ян Янович , полковник
  • Степанов, Григорій Олексійович , полковник
  • Жебровський, Дмитро Петрович , полковник
  • Горяїнов, Макар Федорович , полковник
  • Лукша, Василь Васильович , генерал-майор
  • Демшин, Ілля Іванович , Генерал-лейтенант
  • Алейников, Геннадія Ионович , Генерал-майор
  • Толкунов, Володимир Павлович , Генерал-майор
  • Карпов, Іван Григорович , генерал-лейтенант
  • Боганцев, Валентин Володимирович , Генерал-лейтенант
  • Корольов, Анатолій Дмитрович , Генерал-майор
  • Єгоров, Віктор Павлович , Генерал-лейтенант
  • Сімухін Геннадій Семенович , Генерал-лейтенант
  • Лашко, Юрій Іванович , Генерал-майор
  • Козлов, Валерій Миколайович , Генерал-майор
  • Арабей, Павло Григорович
  • open wikipedia design Ашихмин, Сергій Анатолійович
  • Беляков, Микола Олександрович
  • Богданов, Олександр Петрович
  • Брайко, Петро Овсійович
  • Валієв, Мансур Масгутовіч
  • Войтенко, Віктор Петрович
  • Гоманков, Іван Прокопович
  • Дудкін, Віктор Євгенович
  • Ермолин, Анатолій Олександрович
  • Зверковський, Леонід Васильович
  • Золочівський, Віталій Сергійович
  • Калиниченко, Ілля Якович
  • Корсуворов, Олександр Ісаакович
  • Куйвашев, Євген Володимирович
  • Кумів, Андрій Миколайович
  • Мерзлікін, Андрій Вікторович
  • Мішин, Євген Трохимович
  • Михайлов, Микола Матвійович
  • Розумовський, Дмитро Олександрович
  • Сабельников, Федір Сидорович
  • Скіпальський, Олександр Олександрович
  • Тоцький, Костянтин Васильович
  • Халіков, Радим Абдулхаліковіч
  • Шаврин, Сергій Іванович
  • Шмагрін, Михайло Трифонович

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация