WikiZero - такбіри

  1. намаз [ правити | правити код ]
  2. Свято жертвопринесення [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

такбір ( араб. تكبير - звеличення) - в ісламі: звеличення Аллаха словами «Аллаху Áкбар» ( араб. الله أكبر) [1] . У перекладі з арабського , Вираз «Аллаху акбар» означає: «Аллах - великий!» [2] або «Аллах - найбільший» [3] . Вживається як знак радості. Такбір вимовляють під час азана , намазу , протягом Курбан-байраму і під час зікри . Фраза «Аллаху акбар» написана на прапорі кількох держав. Такбір засвідчений Кораном [4] і мусульманським переказом, також використовується сучасними мусульманськими політичними угрупованнями [2] .

Акбар - порівняльна і чудова ступінь прикметника кабір (كبير) - «старший», «важливіше». Як епітета Аллаха вживається в значенні «найбільший» [3] . Фраза «Аллаху акбар» називається такбир (تكبير «звеличення»), від того ж трёхсогласного кореня к-б-р (كبر).

Вживання такбіри різноманітні; він часто використовується як знак радості. Зокрема, такбир використовується як боєвий клич ісламськими воїнами. Після важливої ​​промови присутні в знак схвалення використовують такбир замість західних оплесків; коли оратор закінчує, хтось один вигукує: такбир!, на що інші все хором відповідають: Аллаху Акбар!

Багаторазове проголошення такбіри є однією з характерних особливостей мусульманського культу. Його вимовляють тоді, коли ріжуть худобу, м'ясо якого призначене в їжу. Вона є однією з основ орнаментів, широко використовуваних в каліграфії [2] . Часто повторюване вираз «Аллаху акбар» протягом Курбан-байраму називається Ташрік-такбир [5] .

намаз [ правити | правити код ]

Слова Аллаху Акбар вживаються і під час намазу . Такбір, який вимовляють в намаз, є обов'язковим на самому початку намазу (ТАХРОМ) і бажаним (сунной) в інших його частинах [1] . Обов'язковою умовою проголошення такбіри в намаз є наголос на першу букву а в слові акбар [6] [ неавторитетний джерело? ] [7] [ неавторитетний джерело? ].

Такбір міститься на початку азана і ікамата . У азан його вимовляють чотири рази, а в ікамате двічі в шафиитский мазхабе і чотири рази в ханафітського.

Такбір також читається багато разів після закінчення молитви - під час зікри [8] [ неавторитетний джерело? ].

Свято жертвопринесення [ правити | правити код ]

В свято жертвопринесення і дні ат-Ташрік читається такбир з наступними словами: «Аллаху Акбар, Аллаху Акбар, ля іляха илля-Ллах, ва-ллах Акбар, Аллаху Акбар ва ли-Лляхі-ль-Хамді» [9] [ неавторитетний джерело? ] [10] [ неавторитетний джерело? ].

«Аллаху акбар» написано на прапорі кількох держав:

open wikipedia design

в середині прапора Іраку (Ці слова - державний девіз Іраку) в середині прапора   Іраку   (Ці слова - державний   девіз   Іраку)   22 рази в вигляді особливого орнаментального шрифту на нижньому краї зеленої і верхньому краї червоної смуг прапора   Ірану   в проекті нового прапора   Афганістану   (в останньому випадку поєднання Аллаху Акбар вжито разом з   шахада   , Тобто словами «Ні божества, крім Бога (Творця), і Мухаммад Пророк Його») 22 рази в вигляді особливого орнаментального шрифту на нижньому краї зеленої і верхньому краї червоної смуг прапора Ірану в проекті нового прапора Афганістану (в останньому випадку поєднання Аллаху Акбар вжито разом з шахада , Тобто словами «Ні божества, крім Бога (Творця), і Мухаммад Пророк Його»). на червоному прапорі бунтівної пакистанської провінції Вазиристан , Яку фактично контролюють таліби .

Слова «Аллаху акбар» повторюються в приспіві гімну Лівії , Прийнятого при Муаммарі Каддафі в 1969 р, і вживаються як назва цього гімну.

Неавторитетний джерело?
Неавторитетний джерело?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация