З прапором Росії

10 грудня у багатьох країнах світу відзначався встановлений рішенням ООН 60 років тому День прав людини. Ця дата була обрана на честь прийняття і проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав ...

10 грудня у багатьох країнах світу відзначався встановлений рішенням ООН 60 років тому День прав людини. Ця дата була обрана на честь прийняття і проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини.

Берлін

З ініціативи директора Музею Берлінського муру Чекпойнт-Чарлі Олександри Хильдебрандт пройшла демонстрація проти порушень прав людини в Росії.

Звучали вимоги не на словах, а на ділі проводити основні права і свободи людини, звільнити політичних в'язнів, в тому числі Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва, знайти і судити вбивць російських журналістів і тих, хто робить побиття журналістів з метою залякування. Учасники демонстрації пронесли від Музею Берлінського муру до посольства Росії 50-метровий російський прапор, який було пронесено в 1991 році по Москві як символ перемоги над путчистами. До Берліна прапор привіз ініціатор його створення - російський підприємець і політик Костянтин Боровий:

- Я шив цей прапор. Свого часу ми принесли його до Білого дому і подарували демократичному уряду Росії. Я дуже радий, що цей прапор тепер в Берліні, а не у тих, хто до демократії не має ніякого відношення. Мені приємно його тут носити і дражнити цим прапором нинішній російський уряд.

У берлінській акції взяв участь і який прибув з Лондона відомий правозахисник Володимир Буковський. Демонстрація завершилася врученням представникові посольства Росії в Німеччині петиції під назвою «Берлінська декларація», під якою підписалися сотні відомих політиків, громадських і культурних діячів Німеччини та інших країн. Серед підписали декларацію - лауреат Нобелівської премії з літератури німецька письменниця Герта Мюллер, піаніст Євгеній Кісін, скрипаль Гідон Кремер, композитори Гія Канчелі і Арво Пярт, кінорежисер Террі Гілліам, письменник Андрій Курков, депутати бундестагу, зокрема співголова партії «зелених» Німеччини Клаудіа Рот .

Збір підписів почався в день відкриття в Музеї Берлінського муру виставки, присвяченій процесу над Ходороковскім і Лебедєвим.

Юрій Векслер
Берлін

Санкт-Петербург Санкт-Петербург

«Вирок Ходорковському - вирок майбутньому Росії», «Путін і Ко - біда і зло», «Країна спить - Ходорковський сидить» - з такими гаслами близько 500 петербуржців вийшли 12 грудня на мітинг в центрі міста. Всупереч і зазвичай, і очікуванням, міліція не чинила перешкод присутніх.

Напередодні оголошення вироку Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву про спільний виступ в їх захист зуміли домовитися «Яблуко», «Солідарність», ОГФ, РНДС, «Демократичний вибір», молодіжний рух «Оборона», правозахисна організація «Солдатські матері» та інші опозиційні сили Петербурга .

Міська влада дозволили мітинг на підтримку колишнього керівника МФО «МЕНАТЕП» і екс-власник компанії «ЮКОС». І хоча за кілька днів до нього в Смольному уточнили з незрозумілою метою, що дозвіл дано «фізичним особам, а не політичним партіям і рухам», ніяких претензій організаторам адміністрація Петербурга не висувала.

Ніна Петлянова ,
соб. кор. «Новой»
Санкт-Петербург

Нью Йорк

У неділю у російської місії при ООН в Нью-Йорку відбувся пікет на захист Михайла Ходорковського. Пікет проходив під проливним дощем, рідкісним для нью-йоркського грудня.

Два десятка демонстрантів тримали принесені в пластиці плакати з гаслами російською та англійською мовами: «Вирок Ходорковському - вирок всій країні», «Ніякого бізнесу в Росії до звільнення Ходорковського», «Спершу ЮКОС, потім ви».

У США на справу Ходорковського дивляться неоднозначно. «Чи правомірний чи вважати Ходорковського політв'язнем?» - запитав я попереднім ввечері у Катріни Ванден Хьювел, головного редактора Nation, найстарішого лівого журналу в США. «Я думаю, він їм став, - відповіла Ванден Хьювел. - Це складніше питання, ніж його представляє західна преса ... Але чим довше він сидить у в'язниці, тим більше перетворюється на мученика ».

Її чоловік, відомий американський фахівець з Росії Стівен Коен, зауважив, що в США були засуджені до в'язниці за зловживання діячі корпорації Enron. «Ми дали їм більше, ніж Ходорковському, - сказав Коен. - Але в Росії люди, які робили абсолютно те саме, що він, не понесли ніякого покарання. Вибіркове правосуддя - це не правосуддя! »

За даними Коена, в керівництві американської філії «Міжнародної амністії» вибухнула дискусія на тему того, зараховувати чи Ходорковського до політичних в'язнів. Питання було вирішено негативно.

«У мене враження, що ця організація взагалі з великою обережністю зараховує людей до політв'язнів, - коментував цю обставину правозахисник Олег Козловський. - Вони повинні бути на 300 відсотків впевнені. По-друге, ця організація взагалі з великим скепсисом заздалегідь відноситься до всіх представників бізнесу, яких садять до в'язниці. Так що я не здивований, хоча, звичайно, дуже засмучений ».

Я запитав у Козловського, вважають російські дисиденти Ходорковського своїм. «Я не можу говорити за всіх дисидентів, - відповів він, - але, безумовно, більшість правозахисників, в тому числі і старого покоління, вважають Ходорковського політв'язнем».

Володимир Козловський
Нью Йорк

«Чи правомірний чи вважати Ходорковського політв'язнем?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация