З чого роблять велосипедні рами

Велосипедна рама - несуча конструкція, каркас велосипеда. Безумовно, це є основою будь-якого велосипеда, немає рами - немає велосипеда. Якщо продовжувати цей логічний ланцюжок, то, по суті, рама велосипеда і є самим велосипедом. Просунуті велосипедисти, як правило, досить багато уваги приділяють саме цьому компоненту при покупці велосипеда і не дарма, адже наявність якісної, легкої і міцної рами відкриває для велолюбителів все більше і більше можливостей.
Головний параметр і тема цієї замітки, це, звичайно ж, матеріал з якого створюють «велоскілет», саме від матеріалу рами залежить вага велосипеда, його властивості та призначення.

Сталеві рами: У класі гірських велосипедів сталеві рами є багато в чому пережитками минулого, проте в таких дисциплінах, наприклад як BMX сталеві рами є основою. До плюсів стали можна віднести, звичайно ж, міцність, так сплав CR-MO 4130 є надміцним сплавом стали, які використовуються не тільки при конструюванні рам під екстремальні дисципліни, а й для окремих запчастин несучі великі навантаження, такі як осі і т.д.
Недоліком таких рам є, звичайно ж, зайва вага і корозія металу.

Алюмінієві рами: З приходом алюмінію в велостроєнія вага велосипедів значно знизився, та й корозія металу, їм не страшна. По міцності сучасні алюмінієві рами нічим не поступаються сталевим, оскільки із застосуванням різних сплавів, таких як, 6061 або 7051 каркас велосипеда став міцніше але при цьому ще легше. Використання алюмінію в велоїндустрії так само дозволило інженерам розвивати нові технології і все далі і далі йти в технологічності. Так наприклад в сучасних велосипедах активно використовується технології гідроформінгу і баттінга, а так само технологія «прихований шов», що робить сучасний велосипед ще естетичний привабливіше. Недоліків в алюмінієвих рамах на перший погляд немає, проте вони все ж є: властивості алюмінію такі, що втома металу у алюмінію відбувається раніше ніж у сталі, та й сам по собі цей матеріал м'якше, а значить більш схильний до деформації, однак і цей фактор на увазі сучасного прогресу можна практичний звести до нуля.

Рами з карбону:
Рами з карбону:

Карбонові рами ще легше і ще міцніше, однак, це не означає, що така рама не тріщить. Карбон дозволив інженерам рухатися ще далі, створюючи з кожним роком все більше і більш технологічні конструкції, такі як карбонова рама з полімерними вставками, що дозволяє рамі гасити мікровібрації або ж еластичні задні пір'я виводять велоспорт на новий рівень. Карбонові рами не мають швів зовсім, а значить, вид такого велосипеда ще більше приковує увагу оточуючих. З недоліків - мабуть він тут один і найвагоміший - це ціна таких велосипедів. Часом велосипед з карбонової рамою коштує від 1000 $, а значить що не кожен вело любитель зможе дозволити собі такий велосипед. Пояснення такій ціні теж є - дана технологія відносно нова, а все що нове коштує дорого, та й створення карбонових рам досить трудомістка і деколи вимагає витрат досить великих ресурсів.

On Google+

Також хочемо нагадати, що в нашому магазині працює сервісний центр з ремонту та обслуговування велосипедів.

Якщо Ви не в силах самостійно усунути скрип, хрускіт, тріск або будь-яку іншу несправність вашого залізного коня - не переживайте, ми допоможемо вам з цим.

І не турбуйтеся про складність ремонту. Ми робимо роботи будь-якої складності - від установки дрібних аксесуарів, до найскладніших технічних робіт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация