WikiZero - Автоматичний пістолет Стєчкіна

  1. Травматичні і пневматичні копії і репліки АПС [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

Цей термін має також інші значення див. АПС . Автоматичний пістолет Стєчкіна Цей термін має також інші значення див
АПС без магазину Тип автоматичний пістолет Країна СРСР Прийнято на озброєння 1951 на озброєнні СРСР , Росія , Збройні Сили Російської Федерації , ФСБ , ФСО , МВС , ФСВНГ . війни і конфлікти Громадянська війна в Анголі
Громадянська війна в Мозамбіку
Афганська війна (1979-1989)
Гарячі точки на пострадянському просторі
Військова операція Росії в Сирії
Війна у В'єтнамі конструктор Стечкин, Ігор Якович Розроблено 1948 рік Виробник Вятско-Полянський машинобудівний завод Роки виробництва 1951-1958 Маса, кг 1,02 (без патронів і кобури-прикладу)
1,22 (споряджений без кобури-прикладу)
0,56 (кобура-приклад) [1] Довжина, мм 225 (без кобури-прикладу)
540 (з кобурою-прикладом) Довжина стовбура , Мм 140 Висота, мм 150 патрон 9 × 18 мм ПМ калібр , Мм 9 Принципи роботи вільний затвор скорострільність ,
пострілів / хв 700-750
40/90 (бойова скорострільність при стрільбі одиночними / чергами) [1] Початкова швидкість
кулі
, м / с 340 прицільна дальність , М 200 [1] вид боєпостачання коробчатий дворядний магазин на 20 патронів [1] приціл відкритий барабанного типу (установки по дальності: 25, 50, 100 і 200 м) Медіафайли на Вікісховища

9-мм автоматичний пістолет Стєчкіна (АПС, індекс ГРАУ - 56-А-126) - автоматичний пістолет , Розроблений в кінці 1940-х - початку 1950-х років конструктором І. Я. Стечкиним і прийнятий на озброєння Збройних Сил СРСР в 1951 році , одночасно з пістолетом Макарова . АПС призначений для озброєння офіцерів , Які беруть безпосередню участь в бойових діях, а також для солдат і сержантів деяких спеціальних підрозділів [1] .

Розробка пістолета велася з 1948 року надійшли в тому ж році на роботу в ЦКБ-14 молодим інженером Ігорем Яковичем Стечкиним, а перший дослідний екземпляр був представлений в 1949 році. Після затвердження проекту, заводських випробувань, ряду доробок і військових випробувань пістолет взяли на озброєння. Зброя могло вести вогонь як одиночними пострілами, так і чергами.

Пістолет АПС призначався для озброєння офіцерів, сержантів, солдат окремих спеціальностей і екіпажів бойових машин, яким не покладався за штатом автомат або карабін. При цьому справедливо вважалося, що пістолета ПМ не буде достатньо для самооборони в разі зіткнення з противником.

Однак експлуатація пістолета у військах виявила ряд недоліків - незручність носіння масивної кобури-прикладу, великі габарити зброї і непрактичність ведення автоматичного вогню. Рукоятка з малим кутом нахилу вимагає деякого часу для звикання і мало підходить для «інстинктивної» стрільби навскидку. Більшість офіцерів вважало цей пістолет надмірно великим і незручним в повсякденному носінні, особливо в умовах мирного часу. Разом з пістолетом належало носити чотири споряджених запасних магазину (в кожному - по 20 патронів) в підсумках, що ще більше обтяжував військовослужбовця.

В результаті в 1958 році АПС був знятий з виробництва, а в 1960-х роках основна частина армійських пістолетів виявилася на складах (хоча на озброєнні окремих категорій військовослужбовців, зокрема у гранатомётчіков (РПГ-7) і у кулеметників (ПК) , Він перебував до початку 1980-х років).

У той же час АПС, що володіє кращою точністю стрільби, меншою віддачею, меншим підкинули стовбура при стрілянині і набагато більшою вогневою міццю, ніж ПМ, продовжував використовуватися КДБ СРСР і військовослужбовцями деяких спеціальностей СпН ГРУ.

У зв'язку із зростанням рівня злочинності в другій половині 1980-х - 1990-х роках МВС потрібно більш потужна зброя, ніж складався на озброєнні пістолет Макарова. Так як до цього «поліцейських» малогабаритних пістолетів-кулеметів в СРСР не випускалося, в якості тимчасового вирішення проблеми виявився цілком прийнятний пістолет Стєчкіна. Згодом поряд з ним були прийняті на озброєння пістолети-кулемети під той же патрон 9 × 18, проте перевірений «Стечкин» і в наш час зберігає певну популярність.

Після розпаду СРСР пістолет застосовувався в ході різних локальних конфліктів.

  • так, в ході бойових дій в Чечні пістолетами АПС як особиста зброя самооборони озброювали пілотів і снайперів [ Джерело не вказано 1312 днів ].
  • зараз перебуває на озброєнні в якості особистої зброї пілотів російської авіагруппіровкі в Сирії [2]

Пістолет складається з наступних основних частин:

  • рамка зі стовбуром і підставою рукоятки,
  • спускова скоба,
  • затвор з ударником, викидачем і перекладачем-запобіжником,
  • ударно-спусковий механізм
  • механізм уповільнення темпу стрільби,
  • поворотна пружина,
  • затримка затвора,
  • щічки рукоятки з гвинтом,
  • магазин.

Пістолет штатно комплектується кобурою-прикладом, дерев'яної у пістолетів ранніх випусків і пресованої з пластмаси у більш пізніх.

Ефективна дальність стрільби складає:

  • при стрільбі одиночними пострілами з примкнути кобурою-прикладом - 150 м;
  • при стрільбі чергами з примкнути кобурою-прикладом - 100 м;
  • при стрільбі одиночними пострілами без кобури-прикладу - 50 м.

Дальність прямого пострілу по грудній мети - 150 м.

Перевірка бою пістолета здійснюється стрільбою на 50 м при установці прицілу на розподіл 100 по чорному колу діаметром 25 см, укріпленого на щиті висотою 1 м і шириною 0,5 м. Кучність бою визнається нормальною, якщо всі чотири пробоїни вміщаються в коло діаметром 20 см. також для визнання завершеності перевірки бою необхідно, щоб відхилення середньої точки попадання від контрольної точки в будь-якому напрямку було б не більше 7 см.

Розсіювання куль при стрільбі одиночними із застосуванням кобури-прикладу з наведеного до нормального бою пістолета:

Дальність стрільби, м Серединні смуги по висоті, см Серединні смуги по ширині, см 25 9 6 50 15 12 100 27 27 200 66 63

Середня кількість патронів, необхідних для ураження одиночних відкритих цілей однією кулею:

Дальність стрільби, м Головний Грудна Та, що біжить 25 1 1 1 50 1 1 1 100 2 2 2 200 8 5 3

Порівняно з пістолетом Макарова АПС забезпечував істотно більшу вогневу міць і бойову ефективність за рахунок більшої ємності магазина і довшого стовбура. Крім того, для підвищення точності стрільби до пістолета надавалася кобура - приклад , Примикає до рукоятки. При необхідності з АПС також можна було вести вогонь не тільки одиночними пострілами, а й чергами. При цьому, завдяки наявності сповільнювач темпу стрілянини , пістолет залишався цілком керованим. Звук пострілу був тихіше, ніж у ПМ (завдяки більш довгому стволу і оптимальної внутрішньої балістики).

Зброя має високу надійність роботи, перевіреної у важких умовах експлуатації, а згодом і в бойових діях. Пістолет має високу точність стрільби, незважаючи на використання патрона з невисокими балістичними якостями і малий кут нахилу рукоятки. Одним з головних переваг є мала віддача і зовсім невеликий подброс зброї при пострілі. Це якість, в поєднанні з високою (для подібної зброї) точністю, дозволяє вести швидкісну стрільбу одиночними пострілами з великою щільністю влучень. Така перевага особливо важливо для ближнього бою. При цьому також контролюється витрата патронів. Завдяки простоті конструкції АПС легкий в обслуговуванні. Ця зброя має значний запас міцності. Настрел деяких пістолетів становить близько 40000 пострілів без тріщин на затворі-кожусі і інших серйозних поломок.

Незважаючи на зазначені гідності, АПС, особливо в поєднанні зі штатною кобурою-прикладом , Був занадто громіздкий і важкий для постійного носіння штабним офіцером, а для офіцера, який брав пряму участь в бойових діях, він був недостатньо потужним зброєю.

Недоліки також пов'язані з обраним патроном: балістичні характеристики патрона 9 × 18 мм не можуть дати великий початкової швидкості кулі і, відповідно, хорошою настильности траєкторії. Втім, невелика, близько 100 метрів, ефективна дальність стрільби - це загальний недолік будь-якої зброї під патрон такого типу (9 * 18 ПМ, 9 * 17, 9 × 19 Парабелум або .38 АСР, 9мм Ультра).

Крім цього, пробивну дію боєприпасу 9 ПМ незадовільний, а проти цілей в бронежилетах зброю під даний патрон неефективно в принципі.

І тому в середині 1970-х років в СРСР було розпочато конкурс «Модерн», завданням якого були розробка і прийняття на озброєння малогабаритного автомата під штатний патрон 5,45 × 39 мм, призначений для заміни АПС в Радянській Армії. Переможцем в ньому був оголошений автомат АКС-74У .

Подальший розвиток пістолета АПС було реалізовано в 1990-х роках, в пізніх моделях конструкції Стєчкіна - ОЦ-23 , ОЦ-27 і ОЦ-33 .

Неповне розбирання пістолета проводиться для чищення, змащення й огляду пістолета в наступному порядку:

  1. витяг магазину з рукоятки пістолета;
  2. відділення затвора від рамки пістолета;
  3. зняття поворотної пружини зі стовбура.

Збірка після неповного розбирання проводиться в зворотному порядку.

Повна розбирання проводиться для заміни несправних частин, у випадках, якщо пістолет потрапив в воду, під дощ, в бруд, сніг, при перекладі на нову мастило, а також після тривалої стрільби в наступному порядку;

  1. неповне розбирання пістолета;
  2. повернення спусковий скоби на місце;
  3. зняття курка з бойового взводу;
  4. відділення щічок від основи рукоятки;
  5. відділення передавального важеля;
  6. відділення роз'єднувача і шепотіла з затвора затримкою від рамки;
  7. витяг сповільнювач;
  8. відділення бойової пружини з штовхачем і клямкою магазину від рамки;
  9. відділення курка від рамки;
  10. відділення спусковий скоби від рамки;
  11. відділення спускового гачка з пружиною і спусковий тягою від рамки;
  12. розбирання затвора;
  13. розбирання магазину.

Збірка після повного розбирання проводиться в такому порядку:

  1. приєднання спускового гачка з пружиною і спусковий тягою до рамки;
  2. приєднання спусковий скоби до рамки;
  3. приєднання курка до рамки;
  4. приєднання бойової пружини з штовхачем і клямкою магазину до рамки;
  5. приєднання сповільнювач;
  6. приєднання роз'єднувача і шепотіла з затвора затримкою до рамки;
  7. приєднання передавального важеля;
  8. приєднання щічок до основи рукоятки;
  9. збірка магазину;
  10. збірка затвора;
  11. збірка після неповного розбирання.
  • пістолет АПБ (АТ-44, виріб 6П13) - «безшумна» модель з глушником, розроблена на початку 1970-х років конструктором А. С. Неугодовим і прийнята на озброєння в 1972 році.

Травматичні і пневматичні копії і репліки АПС [ правити | правити код ]

  • ВПО-504 «АПС-М» - травматичний пістолет під патрон 10 × 22 мм Т (Випускався Вятско-Полянським заводом «Молот» шляхом переробки з бойових пістолетів АПС).
  • МР-355 - травматичний пістолет під патрон 9 мм PA
  • Umarex APS - 4,5-мм пневматичний пістолет
  • Gletcher APS - 4,5-мм пневматичний пістолет ідентичного ваги з рухомим затвором.
  • Gletcher APS-A - 6-мм пневматичний пістолет ідентичного ваги з рухомим затвором для використання в airsoft-іграх.
  • СРСР : 3 грудень 1951 року АПС був прийнятий на озброєння екіпажів бойових машин, перших номерів розрахунків важкої зброї (артилерійських знарядь, станкових протитанкових гранатометів і станкових кулеметів), а також в якості зброї індивідуальної самооборони офіцерів ланки «взвод-рота», що безпосередньо беруть участь в бойових діях; після того, як на озброєння був прийнятий укорочений автомат АКС-74У, з 1981 року в підрозділах почалася активна заміна пістолетів АПС на автомати АКС-74У, і до початку 1990-х років в збройних силах СРСР «Стечкин» залишився тільки в підрозділах військової розвідки [3] . Також знаходився на озброєнні спецпідрозділів КДБ СРСР і МВС СРСР.
  • Вірменія : Знаходиться на озброєнні МВС і співробітників СНБ.
  • Білорусь : На озброєнні ОМОН [4] , СОБР [5] і митних органів [6] .
  • Болгарія : За даними американського оружиеведов Ніка Стедмен, кілька пістолетів АПС було поставлено з СРСР в Народну Республіку Болгарію і після 1990 року вони збереглися на озброєнні Болгарії [7] .
  • Німеччина - після об'єднання Німеччини, деяка кількість пістолетів АПС було закуплено німецькою компанією «Transarms» для німецької поліції [8] .
  • Казахстан : На озброєнні співробітників державної фельд'єгерської служби Республіки Казахстан [9] .
  • Куба : Використовується спецпідрозділом «Avispas Negras» [10] .
  • Росія : Прийнятий на озброєння ФСБ, ФСО і ФСВНГ РФ (використовується спецпідрозділами ОМОН і СОБР), інкасаторів [11] і прокуратури РФ в якості зброї для особистого захисту прокурорів і слідчих [12] .
  • Україна : Складається на озброєнні спецпідрозділів МВС України « Сокіл » [13] [14] , « Грифон » [15] , національної гвардії [16] та інших підрозділів спеціального призначення. Також їх дозволено видавати в якості особистої зброї співробітникам державної фіскальної служби України [17] . є нагородних зброєю [18] .
  1. 1 2 3 4 5 Повчання по стрілецької справі. 9-мм автоматичний пістолет Стєчкіна (АПС). 1957 рік
  2. Ефір «Новини 1 каналу» від 30.11.2015 р
  3. Сергій монетники. Арсенал: «кишеньковий» автомат архівна копія від 28 травня 2014 на Wayback Machine // журнал «Братик», грудень 2008 року
  4. «Знаменитий спецназівських пістолет. Він рази в півтора важче і масивніше звичайного ПМ, зате в обоймі - двадцять патронів, може стріляти чергами ... В ОМОН "Стечкин" озброюють командирів взводів. »
    Володимир Волчков. «Морська піхота» міських вулиць // журнал «Спецназ», 21 листопада 2003
  5. «На озброєнні стоять старі добрі, не раз перевірені в бою радянські зразки. З короткоствольної зброї - "Макарови" і "Стечкин" »
    Микола Козлович. СОБР: територія напруги // журнал «Спецназ», 18 березня 2013
  6. Постанова Ради Міністрів Республіки Білорусь № 202 від 19 лютого 2003 року "Про затвердження переліку спеціальних засобів, видів вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових речовин, що використовуються в митних органах Республіки Білорусь»
  7. журнал «Soldier of Fortune», № 8, 1996.
  8. Юрій Штар. «Стечкин» для німецької поліції // «Зброя», № 9, 2000., стр.12-15
  9. Постанова Кабінету Міністрів Республіки Казахстан № 110 від 2 лютого 1995 «Про заходи щодо реалізації Закону Республіки Казахстан" Про державний контроль за обігом окремих видів зброї "»
  10. prevencion-82.jpg Photo by josip25 | Photobucket
  11. «Організації та їх територіальні підрозділи можуть використовувати до виведення з експлуатації за технічним станом ... 9 мм пістолет АПС ... інше бойову зброю, раніше придбане в установленому порядку і не включене в справжній перелік. »
    Постанова Уряду Російської Федерації № 460 від 22 квітня 1997 «Про заходи щодо забезпечення юридичних осіб з особливими статутними завданнями бойовим ручним стрілецькою зброєю» (в ред. Від 29 травня 2006 року)
  12. Постанова Уряду РФ № 568 від 16 вересня 2006
  13. Олександр Ільченко. Український спецназ: «Ягуари» в ставці Гітлера і ризик за копійки // «Сьогодні. UA »від 26 жовтня 2010
  14. «З січня по вересень 2011 року один із співробітників райвідділу, зловживаючи службовим становищем, привласнив з кімнати для зберігання зброї 22 одиниці зброї: 14 пістолетів ПМ, один автомат АКС-74У, один пістолет СПШ, три пістолети АПС, два пістолети ФОРТ-12»
    Поліна Мірер. Торгівля зброєю в Комінтернівському райвідділі. Справу передано до суду // Mediaport.UA від 6 грудня 2011
  15. «У Донецьку група озброєних автоматами людей пограбувала збройову кімнату спеціального підрозділу МВС судової міліції Грифон. Викрадені 45 автоматів Калашникова і 25 пістолетів, повідомляє прес-служба ГУ МВС України в Донецькій області ... Зокрема, було викрадено ... автоматичні пістолети Стєчкіна (АПС) калібру 9 мм. - 20 одиниць »
    У Донецьку пограбували спецпідрозділ Грифон: забрали 45 автоматів і 25 пістолетів // «Кореспондент. NET »від 29 липня 2014
  16. Під Одесою водолази Нацгвардії вчилися знищувати підводних диверсантів і звільняти заручників // «Думська. NET »від 15 січня 2016
  17. «9-мм пістолет ПМ, або 9-мм ПІСТОЛЕТИ ФОРТ-12, або ФОРТ-14, або ФОРТ-14ТП, або ФОРТ-17, або ФОРТ-21, або 9-мм автоматичний пістолет АПС»
    Наказ міністерства фінансів України № 131 від 2 квiтня 2019 р.
  18. «Н. В. А за яку операцію ви нагороду" За особисту мужність і героїзм "отримали?
    За безліч спецоперацій міністр зазначив, (Андрій дістає пістолет) ось цим АПС, пістолетом-кулеметом Стєчкіна. »
    Вікторія Герасимчук, Неллі Вернер. «З двома нашими батальйону я б МІГ зачістіті Донецьк» // LB.UA від 9 грудня 2014
  • полковник-інженер В. Князьков. Особиста стрілецька зброя // журнал "Юний технік", № 6, 1982. стр.24-27
  • Пономарьов Ю. АПС (рус.) // Калашников: журнал. - 2005. - Січень (№ 01). - С. 34-43.

А за яку операцію ви нагороду" За особисту мужність і героїзм "отримали?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация