WikiZero - Операція «Гриф»

  1. Задум операції [ правити | правити код ]
  2. Навчання диверсантів [ правити | правити код ]
  3. Початок наступу [ правити | правити код ]
  4. Розстріляний пост [ правити | правити код ]
  5. Остання атака Гітлера [ правити | правити код ]
  6. перелом [ правити | правити код ]
  7. Полювання на Ейзенхауера [ правити | правити код ]
  8. Арешти диверсантів [ правити | правити код ]
  9. Розформування 150-ї бригади [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

Операція «Гриф» Основний конфлікт: Друга світова війна Операція «Гриф» Основний конфлікт:   Друга світова війна   Підбитий німецький танк «   пантера   », Замаскований під   M10 (САУ)   Дата 16-28 грудня   1944   Місце Південний захід   Бельгії   в   Арденнський горах   Підсумок Англо-американські солдати захопили в полон німецьких солдатів, інші німецькі солдати втекли
Підбитий німецький танк « пантера », Замаскований під M10 (САУ) Дата 16-28 грудня 1944 Місце Південний захід Бельгії в Арденнський горах Підсумок Англо-американські солдати захопили в полон німецьких солдатів, інші німецькі солдати втекли

невідомо

150-а танкова бригада - 2676 осіб, з них 2138 рядових, 448 унтер-офіцерів і 90 офіцерів. 3 американських САУ M10 Wolverine, 16 німецьких (Sd.Kfz. 251/1, Sd.Kfz. 250/1, SdKfz 234/1 s), 16 американських БТР (M3, M8, M20), 55 німецьких і 21 американський мотоцикл, 28 джипів, 177 німецьких і 15 американських вантажівок, 1 німецька і 1 американський тягач.

невідомо

дві третини особового складу 150-ї бригади, майже вся військова техніка

Операція «Гриф» ( ньому. Greif - Гриф; вимовляється [ɡʀaɪ̯f], в деяких джерелах відома як «Грайф» [1] ) - німецька секретна операція, яка почалася 16 грудня 1944 року. Німецькі війська почали Арденнской операцію на західному фронті, метою якої був розгром англо-американських військ в Бельгії і Голландії . Підтримати наступ в Бельгії мала секретна операція під кодовою назвою «Гриф». Її цілями були вбивство головнокомандуючого англо-американськими військами Дуайта Ейзенхауера [1] , Захоплення одного або декількох мостів через річку Маас , Створення безладу в американських тилах. У цій операції задіяли англомовних диверсантів, переодягнених у форму армії США , Які прямують на американській військовій техніці.

Задум операції [ правити | правити код ]

Задум операції «Гриф» належав Адольфу Гітлеру . План передбачав створення диверсійного підрозділу чисельністю до 3300 чоловік, які володіють англійською мовою , Одягнених у форму армії США, оснащених трофейним американським зброєю і технікою. Операцію «Гриф» Гітлер доручив Отто Скорцені . Скорцені запросив 28 танків, 24 самохідні артилерійські установки, 120 вантажівок, 30 бронемашин, 100 джипів і 40 мотоциклів.

Генерал-фельдмаршал фон Рундштедт висловився критично по відношенню до даної операції і відмовив у сприянні Отто Скорцені. Тоді Скорцені звернувся за допомогою до начальника штабу ОКВ Вільгельму Кейтеля . Кейтель розіслав по всіх частинах вермахту і СС директиву: «Для виконання спеціального завдання набираються добровольці, які володіють англійською мовою американського діалекту. Добровольців направляти в розпорядження оберштурмбаннфюрера СС Отто Скорцені, також в його розпорядження направляти все захоплене обмундирування, спорядження, зброя та техніку армії США » [2] . Скорцені, боячись великого розголосу операції, звернувся до Гітлера з проханням скасувати операцію. Гітлер в проханні Скорцені відмовив, але в цілях конспірації підрозділ іменувалося 150-ою бригадою [2] .

Навчання диверсантів [ правити | правити код ]

На початку грудня на полігоні Графенвёр під Нюрнбергом організували центр підготовки диверсантів. Говорять по-англійськи без акценту людей було мало, їх призначили старшими груп, незалежно від звання. Полонені американські солдати і офіцери змушені були вчити німецьких диверсантів американським звичкам. В кінцевому рахунку Отто Скорцені був не задоволений результатами навчання [3] .

Початок наступу [ правити | правити код ]

На початок наступу 150-а танкова бригада налічувала 2676 осіб: 2138 рядових, 448 унтер-офіцерів і 90 офіцерів. Вона була розділена на три оперативні групи: «X», «Y», «Z». 160 чоловік з найкращими знаннями англійської мови утворили «групу Штілау». 14 грудня 1944 року німецька бригада мала: 2 танка M4 Sherman (З 28 запитуваних), 3 американських САУ M10 Wolverine (з 24 запитуваних), 16 німецьких БТР ( Sd Kfz 251/1 , Sd Kfz 250/1 , Sd Kfz 234/1 ) І 16 американських БТР (M3, M8, M20), 55 німецьких і 21 американський мотоцикл, 28 джипів, 177 німецьких і 15 американських вантажівок, 1 німецька і 1 американський тягач. [4]

Розстріляний пост [ правити | правити код ]

16 грудня 1944 року південному заході Бельгії в Арденнський горах на американський блокпост під'їхав джип з п'ятьма військовими. Американський солдат попросив офіцера пред'явити перепустку. Офіцер вийняв пістолет і вистрілив солдату в голову. Кулемет на джипі почав стрілянину, розстрілюючи американців. Через кілька хвилин вистрибнув з джипа диверсанти вже добивали поранених постових і збирали зброю. Незабаром по дорозі через пост пішли німецькі танки [2] .

Остання атака Гітлера [ правити | правити код ]

16 грудня 1944 роки три німецькі армії (7-я польова, 5-я і 6-а танкові армії СС ) Під командуванням генерала-фельдмаршала Вальтера Моделя прорвали лінію фронту [5] . Танки йшли на захід - до річки Маас. На вістрі танкового клину перебували німецькі диверсійні групи з бійців, які володіють англійською мовою і одягнених у форму армії США [2] . Вони непомітно вливалися в потік відступаючих англо-американських військ, вносили хаос і дезорганізацію. «Помилкові американці» спеціально віддавали безглузді накази, міняли регулювальників на постах, вказуючи неправильний напрямок руху військ, знищували дорожні покажчики, мінували шосе і залізничні колії, порушували телефонний зв'язок, знищували таблички, які попереджали про мінні поля, підривали і захоплювали склади з боєприпасами [3] .

перелом [ правити | правити код ]

У перший день операції підірвався на міні командир підрозділу «X» оберштурмбанфюрер Хардиков. На другий день операції потрапила в полон одна з груп. Під час обшуку у офіцера знайшли комплект плану операції «Гриф»; операція перестала бути секретною, караули на постах були посилені. Незабаром відступ американських військ змінилося оборонними боями і планомірним відходом [6] .

Полювання на Ейзенхауера [ правити | правити код ]

Боячись витоку інформації, Скорцені придумав план, за яким група його диверсантів у формі американської армії повинна буде доставити самого Скорцені під виглядом полоненого прямо в Версаль , В штаб Ейзенхауера [1] . Там Скорцені планував особисто покінчити з головнокомандувачем англо-американськими військами, а потім прорватися з боєм назад [6] . Американські спецслужби, дізнавшись про операцію «Гриф», вирішили видати за Ейзенхауера одного підполковника, який був дуже схожий на генерала. 27 грудня німецькі диверсанти напали на машину двійника Ейзенхауера, прийнявши його за головнокомандувача, і вбили його, але німецькі солдати потрапили в полон. Отто Скорцені вдалося втекти в Берлін [1] .

Арешти диверсантів [ правити | правити код ]

Американська контррозвідка за допомогою тисяч простих солдатів ловила німецьких диверсантів. Перевіряли знання пароля і документи. Задавали елементарні на перший погляд питання, відповісти на які міг тільки справжній американець. Даний тест проходив і генерал армії Омар Нельсон Бредлі , А один з генералів, який не знав імені чоловіка актриси Бетті Грейбл , Потрапив під арешт до з'ясування особи. Від участі в тесті звільнялися тільки негри [3] .

Розформування 150-ї бригади [ правити | правити код ]

20 грудня 1944 року 150-ю бригаду відправили в наступ на місто Мальмеді як звичайну фронтову частину. 28 грудня 1944 року 150-я бригада втратила дві третини особового складу і майже всю техніку. Бригада була розформована. Що залишилися в живих повернулися до своїх частин. 3 січня англо-американські війська перейшли в наступ, і вже німецька армія почала відступати [2] .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация