З хобі в бізнес. Як ветеран АТО побудував бізнес на аксесуарах для зброї з кайдекса

  1. Потрапив на фронт з третьою хвилею
  2. Як хобі стало бізнесом
  3. Все своїми руками
  4. Що далі?

Як тільки Росія напала на Україну, фотограф газети "Сегодня" Віталій Лазебник відразу вирішив, що піде на фронт. Пройшовши Дебальцеве і Попасную, він зрозумів, чого не вистачає українським бійцям на фронті. Однак колишній фотограф не став чекати, поки це зробить хтось інший, і після повернення на "громадянку" почав робити комплектуючі до зброї з кайдекса. В інтерв'ю Delo.UA Віталій розповів, чому обрав такий матеріал, а також поділився своїми планами на майбутнє.

Потрапив на фронт з третьою хвилею

Фотограф Віталій Лазебник пішов на фронт добровольцем. Потрапив в третю хвилю мобілізації в серпні 2014 року.

- Вперше я прийшов у військкомат у березні 2014 року. Тоді були величезні черги. В першу і другу хвилю мене не взяли - було дуже багато охочих. Пішов аж в третю - я попросив, щоб мені надіслали повістку. У мене стояла спеціальність "фотограф військової преси". Щоб на фронт потрапити, довелося міняти спеціальність на стрільця.

Спочатку Віталія визначили в 95-у бригаду, але туди набрали більше солдатів, ніж було необхідно. Тому його визначили потім в 8-й батальйон Національної гвардії снайпером.

- Я стріляниною захоплювався ще з дитинства. У мене навіть є другий юнацький розряд зі стрільби. Мене запитав мій командир: "Снайпером будеш?". Я погодився. Після цього мене відправили на навчання до Львова, а вже звідти ми поїхали прямо під Дебальцеве. Всього у взводі у нас було 12 снайперів, але найчастіше ми ходили в розвідку. Також пройшов і Попасную.

Ми були останнім батальйоном Національної гвардії, який ще воював на передовій.

Всього на фронті Віталій провів 12 місяців, повернувшись в серпні 2015 року. Як зізнається ветеран, після повернення йому неодноразово хотілося повернутися в армію.

- Посттравматичний синдром є у всіх. Це за великим рахунком адреналіновий наркоманія. Коли ти вже одного разу відчув такі сильні емоції, тобі в цивільному житті цього не вистачає. Хтось впадає в ступор, хтось хоче ще. Кращий спосіб вирішення - це прийшов в майстерню і забув про все за роботою. Будь-яка механічна робота руками, особливо із залученням дрібної моторики - це найкраща терапія від усього.

Як тільки Росія напала на Україну, фотограф газети Сегодня Віталій Лазебник відразу вирішив, що піде на фронт

Визначення температури кайдекса. Фото: А. Владико

Як хобі стало бізнесом

Ще будучи на фронті, Віталій замислювався над тим, щоб зробити зброю більш зручним у використанні.

- Коли я був на фронті, багато часу доводилося просто лежати з гвинтівкою. "Щеку" доводилося робити з гуми, а це не завжди зручно. Тому перше, про що я задумався, це зробити зручну "щоку" для снайпера. Перші дві "щоки" з кайдекса я зробив для себе. Я купив два листа кайдекса, намалював "щоку" в Autocad і віддав її на лазерну різку. Написав про це у себе на Facebook - мені відразу написав хлопець і купив у мене запасну "щоку". Тоді я зрозумів, що це цікаво не тільки мені, а й багатьом іншим. Потім у мене замовили павукові (чохол - Delo.UA) для магазину однієї не дуже популярної гвинтівки. Тоді я і задумався над тим, щоб почати на цьому свій бізнес.

Так, на початку 2016 року Віталій Лазебник і Валерій Головін заснували компанію TEG Custom Kydex. Лазебник був знайомий з Головіним ще з 2004 року. Їх звело захоплення фотографією. Почали свій бізнес в гаражі. Спочатку вирішили назватися Tactical Equipment Garage. Потім воно скоротилося до просто TEG. Також в назву додали і назва самого матеріалу, з яким працюємо - кайдекса. Так і народилася назва TEG Custom Kydex.

З самого початку ветеран вирішив робити все вироби з такого досить рідкісного в Україні матеріалу як кайдекса, який виробляється в США. В Америці з кайдекса роблять майже всі - коробки, сумки і багато іншого. В Україні про нього ще мало хто знає.

Кайдекса дуже зносостійкий, міцний і не ламається.

Це термоформірованний пластик, який складається з листів різних кольорів і відтінків. Для того щоб його зігнути, потрібно нагріти до 150 градусів, потім покласти на форму в вакуумі. Під дією температури він робиться м'яким і приймає форму матриці. Після того як кайдекса остигає, а остигає матеріал за 2-3 хвилини, він зберігає форму матриці.

Віталій Лазебник за роботою. Фото: А. Владико

Все своїми руками

Як згадує Віталій, він почав бізнес фактично без стартового капіталу, а перші свої вироби виготовив вдома на кухні.

- У мене було всього 200 грн заощаджень. На них я купив кайдекса і матеріал для перших матриць, а також будівельний фен для нагрівання матеріалу. Саме з цього й почалася наша бізнес. А все інше обладнання ми з Валерієм виготовили самі, оскільки купувати це було дуже дорого. Ми порахували, що час роботи на фрезерному верстаті коштує $ 20. Це дуже дорого, тому ми самі зробили інструменти своїми руками - я зробив лазерний гравер, а фрезерний збирав Валера.

Як зізнається Віталій, перші форми робили з пластика різної товщини, які потім склеювали між собою. Потім стали робити форми з дерева.

- Тепер у нас форми вже цікавіше, складніше, тому що це все малюється на комп'ютері. Ідеї ​​для своїх виробів дуже часто беру на Youtube. Так само і вчуся - переважно завдяки інтернету і своїх помилок.

Як згадує Віталій, недавно до нього звернувся знайомий волонтер. Йому потрібен був підсумок для носіння турнікетів, які зупиняють кровотечу.

- Ми взялися за це завдання, розробили зручний Підсумок. Його можна носити як всередині, так і зовні. Разом з Картхолдер, підсумки - це поки єдиний продукт, який ми виготовляємо не під замовлення. Картхолдер спочатку розробив Валерій.

Перший Картхолдер ми не могли продати півроку, зараз же вони розходяться як гарячі пиріжки. Особливо популярні вони серед хіпстера.

Віталій Лазебник і Валерій Головін. Фото: А. Владико

Зараз в TEG Custom Kydex виготовляють три види Картхолдер - c затискачем для грошей і без затиску нього. Найпростіші Картхолдер стоять 385 грн, більш складної конструкції - 440 грн, з затискачем для грошей - 480 грн.

- У назві нашої компанії є слово Custom. Це означає, що ми і робимо під замовлення. З огляду на дорожнечу матеріалу, кобура буде коштувати 900 грн. Павукові, в залежності від моделі гвинтівки, - в середньому 600 грн.

Що далі?

У планах у ветерана - поступово відходити від виробництва продукції на замовлення, а зосередиться на виробництві серійного продукту.

- У нас є мрія з часом стати українським Magpul (найбільша американська корпорація, яка виробляє комплектуючі до зброї - Delo.UA). Вони починали з того, що робили петельки для того, щоб було зручно витягувати магазин з бронежилета. Тепер же це світовий лідер комплектуючих до зброї.

Тепер же це світовий лідер комплектуючих до зброї

Ветеран з матрицями для виробів. Фото: А. Владико

Зараз продукцію TEG Custom Kydex можна купити через Facebook, але недавно хлопці вийшли і в оффлайн продажу.

- Наші Картхолдер є в модному магазині для хіпстера в Миколаєві. Однак ми плануємо більше співпрацювати з магазинами і поступово збільшувати оборот. Тому у нас в планах теж рости і розширюватися. Головне - що є бажання та ідеї, - підсумовує ветеран.

Не пропустіть найважливіші новини і цікаву аналітику. Підпишіться на Delo.ua в Telegram

Мене запитав мій командир: "Снайпером будеш?
Що далі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация