З Вірменії на Егіну


Наше паломництво, в яке ми прагнули давно, нарешті, здійснилося, і стало можливим - я навіть не сумніваюся - завдяки молитвам святителя Нектарія Егинського.

Ми, невелика група паломників з Вірменії, відвідали острів Егіна на свято святителя Нектарія Пентапольського, будівельника і покровителя стоїть там монастиря, і, звичайно, заступника за весь острів і за всю Грецію. Та й не тільки за Грецію. Всі, хто молиться йому, поводиться зі своїми проханнями - рано чи пізно отримують допомогу. Пишу - рано чи пізно, тому що не завжди наші молитви і прохання до святих виконуються негайно ж, іноді доводиться почекати і потерпіти. Але - будьте впевнені - вони нас чують.

Наприклад, наше паломництво, в яке ми прагнули давно, нарешті, здійснилося, і стало можливим - я навіть не сумніваюся - завдяки молитвам святителя Нектарія Егинського.

Паломництво наше почалося 8 листопада. з аеропорту Афін ми приїхали в порт Пірей, але до відплиття корабля на острів залишалося ще півтори години. Наш гід Олександр запропонував, щоб не втрачати час, відвідати кафедральний собор Святої Трійці в Піреї.

І нам дуже пощастило, ми потрапили на святкову літургію, бо в цей день в Греції, яка дотримується так званого «нового стилю», відзначали свято Всіх Небесних Сил безтілесних. Відомо, що якщо починаєш день з молитви - весь він пройде як «по маслу». З мого досвіду - це точно так. Ми почали наше паломництво з молитви за Божественною Літургією, і все наше паломництво стало одним суцільним дивом.

Після богослужіння ми зайшли в крипту святителя Нектарія. Виявляється, коли його тіло переносили на Егіну для поховання, саме біля цього храму був поставлений на час його труну, біля якого молилися численні шанувальники старця-святителя. Тому тут і влаштована крипта в його честь.

І ось - ми в дорозі на Егіну. Незважаючи на те, що в цей час буває погана погода, для нас - сяє сонце.

Після прибуття на острів ми спочатку відвідали ісіхастіріон великомучениці Катерини, де приклалися до частки мощей цього святого. Невелика обитель святої Катерини теж була створена з благословення святителя Нектарія і існує по сьогоднішній день.

Жили ми в селищі святий Марини. Розташувавшись в затишному готелі, ми пообідали і відпочили.

Набравшись сил, вирушили на святкову вечірню, яка була відслужена в заснованому святителем Нектарієм великому монастирі Святої Трійці. Вечірня тривала приблизно півгодини.

Після молитви ми відвідали келію святителя Нектарія, підійшли до його гробниці, приклалися до його чесної глави. І побачили, що люди вишикувалися змійкою від монастиря до храму святителя Нектарія і почався невеликий хресний хід, під час якого главу святителя перенесли з монастиря в храм, де продовжилася служба - було відслужено велике повечір'я.

Вночі в монастирі відбувалося всенічне бдіння з Божественною літургією, яке почалося приблизно в 10 вечора і тривало до 5 ранку. Але для нас нічна служба була б дуже стомлюючої, беручи до уваги, що мав бути ще цілий день паломництва.

Ми прийняли рішення відвідати архіеерескую службу, яка почалося в 7 ранку з Утрені і закінчилася Божественною літургією. Після закінчення Літургії всі сіли на транспорт і вирушили в місто Егіна, щоб взяти участь у хресній ході. Почалася хода від будівлі митрополії і закінчилося у кафедрального собору, освяченого на честь Успіння Пресвятої Богородиці.

До речі, саме в цьому храмі перший - після здобуття незалежності - президент країни Іоанн Каподистрія давав присягу своєму народу. Особливістю хресного ходу, яка нас здивувала і втішила, стало те, що, коли ми йшли по вулицях, люди виносили з будинків свої килими і стелили їх під ноги йдуть, таким чином отримуючи благословення Святителя.

Таке благоговіння і любов до святих ми всюди зустрічали в Греції . Це чудова країна, по якій ми зробили чудовий паломництво з паломницьким центром «Солунь» .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация