WikiZero - Кеннеді, Роберт

  1. біографія
  2. вбивство
  3. сім'я
  4. пам'ять
  5. Див. також

open wikipedia design.

У Вікіпедії є статті про інших людей з прізвищем Кеннеді . Роберт Кеннеді Robert F. Kennedy У Вікіпедії є статті про інших людей з прізвищем   Кеннеді попередник Кеннет Кітінг наступник Чарльз Гуделл Президент Джон Кеннеді
Ліндон Джонсон попередник Вільям Роджерс наступник Ніколас Каценбах народження 20 листопада 1925 (1925-11-20)
Бруклайн [1] [2] , Массачусетс смерть 6 червня 1 968 (1968-06-06) (42 роки)
Лос Анджелес , Каліфорнія Місце поховання Батько Джозеф Кеннеді матір Роза Кеннеді дружина Етель Скейкел Кеннеді [D] діти Кетлін Кеннеді Таунсенд [D] , Джозеф Кеннеді (другий) [D] , Роберт Кеннеді (молодший) , Девід Кеннеді [D] , Кортні Кеннеді Хілл [D] , Майкл Кеннеді [D] , Керрі Кеннеді [D] , Крістофер Кеннеді [D] , Дуглас Кеннеді [D] , Рорі Кеннеді і Макс Кеннеді [D] партія Демократична Освіта Бейтс-коледж ( V-12 )
Гарвардський університет ( AB )
віргінський університет ( LL.B. ) Віросповідання католицтво автограф нагороди Сайт rfkmemorial.org роки служби 1944 - 1 946 належність США Рід військ Військово-морські сили США битви Медіафайли на Вікісховища

Роберт Френсіс (Боббі) Кеннеді ( англ. Robert Francis "Bobby" Kennedy; 20 листопада 1925 (1925-11-20), Бруклайн [1] [2] - 6 червня 1 968 ) - американський політичний і державний діяч. Також відомий за ініціалами RFK.

біографія

Третій з чотирьох синів Джозефа П. Кеннеді (В сім'ї було дев'ятеро дітей), Роберт Кеннеді був молодший загиблого в 1944 р Джозефа-молодшого і убитого президента Джона Ф. Кеннеді .

закінчив Гарвардський університет і школу права в університеті Вірджинії.

Після загибелі в 1944 р старшого з братів, Джо-молодшого, Джон Кеннеді став головною надією сім'ї, а Боббі підтримував брата в його політичній діяльності. У 1952 р Боббі очолив кампанію з виборів брата в Сенат; в 1960 р допоміг JFK добитися висунення його кандидатури на пост президента США від демократичної партії, а потім і зайняти президентське крісло. Згодом Джон Кеннеді призначить брата генеральним прокурором , Що стало першим випадком в американській історії, коли президента і його радника пов'язує таке близьку спорідненість.

У 1951 році працював в міністерстві юстиції, що відали наглядом за кримінальним судочинством, потім в підкомітеті у Маккарті . Найбільше справу, проведене Робертом Кеннеді через підкомітет, було викриття в шахрайстві міністра авіації США Г. Телботта.

З 1961 року входив до адміністрації брата, займаючи пост Генерального прокурора (міністра юстиції). В історії адміністрації президента Кеннеді Боббі брав участь у вирішенні проблеми Карибської кризи і питань громадянських прав. Як один з найбільш довірених людей був членом групи з вирішення « Карибської кризи ».

Після смерті Джона Кеннеді 9 місяців перебував на посаді Генерального прокурора США при президенті Джонсона . Пішов у відставку у вересні 1964 року , І в листопаді того ж року був обраний в Сенат від штату Нью Йорк .

Смерть брата сильно змінила Роберта Кеннеді і вплинула на його точку зору і політичну позицію. У його промовах стали звучати вислови про побудову суспільства, заснованого на співчутті і моральних принципах. Його промови охоплювали дуже широке коло тем: цивільні права, свобода, демократія, бідність, права людини, освіта, охорона здоров'я, війна і мир.

В 1968 році балотувався на пост президента США від Демократичної партії.

У 1968 році перед Кеннеді постала дилема: незважаючи на те, що він не збирався балотуватися в президенти після смерті брата, він змушений був зробити це. Кеннеді включився в передвиборну гонку, стоячи на платформі, сильно відрізняється від позицій всіх інших кандидатів. Він не тільки хотів зупинити війну у В'єтнамі, але і в корені змінити устрій країни. Роберт Кеннеді хотів розбудити в людях пристрасне бажання переробити не тільки власну країну, а й перебудувати весь світ, зробити його краще. Його власний стиль був також абсолютно незвичним: це була суміш ідей творчих і вкрай радикальних з консервативними поняттями самопожертви, моралі і працьовитості. У той час як його суперник з табору демократів Юджин Маккарті звертався в основному до молодих інтелектуалів, аудиторія Кеннеді була зовсім іншого роду: там були молоді і літні, багаті і блакитні комірці , Представники всіх рас. Журналісти порівнювали його вплив на слухачів з тим, яке виробляють на своїх глядачів рок-зірки.

Одним з найбільш значущих напрямів його політичної діяльності була боротьба за рівні права для афроамериканців в США. Так, в кінці 1960-х років він відвідав неблагополучний негритянський район Бедфорд - Стайвесант в Брукліні . Вражений соціальними проблемами, він створив Корпорацію по відновленню Бедфорда - Стайвесант ( англ. Bedford-Stuyvesant Restoration Corporation) [4] .

вбивство

Роберт Кеннеді помер 6 червня 1968 року після смертельного вогнепального поранення в результаті замаху Серхана Бішара Серхана 5 червня відразу після виголошення промови з приводу перемоги на попередніх виборах в штаті Каліфорнія в буфетної готелю «Амбасадор».

сім'я

З 1950 року був одружений на Етель Скейкель. У шлюбі у них народилося 11 дітей.

  1. Кетлін Хартінгтон (Р. 1951) - адвокат, була віце-губернатором штату Меріленд з 1995 по 2003 рік.
  2. Джозеф Патрік II (Р. 1952) - бізнесмен і політик, полягає в Демократичній партії США.
  3. Роберт Френсіс (молодший) (Р. 1954) - власник радіокомпанії, активіст і адвокат, що спеціалізується на захисті навколишнього середовища.
  4. Девід Ентоні (1955-1984) - помер від передозування кокаїну.
  5. Мері Кортні (Р. 1956) - працювала на дитячому телебаченні, була представником ООН в фонді боротьби зі СНІДом.
  6. Майкл Лемуан (1958-1997) - очолював некомерційну енергетичну організацію брата Джозефа, розбився на смерть, катаючись на лижах.
  7. Мері Кері (Р. 1959) - письменниця, захисник прав людини.
  8. Крістофер Джордж (Р. 1963) - бізнесмен.
  9. Метью Максвелл Тейлор (Р. 1965) - письменник.
  10. Дуглас Гарріман (Р. 1967) - відомий журналіст.
  11. Рорі Елізабет Кетрін (Р. 1968) - засновник некомерційної організації, що спеціалізується на створенні соціальних фільмів.

пам'ять

Кеннеді в популярній культурі

  • Про Роберта Кеннеді знято, принаймні, два серіали і два фільми - це серіал «Роберт Кеннеді і його часи» (Robert Kennedy & His Times, тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять ), РФК (RFK, 2002 ), «Боббі» ( англ. Bobby , 2006 ) І серіал клан Кеннеді (2011). Роберт Кеннеді - один з головних героїв фільму «Тринадцять днів» (2000) про Карибську кризу.
  • поет Євген Євтушенко в 1967 році зустрічався з Робертом Кеннеді і в 1968 році, після загибелі сенатора, написав про нього вірш «Я пристрелив епохою» (уривок з поеми «Під шкірою статуї Свободи»). Крім нього вірші на смерть Роберта Кеннеді написали: Роберт Рождественський ( «Кричи, Америка»), Андрій Вознесенський ( «Червень - 68»), Роберт Ловелл, Нело Різі ( «Америка»), Франко Трікол і ін.
  • Роберт Кеннеді став прототипом слідчого Еймса в романі Л. Уайта «Рафферті» про розслідування злочинності в профспілках сенатським комітетом, який був екранізований в СРСР 1980 р Роль Еймса виконував Олександр Кайдановський .
  • Також він став прообразом Люка Шеннона в романі Дж. Хорана «Потрібний образ» (1969) про сім'ю американських політиків-ірландців, які проводять розслідування корупції комітетом Конгресу США з тим, щоб обрати старшого брата Люка, конгресмена Келлі Шеннона, губернатором, а потім президентом.

Див. також

твори

Примітки

література

  • Burner D., West Thomas R. The torch is passed. The Kennedy brothers and American liberalism. - NY, 1984. - 254 p.
  • Dear senator Kennedy. - NY: Dodd, Mead & Comp., 1966. - 128 p.
  • Goode S. Assossination: Kennedy, King, Kennedy. - NY: Watts, 1979. - 177 p.
  • Kennedy R. Time to remember. - тисячі дев'ятсот сімдесят чотири.
  • Schlesinger A. Robert Kennedy and his time. - 1978. - 1060 p.
  • Громико А. А. , Кокошин А. А. Брати Кеннеді. - М., 1985. - 480 стор.
  • Чернявський Г. І., Дубова Л. Л. Клан Кеннеді. - М.: Молодая гвардия, 2014. - 713 с. - ISBN 5-235-03646-8 .
  • Яковлєв Н. Н. Котрі порушили грань. - М., 1970. - 350 стор.

посилання

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация