З честю і гідністю

  1. покоління сильних
  2. Патріотами не народжуються, ними стають
  3. Герої нашого часу
  4. напутнє слово

Сенатори обійшли казарми курсантів 1-го курсу, спортивний зал, навчально-тренажерний комплекс, поговорили з випускниками та обговорили з професорсько-викладацьким складом Вісва питання щодо подальшого вдосконалення системи військової освіти, патріотичного виховання молоді та реалізації програми "Рухані жаңғиру".

Військовий інститут Сухопутних військ - одне з найстаріших військових вищих навчальних закладів Казахстану, створене на базі Алматинского військового загальновійськового училища імені маршала Радянського Союзу І.С. Конєва (авок). За 47 років з його стін вийшло понад 17 тисяч офіцерів. Як мінімум 70 з них дослужилися до генеральських зірок на шитих золотом погонах.

У числі відомих "авокеров" депутати мажилісу парламенту генерал-лейтенант Абай ТАСБУЛАТОВ і "Халиқ Қаһармани" генерал-лейтенант Бахитжан Єртай.

Успішними випускниками авок свого часу були і головнокомандувач Національною гвардією генерал-лейтенант Руслан Жаксилика, і нинішній міністр оборони генерал-полковник Сакен ЖАСУЗАКОВ, і його перший заступник - начальник Генерального штабу ЗС РК генерал-лейтенант Мурат МАЙКЕЕВ. Коли цим посивілий генералам доводиться бувати в альма-матер, то їх неодмінно тягне в рідну казарму, де стояли іменна тумбочка, армійська ліжко-односпалку із залізною сіткою і табурет. Незабутній час. Ворог розчавлений і знищений: чим запам'яталися навчання "Каратау-2017"

- У цьому інституті мені пощастило бувати неодноразово, - сказав журналістам на плацу Вісва космонавт, депутат сенату, член Комітету з міжнародних справ, оборони і безпеки Талгат Мусабаєв. - З першим казахстанським начальником авок Абаем ТАСБУЛАТОВИМ ми тут свого часу обходили всі уздовж і поперек по кілька разів. У спортзалі на перекладині крутили "сонце", підтягувалися, грали в баскетбол і волейбол, плавали ... Але з того часу тут все так круто змінилося. Матеріально-технічна база значно оновилася. Сьогодні все кафедри оснащені новим обладнанням, яке допомагає готувати сучасних офіцерів для армії, економити паливно-мастильні матеріали, ресурси техніки, людські нерви. Правда, електроніка не може замінити за все, що повинен знати і вміти військовослужбовець в бойовому застосуванні. Сьогодні ми всі побачили, як вміло в інституті поєднуються теоретична, технічна, бойова і стройова підготовки. І рівень викладацького складу тут, безсумнівно, високий, що теж важливо.

покоління сильних

Глава Комітету з міжнародних відносин, оборони і безпеки Даріга НАЗАРБАЄВА залишилася задоволена побаченим. Разом з курсантами вона, сівши за груповий динамічний тренажер танка Т-72, ​​виконала вправу навчальних стрільб в ролі навідника-оператора, з ходу влучно вразивши дві мети.

- Наша армія на підйомі, добре оснащена, - сказала на брифінгу для журналістів Даріга Нурсултановна. - Курсанти нагодовані, одягнені, здорові, фізично міцні. І батьки їх дуже задоволені, тому що знають - діти потрапили в хороші руки. Керівництво доброзичливе, і все тут відбувається в рамках військової дисципліни. Конкурс цього року був 10 осіб на одне місце. Хлопці приїжджають сюди з різних областей країни. За 4 роки вони міцніють фізично, проходять бойову військовий вишкіл, отримують професію і заздалегідь знають, що після закінчення інституту будуть обов'язково працевлаштовані. Тобто у них стовідсоткова зайнятість після закінчення. Це ідеальна історія, дай бог кожному університету цим пишатися. Ми повинні виховати нове покоління сильних людей ...

Начальник Вісва полковник Серік Асан доповів депутатам, що підготовка курсантів здійснюється на 5 факультетах і 14 кафедрах:

- Головне завдання інституту полягає в підготовці висококваліфікованих офіцерів Сухопутних військ: десантників, танкістів, артилеристів, військових інженерів, офіцерів виховних структур, а також фахівців мотострілкових і автомобільних військ. Офіцерів ракетно-артилерійського забезпечення військ, продовольчого та речового забезпечення, бронетанкового озброєння і техніки, офіцерів забезпечення рідким паливом.

За словами полковника Асанова, навчальні лабораторії, кабінети і класи інституту обладнані всім необхідним для підготовки військових фахівців на сучасному рівні розвитку науки і техніки. Інтерактивні дошки є у всіх аудиторіях, лекційних залах. Широко застосовуються сучасні технічні засоби навчання з використанням комп'ютерної та обчислювальної апаратури.

Широко застосовуються сучасні технічні засоби навчання з використанням комп'ютерної та обчислювальної апаратури

- Наш інститут включено до переліку навчальних закладів спільної підготовки військових кадрів для збройних сил держав - членів Організації Договору про колективну безпеку. У вузі навчаються військовослужбовці Киргизької Республіки і Республіки Таджикистан. У минулому році у нас з'явилися нові спеціальності - "Менеджмент у військовій справі", "Логістика у військовій справі", кваліфікації: "Медичне забезпечення" та "Біотехнологія і екологія у військовій справі", "Радіаційний, хімічний та біологічний захист військ", - розповідає Серик Асанов.

Депутати уважно слухають доповідь начальника інституту, що не перебивають його, але в той же час чекають, коли ж він нарешті почне говорити про проблеми вузу, невирішених завданнях і труднощі. Але їх, схоже, тут немає взагалі, раз полковник не користується зручним моментом і не просить у депутатів допомоги.

- Фізична підготовка - важлива і невід'ємна частина військового навчання і виховання курсантів, - продовжує Серік Асанов. - Вона забезпечує готовність військовослужбовців до оволодіння зброєю та бойовою технікою, до ефективного їх використання в бою, до стійкого перенесення фізичних навантажень. Поряд з удосконаленням професійних навичок в нашому інституті проявляється турбота про організацію дозвілля курсантів - проводяться огляди художньої самодіяльності, працюють гуртки бальних танців, народних інструментів, є свій вокально-інструментальний ансамбль.

Патріотами не народжуються, ними стають

- А як у вас справи з формуванням почуття казахстанського патріотизму, дружби і військової дружби? - задаю начальнику інституту питання. - Чи готові ваші курсанти до кінця, якщо будуть потрібні, звичайно, до виконання громадянського обов'язку і конституційних обов'язків по захисту інтересів Батьківщини? Чи не хитається в бою? Що спільного між десантно-штурмовими військами і дипломатами в Казахстані

- Чи готові. Чи не хитається. Упевнений в цьому на всі сто. Ви, як кадровий офіцер, на особистому досвіді знаєте - патріотами не народжуються, ними стають. Будувати здорове суспільство і сильна держава може тільки людина, вихована в дусі патріотизму, який має повагу до своєї держави, історії, традицій, культури та рідної мови. Тому патріотичному вихованню ми віддаємо багато часу і сил, організуємо зустрічі з ветеранами війни і праці, відомими людьми, артистами. Проводимо семінари з роз'яснення сенсу та змісту військової символіки, в якій виражені історичний досвід, традиції попередніх поколінь і героїчні сторінки військової історії. Набуті знання дозволяють нашим випускникам успішно виконувати свої обов'язки в військах. Найбільш сильними їх якостями є висока теоретична підготовка, міцні знання бойової техніки і зброї, тверді навички в організації бойової підготовки, вміння працювати з людьми, глибоке розуміння військового обов'язку і готовність виконувати його до кінця. Приємно усвідомлювати, що наші офіцери вносять чималий вклад в розвиток казахстанської армії - мобільного, високотехнологічної, професійної, де служать справжні патріоти своєї Вітчизни.

- Серік Досбергеновіч, курсанти інституту беруть участь в командно-штабних навчаннях і великих маневрах?

- Обов'язково. Наприклад, 46 курсантів разом зі своїми командирами були перекинуті військово-транспортною авіацією в Мангістауську область, коли вчення "Каратау-2017" вступали в активну фазу. Відразу після приземлення курсанти здійснили 15-кілометровий марш-кидок з повною викладкою на навчальний полігон "Бекет-Ата", в якому вони розбили табір і влаштували нічліг. І на другий день наших курсантів чекали марш-кидок на п'ять кілометрів і виконання практичних стрільб. Для майбутніх командирів дуже важливо брати участь в таких масштабних навчаннях, адже саме там вони отримують безцінний досвід і командирські навички.

Герої нашого часу

Цього року Військовий інститут Сухопутних військ успішно закінчили 344 курсанта. 23 з них отримали дипломи з відзнакою, а п'ять - медалі за блискучі показники з бойової підготовки. Таке ревне ставлення до навчання тут було завжди, з самого першого дня утворення авок - з 1 вересня 1970 року. Нагадаю, старт підготовки висококласних офіцерів для Збройних сил СРСР дав перший начальник авок - генерал-майор Вачакан Рачіевіч ВЛАСОВ. Він керував військовим училищем з 1970 по 1978 рік. У наступні роки авок (нині - Вісва) очолювали А. І. Некрасов, В. А. Пономарьов, А. Б. Тасбулатов, Б. Є. Єртай, А. Б. Джарбулов, М. К. Сіхімов, Ж. С. Куангаліев, С. Кудайбергенов, А. Т. Тасбулатов, Н. М. куат, В. Н. Рисбаев. Всі вони внесли свою гідну лепту в справу підготовки офіцерського складу.

- Військовий інститут Сухопутних військ по праву вважається кузнею висококваліфікованих офіцерських кадрів і невід'ємною частиною бойового потенціалу нашої армії. Офіцери з гідністю і честю виконують навчально-бойові завдання, поставлені Президентом, урядом і міністром оборони щодо забезпечення захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, - каже заступник начальника Військового інституту полковник Ораз Кучук. - Серед наших випускників 13 героїв. З них один Герой Казахстану "Халиқ Қаһармани" - випускник 1973 року Бахитжан Ертаевіч Єртай. Три Героя Радянського Союзу: випускник 1980 року Набі Махмаджановіч Акрам, випускник 1981 року - Сергій Миколайович ГУЩИН і випускник 1984 року - Андрій Євгенович Шахворостов. Звання Героя Радянського Союзу йому присвоєно посмертно, а на території інституту встановлено пам'ятник.

Вісім Героїв Російської Федерації виростило авок і одного Героя Абхазії - випускника 1984 года, міністра оборони Абхазії генерал-полковника Міраба Борисовича Кишмарія. Звання Героя йому було присвоєно в 1993 році за мужність і відвагу, проявлені при виконанні військового обов'язку.

У списку почесних випускників авок ще цілий ряд високопоставлених воєначальників, включаючи генералів Талгата КОЙБАКОВА, Василя РИСБАЕВА, борошно ДЮСЕКЕЕВА, Аліхана ДЖАРБУЛОВА, Болата ДЖАНАСАЕВА ...

напутнє слово

- Шлях до офіцерських погонів не завжди був простий і легкий, - звертається до своїх нових вихованців Серік Асанов. - Це справжня перевірка мужності, стійкості і вірності своїй мрії. Тут тепер все залежить від вас самих. Зробіть так, щоб цей шлях був для вас ґрунтовним, надійним, перспективним, а найголовніше, щоб він в кінцевому підсумку привів вас до високого звання гідного громадянина Республіки Казахстан. Скоро кожному з вас мають бути ухвалені військову присягу - непорушний закон життя, який зобов'язує вас бути чесними, хоробрими, пильними, суворо зберігати військову та державну таємницю, бути готовими в будь-який момент виступити на захист Вітчизни. Пам'ятайте, тільки той, хто пройде цей шлях з честю і гідністю, матиме право носити високе звання офіцера Збройних сил Республіки Казахстан - захисника Батьківщини.

АЛМАТИ

Чи готові ваші курсанти до кінця, якщо будуть потрібні, звичайно, до виконання громадянського обов'язку і конституційних обов'язків по захисту інтересів Батьківщини?
Чи не хитається в бою?
Серік Досбергеновіч, курсанти інституту беруть участь в командно-штабних навчаннях і великих маневрах?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация