З ким і для чого воюють США в Сирії

Як стверджує народна мудрість, все таємне рано чи пізно стає явним. У міру розвитку ситуації в Сирії все більше викристалізовуються інтереси залучених в конфлікт гравців. І якщо раніше можна було лише припускати роль США у створенні й зміцненні міжнародних терористичних структур на Близькому Сході, то в міру розвитку успіхів армії САР і ВКС РФ в Сирії чітко проглядається прагнення Вашингтона зберегти Даіши (ІГІЛ) в боєздатному стані.

Гордіїв вузол коаліцій

Офіційно вважається, що в Сирії діє коаліція сирійського уряду, РФ та Ірану, яка веде свою гру Туреччина, яка бере участь в Астанинському процесі, але одночасно є членом проамериканської коаліції, а також коаліція під керівництвом США. Останньою підпорядковується так звана демократична опозиція в особі Вільної сирійської армії, курдські «Сирійські демократичні сили», а також безліч інших протистоять Б. Асаду збройних загонів. Декларативно все вони, перебуваючи між собою у недружніх відносинах, мають спільною метою знищення Даіши.

В реальності ж події розвиваються дещо по-іншому. Як зазначив командувач російської угрупованням військ на території Сирії генерал-полковник С. Суровикино, «замість того щоб знищувати терористів, винних в загибелі сотень і тисяч мирних сирійських громадян, коаліція, очолювана США, разом з підконтрольним їм« Союзом демократичних сил », вступають в змова з ватажками ІГІЛ, які без бою здають зайняті ними населені пункти і направляються в ті провінції, де активно діють сирійські урядові сили. Створюється враження, що під легендою боротьби з міжнародним тероризмом на території Сирії американці використовують ІГІЛ, щоб надавати запеклий опір просуванню урядових військ ».

Цю інформацію підтверджує і заступник начальника штабів армії Ірану Мостафа Ізаді, який заявив, що «ми володіємо документами та інформацією, яка свідчить про пряму підтримку американським імперіалізмом цього огидного течії (ІГ) в регіоні».

Підтверджень тому безліч. Так, курдські угрупування СДС на початку червня безперешкодно пропустили терористів ІГІЛ з околиць Ракка в сторону Пальміри, контрольованої урядовими військами. як пише ліванський видання Al Modon, поширення Даіши в пустелі призведе до ще однієї війні на виснаження урядової армії. Що явно і є метою США.

Аналогічна ситуація виникає на південних кордонах Сирії, де підконтрольна Вашингтону ССА протистоїть силам Б. Асада, не вступаючи в бої з бойовиками Даіши. Більш того, ВПС проамериканської коаліції вже в третій раз завдали ударів по урядовим військам під приводом захисту своїх військових баз. Виникає закономірне питання, що взагалі роблять на території суверенної держави американські війська, що знаходяться там незаконно? Пам'ятається, Б. Асад їх в Сирію не запрошував.

За фактом США і їх сирійські союзники замість знищення Даіши створюють умови для концентрації і перегрупування терористів в місцях, де вони зіткнуться саме з урядовими військами. Тим самим противники законної влади вбивають відразу двох зайців: послаблюють і САА, і Даіши, що в кінцевому підсумку грає їм на руку.

Запасні аеродроми для Даіши

Випускаючи терористів на оперативний простір, «демократичні сили» дають їм можливість відступити в безпечні місця і поповнити свої ряди. Так, після втрати контролю над Ракка бойовики можуть попрямувати у бік інших сирійських районів або іракського Аль-Анбара для створення нової штаб-квартири організації. При будь-якому розкладі регіон Аль-Бадія буде місцем зосередження сил «Ісламської держави» в разі втрати бойовиками контролю над Ракка.

Але активність ІГ не вичерпується лише Сирією та Іраком. Представник Збройних сил Ірану бригадний генерал Масуд Джазаері зазначив , Що «угруповання ІГ, яка зробила теракти в Ірані, пов'язана з США і Саудівською Аравією. Без сумнівів, подібного роду терористичні акції проти країн регіону здійснюються під керівництвом і управлінням з цих двох держав і при їх підтримці. Сьогодні ми спостерігаємо прояви проведеної США, Саудівською Аравією і деякими реакційними режимами регіону руйнівної політики державного тероризму в Іраку, Сирії, Афганістані, Ємені та інших країнах ».

Б'ють на сполох і в Афганістані. Член Ради безпеки країни Зубайр Масуд в документальному фільмі розповідає, що терористи ІГІЛ перегрупуються, щоб з Сирії та Іраку йти в Афганістан. Зокрема, вони концентруються в провінції Бадахшан, що межує з Таджикистаном. Підтверджує підтримку Даіши з боку США і екс-президент Афганістану Х. Карзай, який заявив, що «військовий контингент США знаходиться в Афганістані для боротьби з тероризмом з 2002 року. При цьому терористична загроза в Афганістані зростає з кожним днем. Американські військовослужбовці тільки сприяють зміцненню позицій ІГІЛ ».

Над територією Афганістану постійно курсують непізнані повітряні судна, які надають допомогу Даіши. Зокрема, в травні літаки, що не мають розпізнавальних знаків, скидали на територію північних афганських провінцій Джаузджан, Фарьяб, Сарі-Пуль ящики зі зброєю та іншими видами постачання. Вертольоти без розпізнавальних знаків були помічені на територіях повітів Вагаз і Хогьяні південній провінції Газні.

Операція «Анти-Трамп»

Події в Сирії неможливо розглядати поза загальнополітичного контексту російсько-американських відносин, які мають прямий вплив на те, що відбувається «на землі».

як вважає експерт клубу «Валдай» М. Сучков, нападу ВВС США на урядові війська в Сирії посилюють тиск як на президента країни Асада, так і на Іран, причому без оглядки на Росію і на шкоду потенційному співпраці з Москвою. Як відомо, в Йорданії адміністрація Д. Трампа таємно проводить переговори з Росією з питання створення зон деескалації на південному заході Сирії.

У той же час Сенат США днями ввів ряд нових економічних санкцій проти РФ, згідно з якими під торгові обмеження потрапляють компанії обробного, транспортного та трубопровідного секторів. В ході обговорення в якості аргументів вказувалися «агресивні дії Росії на Україні, її вчинки в Сирії, а також кібератаки». за повідомленням агентства Bloomberg, сенатори назвали РФ «ворожої, непокірної державою, яка застосовує озброєні сили, ресурси кібернетичного інформаційного шпигунства і економічні важелі, щоб завдати шкоди Сполученим Штатам, внести розкол між ними і їх союзниками». Вже після приходу до влади нової адміністрації США введений і «корейський пакет» санкцій, куди потрапили і російські підприємства.

Найцікавішим до списку санкцій законі є те, що парламент заблокував можливість самостійного скасування санкцій Білим домом. З цього випливає, що «партія війни» в США намагається підірвати можливий процес налагодження відносин між новою адміністрацією і Росією, в яких сирійський конфлікт є лише окремим випадком. А для зриву переговорів і спільних дій з Москвою в Сирії США не гребують не тільки підіграванням ІГІЛ, а й прямими атаками на війська Б. Асада, що є союзником РФ.

У американських силовиків достатньо повноважень для проведення самостійних операцій на сирійській території доти, поки не затверджена нова стратегія США щодо Сирії. А вона, в свою чергу, не може бути затверджена без підтримки конгресу.

Ні миру, ні війни

Але повернемося з високих сфер на землю. Внутрішньополітичне протистояння в США може знищити всі досягнення по забезпеченню миру на сирійській території. Як заявив начальник Головного оперативного управління Генштабу ЗС РФ генерал-полковник С. Рудська, громадянська війна в Сирії фактично зупинена. Це стало можливим завдяки Астанінські процесу, який, за оцінкою глави МЗС Ірану Джавада Заріфа, «до справжнього моменту залишається єдиним, який приносить результати. Цьому необхідно віддавати належне, з огляду на трагічну ситуацію в регіоні, де тривають конфлікти і кровопролиття ».

Але будь-який відновлення бойових дій між урядовими військами Сирії та підконтрольними США бойовиками, включаючи Даіши, може зруйнувати це крихка рівновага, знову загнав країну у війну всіх проти всіх.

Власне, цього і домагається мілітаристське крило влади в США, якому абсолютно не потрібно мирне врегулювання на Близькому Сході. Ситуація загрожує прямими зіткненнями між збройними силами США і РФ на сирійській території. Це цілком влаштовує частину вашингтонських «яструбів». Так, глава Міноборони США Джим Меттіс заявив , Що немає «ознак того, що Путін хоче мати позитивні відносини з нами. Це не означає, що ми не можемо співпрацювати, якщо бачимо загальне благо. Але тепер він зробив вибір на користь стратегічної конкуренції, і ми повинні це враховувати ». За твердженням Д. Меттіса, «в той час як немає можливості гарантувати мир, найбільш надійний спосіб запобігти війні - це бути готовим її виграти».

Цілком очевидно, що планована частиною американського істеблішменту війна з РФ не обмежиться Сирією, хоча саме події в цій країні можуть стати тим приводом, з якого почнеться нова ескалація російсько-американського протистояння.

Виникає закономірне питання, що взагалі роблять на території суверенної держави американські війська, що знаходяться там незаконно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация