WikiZero - Барановичі

  1. Під час Другої Світової війни [ правити | правити код ]
  2. Післявоєнний період [ правити | правити код ]
  3. Голови Барановичського міськвиконкому [ правити | правити код ]
  4. промисловість [ правити | правити код ]
  5. динаміка [ правити | правити код ]
  6. телебачення [ правити | правити код ]
  7. радіо [ правити | правити код ]
  8. Друковані ЗМІ [ правити | правити код ]
  9. Публічні бібліотеки [ правити | правити код ]
  10. Палаци, будинки культури [ правити | правити код ]
  11. музеї [ правити | правити код ]
  12. Кінотеатри [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

місто Барановичі біл. Баранавічи 53 ° 07 'пн. ш. 25 ° 59 'східної довготи. д. H G Я O L Країна Білорусія місто Барановичі   біл Білорусь область Брестська Голова міськвиконкому Юрій Анатолійович Громаковский [1] Історія і географія Заснований 1871 Перша згадка 1627 рік Колишні назви Розвадові,
Нові Барановичі,
Барановичі-Розвадові Місто з 1919 року Площа 84,96 [2] км² Висота НУМ 193 м Тип клімату помірно-континентальний Часовий пояс UTC + 3 Населення Населення ▼ 179 079 [3] людина (2018) Щільність 2110 чол. / км² Національності білоруси - 82,17%,
російські - 9,73%,
поляки - 2,47%,
українці - 1,59%,
інші - 4,04% [4] Конфесії християни різних конфесій,
іудеї Катойконім барановічанін, барановічанка, барановічане [5] цифрові ідентифікатори Телефонний код +375 163 поштові індекси 225320, 225401-225416 Автомобільний код 1 baranovichy.by

Барановичі ( біл. Баранавічи) - місто обласного підпорядкування в Білорусії , адміністративний центр Барановичського району Брестської області .

Розташований на Барановицькій рівнині в межиріччі Щари і її притоки Мишанкі . Барановичі знаходяться практично на прямій, що з'єднує обласний центр Брест (206 км) і столицю Білорусі Мінськ (149 км). Найближчі міста: Ляховичи (17 км), Селянам (42 км), Новогрудок (52 км), Ліда (98 км), Валківська (113 км). Барановичі лежать на рівнинній місцевості, де перепад висот не перевищує 20 м (від 180 до 200 м над рівнем моря). Висота міста над рівнем моря становить 193 м. Протяжність міста - 7 км як із заходу на схід, так і з півночі на південь; разом з тим місто кілька витягнуть (на 8,5 км) в напрямку з південного заходу (від вул. Брестської) на північний схід (до вул. Фабричній) і стиснутий (6,3 км) в напрямку з півночі (вул. Радянська) на південний схід (вул. Фроленкова). Площа, яку займає містом, дорівнює 80,66 км (8066 га, (12 серпня 2012 року). Щільність населення становить понад 2000 осіб на кв. Км.

Найпівнічніша точка міста - вулиця Королик, розташована на північ від заводу автоматичних ліній - 53 ° 10 'пн. ш., південна - д. Узногі, 53 ° 06 'пн. ш. Крайня західна точка розташовується в районі вулиці Бадак - 25 ° 57 'східної довготи. д., східна - в районі перетину вулиць Єгорова та Каштановій - 26 ° 04 'східної довготи. д. Геометричний центр міста - площа Леніна. Всього в місті близько п'ятисот вулиць і провулків загальною довжиною 252,8 км, з них упорядкованих - 129,8 км, освітлених - 240 км.

Барановичі характеризуються дуже вигідним географічним положенням і є великим вузлом найважливіших залізничних і шосейних доріг. Тут близьке розташування магістрального газопроводу , Розвинена система енерго- і водопостачання, сприятливий клімат. У місті розташований ряд великих промислових підприємств.

За даними на середину 2007 року, на 1000 жителів міста припадає 265 одиниць транспортних засобів. Всього в місті їх зареєстровано 56 641 транспортних одиниць.

Місто Барановичі не тільки один з найбільших міст Білорусі за чисельністю населення (восьме місце в республіці), але і один з найважливіших промислових, культурних і освітніх центрів Білорусії.

У Барановичів на початок 2010 року є 21 місто-побратим, серед яких російські Митищі (Підмосков'я), Василеостровский район Санкт-Петербурга , фінський Хейнола , австрійський Штоккерау , польські Бяла Подляска , Гдиня , Повіт Сулєнцин, китайський Пуці , італійська Феррара , латвійська Єлгава , українські Полтава , Нововолинськ та інші.

В другій половині XVII століття в Барановичах розміщувалася єзуїтська місія. В другій половині XVIII століття Барановичі були власністю Мосальские і Неселовський, а в XIX столітті належали графині Є. А. Розвадовського.

Історія міста веде свій відлік з 17 (29 листопада 1871 рік , Коли почався рух по недавно побудованому ділянці залізниці Смоленськ - Брест-Литовська. Ім'я станції, що виникла під час будівництва, дала прилегла село Барановичі, перша згадка про яку зустрічається в заповіті А. Є. Синявської в 1627 році . Тоді ж, в 1871 році, недалеко від станції, з'явилося власне локомотивне депо .

1874 рік - поява залізничного вузла [6] . Дерев'яне будинок вокзалу, станційні споруди, нечисленні будинки, в яких жили залізничники - такими були тоді Барановичі. Нова залізниця дозволила зв'язати Москву з західною околицею країни.

Поштовхом до більш інтенсивного заселення району, прилеглого до станції з півдня, стала подія в травні 1884 року - Мінське губернське правління прийняло рішення про влаштування на поміщицьких землях Розвадовського містечка, який отримав назву Розвадові. Забудова містечка здійснювалася за планом, затвердженим мінським губернатором 27 травня 1884 року. У селищі було 120 будинків і жило півтори тисячі чоловік.

Згідно з планами, затвердженими імператором Олександром III , Передбачалося, що тут же пройде ще одна Залізна дорога - Вільно - Лунинець - Пінськ - Рівне . Тому одночасно, в двох з половиною кілометрах від станції, Московсько-Брестську лінію залізниці перетнули рейки Вільно-Рівненського напрямку Поліських залізниць. На залізничному перехресті виникла ще одна станція Барановичі - Поліських залізниць , Яка стала другим центром формування майбутнього міста.

Як і в першому випадку, в районі станції селилися робочі, торговці. Виникло нове поселення, яке на відміну від Розвадові, що став в неофіційному зверненні Старими Барановичами, отримало назву Нові Барановичі. Воно розвивалося на землях, що належали селянам ряду сіл, розташованих неподалік від нової станції (Светиловичі, Гиров, Узногі). Більш зручні, ніж на поміщицьких землях, умови оренди, близькість адміністративних установ сприяли швидкому зростанню цього поселення.

Із здачею в 1886 році в експлуатацію лінії Барановичі - Волковиськ - Білосток, Барановичі перетворилися на великий залізничний вузол. Розвадові (неофіційна назва «Старі Барановичі») і Нові Барановичі були об'єднані в містечко з загальною назвою Барановичі.

6 жовтня 1888 року в містечку Розвадові було введено міщанське управління.

Поступово Барановичі стали великим залізничним вузлом, пов'язаним з найважливішими економічними центрами країни - центральної і південно-західній Росією, Польщею, Прибалтикою. Це сприяло тому, що розвивається поселення привернуло увагу військового відомства. В районі станції Барановичі Поліських залізниць були побудовані комори, млин і сухарний завод Віленського інтендантства, розміщені кілька батальйонів піхотного полку. Ці починання військового відомства, а також подальший розвиток залізничних станцій вимагали все більше і більше робочої сили.

Коли Старі (містечко Розвадові) і Нові Барановичі злилися, утворивши єдине містечко під загальною назвою Барановичі-Розвадові, воно було своєрідним в адміністративному відношенні цілим: містечко, що мало міщанське управління, входило до складу Новомишской волості, а Нові Барановичі входили частинами в Новомишскую, Столовічскую , Ястрембельскую і Даревский волості Новогрудського повіту Мінської губернії.

В 1894 році Барановичі входили до складу Новогрудського повіту Мінської губернії , Перевищуючи по зростанню демографічних і економічних показників повітове місто [ Джерело не вказано 575 днів ]. У Барановичах швидко зростало населення, розвивалася промисловість, ремесла, торгівля. згідно переписом 1897 року , В Барановичах проживали 8718 осіб, в місті було 834 будинки, працювали 4 промислових підприємства, були двокласні школи - залізничного та добровільного товариств.

Нове поселення мало досить-таки значні розміри, але воно було вкрай невпорядкованим. Як поселення неміське, Барановичі були підпорядковані майже ніяким нормам ні в санітарному, ні в будівельному, ні в протипожежному відносинах. У поселенні Барановичі зовсім не було вулиць: будинки будувалися без жодного плану, без дотримання відстаней між будівлями, освітлення не було не тільки в поселенні, але і в містечку; не було не тільки тротуарів, але навіть жодної мощеної вулиці і рівних площ; не існувало навіть пожежного обозу. На дванадцять тисяч населення не було жодної парафіяльної церкви, жодної загальноосвітньої школи, жодної лікарні. Так характеризували Барановичі в 1903 році у висновку комісії, створеної Мінським губернатором у справі про введення Міського положення в Розвадові і прилеглих до нього поселеннях.

Ця спроба перевести поселення в розряд міст закінчилася безуспішно. Але це не зупинило бурхливого розвитку Барановичів. З'являлися все нові і нові невеликі підприємства, зростала чисельність робітників. Вони, як і всі трудящі царської Росії, страждали від важкого економічного становища, політичного безправ'я, національного гніту. Дорогий була в Барановичах земля, дуже високими ціни на продукти харчування, гас, сірники та інші товари першої необхідності. Активним була участь робітників в революції 1905-1907 років, що охопила всю країну після кривавого воскресіння 9 січня 1905 року. У період першої російської революції 1905-1907 років в Барановичах, в грудні 1905 року, відбулася велика страйк залізничників.

Також в першу російську революцію в 1905 році в Барановичах проходили виступи робітників і солдатів. За півтора тижні до кінця 1905 року 300 залізничників, керованих інженером-есером і підтриманих солдатами залізничної бригади, відмовилися виконувати розпорядження керівництва, вивели з ладу комутатор, зупинили на цій ділянці залізниці рух поїздів. Щоб придушити виступ, через три дні з Вільно прибули війська, а ще через день прибула каральна експедиція генерала Орлова. У місті було введено військовий стан, пройшли масові арешти.

Протягом першого десятиліття XX століття Барановичі стали найбільшим містечком Новогрудського повіту з населенням 30 тис. Чоловік, чотирма церквами, римсько-католицької каплицею, десятьма молитовними будинками, сім'ю початковими школами, двома аптеками, театром і кінотеатром «Едем». Тут практикували 13 лікарів, 6 дантистів, 8 акушерок, ветеринарний лікар. перед Першою світовою війною в Барановичах працювали 3 цегельних, 2 лісопильних, маслоробний, чавуноливарний, сухарний заводи, 2 млини і 3 фабрики млинових жорен .

З початком Першої світової війни в Барановичах розміщувалися великі сили Російської Імператорської армії. C 3 серпня 1914 р по 8 серпня 1915 року в місті розташовувалася Ставка Верховного головнокомандувача великого князя Миколи Миколайовича (в районі розташування залізничної бригади неподалік від станції Барановичі-Поліські), куди 10 разів приїжджав імператор Микола II . Ставка складалася з 2 залізничних складів і базувалася приблизно в місці нинішнього стадіону Барановичського державного університету .

Барановичі стали першим містом Російської імперії, де 8 червня 1915 р встановлено пам'ятник героям Першої світової війни (він був знесений в 1950-х рр.)

Під час відступу 1915 року у вересні був окупований німецькими військами.

У липні 1916 року в передмісті Барановичів відбулося наступ російської армії . Однак, незважаючи на проявлений російською армією масовий героїзм і невеликий тактичний успіх, наступ завершилося безрезультатно.

5 січня 1919 року в Барановичах була встановлена ​​радянська влада. 6 лютого 1919 року Барановичі були оголошені містом і центром повіту Мінської губернії БССР. У 1921 році за Ризьким мирним договором місто відійшло до Польщі і до 1939 року входив до її складу зі статусом центру повіту (повіту) Новогрудського воєводства.

У ці роки в Барановичах йшло будівництво нового православного храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці . Під керівництвом Н. Бруні, який брав участь у розписі Варшавського собору, на стінах храму в Барановичах були закріплені деякі мозаїчні полотна з Варшави. Серед них була і частина мозаїки Н. А. Кошелева «Спас з будівельником» ( «Спас з донатором»), що представляє Л. Н. Бенуа, який тримає модель собору, а також невеликий фрагмент композиції В. М. Васнецова «Про Тобі радіє ... ». На думку фахівців, Барановицька мозаїки відносяться до найкращого з того, що було створено в світі [ Джерело не вказано 1153 дня ] В області музичного мистецтва в XIX - початку XX століть. (У 1953 р в зв'язку з тим, що в соборі встановлені мозаїки, він був оголошений архітектурним пам'ятником і узятий під охорону державою).

У 1939 році в Барановичах було 27,4 тис. Жителів. З вересня 1939 року, в результаті домовленостей між СРСР і Німеччиною про фактичне поділ Польщі , І наступного наступу Червоної Армії місто Барановичі увійшов до складу БССР і з 4 грудня 1939 року стало обласним центром .

До початку Великої Вітчизняної війни в місті і області було ліквідовано безробіття, заробили школи з навчанням українською, російською, польською мовами та ідиш. Діяв драматичний театр, учительський інститут, видавалася газета «Чирвоная Звязда» ( «Червона зірка»), розвивалася радіофікація . У той же час населення дізналося невідомі раніше риси радянського ладу: почалися чистки і арешти. З ініціативи НКВД були організовані масові депортації «неблагонадійних» громадян в Казахстан і Сибір.

Під час Другої Світової війни [ правити | правити код ]

В ході Другої світової війни 27 червня 1941 року місто було окуповане німецькими військами. Більше 50 тис. Військовополонених і цивільних осіб були розстріляні і закатовані в таборі військовополонених № 337 близько жд. ст. «Лісова» , недалеко від міста [7] .

Німці створили в місті Барановицьке гетто , Куди були зігнані близько 30 000 євреїв міста і його околиць. Населення гетто було знищено в 1942 році в рамках т. Зв. « остаточного вирішення єврейського питання » [8] . Неподалік від станції Барановичі-Поліські в 1942 році гітлерівці розстріляли ешелон з чехословацькими євреями, який прямував в Освенцим . Бургомістрами міста були Віктор Войтенко (1941-1943) і Юрій Соболевський (1943-1944).

У місті діяло підпілля і окружна антифашистська організація. За час Другої світової війни Барановичі були сильно зруйновані. Місто було звільнено 8 липня 1944 в результаті наступу військ I Білоруського фронту і партизан Барановичського і Мінського з'єднання на Барановічсько-Слонімськом напрямку ( операція «Багратіон» ). Ця дата відзначається як День визволення міста.

Післявоєнний період [ правити | правити код ]

Вже за підсумками першого післявоєнного десятиліття в місті був повністю відновлений довоєнний рівень розвитку, працювало близько 40 промислових підприємств, артілей і майстерень. Серед них артіль «Червоний металіст» (нині завод станкопринадлежностей), мотороремонтний завод (нині автоагрегатний), артіль «Комунарка» (колишня трикотажна фабрика), артіль «Восход» (фабрика художніх виробів), які сьогодні є одними з найбільших підприємств міста.

8 січня 1954 року Барановицька область була ліквідована, а її територія включена в Брестську область. З травня 1954 року м Барановичі став центром Новомишского району, а з квітня 1957 року - Барановичського району.

На честь 20-річчя визволення міста Барановичі від німецької окупації влітку 1964 року було запалено Вічний вогонь і відкритий пам'ятник Визволення.

У 1970 році в Барановичах було 102 тис. Жителів, в 2011 році - 175 тис. Жителів. 28 травня 2011 року м відсвяткував своє 140-річчя [9] .

Голови Барановичського міськвиконкому [ правити | правити код ]

В СРСР всі головні рішення, які визначали життя міста, здійснювалися (узгоджувався) Першим секретарем Барановичського міського комітету Комуністичної партії Білорусії , Що була частиною Комуністичної партії Радянського Союзу .

Нижче наведено список голів Барановичського міського виконавчого комітету [10]

  • 1940-1941 - ПІКОЛО, Андрій Петрович
  • 07.1944 - 06.1945 - Бурий, Андрій Хомич
  • 06.1945 - 01.1946 - Катишев, Федір Васильович
  • 01.1946 - 05.1946 - Черненко, Олексій Васильович
  • 06.1946 - 01.1948 - Гордієнко, Андрій Арефановіч
  • 01.1948 - 09.1951 - Диев, Микола Ілліч
  • 09.1951 - 01.1957 - Царюк, Володимир Зенонович
  • 02.1957 - 11.1958 - Ділок, Михайло Іванович
  • 12.1958 - 01.1963 - Маршін, Микола Тимофійович
  • 02.1963 - 03.1967 - Терешко, Павло Вікторович
  • 03.1967 - 02.1969 - Саєнко, Олексій Петрович
  • 02.1969 - 10.1973 - СТАВРОВСЬКИЙ, Інна Арсеніївна
  • 10.1973 - 10.1988 - Акуленко, Михайло Олександрович
  • 10.1988 - 01.1995 - Лобко, Микола Миколайович
  • 01.1995 - 06.1997 - Захарченко, Валерій Миколайович
  • 06.1997 - 04.2000 - Павлов, Михайло Якович
  • 04.2000 - 21.10.2013 - Дичковський, Віктор Іванович
  • 22.10.2013 - наст. час - Громаковский, Юрій Анатолійович
Клімат Барановичів

Показник Січень. Лют. Березня квіт. Травень Червень Липень серп. Сіна. Окт. Лист. Груд. Рік Абсолютний максимум, ° C 11,0 14,7 20,1 26,0 31,5 32,9 34,7 35,7 31,5 26,1 17,8 11,1 35,7 Середній максимум, ° C -1,7 -0 , 8 4,5 12,8 19,1 21,6 23,9 23,3 17,4 11,0 3,9 -0,7 11,2 Середня температура, ° C -4,1 -3,8 0 , 6 7,6 13,5 16,2 18,3 17,5 12,3 7,1 1,3 -2,9 7,0 Середній мінімум, ° C -6,5 -6,6 -2,8 2,9 8,0 11,1 13,1 12,3 8,0 3,8 -0,7 -5,1 3,1 Абсолютний мінімум, ° C -33,9 -37,8 -28,9 - 10 -5 0,9 3,9 -1,1 -3 -11 -19 -29,9 -37,8 Норма опадів, мм 39 32 40 33 59 83 94 59 57 43 42 46 627 Джерело: Погода і клімат

Середньомісячна номінальна нарахована заробітна плата (до вирахування прибуткового податку і другій частині страхових відрахувань) в Барановичах в 2017 році склала 685,5 рублів (близько 345 доларів), що трохи нижче середньої зарплати в Брестській області (699 рублів). Барановичі займають 39-е місце за рівнем заробітної плати серед 129 районів і міст обласного підпорядкування Республіки Білорусь [11] .

промисловість [ правити | правити код ]

У 2009 році обсяг промислового виробництва продукції в фактичних відпускних цінах склав 1320 млрд руб.

Основу економіки міста складають близько чотирьох десятків підприємств машино- і верстатобудування, будівельної індустрії, легкої і харчової промисловості, які постачають свою продукцію не тільки для підприємств республіки, а й в цілий ряд країн СНД і далекого зарубіжжя.

Підприємства м Барановичі:

  • машінобудівної промісловості:

ВАТ «558 Авіаційний ремонтний завод» виконує ремонт і модернізацію військових літаків і вертольотів, розробку і виготовлення апаратури радіотехнічної захисту); ЗАТ «Атлант» Барановичский верстатобудівний завод виробляє компресори для Мінського заводу холодильників , Різну побутову техніку; ВАТ «Барановичский автоагрегатний завод» випускає вузли і механізми, використовувані при виробництві автомашин сімейства « МАЗ »І тракторів« Беларус »; РУП «Барановичский завод автоматичних ліній» випускає металорізальні верстати, автоматичні лінії, а також здійснює поставку нестандартного обладнання для реконструкції локомотивних і вагонних депо; ВАТ «Барановичский завод станкопринадлежностей» випускає верстатну оснащення: лещата, токарні патрони, пневмоциліндри, електромагнітні затискні головки, поворотні столи; ВАТ «Барановичский завод торгового машинобудування» (Торгмаш) виробляє широкий спектр машин і устаткування для підприємств масового харчування і торгівлі.

  • хімічної промисловості: завод побутової хімії ВАТ «Бархам».
  • будівельної промисловості: завод будівельних деталей; ВАТ «Завод залізобетонних виробів»; ВАТ «Барановичский комбінат залізобетонних конструкцій».
  • харчової промисловості: комбінат харчових продуктів; молочний комбінат; м'ясоконсервний комбінат; ВАТ «Барановічхлебопродукт».
  • легкої промисловості: ВАТ «Барановицьке виробниче бавовняне об'єднання»; швейна фабрика «Барановицька швейна фабрика»; взуттєва фабрика.

Також в місті існує відділення Білоруської залізниці.

Чисельність населення (по роках) [12] 1996 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 167 300 ▲ 168 395 ▲ 168 116 ▼ 167 907 ▼ 167 201 ▲ 166 786 ▼ 166 122 ▼ 166 075 ▲ 166 304 ▲ 166 754 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 ▲ 168 098 ▲ 169 094 ▲ 169 841 ▲ 170 685 ▲ 177 177 ▲ 178 889 ▲ 179 122 ▲ 179 439 ▼ 179 079 Національний склад за перепису 2009 року [13] всього (2009) білоруси російські поляки українці євреї 168 240 138 236 82,17% 16367 9,73% 4159 2,47% 2672 1,59% 116 0,07% вірмени татари цигани азербайджанці литовці 108 0,06% 101 0,06% 88 0,05% 73 0,04% 75 0,04%

динаміка [ правити | правити код ]

Населення 179 079 [3] людина (1 липня 2018 року). Збільшення населення забезпечується припливом в місто і будівництвом нових районів. На даний момент активно будується новий район на 20 тис. Жителів Боровко (Південно-Захід) . У генеральному плані міста Барановичі заплановано будівництво та інших нових районів міста: Дубово, Північний-2, Борівці.

В кінці 2012 року в територію міста було включено 11 населених пунктів, що відносяться раніше до території Барановичського району. Таким чином населення міста виросло відразу на 7730 осіб, зареєстрованих на включеній території [14] .

Рівень природного приросту в місті позитивний і становив у 2010 році +0.035% від загального населення.

У 2010 році на 2197 новонароджених довелося 2137 померлих (+58). У той час як в 2009-2157 і 2203 відповідно (-46).

У 2017 році в Барановичах народилося 1984 і померло 1913 осіб. коефіцієнт народжуваності - 11,1 на 1000 чоловік (середній показник по Брестській області - 11,8, по Республіці Білорусь - 10,8), коефіцієнт смертності - 10,7 на 1000 чоловік (середній показник по Брестській області - 12,8, по Республіці Білорусь - 12,6) [15] . За рівнем народжуваності в 2017 році Барановичі ділили з Пинском 11-12-е місця серед 23 міст країни з населенням понад 50 тисяч осіб, за рівнем смертності - 8-9-е місця (з Кобрином), за рівнем природного приросту / убутку населення ( +0,4) - 11-12-е місця (з Гомелем) [16] .

У місті 23 середніх загальноосвітніх закладів: 5 гімназій, 3 ліцеї, 15 середніх загальноосвітніх шкіл. Також в місті працює 3 музичних, 1 хореографічна і 1 художня школи, 44 дошкільних заклади, 2 спеціальних дошкільних установи для дітей з особливостями психофізичного розвитку № 45, 51 і спеціальні групи для дітей з порушеннями зору і слуху в дитячому садку № 47.

Професійно-технічна освіта представлено професійними ліцеями машинобудування і будівництва, а також професійно-технічних коледжем сфери обслуговування [17] .

Середня спеціальна освіта в Барановичах можна отримати в економіко-юридичному коледжі, технологічному коледжі Білкоопспілки, коледжі легкої промисловості, в музичному училищі.

Вища освіта представлена Барановицька державним університетом , Створеним відповідно до Указу президента від 23 червня 2004 року. В університеті п'ять факультетів: інженерний, факультет економіки і права, факультет педагогіки і психології, факультет слов'янських та германських мов і факультет довузівської підготовки.

Освіта в університеті отримують більше 5500 студентів. На 28 кафедрах університету працюють понад 360 викладачів, серед яких 8 докторів наук і професорів, 52 кандидата наук і доцента, понад 50 магістрів.

Основним транспортом в місті є автобус . На даний момент в місті діє 32 маршрути. Крім цього, в місті діє мережа маршрутних таксі міського та приміського значення. У подальшій перспективі планується проведення тролейбусної мережі та будівництво тролейбусного парку по вулиці Бадак, в західній частині міста [18] .

Також в Барановичах розташовані два пасажирських залізничних вокзали ( центральний и Поліський ) І кілька станцій, що утворюють один з найбільших в країні залізничних вузлів [19] .

телебачення [ правити | правити код ]

У Барановичах на 39 частотному каналі (618 МГц) в стандарті DVB-T виробляється мовлення цифрового пакету (першого мультиплексу) наступних телевізійних каналів: Білорусь 1 , Білорусь 2 , Білорусь 3 , ОНТ , СТВ , НТВ-Білорусь , РТР-Білорусь , світ [20] .

На 26 частотному каналі виробляється мовлення в стандарті DVB-T2 другого мультиплексу: « російський ілюзіон »,« Кіномікс »,« Дитячий світ »,« Білорусь 5 »,« ВТВ », восьмий канал , рідне кіно , ТВ-3 , ТНТ -International, RU.TV , карусель , Шансон, Моя планета , Росія До , Полювання та рибальство , садиба , Сетанта Спорт , КХЛ ТБ [21] .

На 31 частотному каналі виробляється мовлення в стандарті DVB-T2 третього мультиплексу: Цілком Таємно , кухня ТВ , Бел Муз-ТВ , RTVi , чоловіче кіно , спілка , Кіносемья , БелРос , TiJi , Gulli Girl , « Дитячий »,« Мультимания », TV1000 Action , TV1000 , Кинохит , Індійське кіно , ТV1000 Русское кино , Телемагазин [22] .

радіо [ правити | правити код ]

У місті Барановичі віщають 11 радіостанцій:

Друковані ЗМІ [ правити | правити код ]

У Барановичах видається кілька газет.

  • Intex-press (З 1994 року) - суспільно-політичний тижневик [23] .
  • Барановицьке виробниче комунальне унітарне підприємство "Об'єднана газета« Наш край »(c 21 вересня 1939 року)

Публічні бібліотеки [ правити | правити код ]

Централізована бібліотечна система була створена в 1978 році. В її складі - сім бібліотек, в тому числі центральна міська бібліотека імені В. П. тавлі , Центральна дитяча бібліотека, п'ять філій. У структурі ЦБС три стаціонарних пункту видачі і один бібліобус. Станом на січень 2012 року бібліотечний фонд міста становив 599 690 примірників.

Палаци, будинки культури [ правити | правити код ]

Для жителів міста відкриті міський Будинок культури, ГУК «Палац культури м Барановичі» (колишній Палац культури «Текстильник»), Палац культури залізничників і інші будинки культури.

Популярністю серед городян користуються народні танцювальні ансамблі «Юність», «Юрочка», «Ляльки», ансамблі бальних танців «Фієста», «Весма», ансамблі естрадних танців «Карусель» і «Вояж», і танцювальні колективи: найтитулованіші мажоретки та чирлідери «Холідей» і «Крутая малеча». Міський естрадно-симфонічний оркестр часто виїжджає на гастролі за кордон.

У Барановичах працюють ряд музичних груп. Серед них лауреат міжнародних конкурсів група «Контраданс» (згодом перейменована в «Літуус»). Цей колектив створений в 1992 році випускниками вищих музичних закладів Білорусії.

музеї [ правити | правити код ]

Барановичский краєзнавчий музей [24] (В 2016 році - 42 960 музейних предметів основного фонду, 53,4 тис. Відвідувань) [25] .

Музей історії залізниці
Музей залізничної техніки міста Барановичі має понад 400 експонатів, серед яких макет залізничній станції і діючий семафор.

Кінотеатри [ правити | правити код ]

  • Кінотеатр «Жовтень» (в центрі міста)
  • Кінотеатр «Зірка» (в колишньому Будинку офіцерів)

Система охорони здоров'я складається з 14 лікувально-профілактичних закладів, в яких працюють 3658 лікарів і медпрацівників середньої ланки. У місті Барановичі і Барановицькому районі проживає близько 45 тис. Дітей, медична допомога яким надається на базі Барановицькій дитячої міської лікарні .

Для занять фізкультурою і спортом до послуг городян стадіон, 4 закритих і 4 міні-басейну, 54 спортивних зали, 12 спортивних клубів, 23 стрілецьких тири. У місті працюють 5 дитячих та юнацьких спортивних шкіл.

У 2017 році в місті було зареєстровано 1411 злочинів, або 787 в перерахунку на 100 тисяч осіб (в Бресті - 765, в Пінську - 713, в середньому по області - 774) [26] . У Барановичах розташовуються СІЗО № 6 і одне виправний заклад відкритого типу Департаменту виконання покарань МВС Республіки Білорусь [27] .

  • На самому початку місто було повністю «дерев'яним». Причому, дерев'яні були і тротуари , Чого не було в багатьох містах того часу.
  • Барановичі - єдиний білоруський місто, в якому діють два повноцінних залізничні вокзали.
  • Будинки XIX - початку XX ст., Що належать єврейській громаді [28]
  • Костел Богоматері Фатімської
  • костел Хрестовоздвиженський (Дерев'яний), 1924 рік
  • Костел св. Зигмунта
  • костел Троїцький
  • Музей історії залізниці
  • Пам'ятник горобця біля кінотеатру «Жовтень», 2003 рік. Монумент був встановлений республіканської громадської організацією «Охорона птахів Білорусі» в рамках національної кампанії «Будинковий горобець - птах 2003 року» (в знак подяки за допомогу з боку цієї птиці в боротьбі проти комах-шкідників)
  • Пам'ятник жертвам епідемій 1920-23 років
  • Пам'ятник локомотиву ЕM 270-30 на в'їзді в місто
  • Пам'ятний знак «Літак МіГ-29» біля воріт 61-й авіабази [29]
  • Пам'ятник літаку МіГ-19ПМ на вулиці Войкова
  • Пам'ятник паровозу Ем 710-30 на ж / д вокзалі Барановичі-Поліські
  • собор Покровський
  • Пожежне депо
  • Реконструйована аптека по вул. Тельмана
  • садиба Адама Міцкевича в Заосьє
  • Садиба Королівських, 1870-ті роки
  • Садиба Розвадовського «Розвадові»
  • Храм протестантський християн адвентистів сьомого дня
  • Церква св. Олександра Невського
  • Церква св. Дружин-мироносиць
  • Церква Святого великомученика Георгія Побідоносця
  • У центрі міста «Вічний вогонь» в пам'ять воїнам загиблим при визволенні міста Барановичі під час Другої світової війни.
  • Меморіальний комплекс «Урочище Гай»
  • У Східному мікрорайоні міста встановлено вантажний автомобіль ЗІС-5 в пам'ять про подвиги воїнів-автомобілістів в роки Великої Вітчизняної війни
  • Пожежна автоцистерна АЦ-40 на базі ЗІЛ-157 1962 року випуску. Пам'ятник встановлено на вулиці Кірова поруч з пожежною аварійно-рятувальної частиною № 3.
  • Пам'ятник воїнам-артилеристам - 76,2 мм дивізіонна гармата ЗІС-3 зразка 1942 року перебуває в мікрорайоні «Другі Третьяков»
  • Можна також згадати, що на початку 90-х на бульварі Бородінської в Північному мікрорайоні міста був встановлений каркас балістичної ракети Р-12 як символ роззброєння. 23 травня 1990 року військовій базі «Лісова» під Барановичами в ході виконання договору про ліквідацію РСМД (ракет середньої і малої дальності), підписаного США і СРСР в 1987, році було демонтовано остання в СРСР така ракета. (У 2006 році ракета Р-12, що простояла більше 15 років, була демонтована і перенесена в мінський музей «Лінія Сталіна»).
  1. http://brest-region.gov.by/index.php/upravlenie/ispolnitelnaja-vlast/predsedateli-gorispolkomov/550-predsedatel-baranovichskogo-gorispolkoma-dichkovskij-viktor-ivanovich Брестський облвиконком
  2. Збірник «Реєстр земельних ресурсів Республіки Білорусь» (За станом на 1 січня 2015 г.)
  3. 1 2 Соціально-економічний розвиток регіонів Республіки Білорусь в січні - серпні 2018 р // Національний статистичний комітет Республіки Білорусь. - Мн., 2018.
  4. Результати перепису 2009 року
  5. Городоцька І. Л., Левашов Е. А. Барановичі // Російські назви жителів: Словник-довідник. - М .: АСТ , 2003. - С. 41. - 363 с. - 5000 екз. - ISBN 5-17-016914-0 .
  6. Барановичі // Новий енциклопедичний словник : У 48 томах (вийшло 29 томів). - СПб. , Пг. , 1911-1916.
  7. http://lesnaja.baranovichi.edu.by/ru/main.aspx?guid=32701 (неопр.). lesnaja.baranovichi.edu.by. Дата обігу 8 жовтня 2015.
  8. Голокост в Барановичах
  9. Пантеон героїв в Барановичах забудовують гаражами
  10. Барановицька керівники
  11. Регіони Республіки Білорусь. - Т. 1. - Мн. : Національний статистичний комітет Республіки Білорусь, 2018. - С. 191-194.
  12. Чисельність населення по містах та районах Брестської області , Головне статистичне управління Брестської області
  13. Перепис населення 2009 року Національний склад Республіки Білорусь. Том 3 . - Мн. , 2011 - С. 106-107.
  14. Указ президента Республіки Білорусь «Про деякі питання адміністративно-територіального устрою м Барановичі і Барановичського району» (неопр.). Pravo.by (8 липня 2012). Дата обігу 11 липня 2018.
  15. Демографічний щорічник Республіки Білорусь. - Мн. : Національний статистичний комітет Республіки Білорусь, 2018. - С. 157-159.
  16. Демографічний щорічник Республіки Білорусь. - Мн. : Національний статистичний комітет Республіки Білорусь, 2018. - С. 157-174.
  17. Професійно-технічна освіта
  18. http://www.borovki.info/files/baranovichi-genplan-2004.pdf
  19. 140-й рік народження відзначає станція Барановичі-Центральні | Барановичі. Наш край. Головні новини Барановичів і району. Розклад автобусів та поїздів. районна газета (неопр.). www.nashkraj.by. Дата обертання 22 жовтня 2015.
  20. Республіканське унітарне підприємство «Білоруський радіотелевізійний передавальний центр» Читальний зал 21 червня 2012 року.
  21. Республіканське унітарне підприємство «Білоруський радіотелевізійний передавальний центр» Читальний зал 11 вересня 2016 року.
  22. Республіканське унітарне підприємство «Білоруський радіотелевізійний передавальний центр» Читальний зал 29 серпня 2016 року.
  23. «Intex-press»: як все починалося Читальний зал 19 грудня 2015 року., Сайт Intex-press
  24. Барановичский краєзнавчий музей (неопр.).
  25. Культура Республіки Білорусь. - Мн. : Національний статистичний комітет Республіки Білорусь, 2017. - С. 25.
  26. Регіони Республіки Білорусь. Соціально-економічні показники. 2018. - Том 1. - Мн. : Національний статистичний комітет Республіки Білорусь, 2018. - С. 324-328.
  27. Департамент виконання покарань МВС Республіки Білорусь
  28. Єврейська спадщина в Барановичах
  29. Встановлено «МіГ»

Aspx?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация