WikiZero - Бразильсько-російські відносини

  1. Російсько-бразильська комісія високого рівня зі співробітництва [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

Російсько-бразильські відносини ( порт. relações entre Brasil e Rússia) є традиційно тісними, відносини характеризувати важливим співробітництвом в торгових, військових і технологічних галузях. В наш час Бразилія є важливим партнером Російської Федерації із загальними інтересами в космічної технології , військовій техніці , технології зв'язку і в інших сегментах. У 2012 році на Бразилію довелося 0,7% товарообігу Росії, обсяг зовнішньої торгівлі склав 5,9 млрд доларів, в тому числі російський експорт 2,8 млрд доларів [1] .

Бразилія була першою державою Латинської Америки, з яким Росія встановила дипломатичні відносини, в силу того, що Бразилія була тоді монархією .

Відносини СРСР і Бразилії складалися спочатку важко багато в чому тому, що влада латиноамериканської країни побоювалися «експорту революції». У Бразилії до початку 1980-х років діяла досить жорстка цензура, і книги революційного змісту, знайдені під час арешту, оголошувалися «знаряддям політичного злочину» [2] . після спроби революції 1935 року цензура посилилася - один час арештовувалися всі книги на іноземних мовах для перевірки, а заборонені спалювалися [2] . Наприклад, в 1937 році було зроблено попередження всім власникам друкарень, видавництв і книгарень що вони будуть покарані вилученням всього прибутку, якщо будуть продавати праці Маркса, Леніна, Сталіна, Троцького і «інших заборонених російських авторів» [2] . Під час холодної війни Бразилія, як і більшість західних країн, мала нейтральну, але досить холодну позицію по відношенню до радянському Союзу . Дипломатичні відносини були розірвані з 1947 по 1961 роки. Відносини між двома державами були обмежені комерційної торгівлею і угодами зі співробітництва в галузях мінімальної важливості. Обсяг двосторонньої торгівлі був досить значний - 835 млн доларів в 1983 році [3] . У роки перебудови він різко скоротився: з 468 млн руб. в 1984 році до 267 млн ​​руб. в 1986 році [3] .

після розпаду Радянського Союзу і подальшого формування Російської Федерації відносини між двома країнами потеплішали і привели до підписання «Російсько-бразильського договору зі співробітництва» 2 листопада 1997 року.

У 2001 році комітет, очолюваний колишньому віце-президентом Бразилії Марко Масіел і прем'єр-міністром Росії Михайлом Касьяновим , Зробив декілька довгострокових двосторонніх договорів, заклавши фундамент для стратегічного партнерства між двома країнами; була створена «Російсько-бразильська урядова комісія».

В продовження розвитку двосторонніх відносин, колишній віце-президент Бразилії Жозе Аленкар відвідав Москву у вересні 2003 року для зустрічі з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним і з членами його кабінету. Країни підписали «Російсько-бразильський пакт з військової технології і постачання» - важлива угода в галузях космічної технології, протиракетну оборону , Постачання зброї.

На запрошення президента Бразилії Луїса Інасіу да Сілви Володимир Путін завдав офіційний візит до Бразилії 22 листопада 2004 року.

18 жовтня 2005, під час офіційного візиту бразильського президента в Москву, да Сілва і Путін підписали двосторонній «Російсько-бразильський стратегічний союз». Також було підписано угоду, яка дозволила першому бразильському космонавту Маркусу Понтіс полетіти в космос на борту космічного корабля "Спілка" .

26 листопада 2008 року президент Дмитро Медведєв перебував з візитом в Бразилії, де підписав, зокрема, угоди про військово-технічне співробітництво і про відмову від візових вимог при короткострокових поїздках громадян Російської Федерації і громадян Федеративної Республіки Бразилія [4] .

У травні 2010 року в Москву з офіційним візитом прибув Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва . В ході зустрічі було підписано «План дій стратегічного партнерства між Україною та Російською Федерацією та Федеративною Республікою Бразилією» [5] .

У грудні 2012 року Президент Бразилії Ділма Роуссефф відвідала Москву з офіційним візитом, в ході якого відбулися переговори з президентом Росії Володимиром Путіним з питань диверсифікації торгівлі та поглиблення стратегічного партнерства, обговорювалися перспективи розвитку співпраці в науково-технічній та культурно-гуманітарній сферах, був підписаний ряд документів, в тому числі «План дій стратегічного партнерства: подальші кроки» [6] .

13-17 липня 2014 року Президент Росії Володимир Путін відвідав Бразилію з офіційним візитом, в ході якого провів переговори з президентом Бразилії Ділма Роуссефф , За підсумками яких підписано пакет документів про співпрацю, а також взяв участь в роботі саміту БРІКС , Присвяченого питанням політичної координації та глобального управління [7] .

Російсько-бразильська комісія високого рівня зі співробітництва [ правити | правити код ]

open wikipedia design

Володимир Путін з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилії в Російській Федерації Антоніо Жозе Валле Геррейро

Комісія була створена в 1997 році. Вона містить в собі:

  • міжурядову російсько-бразильську комісію з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва (МПК),
  • комісію з політичних питань (Політкомісія).

Четверте засідання Комісії відбулося в 2006 році. П'яте було проведено 17 травня 2011 під головуванням Прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна і віце-президента Бразилії Мішела Темера [8] .

Розпад СРСР привів до короткочасного занепаду бразильсько-російської торгівлі. У 1992 році двосторонній товарообіг склав лише 22 млн доларів [3] . Однак незабаром товарообіг почав зростати і в 1997 році склав вже 1,1 млрд доларів [3] . З цього моменту Бразилія стала найбільшим торговим партнером Росії в Латинській Америці і залишалася ним в 2000-х і початку 2010-х років. У 2007-2013 роках на Бразилію довелося 29,7% російського експорту в Латинську Америку та 45,4% імпорту з РФ в даний регіон [9] . Правда, обсяги торгівлі в абсолютних цифрах невеликі - річний товарообіг двох країн склав в 2011 році лише 1,9 млрд доларів [10] . Всього за 2007-2013 роки вартість експорту з РФ до Бразилії склала 12,4 млрд доларів, а бразильського імпорту за цей же період - 27,6 млрд доларів [9] . Бразилія є одним з головних постачальників в РФ цукру-сирцю, кава, яловичини і свинини, а значну частку російського експорту становлять добрива [11] . У 2009 році Бразилія забезпечила 67% імпортних потреб Росії в цукрі-сирці, 53% в мороженої яловичини, 42% в свинині, 41% в сої, 31% в тютюновому листі, 21% в каві, 13% в м'ясі птиці [12] . Бразилія в пострадянський період замінила для Росії Кубу в якості основного постачальника цукру-сирцю.

На початку 2010-х років двостороння торгівля швидше нагадувала обмін бразильського м'яса на російські добрива. Так, в 2013 році російський експорт до Бразилії на 77,6% складався з добрив, а м'ясо склало 55,9% бразильських поставок в РФ в тому ж році [13] . В кінці 2000-х років бразильське м'ясо стало фактором, істотно ускладнити відносини між двома країнами. У 2005 році в обмін на підтримку вступу Росії в СОТ з боку Бразилії РФ зобов'язалася закупити 390 тис. тонн бразильського м'яса [12] . Однак незабаром з російської сторони поставки бразильського м'яса стали обмежуватися по ветеринарним міркувань, що викликало невдоволення бразильських властей [14]

Обсяг бразильських інвестицій в Росію в 2000-і - 2010-і роки був невеликий. Свого роду поштовхом до проникнення бразильських підприємців в РФ стало створення в 2004 році Ради підприємців Росії і Бразилії (пізніше перейменований в Ділову раду Росії і Бразилії) [15] . Однак у 2000-і роки в Росії були реалізовані тільки два великих бразильських інвестиційні проекти. У грудні 2007 року в Калінінградській області був введений в експлуатацію спільний з російською фірмою « Міраторг »Завод з виробництва м'ясних напівфабрикатів« Конкордіа »(в нього бразильський інвестор вклав близько 40 млн доларів) [16] . Однак за підсумками 2008 року підприємство зазнало збитків, після чого бразильська сторона продала свій пакет акцій «Міраторг» [16] . У 2007 році бразильська фірма «Marcopolo SA» почала виробництво автобусів в РФ на базі двох російських підприємств, інвестувавши близько 300 млн руб [16] , Але вже в 2009 році ця компанія також оголосила про свій вихід зі спільного підприємства [16] . Однак інтерес до Росії у компанії не пропав. У 2014 році на КАМАЗі презентували новинку - міський автобус малого класу спільного виробництва російської компанії і «Marcopolo SA» [16] .

У російських вузах традиційно навчалося відносно небагато студентів з Бразилії: наприклад РУДН , Основна кузня кадрів в СРСР для країн, що розвиваються, за 1966-2008 роки випустив 186 бразильців (3,8% латиноамериканських випускників цього університету) [17] .

  1. Баркова С.А., Волкова О.М. Торговельні відносини Росії з країнами-членами БРІКС // Проблеми сучасної економіки (Новосибірськ). - 2013. - № 16. - С. 8
  2. 1 2 3 Биценко А. А. Російські емігранти в Бразилії і заборонені книги // Вісник Санкт-Петербурзького державного університету культури і мистецтв. - 2006. - № 1. - С. 70
  3. 1 2 3 4 Масленников А. В. Політика Росії по відношенню до країн «лівого блоку» Латинської Америки: російсько-венесуельські і російсько-бразильські відносини з 1998 по 2014 рр. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. - Казань, 2016. - С. 230. Режим доступу: http://kpfu.ru/dis_card?p_id=2176
  4. Представництво МЗС Росії в Оренбурзі (неопр.) (Недоступна посилання). Дата обігу 30 березня 2009. Читальний зал 4 березня 2016 року.
  5. Політичний діалог Росії і Бразилії // Посольство Росії в Бразилії
  6. Переговори з Президентом Бразилії Ділма Роуссефф // Президент Росії . - 14.12.2012.
  7. Офіційний візит В.Путіна до Бразилії. Саміт БРІКС // Президент Росії . - 17.07.2014.
  8. Путін візьме участь в засіданні Російсько-бразильської комісії // РІА Новини . - 17.05.2011.
  9. 1 2 Кадочников П.А. Інтеграційні процеси в Латинській Америці і перспективи участі в них Росії (Митного союзу) // Російський зовнішньоекономічний вісник. - 2014. - № 12. - С. 12
  10. Сизоненко А.І. Росія - Бразилія: багаті традиції, хороше сьогодення і перспективне майбутнє // Геополітичний журнал. - 2014. - № 4. - С. 29
  11. Сизоненко А.І. Росія - Бразилія: багаті традиції, хороше сьогодення і перспективне майбутнє // Геополітичний журнал. - 2014. - № 4. - С. 30
  12. 1 2 Масленников А. В. Політика Росії по відношенню до країн «лівого блоку» Латинської Америки: російсько-венесуельські і російсько-бразильські відносини з 1998 по 2014 рр. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. - Казань, 2016. - С. 240. Режим доступу: http://kpfu.ru/dis_card?p_id=2176
  13. Масленников А. В. Політика Росії по відношенню до країн «лівого блоку» Латинської Америки: російсько-венесуельські і російсько-бразильські відносини з 1998 по 2014 рр. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. - Казань, 2016. - С. 241-242. Режим доступу: http://kpfu.ru/dis_card?p_id=2176
  14. Масленников А. В. Політика Росії по відношенню до країн «лівого блоку» Латинської Америки: російсько-венесуельські і російсько-бразильські відносини з 1998 по 2014 рр. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. - Казань, 2016. - С. 240 - 241. Режим доступу: http://kpfu.ru/dis_card?p_id=2176
  15. Масленников А. В. Політика Росії по відношенню до країн «лівого блоку» Латинської Америки: російсько-венесуельські і російсько-бразильські відносини з 1998 по 2014 рр. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. - Казань, 2016. - С. 252. Режим доступу: http://kpfu.ru/dis_card?p_id=2176
  16. 1 2 3 4 5 Масленников А. В. Політика Росії по відношенню до країн «лівого блоку» Латинської Америки: російсько-венесуельські і російсько-бразильські відносини з 1998 по 2014 рр. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. - Казань, 2016. - С. 253. Режим доступу: http://kpfu.ru/dis_card?p_id=2176
  17. Сизоненко А.І. Росія - Бразилія: багаті традиції, хороше сьогодення і перспективне майбутнє // Геополітичний журнал. - 2014. - № 4. - С. 28

Ru/dis_card?
Ru/dis_card?
Ru/dis_card?
Ru/dis_card?
Ru/dis_card?
Ru/dis_card?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация