WikiZero - Союз Євангелічно-лютеранських церков

open wikipedia design.

Союз Євангелічно-лютеранських церков
Союз ЄЛЦ

Союз Євангелічно-лютеранських церков   Союз ЄЛЦ

Церква Святих Петра і Павла , Санкт-Петербург

Основна інформація

конфесія лютеранство богословський напрям ліберальне лютеранство

, пієтизм Система управління сінодально- Єпископальна голова архієпископ Дітріх Брауер Дата заснування 22 квітня 2015 Центр Санкт-Петербург , Росія територія Росія , Україна , Білорусь , Грузія , Азербайджан , Казахстан , Узбекистан , Киргизія , Таджикистану , Туркменії Асоціації немає Мова богослужіння російська , німецький , український , грузинський Чисельність Навчальних закладів 1 Громад 430 Віруючих ок. 25 000 [1] сайт elkras.ru

Союз Євангелічно-лютеранських церков (Союз ЄЛЦ) - об'єднання лютеранських регіональних церков і громад на території Росії та інших держав.

Союз заснований на основі укладеного між зареєстрованими релігійними організаціями договору про співпрацю і партнерство і не є самостійною юридичною особою відповідно до державного права [2] . є членом Всесвітньої лютеранської федерації з 1989 року [3] .

13 листопада 1988 року , З благословення ризького архієпископа Євангелічно-лютеранської церкви Латвії Еріка Местерс [4] , В Ризі було проголошено створення Німецької євангелічно-лютеранської церкви в СРСР (Deutsche Evangelische-Lutherische Kirche in der Sovjetunion), на чолі якої став Харальд Калниньш , В 1990 році їм були призначені Єпископський рада і Консисторія. В кінці 1991 року вона була перейменована в Німецьку євангелічно-лютеранську церкву в республіках Сходу, але Міністерство юстиції РФ його не затвердило, після чого церква була перейменована в Євангелічно-лютеранську церкву в Росії та інших державах або ELKRAS ( ньому. Evangelisch-Lutherische Kirche in Russland und anderen Staaten). 14 травня 1992 року було призначено 2 єпископських візитатора (духовні керівники єпархій, які постійно живуть в Німеччині): єпископ (на пенсії) Мекленбурга Генріх Ратко був визначений для візитації Казахстану, пастор Зігфрід Шпрінгер з Ганновера - для європейської частини Росії. I Генеральний синод пройшов в 1994 році [5] на якому був обрані новий єпископ, а на II Генеральному синоді в 1998 році був прийнятий постійний статут. Після затвердження нового церковного Уставу, 25 серпня 1999 року релігійна організація була зареєстрована в Міністерстві юстиції РФ як Євангелічно-Лютеранська Церква в Росії, на Україні, в Казахстані та Середній Азії. З 2011 року отримала сучасну назву. 22 квітня 2015 року єпископи церков-учасниць поставили свої підписи під Договором Союзу ЄЛЦ, підтвердивши вже склалося духовну єдність і співпрацю.

У Союз ЄЛЦ входить 6 церков: [6]

До складу також входить ряд автономних лютеранських громад: [6]

  • Євангелічно-лютеранська громада св. Іоанна в м Сухумі, Абхазія
  • Релігійна Євангелічно-лютеранська громада м Гродно, Білорусь
  • Євангелічно-лютеранська громада Спасителя в м.Баку, Азербайджан
  • Євангелічно-лютеранська громада в м Душанбе, Таджикистан
  • Євангелічно-лютеранська громада м Іолотань, Туркменія
  • Євангелічно-лютеранська громада, селище Серахс, Туркменія
  • Євангелічно-лютеранська громада, м Туркменбаши, Туркменія

Навчальним закладом Союзу ЄЛЦ є теологічна семінарія в селі Новосаратовка Ленінградської області .

Духовним керівником є архієпископ Євангелічно-лютеранської церкви Росії (до 1999 року - єпископ), що обирається на Генеральній синоді безстроково.

Канцелярія архієпископа і Центральне Церковне Управління розташовані в Церкви Святих Петра і Павла в Санкт-Петербурзі . Архієпископ ЄЛЦ Росії і єпископи регіональних церков, а також їх заступники утворюють Єпископський рада, головою якого в даний час є єпископ ЄЛЦ РК Юрій Новгородов.

Вищим керівним органом Спілки ЄЛЦ є Генеральний Синод, скликаний кожні 5 років. Поточне керівництво здійснюється Генеральною консисторією [9] , Головою якої є архієпископ, до складу якої крім архієпископа входять члени Президії Генеральної Синоду, 2 члена Єпископського ради, а також Головний керуючий справами ЄЛЦ. Засідання Генеральної консисторії проводяться не рідше 2 разів на рік.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация