З усіх вил: звідки узявши та до чого дійшов Олег Ляшко

Фото з сайту Радікальної партии Олега Ляшка Фото з сайту Радікальної партии Олега Ляшка   Редакція Української правди решила розповісті Історію політічного становлення Олега Ляшка ще два тіжні того, коли его Радикальна партія Вийшла зі складу коаліції

Редакція "Української правди" решила розповісті Історію політічного становлення Олега Ляшка ще два тіжні того, коли его Радикальна партія Вийшла зі складу коаліції.

Минулого тижня нардеп погодівся на зустріч Із журналістом УП. Ми готувалі Цю публікацію ще до подій у раді 17 вересня - Арешт одного Із нардепів РПЛ Ігоря Мосійчука.

- Дай слово! Слово дай, я сказав! - народний депутат України активно жестикулює і в упор спопеляє поглядом спікера парламенту Володимира Гройсмана.

- На фракції будеш у себе командувати, - парирує голова парламенту і відключає мікрофон на трибуні.

Сесійна зала починає звично скандувати: "Ганьба, ганьба!".

Тим часом депутат продовжує шалено розмахувати руками і обрушувати на спікера потік свого красномовства.

- ... покидьок, скотина ...! - несподівано включається на пару секунд мікрофон.

У трибуни починається бійка. Гройсман екстрено закриває засідання Верховної Ради.

У цій сцені, що сталася 17 вересня 2015 роки після згоди Ради на арешт депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука - весь Олег Ляшко.

Експресивний, різкий, який грає на публіку, але при цьому дійсно робить серйозний вплив на процеси в українському парламенті.

"Український Жириновський" і координатор коаліції. Учасник багатьох скандалів і, за власними запевненнями, "чесна людина, якого постійно намагаються оббрехати". Нарешті, простий хлопець з села і третій за кількістю голосів кандидат на президентських виборах.

Образ сірячинна хлопця з провінції Олег Ляшко приміряв на себе давно і грунтовно. Причому доказова база для цього у депутата досить серйозна.

У трудовій книжці Олега Ляшка всього кілька записів: народний депутат, тракторист і, нарешті, скотар колгоспу "Прогрес", села Лозівка ​​Ворошиловградської області - нині Луганської.

Саме там жила його мати. Саме туди він все дитинство їздив на літо з рідної Чернігівської області. Коли майбутньому парламентарія було два роки, його батьки розлучилися, а мати через неможливість виховувати сина самостійно, була змушена віддати його в дитячий будинок.

- Те, що я ріс у дитбудинку, вплинуло на мене позитивно. Я став сильнішим. Яким би виріс в родині - навіть не знаю, - скупо зронив Олег Ляшко, відповідаючи на моє запитання.

Говорити про особисте він явно не любить.

Ми сидимо в кабінеті колишнього пастуха і тракториста, а нині депутата, який погодився витратити півгодини на бесіду.

Просторе приміщення на вулиці Садовій - прямо по сусідству з будівлею Верховної ради - обставлено масивними меблями в дусі радянського бюрократизму.

На стінах - ікони, фото з Майдану, подяки від різних організацій і масивний дерев'яний щит із зображенням символіки Радикальної партії, Олега Ляшка та застережливим гаслом: "Вила напоготові".

Епатажний політик на парламентській трибуні і на інтерв'ю в своєму офісі - дві різні людини. Протяжне сільське окання кудись зникає, поступаючись місцем зваженим відповідей. Від сільського пастуха в цю людину, не дивлячись на всю навмисну ​​публічну риторику, залишається мало.

- Перші великі гроші я заробив приблизно в 87-88-му році. Я сідав на потяг, їхав на Луганщину і пас там корів, - згадує Ляшко. - За літо заробляв 300 карбованців - величезні гроші для чотирнадцятирічного пацана. Потім в сусідньому Старобільську накуповував одягу, взуття. Коли я закінчив інтернат, то на моїй ощадкнижці лежало 2000 рублів. Згоріли.

"Як у всіх", - уточнює він після невеликої паузи.

Не так уже й часто цей вислів можна застосувати на адресу політика Ляшко. Лідер "радикалів" виділяється навіть на тлі нинішньої різношерстої Ради, а скандали, здається, переслідують його з самої юності.

Не як у всіх

У грудні 1994-го року суд визнав майбутнього депутата винним у розкраданні державного майна та засудив на шість років тюремного ув'язнення.

Втім, через рік його звільнили за амністією, а в 1998-му судимість була достроково погашена.

- Помилка молодості? - цікавлюся тим давнім справою.

- Ні, фальсифікація, - різко відповідає Олег Ляшко і уточнює. - Як і завжди.

- Кому ви так знадобилися в 1994-му році?

- Я ж був опозиційним журналістом, очолював газету "Комерційні вісті". МВС фальсифікував справу. Був такий заступник міністра МВС - покійний Веніамін Барташевич, він цим займався.

Пізніше Олегу Ляшко довелося ще двічі поставати перед судом.

На початку двохтисячних його газету "Свобода" звинувачували в наклепі на адресу високопоставлених чиновників. Втім, за підсумками розгляду Європейський суд з прав людини став на бік майбутнього депутата. Так що за законом судимості у парламентарія погашені.

Але справа про розкрадання в підсумку призвело до ще одного гучного скандалу.

У жовтні 2010 року в мережі з'явилося відео, на якому людина, надзвичайно схожий на молодого Олега Ляшко, на допиті розповідає людині, схожому на слідчого, про інтимні стосунки з якимось покровителем на ім'я Боря.

Українці з радістю вхопилися за можливість повеселитися за рахунок народного депутата, і ролик по мережі моментально розлетівся - як і репутація його фігуранта.

Тим часом, сам Олег Ляшко себе на відео категорично не впізнавав і звинувачував у монтажі як "регіоналів", так і своїх колег по Блоку Юлії Тимошенко Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна. Через кілька днів колегами по блоку вони бути перестали - Ляшко з опозиційної фракції одноголосно виключили, звинувативши у співпраці з тодішньою коаліцією. Ляшко взагалі не відрізняється політичною вірністю і раніше міняв політичних партнерів і суперечив своїм же заявам.

Саме це відео в чому визначило імідж і без того скандального політика.

З тих пір багато хто вважає Олега Ляшко таємним членом ЛГБТ-спільноти - незважаючи на наявність дружини і дочки.

Пару років тому репортер журналу Esquire поцікавилася у депутата, хто краще робить мінет: жінки чи чоловіки? "Це вам ваш редактор краще скаже", - не без дотепності парирував тоді Ляшко.

Рік тому Esquire закрився, а популярність Ляшко тільки набирає обертів. І все ж він до сих пір змушений відповідати на питання про те скандальному відео.

- Безумовно, це монтаж. Там, до речі, недавно новий монтаж з'явився, знову показують якісь сексуальні сцени. Розпитайте в адміністрації президента, звідки це все береться, - морщиться він у відповідь на моє запитання.

- А як ви самі ставитеся до ЛГБТ?

- Нормально. Це вибір кожної людини. Я не можу засуджувати.

З газети - в куплети

До парламенту Олег Ляшко потрапив з третьої спроби.

У 1998 зняв свою кандидатуру, в 2002 зайняв лише третє місце на мажоритарному окрузі, а в 2006 все ж пробився в депутати завдяки 26-му місцю в списку Блоку Юлії Тимошенко.

У Раду він потрапив, культивуючи імідж опозиційного журналіста. Крім судових позовів за наклеп, замітки Олега Ляшко доводили і до рукоприкладства.

- Бійки траплялися. Я адже працював журналістом довго, а опозиційна журналістика, як і опозиційний депутатство - нелегка праця, - зітхає Олег Ляшко. - Але першим я ніколи не починав! Я віддаю перевагу роботі головою, а не кулаками.

- Цікаву заяву ...

Ляшко тільки знизує плечима.

Як стверджував український політик Михайло Бродський, до прохідної частини Ляшко потрапив завдяки заступництву Олександра Турчинова. Юлія Тимошенко нібито спочатку була проти, але потім погодилася.

Можливо, тепер шкодує - після того як Олега Ляшка з БЮТ виключили, він не соромився жорстко критикувати свого колишнього лідера. Втім, в нашій бесіді проявляє нетипову для себе стриманість і повагу.

- Юлії Тимошенко я можу побажати тільки здоров'я і успіху. Знаю, що їй потрібно і те, і інше.

У 2011-му році Олег Ляшко обзаводиться власною політичною силою.

На позачерговому з'їзді маловідомої Української радикально-демократичної партії його одноголосно обирають її лідером, а також перейменовують організацію в "Радикальну партію Олега Ляшка".

Так починається справжня історія однієї з найдивовижніших політсил в країні, лідер якої на виборах 2012-го року пробивається в парламент вже по "мажоритарці".

В одному з інтерв'ю дружина Олега Ляшко Росита розповіла, що ключовий образ Олега Ляшка - вила - вони придумали на сімейній раді.

У нашій розмові лідер "радикалів" з посмішкою підтверджує: "Так, це була наша спільна ідея". І запевняє, що ніколи не користувався послугами політтехнологів.

Втім, експерти вважають, що не все так просто.

"Ходять дуже наполегливі чутки, що історію з вилами придумав Ігор Шувалов - політтехнолог Льовочкіна. Вила - відмінний спосіб, не тільки сільськогосподарський, але і протестний, - визнає глава Центру прикладних політичних досліджень" Пента "Володимир Фесенко. - Але спочатку Олега Ляшка використали тільки для троллінгу, причому персонального - на адресу Арсенія Яценюка. Але вже в 2012-му році рейтинг Ляшко став рости і його стали розкручувати як нового протестного лідера. А під час Майдану настав його пік ".

У вилах, епатажних заявах і вчинках Олег Ляшко дійсно знайшов своє справжнє покликання.

Ось лише три приклади творчої біографії лідера "радикалів" в Раді.

Олег Ляшко виходить на парламентську трибуну з невеликим білим мішечком, з якого з ледь стримуваної посмішкою вигрібає повні долоні землі. По-селянськи, розтягуючи звуки, він запитує у тодішнього міністра аграрної політики: "Коли ви в останній раз босим ходили по землі? Коли нюхали її? Коли цілували?" Цілує зразок грунту сам і продовжує виступ з чорним від землі ротом.

Депутати від такого шоу в шоці. Прості українці - в захваті.

Або ось ще одна історія.

Головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко дає прес-конференцію з критикою якості українських продуктів. До зали вривається Ляшко і, лавіруючи між охороною, кидається пропонувати всім присутнім сир, ковбасу і сало: "З Бессарабки, і ще Алена з Білої Церкви передала".

Онищенко не знаходить собі місця і безпорадно крутить в руках телефон. Український парламентарій вмощується поруч і радісно повідомляє: "О, ще ж хрін є. Хрін забув!".

Прес-конференція зірвана. Журналісти пригощаються продуктами.

Під час акції на підтримку бездомних собак Олег Ляшко проривається до Кабміну з рудою дворнягою на руках. Після довгих сперечань з охороною депутат віддає роздруковане звернення, і з раз у раз мелькає на губах усмішкою загрожує: "Наведу собаку на сьомий поверх, щоб вона вкусила Азарова". Разом з донькою вимовляє невелику промову перед камерами і юрбою, що зібралася. Псина покірно сидить поруч.

Шоу, в яке Олег Ляшко перетворює кожну свою появу на публіці, явно приносить йому дивіденди.

На кожних наступних виборах він і його політсила набирали все більше голосів. "Електорат Ляшко - це жителі центральноукраїнської глибинки з низьким рівнем життя, які не довіряють ні колишньої влади, ні нинішній. Та й взагалі нікому, - каже Володимир Фесенко. - Олег Ляшко - їх рупор, він говорить їхньою мовою, тому він їм дуже близький. Спрацьовує і психологічний фактор - манера говорити, харизма, які викликають симпатію у дуже багатьох людей ".

- Ви легко оперуєте цифрами і взагалі демонструєте досить серйозну ерудицію. Але через різкі і епатажних заяв багато хто вважає Радикальну партію маргінальною, - цікавлюся у Олега Ляшка.

- Це все політтехнології, щоб дискредитувати партію. Якщо говорять, що я популіст і маргінал, то нехай все популісти і маргінали працюють так, як наша фракція! А гостре слівце - ну, вибачте: передаю влади те, що народ про них говорить, - відрізає Ляшко.

- Вам не здається, що без цього епатажу ви були б успішніше?

- Може бути. Саме тому я змінююся. Бачите, з вами ж нормально говорю, - посміхається лідер "радикалів".

Втім, є одна тема, спокійно говорити на яку Олег Ляшко не може.

Це - Петро Порошенко.

"Брехливий, підлий, цинічний, ненадійний. Президент"

- Я мав можливість зустрічатися з Петром Порошенко десятки разів. І при всій повазі до посту президента України, я не кажу того про президента, а про людину, яка обіймає цю посаду.

Олег Ляшко робить паузу і набирає побільше повітря.

- Я не бачив більш цинічного, брехливого і непорядної людини, ніж Петро Олексійович Порошенко. Це класичний приклад українського політика: брехливий, підлий, цинічний, ненадійний. Це просто кошмар. Як президент воюючою країни може вести бізнес в Росії? Це нонсенс! Я його питаю: ви чого Липецьку фабрику ніяк не продасте? Він відповідає, що немає покупців. Так віддай її безкоштовно тому Путіну, навіщо вона тобі потрібна ?! Ну як же, каже, - я туди 600 мільйонів вклав. Тобто гроші для нього на першому місці, він не розуміє, що з грошей, які він платить в бюджет РФ, фінансується армія, яка окупувала Україну!

В силу серйозної особистої неприязні політиків, Олег Ляшко і раніше не особливо церемонився з висловлюваннями на адресу президента.

Але після голосування за зміни до Конституції і виходу Радикальної партії з коаліції критика Порошенко придбала дійсно промислові масштаби.

- Те голосування стало ключовим моментом. Є коаліційна угода, в якому зазначено, що змінює Конституцію коаліція. Але три з п'яти фракцій за зміни не голосували. Тобто фактично зміни були прийняті олігархічними групами, які голосують за гроші, і кремлівським злодійським блоком. І коли ми бачимо, що президент своїми руками розвалив коаліцію, то як ми могли далі там формально залишатися?

- Ви практично звинувачуєте Порошенко в зраді. Навіщо йому це?

- По-перше, він слабкий, - із задоволенням пояснює Олег Ляшко. - А по-друге, у нього на першому плані завжди свій бізнес. Це цинічний барига, який за волею долі в цій історичній добі прийшов до президентства. Але все одно залишився бізнесменом, для якого найважливіше - це свої гроші, свій бізнес, свої питання, а не доля країни.

- А як ви ставитеся до думки, що це гра Порошенко на міжнародній арені: Україна, мовляв, всі свої зобов'язання по Мінську виконує, тому нехай світ тисне на Росію?

- Так, це вони так розповідають. Нам Порошенко це теж пояснював, коли намагався умовити голосувати за Конституцію на різних закритих і відкритих нарадах. Говорив, що це обман, що ми повинні обдурити російських, а реально ніяких повноважень і особливого статусу не буде

- У кулуарах висловлювалася думка, що ви в будь-якому випадку хотіли вийти з коаліції, щоб перед виборами не розділяти відповідальність за відсутність реформ, і таким чином уникнути падіння рейтингів.

- Це думка поширює адміністрація президента. За словами Порошенка, ми нібито вийшли з коаліції, щоб на гроші олігархів мочити владу і заважати проводити деолігархізацію. Я особисто в очі президенту казав, що ніяке переслідування депутатів не змусить нас вийти з коаліції. Хоча він цього дуже хотів. Але Конституція стала останньою краплею, інакше ми б і далі були в коаліції і втрачали рейтинги. Ми були готові до цього.

Втім, політологи версію Олега Ляшка не поділяють.

"Уявлення Генпрокуратури на депутатів Радикальної партії Мосійчука та Лозового були ще навесні. Питання було тільки в тому, коли і як це буде зроблено. Ляшко це прекрасно знав, і вирішив зіграти на випередження: вийшов з коаліції, грюкнув дверима, щоб назвати все подальше помстою за це з боку влади ", - стверджує Володимир Фесенко.

За що купив

Обговорені на бесіду півгодини закінчуються. Я повідомляю про це Олегу Ляшко.

- А про генпрокурора запитати не хочете? - цікавиться він.

- Розкажіть.

- А що розповісти?

- Наскільки я знаю, Петро Порошенко пропонував вам самому стати генпрокурором.

- Так, це було, коли президент агітував нас голосувати за відставку глави СБУ Валентина Наливайченка. Я запитав у Порошенко, чому не переслідуються люди з колишньої влади, як, наприклад, екс-глава "Нафтогазу" Бакулін. Коли він сказав, що немає матеріалів, я запропонував: так призначай мене генпрокурором, я за тиждень знайду тобі всі факти.

Президент тоді відповів, що пропозиція цікава і восени його розглянуть. Але, я так розумію, після нашого виходу з коаліції це вже неактуально. Зараз в команді Порошенко дуже активно йде робота з підкупу парламентаріїв. Мені депутати розповідають, як до них приходять і пропонують гроші. А з іншого боку на наших депутатів тиснуть через Генпрокуратуру - адже генпрокурор Шокін просто не вилазить від Порошенка, який в ручному режимі керує прокуратурою і судами.

Все це робиться, щоб розвалити нашу фракцію. Порошенко неодноразово погрожував зробити це у вузькому колі. Цю брудну роботу в парламенті роблять його бізнес-партнер Онищенко (газотрейдер Олександр Онищенко, екс-регіонал, нині член депутатської групи "Воля народу"), Кононенко (Ігор Кононенко, член БППі бізнес-партнер Порошенко), Грановський (Олександр Грановський, член БПП ) і Третьяков (Олександр Третьяков, член БПП). Вони банально намагаються підкупити тих, кого не можуть налякати.

Я зустрівся з цього приводу з президентом. І публічно - були Турчинов, Яценюк, Ложкін. Аваков - сказав Йому: я Вимагаю пріпініті політічну корупцію в парламенте. Це ганьба, коли Порошенко робить те ж, що робив Янукович. Він мені пообіцяв. І після однієї з наступних зустрічей навіть сказав: "Ну, ось бачиш, ти ж нас просив перестати - і ми перестали". Ну, спасибі велике за ласку! Тепер вони знову взялися підкуповувати наших депутатів.

Варто зазначити, що самі згадані в переліку "подкупателей" депутати все звинувачення відкинули . А у Олега Ляшка тим часом з'явився перший виключений з фракції .

Командир батальйону Луганськ-1 Артем Вітко оголосив, що підтримує єдність коаліції, за що миттю був виключений зі складу радикалів.

"Депутат Вітко - це вже не депутат Вітко. Це політична тушка, яка продалася за гроші Порошенко", - відчеканив Ляшко в коментарі "Нового часу".

При цьому в кулуарах ходять чутки, що Артем Вітко став лише першим з цілого списку потенційних кандидатів на вихід з фракції. Особливо після подій 17-го вересня, коли Генпрокуратура перейшла у відкритий наступ.

У цей день, завдяки депутату Радикальної партії Ігорю Мосійчуку, парламент перетворився на справжнє реаліті-шоу.

Генеральний прокурор Віктор Шокін продемонстрував в парламентському залі відео, на якому Мосійчук домовляється про корупційний прикритті видобутку корисних копалин на кар'єрі.

- Це відео змонтоване, я нічого не брав! - надривно кричав Ігор Мосійчук в десятки телекамер на виході із сесійної зали.

- Якщо Мосійчук скоїв злочин - нехай відповідає. Я був в шоці, коли побачив це відео, - розводив поруч руками Олег Ляшко. І обурювався, що недоторканність з його депутата була знята з грубими порушеннями, а слова не дали ні самому Мосійчуку, ні Ляшко. І, зрозуміло, звинуватив Петра Порошенка в замовленні цієї справи.

Під час бесіди тижневої давності я задав Олегу Ляшко питання.

- Реформатор Сінгапуру Лі Куан Ю говорив, що перше, чим потрібно зайнятися у владі - це посадити трьох друзів. Якби ви все ж стали генпрокурором, вам було б кого садити?

- Першого б я посадив Порошенко.

- Ну, він вам явно не один.

- Питання в тому, що потрібно бути чесним на своїй посаді. Хоча я, звичайно, перебільшую, що посадив би президента. А то він прочитає, захоче випередити і посадить мене. Заспокою його: садити ми вас не збираємося, - усміхається лідер Радикальної партії.

Судячи з справі Мосійчука, садити дійсно будуть зовсім не Петра Порошенка.

Майстер конфлікту

Це вже не перша війна Олега Ляшка з серйозними противниками.

Весь минулий рік він обмінювався потужними ударами з протеже Ігоря Коломойського. Але навесні нинішнього року сторони, судячи з усього, уклали мир, щоб дружити разом проти Петра Порошенка. У всякому разі, колишньої жорстокої критики на адресу Ляшко на каналах дніпропетровського олігарха вже немає.

- Що ви думаєте про Ігоря Коломойського? - задаю питання Олегу Ляшко.

- А що я можу про нього думати?

- Ось і мені цікаво.

- Треба віддати йому належне - рік тому він багато зробив для стабілізації ситуації в Дніпропетровську. Але, як і будь-який олігарх, для країни він - зло. Олігархів потрібно прибрати з влади. Я абсолютно не проти, щоб Коломойський був великим бізнесменом, але для всіх повинні бути однакові правила гри.

І всі повинні платити податки, в тому числі і він. Наскільки я знаю, у нього заборгованість по податках на "Укрнафті" 9 млрд грн. Користуючись нагодою, звертаюся до шановного, - Олег Ляшко вимовляє це слово кілька нарочито, - Ігорю Валерійовичу Коломойському знайти можливість заплатити податки - вони країні дуже потрібні.

Хоча, якщо говорити про класичні олігархів, то такий у нас залишився один - це Порошенко.

- Що в такому випадку ви вкладаєте в поняття "олігарх"?

- Об'єднання бізнесу і влади. Всі інші вже не олігархи - тільки Порошенко. Ось кажуть, що Ляшко проект такої, проект сякий. Подивіться закони, які ми голосуємо. І покажіть хоч один, який був би на підтримку олігархів. Ми не проти великого бізнесу, але платите податки і працюйте в рівних умовах.

- У складі Радикальної партії є Валерій Вощевський, Сергій Рибалко ...

- Та ну які ж вони олігархи!

- Але компанія того ж Рибалко - лідер всього ринку снеків.

- Я не цікавився його бізнесом. І пару раз він мені говорив, що його насіння ніхто не купує, у людей грошей немає. Сподіваюся, після нашої бесіди будуть купувати краще - і частина грошей він принесе в партійну касу. Звичайно, у нас є бізнесмени: Скуратівський, Рибалко, Вощевський. Ну а як без них? Що ж вони, прокажені? Ми ж не Шарикова, щоб у всіх забрати і поділити. Це більшовики боролися за те, щоб всі були бідними, а ми навпаки - щоб всі були багатими.

- Ви назвали три прізвища великих бізнесменів Радикальної партії. Це вони фінансують вашу політичну силу?

- Ну, умовно, так.

Розкіш з народу

За минулий рік народний депутат Олег Ляшко заробив більше мільйона гривень. Ці номери надруковані в його податковій декларації, опублікованій на сайті Ради. 174 тисяч гривень він отримав як зарплату, а ще 840 тис. - від продажу майна. Парламентарій володіє земельною ділянкою площа 1,26 га, двома квартирами, гаражами та іншою нерухомістю площею 183 кв. м. Також в його власності дві машини: Toyota Prado і Mercedes-Benz.

Спосіб життя Олега Ляшко часто контрастує з образом простого сільського хлопця, який він культивує.

Депутат любить дорогі автомобілі і відпочинок на розкішних курортах. До укладення перемир'я в цьому звинувачували канали групи Ігоря Коломойського. Сюжети на цю тему свого часу виходили регулярно. Особливо сколихнула громадськість історія про особистому літаку парламентарія, який він використовує для польотів по Європі і в зону АТО.

"Це правда, літак є в користуванні, надано хорошими людьми, прихильниками Радикальної партії", - написав у своєму Facebook найближчий соратник Ляшко Андрій Лозовий. І уточнив, що цим літаком з АТО вивозили поранених, полонених терористів, а туди доставлялося зброю військово-промислового комплексу.

Втім, блогосфера продовжувала смакувати фото лідера "радикалів" на трапі надсучасного реактивного літака Premier IA і машин бізнес-класу, на яких він пересувається.

- Брехня, - різко обриває моє запитання на цю тему Олег Ляшко.

- А на чому ви приїхали сюди сьогодні?

- На машині. Toyota Prada. У мене водій. Якщо вам цікаво, щоб я коментував чутки, то мені - ні.

- Ну як же чутки, є знімки, де ви сідаєте в недешевий літак ...

- Ми іноді брали його в оренду.

- І кожен раз ви платили за його використання?

- Так.

- А де ви зараз живете?

- Зараз знімаємо будинок за містом. Великий, гарний, місяць оренди коштує 15 тисяч грн. Не хотів би розголошувати адресу. А коли мене запитують, навіщо мені стільки охорони, я відповідаю: а ви дізнайтеся в СБУ, скільки вони затримали диверсійних груп, які йшли по мою душу.

- І скільки ж?

- Не буду розповідати. Мені постійно загрожують: і дискредитацією, і кримінальними справами, і просто моєму житті.

Закордон не допоможе

Здається, що Олег Ляшко готовий критикувати владу за будь-якого приводу. Один із приводів для нападок - прихід іноземців в українську політику.

- Їх з Україною нічого не пов'язує. Навести порядок можемо тільки ми самі. До нас вони приїхали поекспериментувати: вийшло - відмінно, немає - сів на літак і полетів в Мілан. А мені летіти нікуди, я тут народився, тут живу і тут помру, - патетично вигукує лідер "радикалів".

І знову не утримується від критики президента.

- Якщо найбільша політсила - Блок Петра Порошенка, 150 депутатів, запрошує з-за кордону іноземців і призначає їх міністрами, то що це? Ви, значить, коли йшли на вибори, дурили народ, і у вас серед депутатів немає гідного стати міністром, реформатором, губернатором? Я з повагою ставлюся до Михайла Саакашвілі, але чому після геніальних реформ він не може заїхати в свою країну?

- Практично кожен ваш відповідь містить слова "Порошенко" або "президент", - Не стримуюсь від зауваження.

- Тому що він цинічний барига! Веде країну в катастрофу. Змовився з бандою Януковича. Підписав таємну угоду з Фірташем, яке і виконує.

- Ви постійно критикуєте. А є, кого похвалити в нинішній владі?

- Важко назвати когось хорошим, - після півхвилинного роздуми відповідає Олег Ляшко. - Але я можу назвати ті сфери, де бачу реальні реформи. Це МВС з реформою патрульної служби. Друге - Мін'юст з питаннями реєстрації бізнесу і отриманням довідок. І третє, звичайно, Міноборони - ми за рік отримали армію, якої ще рік тому не було.

- Про який свій вчинок в політиці ви шкодуєте найбільше?

Лідер Радикальної партії знову занурюється в свої думки.

- Є одне, - нарешті, каже Олег Ляшко. - Зараз це непопулярну думку, але я скажу. Мені шкода, що я був залучений в процес боротьби з президентом Ющенко. Тоді я, перебуваючи в команді Тимошенко, фактично воював проти нього. Зараз мені здається, що Ющенко був першим по-справжньому українським президентом: з усіма його прибамбасами, бджолами, "глечиками". Але ж без усього цього, без культури - немає України. І не буде - вона з цього починається: з "глечиків", з мови, з Трипільської культури. Не можна побудувати країну тільки на економіці, газі і зарплатах - ці речі не об'єднують.

- До речі, який буде вершина кар'єри Олега Ляшка?

- Президент України, - відповідаючи депутат, не задумався ні на секунду.

- Скоро?

- Як бог дасть, - відрізає Олег Ляшко. І додає після деякого роздуми. - І люди.

Юрій Марченко, спеціально для УП

© 2000-2018 "Українська правда"
Передрук матеріалів только за наявністю гіперпосілання на www.pravda.com.ua

Помилка молодості?
Кому ви так знадобилися в 1994-му році?
Пару років тому репортер журналу Esquire поцікавилася у депутата, хто краще робить мінет: жінки чи чоловіки?
А як ви самі ставитеся до ЛГБТ?
По-селянськи, розтягуючи звуки, він запитує у тодішнього міністра аграрної політики: "Коли ви в останній раз босим ходили по землі?
Коли нюхали її?
Коли цілували?
Вам не здається, що без цього епатажу ви були б успішніше?
Як президент воюючою країни може вести бізнес в Росії?
Я його питаю: ви чого Липецьку фабрику ніяк не продасте?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация